Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1961 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Hvala za info o emulzionim tubama. Cekam da mi legne jos para pa cu da kupim tube i moram da nadjem negde prednje diskove. Vidim po ebay-u da ima nekih kineskih ali ne bih to, pokusacu da nadjem neke polovne original diskove u dobrom stanju. Ako ima neko moze da ostavi koment pa kad legnu pare uzimam. Sto se farbanja tice, glavcine i bandase sam vec odneo. Glavcine idu u plavu metalik sa sitnom perlom, kao na WR-u sa Dakra, a bandasi idu u crnu metalik sa plavom perlom. Vec sam kupio boje i tockovi su kod farbara, samo me malo zeza i odlaze ali ne mogu nista da mu kazem,drugar mi je.  :)

 

Plastike i rezervoar farbam u plavu Yamahinu metalik, a nalepnice cu da uradim preko, kasnije. Hteli smo se i share da farbamo ali mi frka da ne ujebemo to pa sam se odlucio za nalepnice, a i taman ce stiti malo boju i uvek mogu da se zamene.

 

Sediste je odneto na presvlacenje, sa strane plavo, odozgore crno, kao na dakru. Pokusavam malo da osvezim sve i da mu dam atraktivniji izgled koliko je to moguce. Planiram i preko zime ako budem imao dovoljno novca da kupim prednje stapove od WR-a i prednji tocak od WR-a i da nampontiram novu viljusku sa jednim diskom ali o tom potom.

Ako si se odlučio za nalepnice, što je po meni bolje rešenje onda bi bilo dobro kad ih postaviš i sve završiš da rezervoar, plastike i sve gde su nalepnice prešpricaš bezbojnim lakom pa ćeš tako zaštititi i napenice i boju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xtz super tenere 750

Update:

 

Na rezervoaru cu sigurno da preprskam lakom ali na plastikama cu da razmislim. Hvala za savet!

 

Maska izlivena, e sada dolazi obrada. Pogledajte i recite mi misljenje. Da li je dobar ugao, da li treba shiri, uzi, neke ideje.....  ;)

 

Za danas dosta!  :)

post-40574-0-09770700-1475003087.jpg

post-40574-0-43420900-1475003130.jpg

post-40574-0-45866000-1475003170.jpg

post-40574-0-99451500-1475003210.jpg

post-40574-0-08835100-1475003254.jpg

post-40574-0-21548500-1475003297.jpg

post-40574-0-55384400-1475003338.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1961 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Jel trebaju nekom zmigavci za Teneru? Ispravni,celi,samo treba malo da se operu. Ponudite koliko mislite da vrede!

Ne bih da miniram kolege ali lik ove zmigavce na kupujem-prodajem, ja pazario prosle zime, prodaje 10 evropljana po komadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xtz super tenere 750

 

Jel trebaju nekom zmigavci za Teneru? Ispravni,celi,samo treba malo da se operu. Ponudite koliko mislite da vrede!

Ne bih da miniram kolege ali lik ove zmigavce na kupujem-prodajem, ja pazario prosle zime, prodaje 10 evropljana po komadu.

 

Dajem sva 4 za 10 evrica!  :na_glavi:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

 

Jel trebaju nekom zmigavci za Teneru? Ispravni,celi,samo treba malo da se operu. Ponudite koliko mislite da vrede!

Ne bih da miniram kolege ali lik ove zmigavce na kupujem-prodajem, ja pazario prosle zime, prodaje 10 evropljana po komadu.

 

Dajem sva 4 za 10 evrica!  :na_glavi:

 

Ja bi ih uzeo...šaljem ti podatke na PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1961 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

 

 

Jel trebaju nekom zmigavci za Teneru? Ispravni,celi,samo treba malo da se operu. Ponudite koliko mislite da vrede!

Ne bih da miniram kolege ali lik ove zmigavce na kupujem-prodajem, ja pazario prosle zime, prodaje 10 evropljana po komadu.

 

Dajem sva 4 za 10 evrica!  :na_glavi:

 

Bravo majstore!!! To se zove kolegijalnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

svaka čast za gest, više nego korektno.. za ostale, nedaj bože da zatreba ljudi su koristili migavce od tomosa... vrlo slični tenerinim ako ne i malko lepši :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xtz super tenere 750

Drugari, imam i retrovizore. Kome treba 10e  oba. Oridjinale, sk ontra navojem!  :) Prozvacete me "sve a 10e"

 

Inace stigle gumice za klesta  iz Engleske za 9 dana. I na poklon wemoto privezak.  :)

 

I kako se namestaju one gume sa air boxa na karburatore? Namucio sam se izgubio strpljenje!

post-40574-0-23848300-1475259959.jpg

post-40574-0-69789400-1475259988.jpg

post-40574-0-41012000-1475260012.jpg

post-40574-0-36623100-1475260049.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Jel trebaju nekom zmigavci za Teneru? Ispravni,celi,samo treba malo da se operu. Ponudite koliko mislite da vrede!

Pa operi ih ti i stavi na ebay,lepe ces parice da uzmes. Original je original

 

Sent from my HTC Desire 310 dual sim using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

uzo bi ja retrovizore ... u shumi je to potrošni materijal :D

 

a za karbove ima fora sa adapterom koji planiram da napravim.. radili su ih Damir iz Nikšića i Gvozden... fi 60mm pa se na jednom kraju skine malo sa spoljne strane a na drugom kraju sa  unutrasnje, stavi se  pasent na karburator a na gornji kraj guma od air boxa... cini mi se da jer bio tehnicki ovde u temi, ako neko ima nek  okaci opet ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1961 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

ako je ceo fuzaster onda vredi :takoje: ali mislim da bi većini samo oplata završila posao...

 

inače... ako ste kao vlasnik ST nekada sredjivali motor znate da je jedna stvar najteža od svih... a to je  vraćanje airboxa... ideja koju sam video od Damira Tatoo iz Nikšića a koju sam preneo Gvozdenu (jel nikada ne stižem da napravim sebi (ne znam dobrog strugara)) i izgleda ovako

 

5b985dfccc7d07c5ac61ed12bf0b9ba288508f6d

89e3975475b6b126bae3fb4bcea7feb34742aea7

b62c8d616f40999bb0f75edc9ec8fd23fd4a1dd2

Stana 230 pa dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Svaka cast za foru sa gumicama...

A gume od airboxa namestas u poziciju kad podesish da gumeni trn bude izmedju dva zareza na airboxu. Tako gume stoje pod pravim uglom u odnosu na karburatore. 

Ja sam ostrugao one caure , ali treba jos malo dorade, mozda da se namesti kanal gde bi upala selna kad stegne gumu i da su maloo plice.

Vidjao sam na italijanskim forumima oz xtz da su pravili taj nastavak od vodovodne cevi , sto i nije neka muka.

Ako gume od airboxa nisu jako povukle, mozes ih omeksati kuvanje u rastvoru vode i borovog ulja. Jes da cete svi cudno gledati, ali fora je proverena i koriste je preko restauratori za gumene delove.. Imam negde snimak kako sam omeksao moje , samo i to nije pomoglo jer su se preterano povukle. Kad se jako povuku izadju iz ose kao i sto se bukvalno skrate ( to je boljka od benzina svih downdraft carb..)

dsc02111zl_1.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xtz super tenere 750

Skratile su se previse izgleda. Kad spustim airbox, gume bukvalno budu u ravni sa karburatorima(difuzorom), ne mogu vise dole bas za onu duzinu za koju bi trebalo da se navuku. Ovi aluminjumski nastavci mi izgledaju ok, prosto i dobro resenje, mada i ta vodovodna cev moze da zavrsi posao ako ima fi-60. Hvala za za savete i ideje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1961 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Skratile su se previse izgleda. Kad spustim airbox, gume bukvalno budu u ravni sa karburatorima(difuzorom), ne mogu vise dole bas za onu duzinu za koju bi trebalo da se navuku. Ovi aluminjumski nastavci mi izgledaju ok, prosto i dobro resenje, mada i ta vodovodna cev moze da zavrsi posao ako ima fi-60. Hvala za za savete i ideje. 

Pokušaj da karburatore, prvo sa jedne pa sa druge strane potisneš rukom na gore, ima lufta, dok guma ne legne do kraja pa onda sousti šelnu i zategni. Svo vreme moraš karb držati nategnut sve dok šelna ne bud dovoljno stegnuta da onemogući da se guma povuče na gore i spadne. Isto tako i sa druge strane. Ako ne uspe onda ili reducir ili nove gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kada su karbovi u pitanju evo i jedan savet iz teme "naslednika",kada se vec radi  :)

 

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/32062-tdm-srbija/page-114#entry1780902

Zamisao jeste dobra, ali mislim da sa dodavanjem tih gumica se sprečava da komplet sauh priđe skroz do kraja kad se vrati sajla sauha. Tj. sauh ima ovaj deo (zaokružen na slici) koji treba da zatvori kanal ispod membrane. Ako igla ne priđe do kraja u ležište, postoji mogućnost da falš vazduh koji prolazi pored tog dela sauha počne da zbunjuje membrane i može da se javi nepravilan rad karbova.

post-17175-0-64559200-1475317648.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Sad su spustili cenu tih guma za airbox, ranije su bile bas preskupe.

Ali ako ne zelis da kupujes nove ili ne ispadne resenje sa produzetkom kako treba, jos uvek mozes ovo da uradis.

Ja sam izbegao to resenje jer nisam bio siguran da cu naci odgovarajuce dizne  tj da li cu uspeti da nastelujem karburator prema K&N filteru vazduha. Neko doda i lim ispred filtera da uvlaci prljavstinu direktno iz smera kretanja

dsc00638lf6.jpg

 

kuvanje gume u borovom ulju..https://goo.gl/photos/WhnSdLk2imPfV6ZA8

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

 

Kada su karbovi u pitanju evo i jedan savet iz teme "naslednika",kada se vec radi  :)

 

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/32062-tdm-srbija/page-114#entry1780902

Zamisao jeste dobra, ali mislim da sa dodavanjem tih gumica se sprečava da komplet sauh priđe skroz do kraja kad se vrati sajla sauha. Tj. sauh ima ovaj deo (zaokružen na slici) koji treba da zatvori kanal ispod membrane. Ako igla ne priđe do kraja u ležište, postoji mogućnost da falš vazduh koji prolazi pored tog dela sauha počne da zbunjuje membrane i može da se javi nepravilan rad karbova.

attachicon.gifpost-24684-0-00991600-1444582780.jpg

 

 

Meni lepse radi,nema benzina,nema trzanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4691 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Sad su spustili cenu tih guma za airbox, ranije su bile bas preskupe.

Ali ako ne zelis da kupujes nove ili ne ispadne resenje sa produzetkom kako treba, jos uvek mozes ovo da uradis.

Ja sam izbegao to resenje jer nisam bio siguran da cu naci odgovarajuce dizne  tj da li cu uspeti da nastelujem karburator prema K&N filteru vazduha. Neko doda i lim ispred filtera da uvlaci prljavstinu direktno iz smera kretanja

dsc00638lf6.jpg

 

kuvanje gume u borovom ulju..https://goo.gl/photos/WhnSdLk2imPfV6ZA8

 

Kako ti radi sa tim pečurkama, deluju mi da su male...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1961 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Potrebna pomoc. Drug bi pazario motor, zna li neko nesto o ovoj ST. http://www.polovniautomobili.com/motori/8804588/yamaha-xtz

Ako bi iko trebao da zna onda je to Elvis iz Zajecara od koga inace vecina nas nabavlja delove za STenere.

Elvis: 0641522492

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja