Jump to content

Moto Zajednica

Da li policija zna kako i kada sme da koristi vatreno oruzje? - 15.04.2010.

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Zasto u ovaj deo foruma? Zato sto je neko od nas mogao biti tamo... Objasnjenje sledi:

 

Danas popodne 16:10 - 16:20 recimo. Zavrsio sam pranje motora na OMV-u, isgurao motor iz one kabine i krenuo do travnjaka po jaknu i kacigu. U ovom momentu gledam na put!

 

Saginjem se da pokupim stvari i cujem 4-5 pucnjeva, dizem glavu... na putu dva policajca sa pistoljima upravo ispalili par hitaca prema nadvoznjaku t.j. Merkuru, detelinari, novom naselju,...

 

NEBITNO NA KOGA SU PUCALI!!!  Pa sve da je silovatelj, ubica i pljackas! Najgori moguci spic saobracaja je u to vreme i pogotovo na ovom pravcu! Put je prepun automobila!!!

 

Odmah zatim sedaju u kola i pod rotacijom okrecu i odlaze u pravcu tog "begunca" ili koga god vec. U medjuvremenu ja sedam na motor i odlazim takodje u tom pravcu.

 

Odmah posle raskrsnice se put spusta ispod nadvoznjaka, na svega 200-nak metara. Zastava Florida bele boje koja je dosla iz suprotnog smera stoji na sred puta. Vozac u panici trazi telefon a suvozacica sedi u kolima otvorenih usta! Na sred soferke rupa od metka a zadnje staklo rasuto iza.

 

KAKO POLICIJA SME TAKO NEODGOVORNO DA KORISTI VATRENO ORUZJE!?!? Osnovno pravilo je da ga smeju upotrebiti samo ako su apsolutno sigurni da je stanovnistvo, neduzni posmatraci, ostali ucesnici bezbedni. Moglo se desiti svasta:

 

1. florida je mogla naice malkice ranije ili kasnije i taj trenutak je mogao promeniti neciji zivot

2. ugao uruzja je mogao biti samo malo drugi... ishod katastrofalan

3. na zadnjem sedistu je moglo biti neko dete!!!

4. Iza Floride je mogao biti jos neko... auto, motor,...

 

Nemam reci kako su ova dvojica mogli biti tako glupi, nepromisljeni da zapucaju  na ovakvom mestu u ovakvoj guzvi. Sva sreca pa niko nije stradao!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Osnovno pravilo je da ga smeju upotrebiti samo ako su apsolutno sigurni da je stanovnistvo, neduzni posmatraci, ostali ucesnici bezbedni. Moglo se desiti svasta

Osnovno pravilo je da ga smeju koristiti samo u samoodbrani, ako nisi naoružan i da si neznam šta uradio nemaju pravo da pucaju. Čak i ako si naoružan imaju pravo da pucaju jedino ako se spremaš da potegneš ili si već potegao oružije.

To što svaki naš pandur umišlja da je Prljavi Hari to je druga priča

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

ne genarilizujte stvari...

vecina policajaca ovo nece ili ce vrlo retko uraditi.

logicno je da onda postoje 2 mogucnosti:

1.nemaju 2gr.zdrave sive mozdane mase

2.jako je zaxebata frka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: strom 650

Kakva crna frka on je  profesionalac plaćen koji treba svojim životom da obezbedi građane ,a ne da ih ugrozi.Ako im se to nesviđa nek idu u popove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

@Jefta 68

ja te lepo molim da ne vredjas nikoga, za popove treba Fakultet... :D

ako pazljivo procitas gore napisano ,videces da postoje 2 opcije.

detalji u Zakonu o policiji...

clan 100 pa navise, koga ne mrzi da cita,sta i kako...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Jeste zeznuta situacija...Ako su upotrebili vatreno oruzje da bi zaustavili nekoga ko im bezi,preterali su...Ali,ako je neko pucao na njih ili izvrsio ubistvo vatrenim oruzjem...Ne verujem da je to samo qurcenje,uostalom,cuce se verovatno...Mozemo misliti o njima sve ovako ili onako,ali znaju valjda i oni koje su posledice prekomerne upotrebe sile,pa jos ako strada neko nevin...Kod nas jos uvek nema "kolateralne stete" kao opravdane kategorije pri upotrebi v.or.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1844 postova
  • Lokacija: Beograd

Aham, bas ce da najebu, tako su dvojica u civilu  pucala u nekog lika sto im je bezao jer nije znao ko su, jebiga pogresi covek.

Secate se bilo je to pre jedno mesec-dva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Citam i neverujem... Mogli su da ubiju nekoga na pravdi Boga... >:( >:(>:( >:(>:( >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Zakoni.....zakoni......zakoni....

evo pa tumacite...

 

3.2.11. Ватрено оружје

Члан 100.

При обављању службеног задатка овлашћено службено лице може употребити ватрено оружје само ако употребом других средстава принуде не може постићи резултат у извршењу задатка и кад је апсолутно нужно да се:

1) заштити живот људи;

2) спречи бекство лица затеченог у извршењу кривичног дела за које се гони по службеној дужности и за које је прописана казна затвора у трајању од десет година или тежа казна, а у случају непосредне опасности по живот;

3) спречи бекство лица законито лишеног слободе или лица за које је издат налог за лишавање слободе због извршења кривичног дела из тачке 2) овог члана, а у случају непосредне опасности по живот;

4) од себе одбије непосредни напад којим се угрожава његов живот;

5) одбије напад на објекат или лице које обезбеђује, а у случају непосредне опасности по живот.

Izvuceno iz Zakona o policiji RS

 

Predpostavljam da se radi o boldovanim tackama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Nema :,-(

Bio i ja u gradu u to vreme i mogu vam reći da sam video bar jedno 3-4 patrolnih kola u sumanutoj vožnji(rotacija,sirene) po Novom naselju tako da predpostavljam da je bilo žešće njesra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Zakoni.....zakoni......zakoni....

evo pa tumacite...

 

3.2.11. Ватрено оружје

Члан 100.

При обављању службеног задатка овлашћено службено лице може употребити ватрено оружје само ако употребом других средстава принуде не може постићи резултат у извршењу задатка и кад је апсолутно нужно да се:

1) заштити живот људи;

2) спречи бекство лица затеченог у извршењу кривичног дела за које се гони по службеној дужности и за које је прописана казна затвора у трајању од десет година или тежа казна, а у случају непосредне опасности по живот;

3) спречи бекство лица законито лишеног слободе или лица за које је издат налог за лишавање слободе због извршења кривичног дела из тачке 2) овог члана, а у случају непосредне опасности по живот;

4) од себе одбије непосредни напад којим се угрожава његов живот;

5) одбије напад на објекат или лице које обезбеђује, а у случају непосредне опасности по живот.

Izvuceno iz Zakona o policiji RS

 

Predpostavljam da se radi o boldovanim tackama...

Radi se o podvučenim, samo što ljudi ne čitaju da bi razumjeli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Postoji pravilnik o upotrebi vatrenog oruzja . Valjda su postupali po njemu . I pokojni Vladimir Grandic je postupao po pravilniku, pa ga oni krimosi ubise, a mogli su da ubiju mozda i jos nekog ko je slucajno prolazio auto putem tada.

  Da ne donosimo prerano zakljucke, cuce se vec sta je bilo .

 

Da dodam i ovo :

Danas popodne 16:10 - 16:20 recimo. Zavrsio sam pranje motora na OMV-u, isgurao motor iz one kabine i krenuo do travnjaka po jaknu i kacigu. U ovom momentu gledam na put!

 

Saginjem se da pokupim stvari i cujem 4-5 pucnjeva, dizem glavu... na putu dva policajca sa pistoljima upravo ispalili par hitaca prema nadvoznjaku t.j. Merkuru, detelinari, novom naselju,...

 

  Culo se 4-5 pucnjeva, video si da su policajci ispalili par hitaca .  Mozda su ona prva tri bila ispaljena na njih ?  Mogao je neki od tih da pogodi i nekog drugog, ko slucajno tu prolazi . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

  Postoji pravilnik o upotrebi vatrenog oruzja . Valjda su postupali po njemu . I pokojni Vladimir Grandic je postupao po pravilniku, pa ga oni krimosi ubise, a mogli su da ubiju mozda i jos nekog ko je slucajno prolazio auto putem tada.

  Da ne donosimo prerano zakljucke, cuce se vec sta je bilo .

 

Da dodam i ovo :

Danas popodne 16:10 - 16:20 recimo. Zavrsio sam pranje motora na OMV-u, isgurao motor iz one kabine i krenuo do travnjaka po jaknu i kacigu. U ovom momentu gledam na put!

 

Saginjem se da pokupim stvari i cujem 4-5 pucnjeva, dizem glavu... na putu dva policajca sa pistoljima upravo ispalili par hitaca prema nadvoznjaku t.j. Merkuru, detelinari, novom naselju,...

 

  Culo se 4-5 pucnjeva, video si da su policajci ispalili par hitaca .  Mozda su ona prva tri bila ispaljena na njih ?  Mogao je neki od tih da pogodi i nekog drugog, ko slucajno tu prolazi . . .

Slazem se u potpunosti....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Bas bi se slagao, da si bio u floridi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Zna, tako da ih zabole. Ako kriminalci pucaju, pucaju bez odgovornosti i nije im bitno hoće li neko stradati.  OSL bi MORALA da znaju, al, eto desi se da neki nisu bili na času. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

@Quasaar:

Postavio sam tvoj post kao komentar na presovom sajtu na vest, nadam se da ti ne smeta, jer policija istrazuje da li metak ispaljen u floridu, ima uopste veze sa celim dogadjajem, sto ce reci nemaju oni pojma otkud metak u floridi...

>:( >:(>:( >:(>:( >:(  >:( >:(>:( >:(>:( >:( U stvari, nemam pojma da li ce pres postaviti komentar ali mi je vise muka od njihovog zataskavanja kretenizama...

 

@Dzoks:

 

Ne kapiram najbolje, jos je previse rano, ali ako se ne varam, policiji i vojsci je u opisu radnog mesta da budale i kriminalci pucaju na njih, obicnom svetu nije, zato i postoje policija i vojska... Ili da se lepo k`o na divljem zapadu svi naoruzamo, pa udri... Da sam roditelj nekoga od ono dvoje u floridi, taj sto je pucao, bi proveo sledecih 6 meseci u koritu, a na kolena bi mogao da zaboravi... >:( >:(>:( Ne bih se uopste cimao da ga tuzim... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Ovo me je podsetilo na jedan događaj kada sam bio klinac, 5-6 razred osnovne... U životu sam bio svedok mnogih pucnjava po ulici, ali ova je specifična. Šetao sam sa društvom po kalemegdanu, bili smo na bedemu koji gleda na Savu, odnosno na CK i NBG i u jednom trenutku smo začuli pucnjavu iza sebe! Okrećem se i vidim pandura u civilu kako trči ispred pandurskih kola koja pale rotaciju i puca na neka dva lika koji su 20-30m ispred... Dakle Kalemegdan, šetalište, petak/subota 20-21h... Mislim da je pogodio jednog od likova koje je gađao, a opet, ispalio je dva-tri metka... Ne znam, o takvim stvarima ne možemo, ili barem ja ne mogu da sudim jer nisam u njihovoj koži, ili makar uniformi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Evo sta se desilo :

 

Полиција бегунца јурила кроз целу Војводину

 

Полицијска потера, каква се виђа само у холивудским филмовима, за изгредником који је бежао аутомобилом од Новог Кнежевца до Шида

 

преко Србобрана и Новог Сада, и којој је више лица повређено, завршена је хапшењем бегунца у Вашици код Шида.

Све је почело, како "Дневник" незванично сазнаје, када је Игор Н. (1988) из сремског села Вашице, уз претњу пиштољем и можда употребу силе, отео "пежо 406" од власника у Новом Кнежевцу.

Кроз Нови Сад је бегунац добио "пратњу" од најмање двадесетак службених аутомобила и ту је дошло до пуцњаве у којој само пуким случајем нико није повређен.

Приликом доласка бегунца и полицијске потере за њим испод надвожњака у Индустријској улици ка зони у Новом Саду, невероватном срећом нису метком погођени младић и девојка који су око 17 часова били у белој "флориди" јер је хитац направио рупу посред шофершајбне, прошао између њих и потом просвирао кроз задње стакло, разбивши га на више места.

– Кад сам чуо звук, у први мах сам помислио да је од камиона одскочио камен и ударио у моје стакло, али кад сам угледао рупу, схватио сам да се ради о метку. Нисам могао одмах да се зауставим у колони због других возила, него тек мало касније. Заиста смо имали среће! – казао је на лицу места, наспрам ресторана "Железничар", Растко Зарић који је био за управљачем упуцаног аутомобила. – Нисам видео ко је пуцао, полиција је долазила из супротног смера ка Детелинари, сад сам тек од екипе за увиђаје чуо неке ствари у вези с овим.

Још није познато ко је на овом месту пуцао, зрно није одмах пронађено на месту догађаја, тако да се не може тврдити из којег оружја је испаљен метак.

После овог инцидента близу "Меркура","пежо" је утекао на сремску страну. Након свега, бегунац је већ око 18 сати стигао до куће својих родитеља у Вашици код Шида. По нашим незваничним информацијама, није искључено да је он као таоце држао мајку и деду, а када су кућу опколили припадници новосадског одреда Жандармерије, након преговора, предао се.

Незванично сазнајемо да је Игор био на одслужењу војног рока у касарни у Јакову и пуштен је на викенд одсуство с којег се није вратио у војну јединицу. Такође је непотврђена информација и да је Игор одраније познат полицији, јер наводно има подебљи досије.

Званично саопштење о догађају очекујемо данас из МУП -а. М. В.

 

 

  Vest preuzeta sa sajta :  http://www.dnevnik.rs/node/21332

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Jednu budalu ganjaju svi policajci grada cikaga 250 kilometara i ne mogu da ga zaustave!!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Objavili su u presu komentar, ali sam ja konj dva puta stisnuo ctrl+V, pa ima dve kopije... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Video sam... pisao sam i ja ali mog jos nema

 

na dnevnikovom sajtu jos nema mog komentara, ali ne bi me cudilo da se tamo ni ne pojavi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja