Jump to content

Moto Zajednica

Сделано в СССР - мотоцикли ИЖ, ЗиД, ММВЗ

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

To je poljski cetvrorotaktni motor koji se proizvodio negde od 1956 do 1965. Imas da nadjes dosta o njemu na internetu. U Poljksoj se jos vozi i od njega cesto prave copera. A danas Hyosung svoj model Aquila u Poljskoj prodaje pod markom Junak.

Inace motor super izgleda, ali koliko sam razumeo ono sto sam citao, nije bas bio previse pouzdan.

 

A inace mislim da ne spada ovde jer nije proizveden u SSSR. To bi moderator trebao da otvori jos jednu temu, tipa Isticnoevropski motocikli a da nisu MZ i Jawa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

vozio sam junaka pre dve godine u pancevu i beloj crkvi.i urala.  bili su tu neki poljaci. motor je 350ccm, 4t, nesto izmedju bmwr25 i falkonca po ponasanju. ko kaze da je nepouzdan taj ne zna sta prica. to je kao i prica da su rusi nepouzdani a jawa je kao pouzdaana. fabrika je inace zatvorena po nalogu rusa da ne bi pravili konkurenciju njihovim motorima.  bar tako mi je marek rekao. ima ih jos dosta u poljskoj, prilicno ga cene, a postoji i klub starih i velikih motocikala (u prevodu sa poljskog bas se tako zove)"junak" iz swinoujsca, odakle su pomenuta dvojica dosla. imam kontakt sa njima, tako da sto se junaka tice, moze se dobiti i saznati sve.

 

slike vashoda od nedelje, sad idem za nis pa cu da ga skljocnem

 

VEEEELIKI POZDRAV ZA KOMANDANTA LAKE KONJICE ZORGEA ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

To bi moderator trebao da otvori jos jednu temu, tipa Isticnoevropski motocikli a da nisu MZ i Jawa.

 

Slobodno otvorite temu u MZ Svet-u, i treba da se grupišu Istočni motori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Mozda ne bi bilo lose otvoriti jos jedan podforum koji bi se zvao " Istocni blok ", pa tu pisati o ostalim motorciklima iz bivseg Istocnog bloka, a ima ih !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Ја сам отворио тему о источноевропским моторима, а нек модератор види где ће да је стави ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

oformiti podforum istocni blok, pa i mz i jawa da idu tu. lakse da se snalazimo, ja redovno imam muku da nadjem ovu temu od sinoc, uvek moram da koristim pretragu. ovako, istocni blok>pa sta trazis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Mislim da MZ Svet ostaje celina za sebe, u "motorima" moze da se otvori tema o istocnoevropskim motorima-istocni blok!

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
VEEEELIKI POZDRAV ZA KOMANDANTA LAKE KONJICE ZORGEA ;)

Здраво и теби и добродошао.

a,da.. ako neko ima dobre auspuhe nek mi se javi, trebaju mi.

Је ли, 'ош да видим да ти испослујем овде код мене читав "Восход" за сто евара, да имаш за делове? Ауспуси, колико се сећам су ОК.

 

Или да мало будеш вешт, па направиш 2 у 1 са једним "Јаворкиним" чунком...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Urednici i admini su protiv daljeg rasparčavanja Foruma koji bi trebao da dobije novi izgled u jako kratkom vremenskom periodu. Svojevremeno sam predlagao da se kao podforum napravi 2T grupa gde bi bio i Mz Svet ali i Jawa koja nema mnogo članova ali su aktivni i imaju potrebe koje davno prevazilaze mogućnosti jedne glavne i par sporednih tema.

 

Moj predlog nije bio prihvaćen većinom glasova.

 

Sada se otvaraju nove teme koje sabiraju sve i svašta o Ruskim ili ostalim istočnim motorima koji su uglavnom 2T. Videćemo kako će ići stvari, ono što nije bilo moguće juče možda će biti sutra ali danas je nažanost kao i juče - nema ništa od takvih promena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Stitar;Sabac
  • Motocikl: izh planeta 4;izh planeta 5;apn 6

pozdrav svima

imam jedno konkretno pitanje

hteo bi na mog zmaja da stavim siru gumu od ove sadasnje(3.50 - 18)

zna li ko moze li na njen bandas neka guma sa nizim a sirim balonom

video sam na you tube da ja neki lik stavio od auta ceo tocak ali mi se cini da to u stvarnosti ne izgleda talo dobro kao na slici

ako je neko to imao prilike da vidi nek mi kaze kako to ustvari izgleda i kako je to voziti

meni se cini da je guma od auta mnogo "coskasta" za tako nesto

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Urednici i admini su protiv daljeg rasparčavanja Foruma koji bi trebao da dobije novi izgled u jako kratkom vremenskom periodu. Svojevremeno sam predlagao da se kao podforum napravi 2T grupa gde bi bio i Mz Svet ali i Jawa koja nema mnogo članova ali su aktivni i imaju potrebe koje davno prevazilaze mogućnosti jedne glavne i par sporednih tema.

 

Moj predlog nije bio prihvaćen većinom glasova.

 

Sada se otvaraju nove teme koje sabiraju sve i svašta o Ruskim ili ostalim istočnim motorima koji su uglavnom 2T. Videćemo kako će ići stvari, ono što nije bilo moguće juče možda će biti sutra ali danas je nažanost kao i juče - nema ništa od takvih promena.

 

Kako nam je-tako nam je..Preceprkaj malo stare teme i pobrisi ono sto nije aktuelno ili sto je duplirano i brckamo se dalje u ovoj nasoj barici.Ako nista, drustvo je manje i izabrano sa prosirenjem bi se desilo isto kao i sa glavnim forumom, mnogo kriplova a to udaljava od foruma, barem mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Ja sam stavio pre par dana na mog MZ 130/18,inace imam na jos dva motora 130/16,sve leze,bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

vujo moze li on tvoje paljenje na mog IZHa i koliko kosta ta igranka ako moze ovde ako ne na pp

 

 

Ja sam negde ovde postavio slike ruske prerade, alternator i beskontaktno paljenje sa Voshoda uz pomoc reducira se postavi na IZ-a, i onda nema platina, ne treba akumulator, samo kurbla i vozi !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

pokusao sam da okacim ona uputstva sto sam obecao lai to nije moguce jer su prevelika. zato ako su nekom potrebna nek mi se javi na pp pa cu mu poslati putem emaila, ili neka mi admin objasni kako to da se okaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

256 kb je limit po postu. Sve slike mogu da se smanje na toliko, takva je procena informatičara. Po meni je to nedovoljno jer na tehničkim crtežima i šemama se ne vide jasno sitniji delovi a oni mahom i trebaju, niko ne lista manual zbog točka...

 

Mail je sigurna varijanta ili postavljanje na neki od uslužnih servera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ма дајте - све то има по Нету.

 

Ево га - сервисно упутство и другим корисним саветима са каталогом делова за ЗиД-ове моделе, међу њима и "Восход".

 

1275068109_pkh5jlbnywleuxx.jpeg

 

http://depositfiles.com/ru/files/cxsp4tvuo

http://uploading.com/files/97m8b84d/Bocxod%2B.rar/

http://turbobit.net/c3cnt1vztsqe.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Stitar;Sabac
  • Motocikl: izh planeta 4;izh planeta 5;apn 6

 

 

Ja sam negde ovde postavio slike ruske prerade, alternator i beskontaktno paljenje sa Voshoda uz pomoc reducira se postavi na IZ-a, i onda nema platina, ne treba akumulator, samo kurbla i vozi !

znam lijo kod zorana u N.S.

problem je u tome sto ja zokija nikako da dobijem

kad god nazovem covek nije tu a mob nema

izgleda da se moje i njegovo slobodno vreme ne poklapaju

ako ti nije problem pitaj coveka koliko je to para pa mi pusti na PP

HVALA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

ima mob, potrazi u motomagazinima oglas gde prodaje set za prepravku mza na 300ccm, to je on. mislim da pocinje sa 88, nemam ni jedn broj mm pri ruci trenutno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja