Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Sindikat Samostalni Jahač, 341 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

Zna li ko kako da promenim plocice na pred.diskovima,imam manual ali se slike gotovo i ne vide...

Znam da treba da se skinu celjusti sa vila,ali da li mi treba neki spec.alat da bi skinuo plocice?

Svaka pomoc bi mi dobro dosla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Znam da treba da se skinu celjusti sa vila,ali da li mi treba neki spec.alat da bi skinuo plocice?

 

skineš kadže sa ključem 12... onda imaš dva "šrafa"

 

2896_35.JPG

 

ova dva desno na slici... za njih ide imbus mislim 6... e sad, tu doooobro obrati pažnju da ti ne "oblajzne" imbus ključ jel si onda u problemu... znači ako je zapeklo, natapaj sa WD40, zagrevaj, češkaj ga... radi mu sve samo da ne oblajzne :D :D :D

 

ti "šrafovi" su ti nosači i klizači kočionih pločica... kada ih skineš pločice će ispasti.. trebalo bi da unutar klješta ima parče metala koje je kao distancer (može i bez toga al ako imaš gledaj da bude u poziciji u kojoj si ga našao). Ubaciš pločice, vratiš "šrafove" i vratiš kandžu... nije nikakva filozofija...

 

e da, kad skidaš ove klizače neka ti kandža bude i dalje na vili ( kao kad olabavljuješ šrafove kad menjaš točak na kolima, prvo ih olabaviš dok je točak na zemlji a kad digneš auto onda samo odvrćeš) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Znam da treba da se skinu celjusti sa vila,ali da li mi treba neki spec.alat da bi skinuo plocice?

 

skineš kadže sa ključem 12... onda imaš dva "šrafa"

 

2896_35.JPG

 

ova dva desno na slici... za njih ide imbus mislim 6... e sad, tu doooobro obrati pažnju da ti ne "oblajzne" imbus ključ jel si onda u problemu... znači ako je zapeklo, natapaj sa WD40, zagrevaj, češkaj ga... radi mu sve samo da ne oblajzne :D :D :D

 

ti "šrafovi" su ti nosači i klizači kočionih pločica... kada ih skineš pločice će ispasti.. trebalo bi da unutar klješta ima parče metala koje je kao distancer (može i bez toga al ako imaš gledaj da bude u poziciji u kojoj si ga našao). Ubaciš pločice, vratiš "šrafove" i vratiš kandžu... nije nikakva filozofija...

 

e da, kad skidaš ove klizače neka ti kandža bude i dalje na vili ( kao kad olabavljuješ šrafove kad menjaš točak na kolima, prvo ih olabaviš dok je točak na zemlji a kad digneš auto onda samo odvrćeš) ;)

 

Prso si ki lajsnica :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

 

Prso si ki lajsnica :lol:

 

dobro de, drugo desno... neki bi rekli levo... alchajmer strikes again... :D :D :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

E baš se namučih sa mojim motorom !

Konstantno mi daje više goriva na lijevom cilindru.Upali dobro na sauh ali radi na jednom cilindru i poslije desetak sekundi proradi i drugi.Čuje se pucanje na usisu.

Svjećice su nove ali jedna (desna) nikad ne čađavi dok je lijeva skroz čađava. (slike)

 

1.karburator opran,i zduvan prije nedelju dana.

2.Promijenjene em.tube

3.Promijenjene igle (bile na trećem podioku sad su spuštene na četvrti.

4.Filter za vazduh izduvan.

5.Membrane obije pukle,pa su reparirane kod Vidika prije 2 dana.

6.Slavine su Ok,lijeva ne pušta ni kapi dok desna vrlo malo vlaži na jednom šarafu.

7.Svako crijevo je u redu

8.Novi filter goriva

9.Mjeren nivo goriva na lijevom karburatoru i čini mi se da je normalan.(slika)

 

Mislio sam da radim danas štelovanje smješe i sinhronizaciju ,ali mislim da treba prvo da riješim čađenje lijeve svjećice.

 

Imate li kakvu ideju šta još da uradim ?

post-25978-0-99787100-1367044685_thumb.jpg

 

post-25978-0-02322900-1367044710_thumb.jpg

 

post-25978-0-82060500-1367044745_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Nemere sve to bez kontrole ventila.. i ako je ngk menjaj..

Onda dobar majstor sve to da našteluje i nema brige..

 

To što ne sastavi odmah oba cilindra dešava se i nama..ništa strašno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Nikšić, Crna Gora
  • Motocikl: XTZ 750

Provjeri i igle od sauha i gumice na njima... ja sam imao problem s tim.

 

Lijeva plastična iglica od sauha se potrošila i onda je lijevi cilindar bio stalno po malo pod sauhom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtz super tenera

Nego...da se prebacimo na temu visine STenere...upravo su odrađeni dog bonovi za po 1 cm duži od fabričkih...što treba

da daje 3 cm niži motor u osi...sedištu

 

napravljeni od čelika..sečeni plazmom...pogodite koji su originali ...1lol.gif1lol.gif1lol.gif nije teško.

 

..na moj zahtev je ostavljeno meso unutra da bi, s'obzirom da su duži bili i postojaniji..... preostaje samo da ugradim jedan par i da vidim , šta sam dobio time 1neznam.gif

 

img2013041900346.jpg

 

Gde si to pravio?Meni trebaju kraci za 2 cm.

 

Ako sam dobro shvatio koncepciju dog bonova...tim skracivanjem bi trebalo da dobiješ 6 cm na visini....msm ti si prvi kojem je STenera niska 1lol.gif

 

Da druze,ja imam dva metra i malo mi izgleda nisko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Nego...da se prebacimo na temu visine STenere...upravo su odrađeni dog bonovi za po 1 cm duži od fabričkih...što treba

da daje 3 cm niži motor u osi...sedištu

 

napravljeni od čelika..sečeni plazmom...pogodite koji su originali ...1lol.gif1lol.gif1lol.gif nije teško.

 

..na moj zahtev je ostavljeno meso unutra da bi, s'obzirom da su duži bili i postojaniji..... preostaje samo da ugradim jedan par i da vidim , šta sam dobio time 1neznam.gif

 

img2013041900346.jpg

 

Gde si to pravio?Meni trebaju kraci za 2 cm.

 

Ako sam dobro shvatio koncepciju dog bonova...tim skracivanjem bi trebalo da dobiješ 6 cm na visini....msm ti si prvi kojem je STenera niska 1lol.gif

 

Da druze,ja imam dva metra i malo mi izgleda nisko.

 

Tebi brate nema pomoći ....iz prostog razloga...što ćeš podići sredinu , a vile će ti ostati nabijene ..1neznam.gif

prilikom spuštanja možeš i napred to da kontrolišeš....

Ako nadješ rešenje i baš insistiraš, javi se da ti napravimo jedan komplet kao moj pa probaj prvu i treću ili drugu i treću rupu 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

rešenje mu je da se časti sredjenim povišenim sedištem (svi ostali snižavaju sedišta i prave ih neudobnijim). Time će dobiti i na "visini" a i biće mu udobnije značajno ;)

Pozovi Bobana (imaš temu BMS - Boban moto sedista) pa vidi šta i kako može da se napravi... time ne gubiš na geometriji a dobiaš na komforu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

E baš se namučih sa mojim motorom !

Konstantno mi daje više goriva na lijevom cilindru.Upali dobro na sauh ali radi na jednom cilindru i poslije desetak sekundi proradi i drugi.Čuje se pucanje na usisu.

Svjećice su nove ali jedna (desna) nikad ne čađavi dok je lijeva skroz čađava. (slike)

 

1.karburator opran,i zduvan prije nedelju dana.

2.Promijenjene em.tube

3.Promijenjene igle (bile na trećem podioku sad su spuštene na četvrti.

4.Filter za vazduh izduvan.

5.Membrane obije pukle,pa su reparirane kod Vidika prije 2 dana.

6.Slavine su Ok,lijeva ne pušta ni kapi dok desna vrlo malo vlaži na jednom šarafu.

7.Svako crijevo je u redu

8.Novi filter goriva

9.Mjeren nivo goriva na lijevom karburatoru i čini mi se da je normalan.(slika)

 

Mislio sam da radim danas štelovanje smješe i sinhronizaciju ,ali mislim da treba prvo da riješim čađenje lijeve svjećice.

 

Imate li kakvu ideju šta još da uradim ?

post-25978-0-99787100-1367044685_thumb.jpg

 

post-25978-0-02322900-1367044710_thumb.jpg

 

post-25978-0-82060500-1367044745_thumb.jpg

 

otvori cantru od karba levog cilindra...... mozda je taj ko je tomenjao zaboravio da stegne tubu sa zadnje strane a samim tim i ostale dizne pa zaliva pored a mozda ti je i dihtung tih diznica pukao.......... imao sam iste simptome na jednoj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

Hvala Vlajko ,Damire i Shumarz .0takoje.gif

Moj majstor se kune da nisu ventili niti išta što ima veze sa mašinom.

Igle od sauha jesu bile pojedene pa smo napravili druge.Iskombinovali smo igle od sauha karburatora od nekog kawasakija ,obradili ih i napravili nove.(slike)Sauh zatvara odlično ali opet nije do njega.

Opet smo mjerili nivo goriva i on izgleda u redu.(slika)

Rastavili smo karburator provjerili kanal za iglu plovka i ona radi kako treba.Šaraf dizne je dobro zategnut i dizna dihtuje..Smješu smo podesili ponovo i okrenuli šarafe dva kruga.Sinhronizacija je uradjena ,ali sad ler gas nikako da se namjesti na 1100 obrtaja.čas skače kad je motor vruć a kad je hladan pada ispod 1000 obrtaja.Kad sam krenuo da ga probam kako ide čini mi se da bolje vuče ali se dešava da sporo spušta obrtaje,sajla je namještena kako treba.a i dalje puca iz karburatora.

Meni se čini da je ovdje struja u pitanju,odnosno paljenje.

Danas ću da ga malo vozim da vidim da li lijeva svjećica i dalje garavi.

 

Javljam šta sam vidio.

post-25978-0-37520500-1367389974_thumb.jpg

post-25978-0-00712500-1367390006_thumb.jpg

post-25978-0-31775600-1367390048_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niksic Crna Gora
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ST

Koliko mogu vidjeti na slici, ova nova igla od sauha ti ne valja jer zatvara samo dovod goriva. Sauh mora da zatvara i dovod vazduha, zato na originalnoj igli imas siber, tanki , nerdjajuci lim, koji zatvara kanal od sauha i ne dozvoljava ulaz smjese u cilindar. Sa ovom iglom samo zatvaras dovod goriva, a vazduh i dalje kroz kanal od sauha ulazi u cilindar, pa postoji mogucnost da zbog tog vazduha ne mozes podesiti smjesu i broj obrtaja na leru. Nije slika bas najbolja, pa ne vidim ni na originalnoj, plasticnoj igli sauha ovaj limeni siber.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

Igla je obradjena na strugu i dobila je kockasti oblik sa obije strane, (ne vidi se na ovoj slici bas najbolje)i sirina je ista kao na originalnoj sa siberima.Probali smo sa kompresorom i dihtuje odlicno, ne pusta .

Treba li jos malo odvrnuti sarafe za smjesu, sad su na dva kruga ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Igla je obradjena na strugu i dobila je kockasti oblik sa obije strane, (ne vidi se na ovoj slici bas najbolje)i sirina je ista kao na originalnoj sa siberima.Probali smo sa kompresorom i dihtuje odlicno, ne pusta .

Treba li jos malo odvrnuti sarafe za smjesu, sad su na dva kruga ?

 

stavi na 2 1/5 kruga a imaš i centralni šraf za podešavanje leg gasa (na maloj šipki na sredini karburatora) Ler gas uvek padne kada se motor zagreje.... zato ga namesti na 1300 rpm kad je hladan da bi pao na 1100-1200 kad se zagreje. Taj šraf ne možeš da dohvatiš kada je rezervoar na mestu 1hmm.gif tj. mora rezervoar makar da bude malo pridignut...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niksic Crna Gora
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ST

Ovo sporo vracanje broja obrtaja i variranje broja obrtaja na leru moze da bude zbog fals vazduha. U kakvom su stanju male membrane na karburatorima, nalaze se bocno ispod plasticnih poklopaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtz super tenera

rešenje mu je da se časti sredjenim povišenim sedištem (svi ostali snižavaju sedišta i prave ih neudobnijim). Time će dobiti i na "visini" a i biće mu udobnije značajno ;)

Pozovi Bobana (imaš temu BMS - Boban moto sedista) pa vidi šta i kako može da se napravi... time ne gubiš na geometriji a dobiaš na komforu :takoje:

 

Napravio sam vece sediste kod Bobana,jbg mislim da je to jedino resenje da ne nabijam vile sto kaze Vlada.Msm malo sire i mekse nekako,za nekih 2 cm.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Lepo..samo ti je vizir bezveze..otvori se još 4-5 soma kod Ivana i biće ko lutka..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtz super tenera

Lepo..samo ti je vizir bezveze..otvori se još 4-5 soma kod Ivana i biće ko lutka..

 

Nisam hteo da diram vizir zbog nalepnice,ali mogao bi da stavim neki drugi...recimo mat crni onaj malo visi.Video sam jedan izgleda strava! 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja