Jump to content

Moto Zajednica

Сделано в СССР - мотоцикли ИЖ, ЗиД, ММВЗ

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Stitar;Sabac
  • Motocikl: izh planeta 4;izh planeta 5;apn 6

evo slicice kako ce da izgleda moja masina sa novim sedistem

Normalno sediste ce biti crno kozno ovo je samo model od papira

post-9998-12879095288142_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

zna li neko nesto vise o ovom motoru

mislim na novosadjane i okolinu

motor je u Odzacima

 

Meni nije poznat, bar ne u ovakvom stanju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Кад сам куповао мог ИЖа звао сам тог дечка, он је рекао да је мотор генерално сређен и да неће да спушта цену због тога. Колико видим није је ни сад спустио, а није га продао за две године. Мени је ружан, али можда је агрегат стварно добар како он каже, најбоље га зови па питај.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Stitar;Sabac
  • Motocikl: izh planeta 4;izh planeta 5;apn 6

Кад сам куповао мог ИЖа звао сам тог дечка, он је рекао да је мотор генерално сређен и да неће да спушта цену због тога. Колико видим није је ни сад спустио, а није га продао за две године. Мени је ружан, али можда је агрегат стварно добар како он каже, најбоље га зови па питај.  

zvao sam i meni je rekao da je agregat u ekstra stanju

meni se licno ne svidja rezervoar i guvernala ali to mi nije problem

bitno mi je da je agregat sredjen pa sam zato postavio sliku da vidim da nije neko od ovih majstora sa foruma radio na njemu

ne verujem bas da ima majstor za ovakve motore na svakom cosku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

ne verujem bas da ima majstor za ovakve motore na svakom cosku

 

  Ma majstora ima , dvotaktni motor je vec sto godina dvotaktni, radi na istom principu . Sad dal je klasican, il ima usis preko lamela i rotirajuceg diska, dal ima dva ili pet prelivnih kanala - to su sve nijanse. Dva takta su jos uvek samo dva.

 

  Nije problem raditi, treba imati i delove i strucnu literaturu. Dzaba meni da mi neko dotera neki na primer juznoamericki motor kad nemam delove za njega, pa da mi stoji mesecima u radionici . Sto se tice IZ-a, delova nesto ima, sto nema - narucimo iz Rusije, jes da se ceka nekoliko nedelja, al dodju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Auu, kakav je sad ovo agregat... ???

 

Vankel bi trebalo da je u obliku valjka... Mada ko zna šta su Rusi budžili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

О јес, то РД је од Ротационный Двигатель илити српски речено "Wankel".

 

Wankel sa Air Coled. ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па таква је клима тамо. Мислим, шта да ти кажем када људи организују зимску олимпијаду у летовалишту, на мору (Мислим на Сочи).  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

hm, poruka mi je ili uklonjena ili nestala po tokovima interneta...

 

ljisic, fala na pomoci.

 

da gospodo, to je wankel, o njemu nazalost ne znam nista, nit sam sta nasoa tada sem slike. no tu je komandant lake konjice zorge koji ce to da sredi... drugo. pmz mi se jako svidja - kombinacija harlijeve masine i zundappovog rana - to samo rusi mogu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Auu, kakav je sad ovo agregat... ???

 

Vankel bi trebalo da je u obliku valjka... Mada ko zna šta su Rusi budžili...

 

 

Pa i jeste u obliku valjka, al oko njega su rebra za hladjenje jer se hladi vazduhom.  Na Mazdi sa Wankel motorom, kad se podigne hauba, covek se prvo zapita " gde je tu motor ", jer njen motor tek ne lici ni na sta ( ima vodeno hladjenje ). 

  Ustvari, svi mi smo navikli na konvencionalne motore ( redne ili boks ), wankeli su retki, pa se zato i cudimo ). Kad sam na pomenutom Mazdinom Wankel motoru pronasao svecice - i dalje mi sam motor nije bio jasan iako sam upoznat sa njim ( iz literature ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

da gospodo, to je wankel, o njemu nazalost ne znam nista, nit sam sta nasoa tada sem slike. no tu je komandant lake konjice zorge koji ce to da sredi...

Ево шта сам нашао на једном форуму:

 

Овај црвени је израђен у "ВНИИ Мотопром" у Серпухову код Москве и наводно део делова је дрвена макета обојена у сребрну боју. Изгледа да није сачуван ни један од тих мотора.

Јоп седамдесетих су почели развој "Ванкела" за мотоцикле и у прво време искористили "Урал" К-650 да поставе на њега ротациони мотор РД-350В. Мотор је имао 30 коња, форсирано ваздушно хлађење, али је издржавао тек око 100 радних сати.

Током 1972. године појављује се мотор РД-500В чије је кућиште било од алуминијума са хромираном радном површином и идувавао је 40 коња на 6.000 о/мин. Мотор су убацили у рам "Дњепра" МТ-9. Пробали су ту и убризгавање горива, али у то време то је била пипава техника.

Годину дана касније појављује се унапређени РД-501 који је имао никасил на радним површинама, а кућиште је опет било од алуминијума и додато је бесконтактно паљење.

Онда, током 1976. године прелази се на водено хлађење на мотору РД-510, који је имао 48 коња при 6.000 о/мин, а напори су усредсређени на повећавање радног века мотора, снижавање потрошње и токсичности издувних гасова.

На крају, последњи роторни мотоцикл (требало је да буде у у ескорту буџа) показан је 1988. године и имао је мотор РД-600, са 613 кубика, 52 коња про 6.000 о/мин, торком од 51 њутнметром при 3.5000 о/мин.

post-4171-12879096038089_thumb.jpg

post-4171-12879096038769_thumb.jpg

post-4171-128790960395_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja