Jump to content

Moto Zajednica

pad na turi za Palić, sifra: Perlez

Recommended Posts

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

Neko rece, motoristi se dele na one koji su pali i na one koji ce pasti.

Da ne pametujem previse i dan danas kad vozim nekog moram duplo vise da se koncentrisem - hocu reci teze je, a kad si nov, i sa brzinom koja ti ne odgovara sigurno nije bilo lako.

Dobro je sto nije gore - to ce sve proci, povrede ce zarasti i secacete se, manje ce ruzno biti, a posle cete bolje procenjivati i vise respekotovati krivine, a kao kad pecaros peca veliku ribu, kao kad se planinar penje na veliku planinu i gnjurac roni u velikim dubinama, time vise i uzivati u necemu o cemu ne mogu da uzivaju svi.

Zelim vam brz oporavak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Jako mi je drago da ste dobro. Kako je sve izgledalo, uh... Kako ti je brat i gde je sada? Kako su vas zbrinuli u ZR?

Sa moje tacke gledista, a bio sam odmah iza vas, izgledalo je jako ruzno. Krivina, podize se prasina sa strane puta, au sta mi je samo proslo kroz glavu... horor. Vas dvojice odjedanput nema, samo motor odskace iz kanala... Srecom pa ste brzo spali sa motora. I onda vidim tebe koji iskaces i vices "...dobro sam..." :) ah tu mi je laknulo. Ali gde je drugi... lezi sav utravljen, da se tako izrazim, mrda, zali se na nogu. Ostalo ok. Adrenalin povisen... mrda i nogu, dobro je. Brza organizacija, hitna vec pozvana, vec organizujemo motor, sve pod konac, koliko to moze biti u ovakvim situacijama. Bitno je da su svi pribrani i svako radi samo sta je potrebno. Misli se na svaku sitnicu. Hitna stigla, kazu da je dobro ranjenik. To je najbitnije. Vec se zaustavlja kamion, cika Brana je vec tu i kaze da za motor nebrinemo, ide kod njega na sigurno. Davor je vec iz NS a nasao njegov broj i covek se stvorio za minut. Sta za prevoz? Nema frke... Losmi je vec startovao kamionce elektrodistribucije, skupio kintu, dao coveku i stvar resena. Pre toga motor podignut, izvucen iz jarka, dijagnoza povoljna. Nista strasno. Malo plastika, malo iskrivljeni vise manje nebitini elementi ;) ;D, pali kao mina. Probamo, prva, druga, motor kao pravi... pa KLEo je to, nije sala. Ajmo, Oruk i motor vec na putu ka Perlezu. Ostavljen da saceka gazdu, ali na dobrom je mestu. Povredjeni i bata mu zajedno sa Nemanjom odlaze u ZR. Sve u najboljem redu u celoj ovoj nesreci.

 

  Puno srece vam zelim i da vam moral ne pada. Iskustvo je cudo, pa makar se steklo i na ovakav nacin. Vidimo se mi uskoro, pa na popravni. Ne mozemo da dozvolimo da sada odustanete ;):) Glavu gore, KLEo na sredjivanje i na put... Prvi macici se bacaju... Morate da vidite kako voznja treba da izgleda i kako znamo da uzivamo.

 

Evo malo slika...

post-3122-12879068912477_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind 650

@filozof, nek ste vi Zivko i Zdravko , i budite srecni sto ste imali ovakvu ekipu oko vas  ;)

kako je prosao buraz? vidim odneli ga  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Чачак/Београд
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Hvala Bogu odlično je!

Iz predostrožnosti mu je stavljena kragna i bio je na snimanju svega gde je osećao bol za svaki slučaj. Hvala Bogu nkakvog preloma nema, samo ugruvanost i otok na levom skočnom zglobu, i par ogrebotina.

Ja sam bio na zadnjem sedištu klementine sa kacigom ali bez ozbiljne opreme (protektuora) i prošao sa samo bolom u levom ramenu (opet hvala Bogu!) Veliki nauk za obojicu, ali i za pametne mlade bajkere koji izvuku nauk iz našeg pada i dobrih saveta iskusnijih bajkera. Sujetu spakovati pa na policu i polako pročitati sve ono što piše od saveta o bezbednoj vožnji pa polako.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Na zalost nisam ranije bio u mogucnosti da napisem i ja koji red...

Obzirom da sam ja vodio kolonu zaista mi nije bilo prijatno sto se ovo desilo,u prvom mahu sam osecao jednu dozu krivice jer sam sebe preispitivao da li sam zaista brzo vodio kolonu,neko ce reci da jesam neko da nisam ali bilo kako bilo momci su pali i nikome nije prijatno...

Kao sto Koca rece pre nego sto smo krenuli niko nije pomenuo da je motor momak kupio dan pre i da nema toliko iskustva na KLE-u,u potpunosti se slazem sa Kocom da prilikom ovakvih voznji treba naglasiti da je neko taze vozac-znam da ima i onih sa ponosom ali da se ovakve stvari nebi desavale,mislim da u takvim situacijama treba zanemariti ponos i biti iskren!

Zaista mi je zao ali sve se da popraviti na motoru,najbitnije je da ste vas dvojica zivi i zdravi i da se uskoro vidimo na nekoj voznji.

Posto sve zanima kolika je bila brzina,ja znam da 100km/h nismo presli i to tvrdim,krivina jeste bila naocigled laka ali sa i ja jednom prilikom isto sa KLE-om ispravio tu krivinu ali sva sreca ne ovako.

Momci,zelim vam brz oporavak jos jednom i ako mislite da sam ja negde pogresio-prihvatam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Drago mi je sto se ispostavlja da osim ponosa nema vecih povreda. Motor ce se srediti, vi cete se oporaviti pa cemo u neku novu voznju.

 

A imam i nekoliko pitanja:

 

- jeste uspeli od tada da organizujete prevoz KLEmentine ili je jos uvek u Perlezu?

 

- da li ovaj incident povlaci sa sobom neku odgovornost pred policijom, drzavom, sudom,...?  Znam da hitna ima obavezu da prijavi policiji intervenciju vezabu za saobracaj. Cili je imao pre koju godinu taj problem kad je proklizao sa 20km/h i polomio prst. U ambulanti se odmah stvorila policija ali su imali razumevanja pa su samoinicijativno korigovali mesto loma prta na njivu i spoticanje za vreme pishanja, kako se ne bi vodilo da je u saobracaju

 

- da li ste ustanovili koja su ozbiljnija ostecenja na bajku? (ne mislim na plastike nego nesto tipa viljuske,...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Чачак/Београд
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Momci,zelim vam brz oporavak jos jednom i ako mislite da sam ja negde pogresio-prihvatam!

Hvala na željama za brz oporavak i opusti se, nema potrebe da se opterećuješ, bar tri puta sam na eksplicitan i implicitan način napisao da je ogovornost SAMO I JEDINO bratovljeva (vozač) i moja (suvozač), svako ko misli da je krivica na bilo kome drugome greši.

Još na početku teme sam rekao da nam tempo nije odgovarao jer nismo dovoljno iskusni, i kasnije sam i pobrojao gde su sve bile naše greške.

Koca matori je pojasnio ono što iskusni vozači znaju vezano za vožnju u grupi, tako da na to nema potrebe da se vraćamo..

Bez obzira na iskustvo u vožnji bilo bi sebično i pogrešno tvrditi da je tuđi tempo odgovoran za greške koje smo mi napravili.

 

,krivina jeste bila naocigled laka ali sa i ja jednom prilikom isto sa KLE-om ispravio tu krivinu ali sva sreca ne ovako.

ovo mi je zanimljivo, šta je tada bio razlog ispravljanja krivine?

 

Još jednom hvala na podršci i spremnosti da prihvatiš odgovornost i za ono za šta očigledno nisi kriv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Чачак/Београд
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

A imam i nekoliko pitanja:

 

- jeste uspeli od tada da organizujete prevoz KLEmentine ili je jos uvek u Perlezu?

 

- da li ovaj incident povlaci sa sobom neku odgovornost pred policijom, drzavom, sudom,...?  Znam da hitna ima obavezu da prijavi policiji intervenciju vezabu za saobracaj. Cili je imao pre koju godinu taj problem kad je proklizao sa 20km/h i polomio prst. U ambulanti se odmah stvorila policija ali su imali razumevanja pa su samoinicijativno korigovali mesto loma prta na njivu i spoticanje za vreme pishanja, kako se ne bi vodilo da je u saobracaju

 

- da li ste ustanovili koja su ozbiljnija ostecenja na bajku? (ne mislim na plastike nego nesto tipa viljuske,...)

 

1) Da, da. Hvala svima, a posebno našem Nemandži, povezao nas je sa njegovim prijateljima iz moto kluba pa smo došlepali motor do BGa (mada bi ga neko uporan i dovezao), sada je kod majstora.

2) Povlači, brat i ja dok smo bili u šoku posle pada o tome nismo ni razmišljali, ali povlači. Biće neka prijava protiv njega, ali o tom potom.. Hvala Bogu da smo živi i zdravi, srećom bratu posao ne zavisi od dozvole, pa ćemo videti šta će biti dalje. Epilog ćemo objaviti na ovom mestu i zbog iskustva ostalih..

3) Majstori koji su pogledali klementinu kažu da su iskrivljeni štapovi (što se vidi golim okom), mada nisu BAŠ iskrivljeni kako je moglo biti :) Plastika je dobro izlomljena, mada se da opraviti. Izgleda da ram nije kriv. Oduševljen sam što nema oštećena na agregatu, hladnjaku, menjaču (osim što je poluga menjača iskrivljena)... sva struja i signalizacija radi! :) Moj baTa zna da padne, ako već ne zna da vozi! :))

 

Hajde da se kao papagaj još jednom zahvalim svima na pomoći, savetima, podršci i raspitivanju o našem, i zdravlju našeg novog ljubimca prema kome nismo bili baš dobri ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Kad stigne predracun od majstora, napisi molim te koliko sta kosta, nije lose znati za ne daj boze... ;) Tj, da li se stapovi ispravljaju, ako ne posto su...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Uh, tek sada videh ovu temu!

Iskreno, poprilično smo se sasekli kada smo, čekajući vas u Žedniku, čuli za pad. Bilo je reči o slomljenoj nozi i svašta nešto... Na svu sreću, ispalo je kako je ispalo. DOBRO JE! :)

Sada ste naučili školu, sledeći put pamet u glavu i vozi isključivo onaj tempo koji ti odgovara i koji te čini sigurnim. Ostatak kolone će te već sačekati....

Želim vam brz oporavak obojici i što pre da se vratite na 2 točka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Čačak/Beograd

Evo i "vozač" da se javi, bez čijeg "doprinosa" ova tema ne bi postojala.

Hvala svima za pomoć i savete.

 

Ok sam, kao što reče brat, uganut zglob, ili već nešto sa zglobom, i užasno glup osećaj da sam ugrozio brata, i sve ostale u blizini, svojom greškom, zbog neiskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Zanemari glup osecaj, i podeli sa citaocima, pogotovo nama neiskusnima, sta se desilo, tvoj brat rece nesto da si fiksirao jarak... Koja je brzina bila...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja