Jump to content

Moto Zajednica

pomozite amateru...

Recommended Posts

  • In memoriam, 92 postova
  • Lokacija: Novi Beograd (fontana)

postovanje...paz`te sad,koliki treba da bude ler gas za moju "masinu" i da li postoji mogucnost dobijanja makar malo dubljeg zvuka motora iliti auspuha :?: .thanx unapred.pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Zvuk je talas, njegova dubina zavoisi od rezonatorsle kurije,a to je u ovom sluèaju auspuh. Ler gas nema uticaja na dubinu zvuka, ipak imaš motor od 125 kubika, ne možeš ni oèekivati da se èuje kao veliki.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Futog

jedino da pokusas sa nekim filterom...onda ces dobiti dublji zvuk na potezanju...skines filter kutiju i stavis neki visokoprotocni...imas da kupis one male kineske niklovane filtere :)

 

ja sam stavio na suzukija RG gammu 125 ...kad dolazi prema tebi ne znas sta ide,ali sigurno ne mislis da je 125-ica :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
A jesil' probao onu foru sa štipaljkom i plastikom od èaše za jogurt :wink:

 

ali da ostavi i jezicak sa dna i sire isece stranu case, ali ondamora da stavi tri stipaljke. :D :skuter:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981
A jesil' probao onu foru sa štipaljkom i plastikom od èaše za jogurt :wink:

 

ali da ostavi i jezicak sa dna i sire isece stranu case' date=' ali ondamora da stavi tri stipaljke. :D :skuter:[/quote']

 

he, he, he...turbo roðaèe... a i cice to vole :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Winterthur CH

Najzli nimalo nije lepo sto obeshrabrujes momka, ovo objasnjenje sa ,,kurijama" ga je verovatno samo zbunilo :D :wink: , a i vi ostali, mislio sam da su na ovom forumu ozbiljni ljudi spremni da pomognu kad ono... :mrgreen:

Ima vise nacina da ti zvuk cvaje bude prihvatljiv, (kao sto vidis i ja imam cvaju pa je logicno da ti pomognem).

 

1. Neznam dal si se poceo brijati ali ti je glas mutirao do sad sigurno, spusti vizir na kacigi i sto dubljim glasom oponasaj rad svog motora u svim obrtajima, zajebano je samo sto ce trebati vremena dok postignes onaj pravi promukli zvuk. Ovo je manje bolna varijanta.

 

2. Ubaci nekoliko kocki secera u rezervoar i vozi, tako ce ti iskristalisati zvuk da ces tu voznju vecno pamtiti. Dok ti nakon te voznje motor bude cucao kod nekog majstora ti ces okrecuci pedale na biciklu uporedjivati dubinu svojih uzdaha sa prelepim zvukom kakav je cvaja nekad imala. ovo je mnooogo bolna varijanta.

 

3. Poslusaj Majstor_kvarisu i ne diraj nista, ovo ti je potpuno bezbolno resenje koje sam i ja izabrao i jos se nisam pokajao zbog toga :wink: :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 92 postova
  • Lokacija: Novi Beograd (fontana)

hvala na pomoci,onu foru sa casom i stipaljkom uopste ne kapiram,niti mi zvuci kao neko originalno resenje.nista onda cu poslusati i nista ne cackati. osim blokada to moram da joj skinem 100-ka i ni makac i 8000 i ni makac.to sa obrtajima je samo u prvoj u drugoj vec ide preko 8000o/m.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

2. Ubaci nekoliko kocki secera u rezervoar i vozi' date=' tako ce ti iskristalisati zvuk da ces tu voznju vecno pamtiti. Dok ti nakon te voznje motor bude cucao kod nekog majstora ti ces okrecuci pedale na biciklu uporedjivati dubinu svojih uzdaha sa prelepim zvukom kakav je cvaja nekad imala. ovo je mnooogo bolna varijanta.

[/quote']

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

rale, izvini, ali malo sam se zaneo. Nije ok, trazis pomoc, a mi se zezamo. Izvini. probaj da otvoris auspuh, pa tamo ima nekih pregradica, neke skini. Kada sam vozio Jawu, ispao mi poklopac sa kraja auspuha i ispalo to neko sito. Onda sam uzeo nekoliko konzervi od nes kafe, izbusio ih i stavio unutra, isti precnik, sve se to zaglavilo, stavi i zavario poklopac. Bilo je extra. Sa MZom sam imao peh, pao sam i ulubio se deo auspuha, valjda je pukao deo tog sita, na nekim manjim obrtajima se cuje kao da je 500ccm. Znaci vidi da nesto iskombinujes sa sitom i prigusivacem, to su one jeftine varijante. Uvek mozes da kupis neki izduv za neke evre pa onda budzi.

P.S. ono sa stipaljkom je ona fora kada smo bili klinci pa na ponike i BMXove stavljali plastiku od jogurta da se cuje kao motor :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 92 postova
  • Lokacija: Novi Beograd (fontana)

ma opusteno mrle,svako pocne kao guster pa ga svi zezaju. aj videcu za tu "uradi sam" kombinaciju.mada i ako ima lonac do nekih 100 evrica recimo nije mnogo dati.mozda sam rekao malo ali jbg kad ne znam cene. pozzz i thanx :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Winterthur CH

rale svaka ti cast, cak i ako si se naljutio nisi nam to pokazao =D> , pokusao sam se malo nasaliti jer mi je smesno ulagati u izduv za cvaju. sta god da uradis ona ostaje prepoznatjiva i ostaje cvaja. nakon kratkog vremena shvatis da si se bez veze mucio i bacio neke pare, taj novac bolje ulozi u gorivo i ulje i vozi, gomilaj kilometre i stici iskustvo za nesto jace, brzo ce doci vreme kad ces menjati ceo motor a ne samo izduv.

pozdrav momce :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 92 postova
  • Lokacija: Novi Beograd (fontana)

nema razloga za ljutnju,ja sam ti onaj fazon "ma cooliraj gori ti kuca",a ja laganica sa kasicicom vode.i odoh u off pozdrav i za tebe matori :prayer: :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar

Vidi, ja sam eksperimentisao ko blessav sa izduvom kod mog SZR-a,

i dobijes neko zadovoljstvo zato sto si sam nesto radio i zbudzio, mozda ti se neko vreme bas svidja zvuk, ali posle... Posle pozelis da nisi nista dirao :) Ali je bar bilo zabavno dok si se igrao!

Zato, samo napred, eksperimentisi, ali ako mozes skini fabricki top i kupi neki drugi pa se igraj s' njim. Kasnije, ako budes nezadovoljan, ako ti dosadi ili ako odlucis da prodas motor, stavis fabricki top i ko bog!

 

Pazi, i sa 4t motorima kad petljas oko auspuha trebalo bi da uradis i jos neka dodatna podesavanja motora, a kod 2t situacija je jos komplikovanija!! Uglavnom, ima ovde ljudi koji mnogo vise znaju o tome i siguran sam da ce ti pomoci.

 

Srecno!

 

P.S. 100 e je saaasvim dovoljno para za izduv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 92 postova
  • Lokacija: Novi Beograd (fontana)

e hvala na predlogu ali posto nisam neki strucnjak prepusticu to mozda mom ortaku,on se ipak vise razume.e sad da ne otvaram novi topic ja bi pomoc za jos jedno pitanjce. da li je normalno konkretno za moj bike da prilikom ubacivanja iz lera u prvu,(naravno kvacilo do kraja)motor malo "trzne" unapred. jel to normalno ili ne odvaja kako treba? btw nista nekrci i sl. thanx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

i dobijes neko zadovoljstvo zato sto si sam nesto radio i zbudzio' date=' mozda ti se neko vreme bas svidja zvuk, ali posle... Posle pozelis da nisi nista dirao :) Ali je bar bilo zabavno dok si se igrao!

[/quote']

 

Upravo tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar

Potpuno je normalno da trzne, ne brini nista. 8)

 

Jedino ako ti motor polako ide i kad drzis kvacilo do kraja, to ne valja, ali se resi jednostavnim stelovanjem kvacila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Svaki motor (sa mehanickim menjacem) malo trzne kada ga ubacis u prvu, tako daaa..bez brige....;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

hmm imali smo prilike da napimpujemo jedan nsr 125 ..

ewo otprilike owako .. ako imash malo kesha ..

polinijew kit (cilindar,klip) na 150 cc,kn filter,i obawezno preshtelowati rc wentil .. dobijesh "neznatnih" 40 - 50 konja :shock:

Falio nam je samo drugi izduw i karb. da bude original rosijewa sa izmerenim top spidom od 248 km/h ..

 

Nasha je ishla oko 200 km/h,od 7 hiljada se chula boooooze sachuwaj,a mnoooogi na shestotkama i hiljadarkama su se cheshkali i znojili :D

 

Stanesh na semafor a cwaja na leru radi ko apn .. bem bem bem bem .. stane tip sa cicom pored sa nekim npr gsxr-om .. tip gleda smeshka se ..misli (wiiidi simpatichan motorchic) cica gleda ironichno .. kad je pogledash okrene glawu kao widi mali i smeshan ..

e onda se upali zeleno .. pustish ga malo da odmakne i sastawish "ONO" u 14 iljada :shock: i proletish ih kao da ceo swet wozi u rikwerc .. i onda ceo prawac baja mast wadi onom jadnom gsxr-u ali dzaba .. do 200 moze samo da pozeli da prestane da jede sopstwena muda ... onda stanete na sledeci semafor pa baja kao braaaaaate koliko konja .. koliko kubika .. i slichne smarachke spike ..a ti samo :whistle: gledash njegow bajk i mislish (wiiiidi simpatichan motorchic :D )

hehe ta hondica .. nsr 125 .. uz mali chach .. 8) zanimljiwo isqstwo .. guranja prsta u kompleks drugih hehe ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
8) zanimljiwo isqstwo .. guranja prsta u kompleks drugih hehe ..
Koji si ti психооооо :retard:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N
od 7 hiljada se chula boooooze sachuwaj,a mnoooogi na shestotkama i hiljadarkama su se cheshkali i znojili

jooooooj sto ovo budi nostalgiju za mojom nikad prezaljenom Apriliom....smrc.... :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja