Jump to content

Moto Zajednica

Godišnja registracija skutera i ostalih motora na SO

Recommended Posts

  • AlexTattoo, 120 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha R1

Ja cuo za jednu novinu u nasem zakonu za koju cak i nekoliko saobracajca (provereno) nikad nije culo. Elem radi se o tome da nema vise trajne registracije. To sam saznao od jednog prijatelja koji drzi agenciju za registraciju vozila. Pokazao mi je cenovnik. Dakle motori do 49ccm ce od ove godine, tacnije pocelo je to od 01.01.2010, morati godisnje da izdvoje negde oko 4000din. Tablice vise nece ici na SO. Ako u radnji kupite nov motor, kad ga registrujete idete odma na tablice sa vasim gradom i moracete svake godine da ga registrujete. To se ne odnosi na stare motore koji ce i dalje ici na SO. Do kada ce tako biti ne znam. Znam samo da je od 00 do 125ccm registracija sa osiguranjem nesto preko 4000din.

Mozda ce ovo svima biti losa vest, ali ja mislim da nije tako. 2001. godine mi je poginuo otac, udario ga je momak na tomosu od 49ccm. Posto motor sa trajnom registracijom nema nikakvo osiguranje, nikakvu naplatu stete nismo mogli da dobijemo. Ne kazem da bi to vratilo mog oca, ali mislim da je sasvim u redu da i skuteri i automatici koji itekako mogu da usmrte coveka, budu osigurani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Vrsac/Beograd

Ja sam cuo da ce se ici samo na tehnicki i placace se osiguranje. Sad koliko je sta tacno - ne znam  ;)

Slazem se da bi trebalo uvesti osiguranje, jer upravo najvise stete izazivaju vozaci 49ccm a sve moraju sami da finansiraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650 2008

i ja mislim da treba tako da bude.a jel neko zna dali ce morati i nova dozvola jel se psp  om moze voziti?nek mi javi neko na pp .hvala unapred .mozart junior:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 594 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Malo mi to cudno - stari na SO ostaju tako,a novi se registruju.

Al nebitno to, nego kazes  "nesto preko 4000" za 49cc???

Preterase.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Malo mi to cudno - stari na SO ostaju tako,a novi se registruju.

Al nebitno to, nego kazes  "nesto preko 4000" za 49cc???

Preterase.

 

Pa lepo se setise za motoric od 49 kubika  preko 4000,a za auto od 1100 kubika samo 12-13 hljada.

 

Znas sto ipak je kineski skuter od 800 evra(nov) jako veliki luksuz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Imam skuter od 49ccm, do sada sam placao obavezno osiguranje koje je bilo malo ispod 1000 din. To Vas niko ne tera, vece je to ostalo na savesti vozaca da plati, jer ucestvuje u saobracaju, kao i svaki drugi ucesnik. To placam i sada. Za prelayak na godisnju registraciju sam cuo, ali vishe u smisli da se uradi tehnicki i plati to osiguranje, shto je donekle korektno, ali mislim da je preskupo placati + registraciju.

 

Takodje, pre mesec dana sam platio prvu registraciju motora od 125ccm, to me je koshtalo oko 6000 din.

 

Mislim da je apsurd placati jednako za 50 i 125ccm, ipak je velika razlika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

jaka vajda od tog osiguranja skutera i tih prdavaca od motora  :-\

 

poenta je pljačka i uterivanje novca u državnu kasu, e sve moguće i nemoguće načine  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Od ove godine je obavezno osiguranje, mada su mi u supu u junu prošle godine tražili polisu kod prve registracije...tehnički i polisa me koštala za 49ccm i 2.8kw,,, oko 2000 dinara, i naravno SO tablica.....za osiguranje manje više je sigurno da će morati,a obnova registracije.....sve je moguće >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam ove godine reg. Apriliju i uzeo polisu osiguranja, te i tehnicki jer obavezan svake godine. Cuo sam da ce biti ukinuta trajna ali ako bude kao sto Alex kaze, skuter ce izgubiti smisao, a onda je definitivno vreme da ovima iz vlade neko skoci za vrat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ako i motori i skuteri koji su vec registrovani na SO (49cc),budu motali da idu na tehnicki pola njih ce ce sad morati da predju na A kategoriju(ako stvarno budu gledali bas sve)jer vise od polovine prelazi i snagu i brzinu za PSP(skdanje blokada,razbusivanje stublina,kitovi i sl.)

 

 

Cilj ovoga svega je nakupiti sto vise para od naroda i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AlexTattoo, 120 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha R1

Slazem se da je prevelika cena za osiguranje, pljacka kao sto je i bilo za ocekivati. do 49ccm ce se i dalje voziti na psp, a do 125ccm neka A1 dozvola. Dalje ne znam. Nelogicno je i meni da ce morati na registraciju svake godine ( nije iskljuceno )  ali ce porez sigurno morati da se placa. I tako ce stari skuteri do 49ccm imati vecu cenu samim tim sto i dalje za njih vazi trajna registracija ( dok i za to ne uvedu obavezan porez )

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

i do sada ko je zeleo mogao je da placa osiguranje za 49ccm , a prilikom prve registracije mislim da je na nekim opshtinama bilo obavezno , 2008 je bilo 1600dinara to znam sigurno burazer tada registrovaio free-ja i trazili mu , al od tada nije nikad vishe osigurao ... po mom mishljenju velika cena al dobro shta sad , ovce su za shishanje ....

 

elem vezano za tragediju iz prvog posta , uz duzno poshtovanje , mora da kazem neshto , mozda nekome pomogne u buducnosti , prilikom placanja osiguranja za kola i motore drzava je napravila fond i od svake polise se uzima ako se nevaram 7% mozda greshim al da se uzima i 1% bitna informacija je da se uzima , i to sluzi bash u tu namenu kad je neosigurano lice izazvalo nesrecu ... to znam jer sticajem okolnosti , drugara je na peshachkom zakachio auto koji proshao na uslov , znachi peshaka i ovaj je pri padu uganuo nogu itd ... elem njegov kum drzi agenciju za naplatu osiguranja i ima neka procedura , naravno sa sve otpusnom listom iz urgentnog izjavama svedoka itd (naravno uzetim kasnije , jer ko da bi ti panduri doshli kad neko pobegne ) naplatio je iz tog fonda povredu noge chak i neke dnevnice jer nije mogao na posao neznam ni ja koliko dana itd ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AlexTattoo, 120 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha R1

i do sada ko je zeleo mogao je da placa osiguranje za 49ccm , a prilikom prve registracije mislim da je na nekim opshtinama bilo obavezno , 2008 je bilo 1600dinara to znam sigurno burazer tada registrovaio free-ja i trazili mu , al od tada nije nikad vishe osigurao ... po mom mishljenju velika cena al dobro shta sad , ovce su za shishanje ....

 

elem vezano za tragediju iz prvog posta , uz duzno poshtovanje , mora da kazem neshto , mozda nekome pomogne u buducnosti , prilikom placanja osiguranja za kola i motore drzava je napravila fond i od svake polise se uzima ako se nevaram 7% mozda greshim al da se uzima i 1% bitna informacija je da se uzima , i to sluzi bash u tu namenu kad je neosigurano lice izazvalo nesrecu ... to znam jer sticajem okolnosti , drugara je na peshachkom zakachio auto koji proshao na uslov , znachi peshaka i ovaj je pri padu uganuo nogu itd ... elem njegov kum drzi agenciju za naplatu osiguranja i ima neka procedura , naravno sa sve otpusnom listom iz urgentnog izjavama svedoka itd (naravno uzetim kasnije , jer ko da bi ti panduri doshli kad neko pobegne ) naplatio je iz tog fonda povredu noge chak i neke dnevnice jer nije mogao na posao neznam ni ja koliko dana itd ... 

 

Veoma korisna informacija, zlu ne trebalo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Kad je otac trebao da registruje skuter saznao sam da skuter ne treba da ide svake godine na tehnicki i iznenadio sam se.I dalje mislim da svako vozilo treba jednom godisnje da ide na tehnicki pregled pre svega zbog svoje sigurnosti,a i ostalih lica koja ucestvuju u saobracaju,ali te registracije su stvarno glupost a jos veca glupost je to da cena registracije bicikla sa pomocnim motorom bude 5000 rsd na godisnjem nivou.Zamislite situaciju coveka koji ima neku zoljicu staru,koja ne vredi ni tih 5000.I on da placa registraciju.Pametnije bi bilo da za te pare odnese motor na tehnicki ili majstora i da zameni sta ne valja..

A sto se tice osiguranja,to je licna stvar.Prve godine smo osigurali skuter,a dalje nismo..no,dao bi i za to novac svake godine,ali za registraciju necu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

A da pitam ja - dobronamerno narafski.

Može li naslov ove teme (i ostalih) da bude malo konkretniji,

kao npr :"Godišnja registracija skutera i ostalih motora na SO" ili tako nekako.

Slučajno sam ušao ovde, a jako me zanima ova problematika, jer imam tri mala motora.

Mnogo bi pomoglo kada bi moglo :) da se nasluti šta se krije iz naslova,

ovako izgleda kao da su sleteli vanzemljaci na Batajnicu :)

 

--

 

Što se tiče ovih registracije, negde na BJB sam pročitao da to još nije uređeno,

da nema u novom zakonu, i da teba da se reši nekim podzakonskim aktom ???

 

Videćemo, ne bi me čudilo da nam lupaju klempe,

kad je frka državi da namakne novce, moraju nešto da izmisle.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AlexTattoo, 120 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha R1

A da pitam ja - dobronamerno narafski.

Može li naslov ove teme (i ostalih) da bude malo konkretniji,

kao npr :"Godišnja registracija skutera i ostalih motora na SO" ili tako nekako.

Slučajno sam ušao ovde, a jako me zanima ova problematika, jer imam tri mala motora.

Mnogo bi pomoglo kada bi moglo :) da se nasluti šta se krije iz naslova,

ovako izgleda kao da su sleteli vanzemljacina Batajnicu :)

 

--

 

Što se tiče ovih registracije, negde na BJB sam pročitao da to još nije uređeno,

da nema u novom zakonu, i da teba da se reši nekim podzakonskim aktom ???

 

Videćemo, ne bi me čudilo da nam lupaju klempe,

kad je frka državi da namakne novce, moraju nešto da izmisle.

 

 

hahaha pravu si :)  ako postoji nacin da se promeni naslov teme, nemam nista protiv.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Izgleda da sam ja jedina budala koja je placala osiguranje svake godine za opstinske table. Ja sam uvek kontao da je bolje da dam oko 1000din za osiguraje i kad roknem nekog (ko zna kad ce to da se desi i ako ne zelim) da mu osiguranje plat,i nego da vadim iz svog dzepa. Sto se cene tice, vidim ja da ce protesti cim pre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Ti si ispravno radio, i po starom zakonu je svako registrovano vozilo u saobraćaju bilo dužno da bude osigurano, a to što ljudi za skutere nisu plaćali osiguranje se volšebno gledalo kroz prste... Dok sam imao prdavca od 49ccm, pri registraciji u Policiji su mi skrenuli pažnju i da pored trajne (SO) registracije osiguranje mora da se produžava svake godiine. E sad, što to nisu kontrolisali i što nisu sankcionisali nemam pojma-verovatno što i po novom zakonu u saobraćaju i dalje vidimo divljanja, žešće sudare, telefone na ušima non-stop itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Muljaz, i ja sam jos jedna budala :D

 

Zanimljivo je to sto Zokki kaze, mene uglavnom stalno love da mi pisu nesto a nikada mi nisu trazili osiguranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Imam APN6 za potrebe odlaska do prodavnice i nazad, u vikendici, i za njega nisam placao osiguranje nikad. Do dushe, nikad me na njemu nisu ni zaustavili :) Ako bih ga vozio u gradu bez razmishljanja bih se isprsio za tih 1000din godishnje i vozio bez brige.

Ukoliko uvedu godishnju registraciju ne planiram da ga registrujem jer ce i bez nje moci da zadrzi svoje mesto u mom zivotu :P

 

Nego shta bi oko onoga za tehnichki na 6 meseci za 15+ ? Neshto je bilo priche da taj deo zakona ide na ponovno razmatranje, jer valjda i njima nije logichno. Da li neko ima neku noviju informaciju ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja