Jump to content

Moto Zajednica

Protest bajkera u Francuskoj

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: honda cbf 500

site je jako obiman i ima previse informacija koje datiraju jos od pre par godina... odnosno, hronoloski je poredjan po zahtevima koje je federacija uputila predstavnicima bezbednosti na putevima, i francuskoj vladi. ono sto na sit-e u pise je da se filtriranje kroz kolonu tolerise od 2006 god od kad je prvi put i predat predlog federacije za izmenu zakona o filtriranju,i tehnickom pregledu ali da ljudi na polozajima nisu nikad odgovorili na taj poziv.

ovde ces naci njihove predloge od 2006 god. http://www.ffmc.asso.fr/spip.php?rubrique26  mnogi i jos cekaju.

 

ja ovim textom ne mislim nista lose, nego samo zelim da napomenem i da upotpunim temu s obzirom da izgleda da ovde zaista nikog ne intereseju o cemu se radi i kako se radi nego samo da se izadje na ulice sta god to bilo.

 

ovi ljudi su se borili osam meseci s vlastima i nista nisu uspeli pa su zbog toga izasli na ulice, jos uvek nema nikakvog rezultata. po svemu sudeci ovo je bilo upozorenje vlastima da malo pozure, nastavak se verovatno ocekuje.....

 

ja bih zaista volela da postoji tako nesto i ovde (mislim da funkcionise)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ovakva bajkerska organizacija kao sto je FFMC - FRANCUSKA FEDERACIJA LJUTIH MOTORISTA je upravo ono sto i nama treba ... pa bi bilo korisno da neko ko zna francuski se malo pozabavi prevodom tekstova sa njihovog sajta . Iz njihovih iskustava u borbi sa birokratijom mozemo stosta nauciti , jer takva borba nama tek predstoji ...

 

Za pocetak recimo neka neko prevede ovo :

 

http://www.ffmc.asso.fr/spip.php?article106

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

@smizla procitao sam al je fora sto su oni fakticki postigli taj deo za provlacenje,najbitnija im je svest kod vozaca kola. Ja imam tu informaciju da je to kaznjivo ne pomeriti se motoru ali ne  mogu da tvrdim jer nisam drzao kaznu u rukama  ;D

 

@e rider Imas google translate pa izaberi engleski posto je mnogo bolji prevod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Ovakva bajkerska organizacija kao sto je FFMC - FRANCUSKA FEDERACIJA LJUTIH MOTORISTA je upravo ono sto i nama treba ... pa bi bilo korisno da neko ko zna francuski se malo pozabavi prevodom tekstova sa njihovog sajta . Iz njihovih iskustava u borbi sa birokratijom mozemo stosta nauciti , jer takva borba nama tek predstoji ...

 

Za pocetak recimo neka neko prevede ovo :

 

http://www.ffmc.asso.fr/spip.php?article106

 

 

Tako je, sve je u organizaciji. Prvo da znamo sta trazimo (i da postoje realne sanse da to dobijemo) a posle cemo lako na ulicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Licno video, licno probao i licno se osecao k'o Obama na turneji. I to oni se ne sklanjaju toliko da bi ti proso vec sam u trenucima mislio da ce da izlete sa puta hahahah  show program  :) :) :)  Jbg niko nece da razmislja sta da radi sa zgazenim motoristom bio on u pravu ili ne a jos kad su ubacili i kao propis onda im se ni pare ne bacaju.

hmmm.... nisam bas sigurna da je zakon bio takav.....

 

http://www.ffmc.asso.fr/

 

 

-

Pisao sam vec o tome , ali u iskrenoj nadi da vam pomognem , ako nista drugo savetom ili informacijom , evo pisem ponovo.

-

Vozio sam motor Francuskom , ali ne Pariz ( drugde i nema nekih guzvi i potrebe za prolazenje izmedu linija )

-

Vozio sam kola po Parizu i nisam mogao da verujem , bas na Periferik , tom putu gde su protestvovali , kojom brzinom prolaze izmedu redova , i SVI jim se sklanjaju , to je dosta do kulture vozaca kola , bar ja tako mislim .

-

Koliko sam ja citao ( francuski neznam ) u Francuskoj se TOLERISE , ali nije regulisano zakonom

-

U Engleskoj  to je regulisano zakonom , cak i ima engleski naziv – FILTERING , i nesmem da pomislim sta bi se desilo da probaju to da zabrane … Pala bi vlada , garant … Od kad su uveli placanje parkinga za motore od 1 funte za citav dan i to u strogom centru Londona , bilo je vec 5-6 protesta , svaki put se skupi nekoliko hiljada motorista ..

-

Inace , u Engleskoj se kola ne sklanjaju toliko kulturno kao u Francuskoj , i u praksi , ako imate sudar kod filterovanja , najcesce bude obojestrana krivica , i pored toga sto je to zakonom dozvoljeno …

-

Drzim vam palceve !!! 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

site je jako obiman i ima previse informacija koje datiraju jos od pre par godina... odnosno, hronoloski je poredjan po zahtevima koje je federacija uputila predstavnicima bezbednosti na putevima, i francuskoj vladi. ono sto na sit-e u pise je da se filtriranje kroz kolonu tolerise od 2006 god od kad je prvi put i predat predlog federacije za izmenu zakona o filtriranju,i tehnickom pregledu ali da ljudi na polozajima nisu nikad odgovorili na taj poziv.

ovde ces naci njihove predloge od 2006 god. http://www.ffmc.asso.fr/spip.php?rubrique26  mnogi i jos cekaju.

 

ja ovim textom ne mislim nista lose, nego samo zelim da napomenem i da upotpunim temu s obzirom da izgleda da ovde zaista nikog ne intereseju o cemu se radi i kako se radi nego samo da se izadje na ulice sta god to bilo.

 

ovi ljudi su se borili osam meseci s vlastima i nista nisu uspeli pa su zbog toga izasli na ulice, jos uvek nema nikakvog rezultata. po svemu sudeci ovo je bilo upozorenje vlastima da malo pozure, nastavak se verovatno ocekuje.....

 

ja bih zaista volela da postoji tako nesto i ovde (mislim da funkcionise)

 

 

Slazem se potpuno sa tobom da su svi u ovoj temi odusevljeni protestima, a slabo se obraca paznja na poentu, tj. na njihove zahteve. Mi, na srecu, nemamo probleme poput njih jer se kod nas i dalje tolerise prolazak izmedju traka i ne naplacuje nam se parking za motore. Ali, mi umesto da se bunimo protiv drzave sto nam je standard srozan i sto imamo male plate, mi hocemo da se bunimo sto su nam skupe registracije za motore.

 

Samo mi nije jasno zasto se uz to ne bunimo i sto su nam skupe kacige, gume za motore i ostala oprema. Jebiga, meni za moj motor je par guma 300e, sto mi je skupo da platim. Sto da se i protiv toga ne bunim ako mi je vec skupa registracija od 250e za motor do 1100 kubika? Kako cu uopste da kupim te gume ili ne daj Boze neku kacigu, jaknu ili neku drugu opremu, ako mi je mnogo da platim 250e za moj motor od <1100 kubika i npr 180 konja? Znaci, moram da se bunim jer ja bas imam svo pravo ovog sveta da se bavim ovim hobijem, tj. da vozim motor.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

...Ali, mi umesto da se bunimo protiv drzave sto nam je standard srozan i sto imamo male plate, mi hocemo da se bunimo sto su nam skupe registracije za motore.

 

Jel' ti to predlažeš početak ustanka i novu seljačku bunu? ;D Biće nam to preveliki zalogaj :) Sasvim će biti dovoljno ako dobijemo jeftinije registracije.... za početak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

...Ali, mi umesto da se bunimo protiv drzave sto nam je standard srozan i sto imamo male plate, mi hocemo da se bunimo sto su nam skupe registracije za motore.

 

Jel' ti to predlažeš početak ustanka i novu seljačku bunu? ;D Biće nam to preveliki zalogaj :) Sasvim će biti dovoljno ako dobijemo jeftinije registracije.... za početak

 

Pa ako hocemo da se bunimo, ja bih se radije zbog toga bunio. Ovako masimo poentu, tj. ne borimo se protiv uzroka vec protiv posledice. Ali ok, da ne offujemo temu dalje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: honda cbf 500

...Ali, mi umesto da se bunimo protiv drzave sto nam je standard srozan i sto imamo male plate, mi hocemo da se bunimo sto su nam skupe registracije za motore.

 

Jel' ti to predlažeš početak ustanka i novu seljačku bunu? ;D Biće nam to preveliki zalogaj :) Sasvim će biti dovoljno ako dobijemo jeftinije registracije.... za početak

 

Pa ako hocemo da se bunimo, ja bih se radije zbog toga bunio. Ovako masimo poentu, tj. ne borimo se protiv uzroka vec protiv posledice. Ali ok, da ne offujemo temu dalje.

 

opet trt!!!

 

poenta je ovde da su ljudi u francuskoj prvo isli pravnim i legalnim putem pre nego sto su izasli na ulicu! Dakle , ne mozes tek tako da izadjes i da protestujes, ako pre toga nisi nista uradio na fin nacini obavestio sve motoriste i clanove o cemu se radi, da ne bude posle ja sam doso zato sto su i moji drugri tu, ali ne znam o cemu se radi!!!!! da su to uradili i francuzi, oduvali bi ih samo tako! niko ne zna da su oni uprvo to 70 ih i uradili ! izasli i krenuli da se cak i biju s vlastima! tad su shvatili da ne moze to bas tako sto na um to na drum, ali su zato osnovali FFMC i na legalan nacin krenuli da se bore za svoja prava.

A sto se tice bune ne samo za registracije nego i za skupe gume itd, ja cu da se bunim sto nisu do sad smislili suknju za zene na motoru i neku  kacigu koja ce ti sacuvati frizuru!!!

ma dajte.....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12815 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

i neku  kacigu koja ce ti sacuvati frizuru!!!

ma dajte.....

 

Možda može od onih hauba iz frizeraja nešto da se nabudži. A suknja kožna, tesna i dugačka pa sediš

sa strane ko što su cice nekad sedele na konjima. Aprilia Mana, menjač na volanu. Rešen problem!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: honda cbf 500

i neku  kacigu koja ce ti sacuvati frizuru!!!

ma dajte.....

 

Možda može od onih hauba iz frizeraja nešto da se nabudži. A suknja kožna, tesna i dugačka pa sediš

sa strane ko što su cice nekad sedele na konjima. Aprilia Mana, menjač na volanu. Rešen problem!!

 

samo se ti sprdaj sa mnom....!!!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Da ne otvaram novu temu - nađoh ovu od pre 5 godina ... ali suština je ista - opet bajkeri u Francuskoj protestuju 

 

Ovaj put zato što su gradski oci u Parizu naumili da zabrane vožnju  motora proizvedenih pre 2000. godine ... pa je zakazana protestna vožnja za 10. oktobar ... slabo znam engleski pa zato evo link za detaljniju informaciju :

 

http://www.fema-online.eu/website/index.php/2015/10/07/paris-wants-to-ban-motorcycles-french-protest-10-october/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Ako je negde cist vazduh onda je to Pariz. Uvek duva vetar, nema onog smrada u odeci zimi kao u Beogradu od dimnjaka. Ne znam da li ce proci ovo jer su oni vrlo solidarni i odmah sve popale ako im nije po volji. Tamo je vecina motora starija od 20 godina i u odlicnom je stanju, obozavaju stare motore kojih ima gomila po trotoarima i parkiralistima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja