Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Thunderace 1000 prerada by Janjke

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

Mozes da biras :) ali ako ces odmah da mi zameris sto napred nije USD viljuska, nemam kesa trenutno da finansiram i za to.. sto ne znaci da nece biti u buducnosti (skorioj)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

fino ovo deluje... skladno.

jedva cekam da vidim slike posle farbanja

 

ps

sta ces sa ovom cevkom od starog izduva?

 

Hvala!

Kad se zavrsi motor, nosimo ga kod Roberta u Adu da odradimo grane i da ususkamo kako valja, a cevka nece viriti sa strane a i u razmatranju je da ex-up ventil leti dole, samo  nemam jos tacan podatak sta bi se u tom slucaju desilo (knedle u nekom opsegu obrtaja)... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5243 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

U principu ja volim sve sto nije standard tako da podrzavam i vlasnika koji se odliucio a i majstora koji je radio.Koliko vidim uradjeno je bash dosta posla i sve sto je radjeno je koliko se moze vidjeti  temeljno.Svaka chast!

Sto se tice kritika evo sta se meni ne svidja (rekao si da raspalimo sa komentarima ;D)

 

Gledano iz profila linje prednjeg kraja i repa mi se ne poklapaju(djeluje kao da je rep doradjivao Ghostmile  ;D) pa mi motor djeluje kao da je prelomljen.

Ostali obiljezeni  detalji mi djeluju pretrpano(sto je kontra od savremenog dizajna gdje sve ide u neku lakocu i leprshavost ,ovo mi djeluje mnogo tesko) Posebno zakrpa ispod sjedista  >:(  Sve u svemu dobar posao.

 

Jos jednom sve pohvale za radionicu i da vidimo jos novih radova!!

post-2592-12879069772624_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

I jos!

pa nisi bas morao da slikas ovaj zardjali disk.............

 

E jbg... sad... Sad cu specijalno otici u B.Brestovac da ocistim diskove i da ih slikam... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

ma odlicno je ispalo ali imam jedan mali komentar ona plastika ispod prednjeg sica sto ste doradili malo je preduboka iz profila gledano ,pa mozda mom oku ne odgovara trebalo je biti plica da supljina tocka i cevka od auspuha kada se budu spojile na topove da se vide  ............ali videcemo kada boja bude dosla onda ce biti komentari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Banatski Brestovac
  • Motocikl: FZR 600

U principu ja volim sve sto nije standard tako da podrzavam i vlasnika koji se odliucio a i majstora koji je radio.Koliko vidim uradjeno je bash dosta posla i sve sto je radjeno je koliko se moze vidjeti  temeljno.Svaka chast!

Sto se tice kritika evo sta se meni ne svidja (rekao si da raspalimo sa komentarima ;D)

 

Gledano iz profila linje prednjeg kraja i repa mi se ne poklapaju(djeluje kao da je rep doradjivao Ghostmile  ;D) pa mi motor djeluje kao da je prelomljen.

Ostali obiljezeni  detalji mi djeluju pretrpano(sto je kontra od savremenog dizajna gdje sve ide u neku lakocu i leprshavost ,ovo mi djeluje mnogo tesko) Posebno zakrpa ispod sjedista  >:(  Sve u svemu dobar posao.

 

Jos jednom sve pohvale za radionicu i da vidimo jos novih radova!!

Hvala na komentaru u svakom slucaju ali opet pogledaj motor iz drugog ugla...nadam se opet kazem ti da ces ga uzivo videti ako Bog da... pa ce ti sve biti jasno...

Rep je podignut do maksimuma i uskladjen da na taj motor mozes normalno i da sednes a ne da ti treba klocna da bi se na isti popeo ;) a opt smatram da je linija idealna jer na to obracam paznju bas dosta... Ne mozes ti po jednoj slici iz jednog ugla sagledati celu situaciju...

Tako da moras sve to da sagledas veruj mi  ;)

Ja se ne ljutim nemoj molim te tako nesto da pomislis nego samo hocu da ti iznesem kontra misljenje jer se opet ne slazem....

A ti dodaci sto kazes veruj mi na rec ...kad ih budem ofarbao jednistavno ce nestati..jer je sad saren kao uskrsnje jaje pa ti to bode oci...pet kazem to je tvoje misljenje ja ga postujem ali imam neko kontra misljenje pa zelim da iznesem....

Eto toliko od mene necu vise da smetam Goranu oko teme... ipak je ovo njegovo i zelo bi da on iznosi misljenja a ne ja....

Pozdrav za tebe Braco...

post-3710-12879069779653_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Banatski Brestovac
  • Motocikl: FZR 600

ma odlicno je ispalo ali imam jedan mali komentar ona plastika ispod prednjeg sica sto ste doradili malo je preduboka iz profila gledano ,pa mozda mom oku ne odgovara trebalo je biti plica da supljina tocka i cevka od auspuha kada se budu spojile na topove da se vide  ............ali videcemo kada boja bude dosla onda ce biti komentari

Zacudio sam se malo na komentar iskreno ...jer motr je samo popakovan na brzinu da se islika... i sad ide na farbanje.... kad se zavrsi sijace se disk ;)

Tako je kad dodje boja i kad Robert uklopi cev... sve ce biti drugacije.... i onako kako treba

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5243 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Hvala na pozdravu..mada ono sto sam napisao i dalje stoji..problem je zato sto je rezervoar zadignut  da bi se dobio efekat(i dobio se na rezervoaru) ali taj rezervoar je predug za taj polozaj pa ga je testko ispratiti.Rezervoar koji je fabricki agresivan je puno kraci u gornjoj liniji ili je upushteniji napred na ramu(stalno se srecem sa tim problemom). malo si ukrao na onoj liniji na slici na zadnjem sjedistu  ;D  Bez obzira na sve motor je super a posebno mi je drago da si ti otkrio svoj talenat i da ga koristis(poznajem tvoj motor jos dok je bio u mladenovcu , pomagao sam preko neta oko problema razlicitih farova  ;D )

 

Samo nastavi...jos kad otkrijes strast prema streetfigthterima bice to  8)  ...ajd sad na farbanje ne zabushavajte. pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

Slazem se sa Janjketo sto se tice repa, da je isao jos u visinu, morao bih da za motor napravim i vucem prikolicu na kojoj bi isle merdevine, drugi razlog je to sto treba razmisljati i o funkcionalnosti sedista a ne samo o pogleda sa slike, jer slika je jedno a uzivo drugo.. Sedista su odlicno po meni resena, da su isla jos gore onda ne bi bilo nikako za voznju.. A posto ne planiram, kako sam vec rekao, da ga vozim samo od kuce do kafica i nazad, mislim da ce ovako biti odlicno.. Mada, Boze zdravlja, zivi bili pa na nekom od skupova uz pivce lepo pogledate motor uzivo a verujem da ce i tada sve izgledati drugacije.

 

Hvala vam svima na komentarima, iskreno! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Banatski Brestovac
  • Motocikl: FZR 600

Hvala na pozdravu..mada ono sto sam napisao i dalje stoji..problem je zato sto je rezervoar zadignut  da bi se dobio efekat(i dobio se na rezervoaru) ali taj rezervoar je predug za taj polozaj pa ga je testko ispratiti.Rezervoar koji je fabricki agresivan je puno kraci u gornjoj liniji ili je upushteniji napred na ramu(stalno se srecem sa tim problemom). malo si ukrao na onoj liniji na slici na zadnjem sjedistu  ;D  Bez obzira na sve motor je super a posebno mi je drago da si ti otkrio svoj talenat i da ga koristis(poznajem tvoj motor jos dok je bio u mladenovcu , pomagao sam preko neta oko problema razlicitih farova  ;D )

 

Samo nastavi...jos kad otkrijes strast prema streetfigthterima bice to  8)  ...ajd sad na farbanje ne zabushavajte. pozz

Pa ok kazem ti ne ljutim se ja svaka cast na tvom misljenju nisam ni imao nameru da ti menjam misljenje vec da iznesem svoje ;)..nego kao sto i sam kazes a i dao Bog iskustva imas tesko je sve ispratiti...ali opet tvoje misljenje je da to nije bas ispraceno a moje je da jeste jer Braco da sam spustio rez ili ostavio isto onda to povlci prednju masku a prednja maska menja mesto ide gore a onda motor dobija totalno drugaciju sliku i ne lici na to sto smo hteli dobiti... znaci sve ima svoje...A liniju nisam malo ukrao  ;D samo sam ispratio prednji deo zadmnjeg sedista

 

Evo opet kazem ako Bog da videcemo se na nekom skupu ako dolazis i obilazis skupove a ne sumnjam u to... pa ces videti motor uzivo a i ispricacemo se i oko toga vezano za street varijante jer iskreno to niswam radio ali bih veoma zeleo da uradim jedan projekat vezano i za to...  tako da sto se tih stvari tice stvarno ce dobro doci koji savet.... ;)

Odo da rasturam motor ostala jos masina na ramu i prednja viljuska sa tockom....  ;)

Opet pozdrav ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Banatski Brestovac
  • Motocikl: FZR 600

Janjke svaka čast čoveče ,jedva čekam da vidim koju ste boju izabrali.

Pozdrav :)

Hvala drug ;)..a o boji ce gazda motora... iskreno to cemo za kraj ali covek je odabrao varijantu preterano dobru.... odusevio me sa odabirom boje... Videces vec ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja