Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Thunderace 1000 prerada by Janjke

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

Dosao je na red da polako predstavim svoju masinu koja je u fazi prerade. Naime, prerada je zapoceta sasvm slucajno. Sve je zapoceto tako sto sam Janjketa nasao preko oglasa da bih ga pitao za far, cini mi se od r1. Sve pocelo od sms-a, da bi se na kraju zavrsilo upoznavanjem i sklapanjem posla. Majstor koji se prihvatio posla sasvim korektno obavlja svoj posao!!! Za pocetak par reci o motoru. U pitanju je yamaha thunderace 1000 koja je 2 puta bila havarisana ali sreca u nesreci e to sto su u oba slucaja stradale samo prednja viljuska i tocak, dok je ram ostao u odlicno stanju i u liniji. Plan je od pocetka bio da se nabace drugi oklopi, auspusi, sedista, rep, podrep,far,maska,vizir,dioda od R1 2008. modela. Motor je izgledao  u dole prikacenim slikama:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

Krajem januara, doticni majstor i ja smo seli u njegov auto i otisli pravo kod mene kuci kako bi natovarili motor i odneli kod njega na seciranje. E nakon ovoga pristupilo se radovima, za koje su neki smatrali da su uzaludni, dok su sa druge strane mislili da valja raditi i da je isplativo pomuciti se  a naravno i uloziti kako bih imao nesto sto ce biti lepo i kroz nekoliko godina..... Naime, motor sam zaradio svojim rukama i kinta za preradu je isto tako zaradjena, jer su moji veliki NELJUBITELJI dvotockasa i nisu hteli da priloze ni 1 evro, zato se sredjuje za dusu a ne za prodaju iako je '95-to godiste....

 

Prvo na tapeti je bilo podizanje repa tj, pravljenje nove konstrukcije:

post-9511-12879068603859_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

Nekon toga pristupilo se izluvanju repa i prednjeg blatobrana. Bravica za sediste izmestena u novu "sredinu" tako da se sedista skidaju na kljuc kao fabricki.

post-9511-12879068604318_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

Ovako je izgledao posle 2 havarije

ma nije bio puno havarisan to vam se samo cini...................

 

Ram nije ni na jednu stranu povukao... Da jeste, sigurno ne bih ulagao u njega.. Thunder je cvrst :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja