Jump to content

Moto Zajednica

ugasila si se...help

Recommended Posts

  • In memoriam, 92 postova
  • Lokacija: Novi Beograd (fontana)

e drustvo ajd ako znate pomagajte. znaci par puta mi se gasio bajk u voznji,prvo kao kad ostaje bez goriva i kad se zaustavim shut down,verglam dodajem gas nista(motor zagrejan,radna temp),povucem saug, bez gasa upali i radi kao na leru oko 1500o/m,dodajem gas slabo ga prima(d`izvinete),radi tako koji sekund prima gas,krecem,opet posustaje,gasi mi se opet...skoro pun rezervoar i stavljena nova svecica,znaci nije nesto od ta dva.e sad kada mu okrenem slavinu sa on na rez. vozim,razvlacim sve radim bre i ne gusi se cak ide isto.dosad mi se nije ugasio na raz. sta moze da joj bidne? thanx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 92 postova
  • Lokacija: Novi Beograd (fontana)

dobro si razumeo na rezervi radi normalno,a kako izgleda filter za gorivo jel bar lici na onaj iz automobila,mada ja koliko sam zagledao crevo iz rezervoara ide kroz slavinu pa pravo u karburator,cini mi se da nisam video nista sto lici na filter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ne mora da ima obavezno ali je pozeljno... Skini slavinu i sa njom bi trebalo da se skine i mrezica (koje je kao neki filter), vidi to u kakvom je stanju... Probaj pre toga da skines crevo sa karburatora i istaci benzin u neku flasu i posmatraj koji je protok na normal a koji na rezerva.. mozda je i u slavini problem....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Nista,pomognem uvek kad mogu!

 

Najverovatnije da je slavinica, na starom motoru mi se promenila tacka najveceg protoka... nisam nikada rasturao, pretpostavljam da unutra ima gumica koja je podlozna habanju i koja se menja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ja sam imao identiènu situaciju na Kiviju, otvarao karb (džabe, èist kao suza), otvarao filter za gorivo - isto... na kraju skinem slavinu skroz i radi normalno... Gde mi je bila pamet pa sam radio unazad :lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar

Da, bice da je problem u slavini.

 

Uradi isto kao i Ceh, napravi jedan 'bypass' pa nek crevo ide direktno iz rezervoara u karb.

 

Koliko imas goriva kad se to desava, jel ti pun rezervoar ili imas malo, pred rezervu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 92 postova
  • Lokacija: Novi Beograd (fontana)

to me je izgleda zaj**ao onaj pumpadzija,ponudio se da mi on sipa gorivo,ali mora da ga nije napunio skroz,ja racunam da mogu sa rezervoarom(12-13l) mogu da predjem bar 200 km(bar se nadam) i on se meni na 120-om otprilike ugasi.sada sam ga ja napunio do vrha pa cu da ga pratim.jel ima ko ideju koliko moze da trosi,znam da zavisi od samog rezima ali odokativno.(nadam se da nece biti onih odgovora npr. od 4 do 13lit :)}

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar

Po ovom sajtu http://sundaytimes.lk/070114/ST1/004_st1.html

fuel economy za NSR125 je 55mpg (miles per gallon).

 

Na ovom sajtu http://www.teaching-english-in-japan.net/conversion/mpg

imas tabelu za konverziju u metricki sistem, i po njoj je 55 mpg = 4.28 km/100L.

 

Eto, racunaj da trosi 4.5, pa ti sad napravi eksperiment.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200
Tesko da ce ti trositi manje od 6 lit makar moja Aprilia 125 nije...

Potpisujem! Te masine nema sanse da popiju manje od 6 litara naseg benzina! tako da je bolje da se pripremis za tu varijantu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar

Jeste, tu je jos i taj faktor 'naseg benzina'

Toliko je dobar da najbrze gori! :D

 

Ali eto, znas da sve zavisi od voznje. Ja kad idem lagano auto putem, (oko 80), trosi mi 5.5-6, a kad se vozikam po gradu i 9.5.

 

Jos jednom, napravi eksperiment.

Izadji na auto put, i vozi konstantnom brzinom u petoj na nekih 3-4k obrtaja (ne zuris nigde),

pa svrati u NS na kinesku brzu hranu da napunis sebe, pa onda na pumpu da napunis motor, izracunaj koliko si potrosio, pa nazad drugim stilom voznje.

 

Posle vozi po gradu, pa izracunaj.

Onda ces tacno znati za TVOJ motor koja je potrosnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000
Jos jednom' date=' napravi eksperiment.

Izadji na auto put, i vozi konstantnom brzinom u petoj na nekih 3-4k obrtaja (ne zuris nigde),

pa svrati u NS na kinesku brzu hranu da napunis sebe, pa onda na pumpu da napunis motor, izracunaj koliko si potrosio, pa nazad drugim stilom voznje.[/quote']

 

E, moramo da napravimo mapicu lokacije tog restorana... Ili bar adresu? Novosadisti ( :wink:, NHF) u pitanju je "Dva štapiæa", zna li ko adresu napamet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja