Jump to content

Moto Zajednica

U šta smo obuli svoje motore - gume za MZ

Recommended Posts

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Drugari, hajde da vidimo koje gume vozimo na svojim motorima.

 

Značajno bi bilo da navedemo i kako smo zadovoljni gumama i njihovim ponašanjem u raznim uslovima kao što su: gradska vožnja, otvoren put, visoke i niske spoljne temperature, suva, vlažna i mokra podloga, offroad...

 

Evo ja prvi.

 

Na mom magaretu su fabrička kopita marke Pneumant. Šara napred duboka 3-4 mm, nazad nešto preko 2mm. Magare je krenulo da trči okolo u februaru, a kopita su se po toj hladnoći ponašala sjajno za moje prohteve. Čak i po snegu, što je i ilustrovano.

 

S toplijim vremenom je jahano i brže i sa sujahačicom. Bilo da je podloga bila mokra ili vlažna, bilo da su se zadesno dešavala nagla kočenja, kopita nisu proklizala ni jednom, osim u početku, kad sam slučajno pred nekim semaforom krenuo da zakočim samo zadnjom.

 

Zato: Pneumant uber alles!

 

A valjalo bi što pre kupiti sveža kopita za magare...

 

'Aj' sad vi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Napred nova Trayal, 3.00, zadnja Michellin tubeles 110. Zimi se ne vozim a po kisi retko , tako da nemam pojma kako se ponasaju u tim uslovima. Posto su mi mortizeri tvrdji odlicno leze u krivine!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Napred KENDA 90-90-18,zadnja METZELER MESSA METRONIC 120-90-18,guma koja se do sada bar meni najbolje pokazala u svim prilikama,zatim DUNLOP 110 90-18,itd da ne nabrajam,kao i za prednje Barum itd..kombinujem al se drzim proverenog kvaliteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Beli Manastir

naprijed sava mc7 3.25-18 nazad sava mc7f 110/90/16

 

Naspram mojih pneumantica ove su gume 3 puta bolje nije bitno pada li kisa ili je suho. prednja guma mi dosad nije proklizala a zadnja mi klize malo malo sto zbog mog jurenja i kocenja u zadnji tren sto zbog diska nazad i velike osjetljivosti. a ako kocim kak treba onda nema problema. zaustavni put mije kraci za duplo nego sa pneumanticama. ali su za blato i snjeg ubojita kombinacija jer su slick izvedbe. kad kisa tek pocinje onda je najgore jer se stvara sloj blata na cesti i onda nekad u prvoj i drugoj brzini motor doslovno slajdra na jace odvrtanje gasa a o kocenju nesmjem ni da pricam. ugl prvih 10 minuta kise vozim ubojito sporo i oprezno. a kad kisa sapere asfalt onda nemam vise brige. isprobavo sam ih dosta po kisi i odlicno drze. samo u zavoju ne dopustaju jace odvrtanje gasa. napravio sam to bas juce i mogu rec da me odnjelo u stranu. sreca pa sam bas to isprobavao pa sam se nagnuo kak treba pa nisam pao. poceo je motor proslajdravat i zabacivat. a ovako sa gumama sam extra zadovoljan. odlicne su.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sve Trayal, prikoličar brzo jede gume pa je šteta stavljati neke kvalitetnije jer neće mnogo duže trajati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Kod mene trenutno obe trayalke. Uskoro bi trebao da promenim zadnju, videcu sta cu staviti .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja nemam gume na mz-u  :D

 

  Tebi cemo da nabavimo neke iz donacija humanitarne pomoci !  ;) ;)  Pa ne moze MZ da bude bos  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja