Jump to content

Moto Zajednica

stelovanje yamahe r6

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Od stelovanja verovatno imas samo da dodajes jedinice goriva u slucaju stavljanja sportskog filtera ili auspuha, ostalo sluzi za proveru elektronike na motoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

Zadrzis select pre davanja kontakta 3 sekunde das kontakt,cekas 5 sedundi i ulazis u meni na dalje ces videti sam..

sta cu videti brate,, zato sam i postavio pitanje za sta sluzi sta u meniju i ge treba da stoi

inace motor je 2007god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

ako posle ulaska u meni ne kapiras sta mozes da radis, batali ti to...

 

mozes da podesis kad s epali shift light, svetlinu table, sat  i mozd ajos neku sitnicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora

ako posle ulaska u meni ne kapiras sta mozes da radis, batali ti to...

 

mozes da podesis kad s epali shift light, svetlinu table, sat  i mozd ajos neku sitnicu

 

Hmmm ako je sitnica dodavanja kolicine goriva onda ok  :o :o :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Pre davanja kontakta stisnes select i reset zajedno, drzis ih, das kontakt i cekas koju sekundu da se pojavi diag, pustis dugmice, stisnes gornje dugme jednom i trebalo da ispise Co, stisnes ponovo oba dugmeta zajedno i treba da ispise C1(to je prvi cilindar), pritiskanjem jedno dugme ce ti menjati brojeve C1, C2, C3, C4. Da bi usao u jedan cilindar npr. C1 stisnes oba dugmeta zajedno, treba da izbaci na displeju neku vrednost, pustis dugmice, ta vrednost su ti jedinice goriva, jednim dugmicem dodajes jedinice drugim smanjujes, ako ces ista dirati zapisi negde koje vrednost je bila. Jedino ne znam kako se vracas unazad, tj. ako udjes u jedan cilindar kako se vracas da udjes u drugi bez vracanja kontakta i ponavljanja celog postupka kao za jedan cilindar(jbg, na FZ-u nisam cackao a Xt ima jedan cilindar pa mi nije ni trebalo da se vratim), ako nista drugo ponovis ceo postupak za svaki cilindar. Ovo ti nema svrhe ako nemas sportski filter ili auspuh. Ako ces ista dirati nemoj da dodajes vise od 5 jedinica od jednom, nego prvo povecaj za 5 na svakom cilindru i probaj motor da vidis kako se ponasa.Najbolje bi bilo pratiti boju svecica(zato me mrzelo da cackam na FZ-u, jer svi znate koja je zajebancija skidati svecice na sportskim motorima, meni npr. treba da se pomera hladnjak).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

C1 C2 C3 C4 nisu cilindri vec podrucje rada.

C1 je za ler i 1/4 gasa do nekih 3000rpm, C2 je za otvaranje gasa (1/4) kroz ostali opseg, C3 je parcijalni gas, a C4 je otvoren gas. Brojevi pored oznacavaju odsupanje os ST mape u %.

 

Yamaha ima jebeno komplikovanu elektroniku i postoji poseban prirucnik (race manual) za sigranje sa ovime.

 

U zavisnosti od familije ECU odnosno za koje je trziste motor namenjen razliciti su i modovi ulaska u prepravku (tzv SS tune). Negde je dovoljno pritisnuti SELECT i RESET, negde treba i premostiti dzamper na ECU.

 

Uglavnom MOGUCE JE podesavati kolicinu goriva (devijacija +- 25 %) i paljenje (+-6 stepeni)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

C1 C2 C3 C4 nisu cilindri vec podrucje rada.

C1 je za ler i 1/4 gasa do nekih 3000rpm, C2 je za otvaranje gasa (1/4) kroz ostali opseg, C3 je parcijalni gas, a C4 je otvoren gas. Brojevi pored oznacavaju odsupanje os ST mape u %.

 

Yamaha ima jebeno komplikovanu elektroniku i postoji poseban prirucnik (race manual) za sigranje sa ovime.

 

U zavisnosti od familije ECU odnosno za koje je trziste motor namenjen razliciti su i modovi ulaska u prepravku (tzv SS tune). Negde je dovoljno pritisnuti SELECT i RESET, negde treba i premostiti dzamper na ECU.

 

Uglavnom MOGUCE JE podesavati kolicinu goriva (devijacija +- 25 %) i paljenje (+-6 stepeni)

 

 

Samo jedan mali off... Da li je ovo sve moguce stelovati na modelu 2001? Zato sto sam se dogovorio za neke dyno jet dizne, kn, i jos tragam za dobrim auspuhom? Mislim da sa svim ovim, plus ovo stelovanje, mogu da dobiojem malo na snazi motora? Moze i na pp da ne opterecujem temu bzv.

Hvala

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

 

Samo jedan mali off... Da li je ovo sve moguce stelovati na modelu 2001?

 

Samo >'03

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

C1 C2 C3 C4 nisu cilindri vec podrucje rada.

C1 je za ler i 1/4 gasa do nekih 3000rpm, C2 je za otvaranje gasa (1/4) kroz ostali opseg, C3 je parcijalni gas, a C4 je otvoren gas. Brojevi pored oznacavaju odsupanje os ST mape u %.

 

Yamaha ima jebeno komplikovanu elektroniku i postoji poseban prirucnik (race manual) za sigranje sa ovime.

 

U zavisnosti od familije ECU odnosno za koje je trziste motor namenjen razliciti su i modovi ulaska u prepravku (tzv SS tune). Negde je dovoljno pritisnuti SELECT i RESET, negde treba i premostiti dzamper na ECU.

 

Uglavnom MOGUCE JE podesavati kolicinu goriva (devijacija +- 25 %) i paljenje (+-6 stepeni)

 

 

mnogi se na stranim sajtovima ne bi slozili sa tobom. Ako je tako zasto ja na XT-u nemam C3,C4. Imam C1 i cackao sam oko toga, ima efekta), imam i C2 ali samo zato sto je sat preuzet sa TDM-a koji ima 2 cilindra, inace cackanje oko C2 na XT-u nema nikakav uticaj, kako to objasnjavas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

mnogi se na stranim sajtovima ne bi slozili sa tobom. Ako je tako zasto ja na XT-u nemam C3,C4. Imam C1 i cackao sam oko toga, ima efekta), imam i C2 ali samo zato sto je sat preuzet sa TDM-a koji ima 2 cilindra, inace cackanje oko C2 na XT-u nema nikakav uticaj, kako to objasnjavas.

 

 

Verovatno imam manje finije podesavanje, odnosno samo dva opsega. Ja imam Yamahin race manual, mozda su tamo pogresili ljudi...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Sada sam proverio u manualu za FZ1, oznake C1,C2.. su oznake cilindara, u manualu se nalazi pod ADJUSTING THE EXHAUST GAS VOLUME

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

, u manualu se nalazi pod ADJUSTING THE EXHAUST GAS VOLUME

 

Koje pod koje poglavlje je to? Ne mogu da nadjem!  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Vidi sta sam nasao na R6 forumu.

 

"I found this in one of the yamaha proformance books.

 

A: Fuel injection Adjustment

Fuel injection amount can be adjusted in the following four ranges:

Code C1: Fuel amount injected at 25% or less of throttle opening and at 3000 rpm or less

of engine speed

Code C2: Fuel amount injected at 25% or less of throttle opening and at 3000 rpm or

more of engine speed

Code C3: Fuel amount injected at 25% to 90% of throttle opening

Code C4: Fuel amount injected at 90% or more of throttle opening"

 

Sad me zivo kopka sta je zapravo C oznaka. Nemam vremena sad, al cu nocas da ceprkam malo, g-tec fala za info!  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Imam taj sat pa sam ga iscackao jos kad sam imao FZ6, ono sto pise selected cilinder number appears on the clock su C1,C2...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Periodic checks and adjustments, 3.8(adjusting the exhaust gas volume(pogledaj tacka 4. pod NOTE)

 

jes stvarno, tako pise u manualu...  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Ok je to sto si napisao ali se onda u taj mod ulazi drugacije, u onaj mod sto sam naveo se ulazi kako sam napisao, mogu te oznake znaciti i to, samo u nekom drugom modu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja