Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 4027 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

56e0eabc9d8359cc59b80b31675c1383.jpg


Ponovo na nogama!!
OP je prošla super.
Puno vas redom pozdravljam.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 16
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 754 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Ovde je samo izduv 250+300. Restauriran agregat ide i do 2000e.. Dodaj na to neko standardno ogibljenje 450 e amortizer i 150 progresiv..

Nova felna bez zbica je 270e komad. Lako se dodje do neke cifre od 3-4K evra, pretpostavljam da je ta hiljadarka vise za pretrpljeni bol i zivce :)

No, svako ima svoj ringispil. Ovaj ako je uradjen kako treba, gurace jos 10godina bez kvarova po belom svetu i opet ce biti jeftiniji od novih koji su   15K+ evra za koje ti treba dijagnostika i specijalizovan servis.

Steta sto nije ojacan ram, to je kod italijana 120e i vredi svaki cent. A koliko vidim i felne su orginalne, tako da nije svaka restauracija, bas "restauracija"

 

Promenio član Gvozden

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 754 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Licno vise volim da je motor neotvaran, pa da to resavam kako treba. Ovako, uvek ostaje dilema sta je stvarno menjano i kako je menjano. Imamo mi vrhunske motomehanicare, ali mentalitet je problem. Nasi majstori obozavaju silikonsku diht masu..:) Cak i tema oko srafova je diskutabilna, orginalni srafovi su igranka. No srecna mu prodaja, licno pre bih dao tu cifru za onu Elijasovu nego za ovu sredjenu.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 672 postova
  • Motocikl: XTZ 750

@Gvozden I ja cenim lepo sredjen motocikl - "restauriran", ali mi ovaj oglas deluje malo preterano. Na slikama ne vidim brembo i nigde nije napisao da je ogibljenje aftermarket. Koliko se secam razgovora od prosle godine, kompletno sredjivanje motora je kod Saleta u Beloj Crkvi oko 500 evra (nije 2000). Felne se vidi da su njegove stare samo ofarbane.

Lanac i lancanike, karbove, vakum pumpu i ostalo ne racunam u restauraciju. Da ga je oglasio za 2800, max 3000 pa da ga razumem, ali ovo je previse...a vidim i da mu nedostaje nekoliko bitnih delova bez koje tenera ne izgleda estetski lepo : nema stitnike ruku, nema stitnike prednjih vila i nema kres barove.

 

Ako je ovaj motocikl stvarno kvalitetno mehanicki nabudzen (kvacilo od TDM-a) i sredjen, da sam na vlasnikovom mestu ulozio bih jos koju stotinu evra da ga doteram jos malo i ne bih ga prodao nikad! Ovo se ne prodaje...

 

Pozz

Promenio član Marko81
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 754 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Ne bih sad da komentarisem radove i cene servisa kod nas. Ali ono sto znam tacno, to su cene delova. Jer sam za moju sve orginalno uzeo.

Vodjica ventila je 40-50 evra, gumica 10. Tako da preskocimo cene nasih majstora i "ovo je dobro, moze jos da trci"

Zna se sta je restauriran motor. A to sto nasem dzepu odgovara to je druga prica. Zivim u gradu gde su se decenijama pravili delovi za prvu ugradnju forda, audija, opela... A pravili se i strugovi i ostale masine. Ne dao ti bog sta je sve izlazilo iz radionica. A majstore masinbravare  smo imali , veruj mi ako ne i najbolje u evropi.

evo ti anegdota. pukne blok od boldora, zavare ga strucnjaci ukrivo i nasi majstori poravanju blok, trnuju lezajeve u excentar( povukli varovi) obrade lezajeve od bube ( najdeblji , imaju mesa...)  Znaci lezajevi zakoseni u odnosu na osu, ali prebuseni u centar, lezajevi u polutke.. Tako da bilo je majstora, al nije bilo para.

Promenio član Gvozden
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4027 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Licno vise volim da je motor neotvaran, pa da to resavam kako treba. Ovako, uvek ostaje dilema sta je stvarno menjano i kako je menjano. Imamo mi vrhunske motomehanicare, ali mentalitet je problem. Nasi majstori obozavaju silikonsku diht masu..:) Cak i tema oko srafova je diskutabilna, orginalni srafovi su igranka. No srecna mu prodaja, licno pre bih dao tu cifru za onu Elijasovu nego za ovu sredjenu.

Hvala na komplimentu bajo!!


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1975 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 3 sati, živke je napisao:

No coment!!!

Po meni, a ne mora da znači da sam u pravu, restauracija podrazumeva zamenu pohabanih ili oštećenih delova originalnim i vraćanjem u fabričko stanje kako mehanički tako i estetski, jer samo tako restauracija ima smisla. Sve ostalo je budženje. Drugim rečima svako odstupanje od fabrike oldajmerima ubija cenu. 

Promenio član Arso
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1579 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere
1 hour ago, Arso said:

No coment!!!

Po meni, a ne mora da znači da sam u pravu, restauracija podrazumeva zamenu pohabanih ili oštećenih delova originalnim i vraćanjem u fabričko stanje kako mehanički tako i estetski, jer samo tako restauracija ima smisla. Sve ostalo je budženje. Drugim rečima svako odstupanje od fabrike oldajmerima ubija cenu. 

Pa da ali ja se ne obazirem ovde mnogo na to što je on u opisu stavio "restauracija", vidim mnogi ljudi se za to hvataju. ST mi takođe još uvek nije toliko stara da bi je smatrao oldtimerom. A generalno se slažemo šta je restauracija. Ovo je jedan lepo sređen i unapređen primerak, i deluje mi da je pedantno odrađeno to što je rađeno, sa malo preteranom cenom, to stoji. Nije rađen sa namerom da se čuva kao oldtajmer, nego da se vozi, to je očigledno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Malo se poremetilo trziste, pa se svako u njemu snalazi kako zna.
Ova mozda ne vrijedi toliko, opet se prodaju po 2 i vise hiljada, a mora se uloziti jos toliko da bih je doveo u dobro stanje. Samo da se plastike ofarbaju i srede ne vjerujem da ima sad ispod 400€.
Koliko je Novola samo spucao u svoju, plus zivciranje, a eto opet bi nesto da radi na njoj.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja vise volim da je providan da vidim sta je u njemu. Desilo mi se dok su sita bila ispala iz slavina da mi zacepi filter, da nisam vidjeo mogao bih kvar traziti satima.
Kod mene je sad ovaj, ne svidja mi se sto dodiruje slavinu, to moram nekako rijesiti. Bio sam u Bosni kupio ovaj pod uglom ali na pamet, pa je veci. Ne bih ni njega stavio ali cu potraziti isti samo manji.6102c4ecb5e7e79b1cdade206a7ba259.jpgb8f2f8d2a4aaf5deeeaa9c64901d7a04.jpgf0d1b0b74fca93fabffaea5bb306d152.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 754 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

E bas i mene to brine. Doduse, duze je crevo , pa mi se cini da je blizu cilindara. Jeste crevo pancirno, ali nekako mi deluje da je preblizu. Imam fradov mali metalni filter, mislim da ni nema vise da se kupi. Ovo pod uglom je spas za upakivanje. Slikacu bas kad zavrsim.

Promenio član Gvozden
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere
pre 19 minuta, Gvozden je napisao:

E bas i mene to brine. Doduse, duze je crevo , pa mi se cini da je blizu cilindara. Jeste crevo pancirno, ali nekako mi deluje da je preblizu. Imam fradov mali metalni filter, mislim da ni nema vise da se kupi. Ovo pod uglom je spas za upakivanje. Slikacu bas kad zavrsim.

Meni je isto blizu, nista se ne desava niti imam ikakvih problema. Ne greje se maltene uopste

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4027 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
@el classico Da ti nama sto pre prezdravis i da se mi provozamo koji krug.

Hvala ti od srca na lipim željama Ivane.
Bogu hvala za sad se jako dobro osijećam, hodam, stepenice i ostalo bez problema.
LP


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Peugeot Elyseo, Yamaha Super Tenere

Pozdrav drugari, dotezivao sam lanac, znam da je za sve iskusne to ocas posla i po osecaju znaju kako i koliko treba, ali mene zanima po uputsvu pise od 2.5 do 3.5 cm

E sad prvo me zanima jel pravilno merim( sedim na motor nije na nogaru) jel to to mesto?

I  meni je trenutno lanac na 4.5cm ali i sad mi deluje prezategnuto? Jedino kad vucem bas gore dole se mrda malo ako ga zategnem jos malo skoro da nece imati uopste hod sto pretpostavljam da nije dobro. 

 

20230906_135234.jpg

ezgif.com-video-to-gif.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 391 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Lanac povučeš dole i izmeriš koliko je do viljuške pa zatim ga povučeš gore i ponovo izmeriš koliko je do viljuške. Razlika između te dve mere treba da bude u tom rasponu iz uputstva. Znači "hod" lanca. Ti si ga nategao za sve pare. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4027 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Jučer popodne doša iz bolnice doma.
Sve je proteklo u redu, sad samo oprezno i postepeno vježbanje muskulature.
Ja sam zadovoljan ishodom operacije.
LP svima.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1975 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Moraš da lagano ojačaš leđne mišiće kako bi kičma imala potporu i zaboravi dizanje teških stvari.:takoje:o

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Konacno je stavljena ratna masina u pogon, sve skupa 26000din iskreno sam ocekivao i vise, dobro jec19ec4fb397a0b22093923fe111ff615.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока



  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja