Jump to content

Moto Zajednica

Zicane felne, spanovanje

Recommended Posts

  • Drug član, 1330 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Da li neko zna ko spanuje zicane felne za motore ovde kod nas? Neko ko ima iskustva sa felnama za motore a ne ovi sto rade bicikle... 'Fala

 

Svaki dobar majstor koji špana felge za bicikle zna isto napraviti i na

motoru. No MORAŠ skinuti gumu i izvaditi zraènicu. Ako ti nije jako

raštimano, samo lagano dotegni sve labave žbice stežuæi ih nasuprotno.

Ne bi trebalo biti problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Mislim da su prilicno raspanovane i da im treba ozbiljan tretman... Mislis da ce majstor za bicikle znati koliko treba da budu nategnute zice, sa obzirom da se nikad pre toga nije sreo sa tim... Dok sam ranije vozio MTB sam sam spanovao tockove, ali sad jednostavno ne znam koliko treba da budu nategnute zice na motoru....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ja sam nosio prednji tocak na balansiranje kod majstora za bicikl. Trazio mi je da mu odnesem tocak sa sve diskom, osovinom i svim podloskama i srafovima. kaze da bi mu namestio centar, osu... Mada nije imao neki jak kljuc, pa nije u potpunosti izbalansirao. Ali mi nije uzeo ni dinara, nije hteo da primi ni sicu za cascavanje. rekao mi je da mu donesem tocak opet kasnije, naplacuje tek kada to bude savrseno. Cena mu je bila 800din. Ali nikako da odem opet, jer jedva malo se oseca drmusanje, mnogo manje nego kada sam odneo prvi put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Nije meni problem u balansiranosti, a i mislim da se to pre resava tegicima. na biciklama ako iskrivis bandas zicama ga nategnes, cilj je da se bandas vrati u jednu ravan. Na bicikli ako ti je kriv bandas tesko da ima bilo sta od kocenja... Kod ovih zicanih felni za motore nisam siguran koliko jako treba da budu stegnute, a i jako je bitno da budu manje vise podjednako stegnute, jer u slucaju preterane neravnomernosti u natezanju lakse moze puci prilikom udara u kamen ili nesto slicno... A verovatno i spanovanje ima neki servisni interval

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Spremao sam se i ja da postavim ovo ptanje. Meni nije problem raspanovanost vec bih hteo da sledece zime rasturim zadnji tocak i da ga peskiram, pa da se farba, plastificira sta vec.

Kod sklapanja tocka za motor je sigurno bitno da se felna u odnosu na glavcinu namesti u delic milimetra kao sto je bila, jer inace disk nece leci lepo u kociona klesta. Inace, samo spanovanje ce zaista svaki bolji bicikl majstor uraditi. Bas cu da pitam ovog lazarevackog radi li to.

 

Valjda nece biti previse off ako ovde pitam mogu li se zice hromirati i postoji li zuto metalik plastificiranje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Bio danas, dotegli, sve ok. Biciklisticki klub Partizan, na istoimenom stadionu...

Lalajko, disk nema nikakve veze sa tim, jer se on montira na glavcinu, tj. nablu, tako da je on uvek tacno gde treba. Zice su bitne samo za bandas. Inace rekli su mi da mozes da im donese i potpuno rastavljenu felnu i sve ce da naprave. Moze sve to i samostalno, samo mislim da za to treba prilicno vremena ako nema prakse, pa se vise isplati odneti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja