Jump to content

Moto Zajednica

Flajeri - krecemo u akciju

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200
Bravo Beogradjani! Cestitke. Mogli bi i mi to u NS' date=' ali kad nas nema puno ovde na forumu. Podrzavam ideju.[/quote'] IMA vas dovoljno na forumu iz NS i okoline TVRDIM odgovorno! Povežite se, organizujte, štampajte, delite i eto akcije. :wink:

 

A mozda je lakse da se na jednom mestu ( u Beogradu npr) istampaju svi flajeri,a da se po gradovima organizuju ekipe koje ce to da razdele nakon sto im se dostave flajeri?! ;) Da ne stampa svaki grad za sebe..jeste da je potrebna malo veca organizacija, ali nadamo se da ce vredeti ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo.
Sjajno !!! samo da krenemo u akciju sto pre !!!

Flajeri rade posao ali treba i neki Billboard definitivno !!!

Moj skroman prilog akciji' date=' mogu da napravim neke fotke i da dam predlog dizajna ![/quote']

 

Idi bre položi 8)8)8)

 

Say no more!

Zacenuh se od smeha!:) :) :)

Evo ja se prijavljujem za bilo sta, smo da nema veze sa umnim radom!!! :lol:

Sala, naravno!

"Racunajte na nas!"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000
A mozda je lakse da se na jednom mestu ( u Beogradu npr) istampaju svi flajeri' date='a da se po gradovima organizuju ekipe koje ce to da razdele nakon sto im se dostave flajeri?! ;) Da ne stampa svaki grad za sebe..[/quote']

 

Ovo ima smisla, jeftinije je po komadu ako se štampa veæi tiraž.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ja sam ovde kod mene u firmi izmedju ostalog dir. Marketinga i stampam non stop nesto, evo orjentacione cene, dakle 1 boja sa nijansama *i bela naravno, sasvim dovoljno za flajere, A5 format *1/2 A4 formata je 1400 dinara :D 2000 komada. Mislim na flajere koje je Najzli prosle godine fenomenalno odradio!!!!

 

Ja imam kod sebe onaj proslogodisnji Najzlijev Crtez, mozemo coveka da potpisemo i u ugao, da stavimo da akciju organizuje BJB, da svi damo po 50 ili 100 dinara i eto nam 2000-4000 komada. Ako hocete ja cu licno da odem u stampariju i da ih uradim sutra a vi mi donesite lovu, ali i istovremeno preuzmite 100, 200 500 komada pa delite.

 

Ako bi jos imali blagoslov saobracajne policije pa da pise ``U saradnji sa saobracajnom policijom``, eto markantne akcije! Pablo, eto nam teme za razgovor i sastanak. Da odnesemo u policiju i onaj crtez.

 

Ima li bolje ideje nego da dok se dogovaramo za dalje vec imamo nesto u rukama? Crno na belo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Ja sam ovde kod mene u firmi izmedju ostalog dir. Marketinga i stampam non stop nesto' date=' evo orjentacione cene, dakle 1 boja sa nijansama *i bela naravno, sasvim dovoljno za flajere, A5 format *1/2 A4 formata je [b']1400 dinara[/b] :D 2000 komada. Mislim na flajere koje je Najzli prosle godine fenomenalno odradio!!!!

 

Ja imam kod sebe onaj proslogodisnji Najzlijev Crtez, mozemo coveka da potpisemo i u ugao, da stavimo da akciju organizuje BJB, da svi damo po 50 ili 100 dinara i eto nam 2000-4000 komada. Ako hocete ja cu licno da odem u stampariju i da ih uradim sutra a vi mi donesite lovu, ali i istovremeno preuzmite 100, 200 500 komada pa delite.

 

Ako bi jos imali blagoslov saobracajne policije pa da pise ``U saradnji sa saobracajnom policijom``, eto markantne akcije! Pablo, eto nam teme za razgovor i sastanak. Da odnesemo u policiju i onaj crtez.

 

Ima li bolje ideje nego da dok se dogovaramo za dalje vec imamo nesto u rukama? Crno na belo?

 

SVE je korektno sem što èekam da se javi par ljudi kao prošli put koji mogu u sopstvenoj režiji odštampati besplatno po par stotina komada, pa æemo posle i pare na sunce(ako treba :twisted: )!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

 

Ja imam kod sebe onaj proslogodisnji Najzlijev Crtez' date=' mozemo coveka da potpisemo i u ugao, da stavimo da akciju organizuje BJB, da svi damo po [b']50 ili 100 [/b]dinara i eto nam 2000-4000 komada. Ako hocete ja cu licno da odem u stampariju i da ih uradim sutra a vi mi donesite lovu, ali i istovremeno preuzmite 100, 200 500 komada pa delite.

 

Ako bi jos imali blagoslov saobracajne policije pa da pise ``U saradnji sa saobracajnom policijom``, eto markantne akcije! Pablo, eto nam teme za razgovor i sastanak. Da odnesemo u policiju i onaj crtez.

 

Ima li bolje ideje nego da dok se dogovaramo za dalje vec imamo nesto u rukama? Crno na belo?

 

Nista licno, ali po mom misljenju, to je mala kolicina flajera ako zelimo u neku ozbiljniju kampanju!! :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS
Bravo Beogradjani! Cestitke. Mogli bi i mi to u NS' date=' ali kad nas nema puno ovde na forumu. Podrzavam ideju.[/quote'] IMA vas dovoljno na forumu iz NS i okoline TVRDIM odgovorno! Povežite se, organizujte, štampajte, delite i eto akcije. :wink:

 

Slazem se. Ja sam uvek za!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Ja mogu da štampam crno bele primerke, èak imam i ištampanih petstotinak komada. Verujem da bi bilo bolje kada bi poslali zvanièan dopis, kao grupa graðana, nekome u miliciji, Pablo je veæ kontaktirao, na kome bi kulturno pitali da li imamo podršku da uradimo jednu takvu akciju o našem trošku. Ukoliko bi imali dokumentovan njihov potvrdni odgovor, mogli bi da na flajerima odštampamo "Akcija podržana od strane MUP-a Srbije". To akciji daje dodatnu težinu, a našem Forumu jednu sjajnu referencu. Za one nove èlanove koji nisu videli prošlogodišnje flajere, evo linka ka njima...

 

http://www.saga.co.yu/~duca/BJB/BJB.pdf

 

April je vreme kada bi veæ trebali da imamo plan. Do sredine tog meseca bi trebali da imamo kolièinu u džepu, tank torbi, autoškoli, osiguravajuæem društvu, stanici milicije...

 

Bitno je samo da radimo na tome, a ovom prilikom molim one koji ne mogu da se posvete ovoj akciji da ne najavljuju uèešæe. Svako æe dobiti flajere kada ih budemo odštampali, ali ne treba nam masa ljudi koja prièa kako bi pomogla ali ne može da pomogne. Bez uvrede, i prošle godine je bilo mnogo postova oko flajera i svako je imao neku varijantu, kada smo sastanèili o tome , na sastanak smo došli Pablo i ja :D

 

Ko želi da uèestvuje neka nam daje podršku idejama, ko želi da radi, neka nam kaže šta konkretno može da uradi i mi æemo ga cimati. Ja æu koordinisati akcijom, i skupljati ponude o kojima æemo zajedno diskutovati. Trudiæu se da izbegnem skupljanje love od èlanova, ja æu finansirati flajere, nisam bogat, ali verujem u pametno ulaganje. :wink:

 

Do Aprila razmišljajte o tome ko èime može da pomogne, probajte da napravite predloge flajera, skupljajte slike, statistike, ako naðete nekog sponzora, odlièno. U Aprilu æemo da napravimo tim koji æe da radi. Spremanje štampe ne zahteva mnogo vremena, svega par dana za ekipu koja zna šta kako to ide, napraviæemo finansijsu konstrukciju.

 

Moramo da budemo svesni da ovakve akcije mogu da imaju dalekosežne posledice. Na konto tih posledica treba da guramo ovakve akcije.

 

Ko bi sve mogao da bude ciljna grupa za sponzorstvo? Direktno, agencije za osiguranja vozila. Njihova rekama na flajeru bi došla do mnogo ljudi na ulici. Auto servisi takoðe. Prodavnice auto delova. Sa druge strane, osiguravajuèa društva uvek rado ulažu u akcije koje poveæavaju sigurnost na ulicama, manje nesreæa znaèi manje štete znaèi manje love za ošteæene znaèi više love u kasi osiguravajuæih društava.

 

Ima mesta za ovakve stvari, samo nam treba grupa ljudi voljnih da odvoje malo svog vremena i posvete se ovome.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

E sad cu da dobijem suljeve :twisted: Ja nisam rekao da moramo da radimo 2000 komada , rekao sam da 2000 kom toliko i toliko kosta, 4000 oliko,....i da to moze odmah jer narod ima ili uglavnom nema para. Mozemo da radimo 1.000.000 komada, sve zavisi koliko love.

 

Retko je sta uradjeno, iz naseg dosadasnjeg iskustva, srpska psihologija, brzo se zapalimo i brzo ohladimo, mnogo pricamo, a uglavnom sve ostane na papiru.

 

Ja ovde kod mene u firmi slusam raznorazne koji dolaze i pricaju mi kako oni znaju tog i tog, kako su njihovi kumovi idrugari to i to, kao njihova braca drze cao grad u tome i tome, a kad ih pitas sta rade i koliko kesa imaju, oni kazu uglavnom kako bi voleli da im damo posao jer nemaju leba da jedu. Tako se i ovde, mnogo prica , malo radi, a toliko je ljudi poginulo i bilo povredjeno prosle godine :(

 

Sto Dex kaze, ako moze besplatno ili sa diskontom, jos bolje, a ako ne ja sam se ponudio da se rastrcim i organizujem umesto da kenjam ko foka i pisem kilometarske postove :) *sto vec radiiiimmmmmmm

 

Uostalom, sad videh prethodni post, i da je Najzli izrazio zelju da na sebe sve preuzme, pa nek on da radne zadatke ljudima onda, jer ako preuzimas Najzli ovu akciju, onda ne treba od ljudi ocekivati da se samoinicijativno guze, nego reci sta treba da se radi. Dakle cista psihologija: ili sve preuzmi na sebe, pa da znamo ko je gazda, pa daj na glasanje, ili se skupljaju sve ideje i svi koji hoce prave radni sastanak pa biraju glavno-komandujuceg.

 

Ne svidja mi se ideja da se u nekoj sobici napravi sledeci flajer i podeli ovde narodu da ga deli, bez da ga je iko video i aminovao od ostatka foruma, iako to ovde nije receno :) Ja volim demokratiju, i mozda nismo svi pametni, ali nismo ni svi glupi:) Da sednemo svi, ili da izaberemo predstavnike,znamo mi koji smo koji akciju mozemo da iznesemo, ali da ipak priupitamo i konsultujemo se. Najzli, Pablo, Mikka, Ja, Dex, svi koji hoce, zasto da ne:):):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM
osiguravajuèa društva uvek rado ulažu u akcije koje poveæavaju sigurnost na ulicama, manje nesreæa znaèi manje štete znaèi manje love za ošteæene znaèi više love u kasi osiguravajuæih društava

 

Pametno, vrlo pametno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Do Aprila razmišljajte o tome ko èime može da pomogne' date=' probajte da napravite predloge flajera, skupljajte slike

[/quote']

 

U temi o akciji "Bonzita" dala sam par predloga za flajere...pa evo i ovde da ih iskopiram....

 

t_predlog4i_bfc4m_ed5745fa.jpg

 

t_predlogi_bfc4m_7239895f.jpg

 

 

t_predlog2i_bfc4m_5ad54dd0.jpg

 

t_predlog3i_bfc4m_1ff8268c.jpg

 

t_predlog5i_bfc4m_2c9e47a1.jpg

 

may31motorcycleba9.th.gif

 

 

ioAkX_mcunfalldw0.th.jpg

 

404.jpg wPGUX_dshmcyclewingig5.th.jpg

 

wvBOc_00029990xu7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT
osiguravajuèa društva uvek rado ulažu u akcije koje poveæavaju sigurnost na ulicama' date=' manje nesreæa znaèi manje štete znaèi manje love za ošteæene znaèi više love u kasi osiguravajuæih društava[/quote']

 

Pametno, vrlo pametno...

 

NAzalost, osiguranje je mnogo matematicki izvesnije od ove recenice, i tu postoje precizna pravila i nacini kako se izracunava steta i dobit. Taj matematicki odnos je vrlo izvestan i ravnomeran vec stotinama godina i razlicit u razlicitim oblastima i tipovima osiguranja. To je tako od kada su ljudi smislili osiguranje robe u prometu na brodovima. O>D> nazalost, znaju da akcije ovog tipa, bitnije nece uticati na nj dobit, jer je auto odgovornost jedan bitan, ali ipak mali segment ukupne dobiti.

 

PS Mina super su ti ove slikice, daj nasi fotografi da se malo angazuju, mozemo da uradimo i nesto u tom stilu ali da bude na srpskom jeziku i originalno:)

 

Ja sam bio u NBS u Osiguranju a otac i majka su mi sefovi u Dunavu, bas u tom sektoru i cisto sumnjaju da od toga ima nesto, ali avaj, nikad ne reci nikad. To se resava na nivou direktora, pa pokusajte i to:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

U vezi sa porukom koja se daje ucesnicima u saobracaju, u ovom slucaju motoristima, pade mi na pamet jedna recenica koju je Sarac rekao neki dan kad smo razgovarali o udesima, vidno iznerviran:

 

" Ma necu da jurcam..volim motore i hocu da ih vozim ceo zivot"

 

Duboko sam se zamislio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Mislim da je najbolje za akciju da Najzli bude rukovodilac akcije dizajna i implementacije flajera. Pricali smo juce o tome i prihvatio je moj predlog. Ako pogledamo malo celu pricu oko proslogodisnjih flajera, Najzli je tu prvi konkretno nesto uradio i pokazao da ima volje da sprovede pricu u delo. Zato sam uveren da ce tako to i ovog puta biti :)

 

Inace, mislim da treba da napravimo nekoliko tipova flajera, sto po sadrzaju, sto po dimenzijama. Cak bi trebalo da probamo da ih napravimo da budu u boji, pogotovo za one koje ce policija i auto skole deliti...

 

Sadrzaj tih flajera treba da bude prvenstveno namenjen automobilistima sa ciljem da shvate da motoristi postoje, ali ovakvu sansu treba iskoristiti za opstu edukaciju o svemu sto je opasno u saobracaju.

 

Statistiku o udesima i takvim stvarima mogu dobiti od policije bez problema, ali nam treba i jos dosta statistickih podataka u smislu koje situacije su karakteristicne i uopste sve tipicne greske koje ljudi rade, a koje dovode do nesreca...

 

Sad je najbitnije da oformimo tim koji ce se baviti osmisljavanjem i izradom flajera. Paralelno sa tim, valjalo bi formirati i tim koji bi se bavio skupljanjem kinte od sponzora (ako ih bude) i uopste marketingom ove akcije. Ovde sam video da ima ljudi koji rade na televizijama i novinama. Takvi ljudi nam sad trebaju, da bismo dobili podrsku od medija i samim tim nova sponzorstva.

 

Mislim da ova akcija ne moze da se izvede kako treba samo od para iz nasih dzepova... Ali, koliko god da skupimo, dobro je.

 

Bice ovo fantasticno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

sharetheroadda5.png

 

Share the road - Give the motorcycle the same amount of space as you would need for an automobile.

 

Retrain your eyes- Be alert for motorcycles, they can be in your blind spot, on the edge of a traffic lane or screened by another car. Don't just use your mirrors, but glance over your shoulder for cyclists.

A safety-conscious motorcyclist will keep their headlight on, even in the daytime.

 

Judge distance- Because a motorcycle is smaller, it may appear farther away than it actually is and may seem to be moving more slowly. Allow yourself more following distance when overtaking a motorcycle. Add time to the 3-second rule for defensive driving.

 

Watch for motorcycle hazards - Never follow a motorcycle too closely - the same hazards that can entrap an automobile driver may cause a motorcycle to take a spill. Give yourself plenty of room to maneuver, if needed

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: KIKINDA

Ja sam veoma raspolozen da pomognem, ali...

Ne mogu da prisustvujem nekim sastancima zato sto ste mi daleko...

Ne mogu ni da trazim novce od sponzora zato sto imam samo 17 godina i verovatno me niko nece ozbiljno shvatiti...

Javljam se da delim flajere ovde po kikindi i mogu da pomognem u finansijskom smislu... Od mene toliko... nije mnogo ali necu da obecavam nesto sto ne mogu da ispostujem... Ako ste zainteresovani za ovu moju vrstu pomoci javite se...

Pozdrav :D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Bravo Najzli & Endurac !!! :redflag:

 

PS Mina super su ti ove slikice' date=' daj nasi fotografi da se malo angazuju, mozemo da uradimo i nesto u tom stilu ali da bude na srpskom jeziku i originalno:)[/quote']

 

Ja sam za "nase" fotke i text ! ako imate predlog i neku ideju za fotke, recite ! meni se vec neke ideje vrte kroz glavu pa cu ih izneti uskoro !

Sve sto je u mojoj moci uradicu, samo recite sta treba !

 

Kao sto Endurac rece "mnogo se prica a malo radi"

Hajde ljudi da nesto uradimo za sebe, ako imamo podrsku policije, to je sjajno i treba iskoristiti !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Misilm da flajeri treba da imaju neke malo potresnije slike i tekstove, da se ljudi zamisle, a ne samo da pogledaju flajer i da ga bace u kantu, kao sto ja bacam one silne letke koje pokupim kad prodjem Knezom a i ne pogledam ih... Mozda mogu da sredim da se flajeri dele svima koji budu ulazili kolima na Adu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

 

PS Mina super su ti ove slikice' date=' daj nasi fotografi da se malo angazuju, mozemo da uradimo i nesto u tom stilu ali da bude na srpskom jeziku i originalno:)[/quote']

 

Ja sam za "nase" fotke i text ! ako imate predlog i neku ideju za fotke, recite ! meni se vec neke ideje vrte kroz glavu pa cu ih izneti uskoro !

Sve sto je u mojoj moci uradicu, samo recite sta treba !

 

 

Nemojte pogreshno da me shvatite, i ja sam za "nashe£ slike i text...ovo shto sam postavila su samo ideje, kako su to uradili drugi...chisto da mi vidimo kako to izgleda i da smislimo neshto nashe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja