Jump to content

Moto Zajednica

Razne novosti

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav društvo!

 

Našao sam malo vremena ( tj posao ostavio po strani ) da podelim sa vama nekoliko stvari koje su mi se desile u zadnjih mesec dana.

 

1. Zamenio sam Beverly-ja za Kavasaki ER6 n ( transakcija je odradjena sa Jasminkom, koga ovom prilikom pozdravljam ). Motorom sam prezadovoljan i preporuèujem ga pocetnicima. ER 6 n je 2006 godiste sa 3900 predjenih km....NOV.....do pre par dana...

 

2. ( nije za ovu rubriku ) Imao sam udes u petak, sto me je i nateralo da vam pisem, kako bi preneo iskustvo i skrenuo paznju na losa desavanja u saobracaju. Toliko o ovome.. da ne kvarim rubriku.

 

3. Nisam siguran koliko bi znacilo da vam ja ( prvi ozbiljniji motor ) prenosim utiske o ER6 n, ali evo nekoliko meni znacajnijih:

Suvise su mu "kratke" brzine sto motoru daje odlicna ubrzanja za 71 KS. Za moje pojmove je vrlo upravljiv, lagan i koci kao nezdrav. Menjac je tvrd ( u odnosu Npr. na TransAlp-a ) ali precizan, brzo se navikne pocetnik tj, moja malenkost.

Posto motor koristim i kao prevoz do posla, a ta voznja je uglavnom po autoputu, nisam imao prilike da isprobam voznju po nekim ozbiljnijim krivinama, ali mi se cini da je tu pouzdan, barem za moje pocetnicke zahteve.

 

Toliko za sada. Moram da se usmerim na sredjivanje havarisanih delova, a onda napokon da se vozimo i druzimo.

Jos jednom, POZDRAV!

NOSITE OPREMU i OPREZ!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Drago mi je sto si uzeo Kawasakia, ali mi je zao za udes. Jel sve ok? Aj, nek te u zdravlju i veselju nosi i nek uzivas u voznji. :pivo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala!

Evo ovako, ostetio sam fuzaster ( ako se tako zove ), rezervoar, plastiku -desnu i plastiku oko cajgera. Sve to novo kosta oko 700 EUR.

U voznom stanju je motor, tako da, kada zalecim rane eto me na :biker: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Nadam se da je sa tobom sve OK, a motor ce se lako srediti..;).Dobar ti je post,ali bi mogao malo da napises svoje misljenje i osecaj kada si sa skutera presao na "pravi" motor..:)..Mislim da ima ovde onih koji voze skutere pa im dolazi vreme da menjaju, e sad se postalja pitanje da li na jaci skuter ili na motocikl?.. Dakle, razlike u voznji, sta ti se vishe svidja, da li se kajes itd.:)..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Sve to novo kosta oko 700 EUR.

Milose, ne bacaj pare na popravku novim delovima, popravka moze da te kosta mnogo manje...

ako hoces poslacu ti na PP kontakt telefon kome da se obratis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM
Milose, ne bacaj pare na popravku novim delovima, popravka moze da te kosta mnogo manje...

ako hoces poslacu ti na PP kontakt telefon kome da se obratis

=D>

 

Fuzaster se zavari i ne vidi se, rezervoar se ispravi, jedino ti plastike ostaju. A i one se daju srediti. To se onda kaze personalizacija bajka :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd

Fuzaster je sredjen...Za ostalo cu okaciti slike veceras, pa vas molim za savete. Da, i plastiku sam dao da se radi, videcemo, nju cu novu poruciti jer mi je to jedan od lepsih delova na bike-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
Nadam se da je sa tobom sve OK' date=' a motor ce se lako srediti..;).Dobar ti je post,ali bi mogao malo da napises svoje misljenje i osecaj kada si sa skutera presao na "pravi" motor..:)..Mislim da ima ovde onih koji voze skutere pa im dolazi vreme da menjaju, e sad se postalja pitanje da li na jaci skuter ili na motocikl?.. Dakle, razlike u voznji, sta ti se vishe svidja, da li se kajes itd.:)..[/quote']

 

Budi siguran da, kada budem nasao malo vremena, pasce dobar trud da prenesem svoja iskustva, ali mi se cini da ovde borave ljudi sa zestokim iskustvom i evo ja ucim od njih vec jedno godinu dana.

Iako imam malo postova, nije promaklo nista sa foruma.

Ukratko: Bilo bi pozeljno imati jedan skuter pored motora, a kod mene bi to bio sigurno neki Kymco...Beverly je preskup ( perfektan ). Morao sam, morao ..MORAO da ispunim sebi san i kupim pravi motor, a to je zbog mojih zivotnih principa koji kazu da nikada ne bih mogao da uzmem od nekoga motor da bih zadovoljio sebe, nego se odreknes dosta stvari u zivotu pa tek onda vidis koliko ti znaci taj sport, Hobi , Zadovoljstvo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
Sve to novo kosta oko 700 EUR.

Milose' date=' ne bacaj pare na popravku novim delovima, popravka moze da te kosta mnogo manje...

ako hoces poslacu ti na PP kontakt telefon kome da se obratis[/quote']

Moram da te pitam: kako se ne umori ova devojcica sa avatara....gledam ....ne prestaje :lol:

U pravu si za popravku, ali sam napomenuo cenu da bih upoznao potencijalne, sutrasnje kupce ER6 n, nije naivna stavka :jecaj:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo
Nadam se da je sa tobom sve OK' date=' a motor ce se lako srediti..;).Dobar ti je post,ali bi mogao malo da napises svoje misljenje i osecaj kada si sa skutera presao na "pravi" motor..:)..Mislim da ima ovde onih koji voze skutere pa im dolazi vreme da menjaju, e sad se postalja pitanje da li na jaci skuter ili na motocikl?.. Dakle, razlike u voznji, sta ti se vishe svidja, da li se kajes itd.:)..[/quote']

 

Budi siguran da, kada budem nasao malo vremena, pasce dobar trud da prenesem svoja iskustva, ali mi se cini da ovde borave ljudi sa zestokim iskustvom i evo ja ucim od njih vec jedno godinu dana.

Iako imam malo postova, nije promaklo nista sa foruma.

Ukratko: Bilo bi pozeljno imati jedan skuter pored motora, a kod mene bi to bio sigurno neki Kymco...Beverly je preskup ( perfektan ). Morao sam, morao ..MORAO da ispunim sebi san i kupim pravi motor, a to je zbog mojih zivotnih principa koji kazu da nikada ne bih mogao da uzmem od nekoga motor da bih zadovoljio sebe, nego se odreknes dosta stvari u zivotu pa tek onda vidis koliko ti znaci taj sport, Hobi , Zadovoljstvo..

 

shto se ovoga tice , znam kako ti je , ista stvar samnom za sve u zivotu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
Nadam se da je sa tobom sve OK' date=' a motor ce se lako srediti..;).Dobar ti je post,ali bi mogao malo da napises svoje misljenje i osecaj kada si sa skutera presao na "pravi" motor..:)..Mislim da ima ovde onih koji voze skutere pa im dolazi vreme da menjaju, e sad se postalja pitanje da li na jaci skuter ili na motocikl?.. Dakle, razlike u voznji, sta ti se vishe svidja, da li se kajes itd.:)..[/quote']

 

Budi siguran da, kada budem nasao malo vremena, pasce dobar trud da prenesem svoja iskustva, ali mi se cini da ovde borave ljudi sa zestokim iskustvom i evo ja ucim od njih vec jedno godinu dana.

Iako imam malo postova, nije promaklo nista sa foruma.

Ukratko: Bilo bi pozeljno imati jedan skuter pored motora, a kod mene bi to bio sigurno neki Kymco...Beverly je preskup ( perfektan ). Morao sam, morao ..MORAO da ispunim sebi san i kupim pravi motor, a to je zbog mojih zivotnih principa koji kazu da nikada ne bih mogao da uzmem od nekoga motor da bih zadovoljio sebe, nego se odreknes dosta stvari u zivotu pa tek onda vidis koliko ti znaci taj sport, Hobi , Zadovoljstvo..

 

shto se ovoga tice , znam kako ti je , ista stvar samnom za sve u zivotu

Tako je! Cak i kada sam uzimao motor od Jasminka ( koji je vise nego korektan) ustrucavao sam se i da ga probam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200
Nadam se da je sa tobom sve OK' date=' a motor ce se lako srediti..;).Dobar ti je post,ali bi mogao malo da napises svoje misljenje i osecaj kada si sa skutera presao na "pravi" motor..:)..Mislim da ima ovde onih koji voze skutere pa im dolazi vreme da menjaju, e sad se postalja pitanje da li na jaci skuter ili na motocikl?.. Dakle, razlike u voznji, sta ti se vishe svidja, da li se kajes itd.:)..[/quote']

 

Budi siguran da, kada budem nasao malo vremena, pasce dobar trud da prenesem svoja iskustva, ali mi se cini da ovde borave ljudi sa zestokim iskustvom i evo ja ucim od njih vec jedno godinu dana.

Iako imam malo postova, nije promaklo nista sa foruma.

Ukratko: Bilo bi pozeljno imati jedan skuter pored motora, a kod mene bi to bio sigurno neki Kymco...Beverly je preskup ( perfektan ). Morao sam, morao ..MORAO da ispunim sebi san i kupim pravi motor, a to je zbog mojih zivotnih principa koji kazu da nikada ne bih mogao da uzmem od nekoga motor da bih zadovoljio sebe, nego se odreknes dosta stvari u zivotu pa tek onda vidis koliko ti znaci taj sport, Hobi , Zadovoljstvo..

Vidi, i ja sam neko ko je slicne sudbine , prvo manji skuter, pa veci, pa motor, to je nekako pravi raspored dogadjaja, da se nista ne preskace..;) a sto vishe ulazis u ozbiljnije vode, toliko i cena ide gore, sto za odrzavanje, sto za opremu (da ne pominjem potrosnju itd, to su sitnice) ali ako je to ono sto mene ispunjava, onda mi nije zao ni jednog ulozenog dinara ili odricanja! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja