Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Deki sipao gusce ulje i veli da ne osjeti nikakvu razliku

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Eh ne znam stvarno, valjda ce se i on javiti kada procita.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere
Pre 2 sati, Novola je napisao:

Udobnija sa gušćim uljem? Zar je to nije dodatno "otvrdnulo" napred, čineći je manje udobnom? Pitam iz radoznalosti jer i ja želim da servisiram vile napred pa da čujem utiske.

 

Ovo ostalo kako si opisao, kao da čitam tekst o Multistradi a ne o Teneri :)

 

Svaka čast :takoje::tenere:

Pa udobnija mi je jer mi je bila premekana sa original gradacijom i onda pri onoj osnovnoj stavki, legne kad sednem previse, znaci odmah je kraca za tu distancu. Drugo, kad vozim i prikocim, previse potone, i onda ono najbitnije, prijanjanje na asfaltu. Mnogo bolje lezi pri vecim brzinama, bukvalno lagano po krivinama i na kruzing brzinama. Plus sam malo dostelovao po sebi zadnji amort tako da je kad se sve ukombinuje dosta udobniji. Na sve, sto nisam znao, su mi stavljene progresiv opruge i nisu ni malo istrosene.

Stavio sam 15w Motorex. Zaista sam prezadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova
Pa udobnija mi je jer mi je bila premekana sa original gradacijom i onda pri onoj osnovnoj stavki, legne kad sednem previse, znaci odmah je kraca za tu distancu. Drugo, kad vozim i prikocim, previse potone, i onda ono najbitnije, prijanjanje na asfaltu. Mnogo bolje lezi pri vecim brzinama, bukvalno lagano po krivinama i na kruzing brzinama. Plus sam malo dostelovao po sebi zadnji amort tako da je kad se sve ukombinuje dosta udobniji. Na sve, sto nisam znao, su mi stavljene progresiv opruge i nisu ni malo istrosene.
Stavio sam 15w Motorex. Zaista sam prezadovoljan.
И ја за преднице користим Моторекс па зато и питам.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4096 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Moja milica ima progresivne Wilbers opruge i njihovo ulje.
Mislim daje rađen nekakav mix od dva različita viskoziteta dabi dobili 12.5W.
Kod sljedećeg servisa vilica ostaviću malo veću zračnu komoru kako bi malo dobio na komforu.
Inače milica leži u zavojima poput RR-a.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 hour ago, el classico said:

Inače milica leži u zavojima poput RR-a.

eh sad :)

 

Šalim se, ti si beše stavljao i aftemarket zadnje ogibljenje, kvalitetnije nego njeno original, pa nije ni čudo da si dobio bolje ponašanje na putu. Moja se ljulja ko mahnita, i na kočenju i u krivinama, pri brzim, dugim krivinama osetim kako se ram uvija (ili bar ja to tako doživljavam).

 

Sad baš čituckam po netu o samom agregatu koji je stavljan u super teneru, i kao, šteta što nije ispraćen sa ozbiljnijom šasijom i vešanjem jer je stvarno bio vanserijiski za svoje vreme.

 

Nego elem, da li neko zna nekog, ko zna nekog, da bi možda menjao moj fabrički otvoren auspuh, koji se zaista lepo čuje i u odličnom je stanju, za fabrički neotvaran auspuh? Eventualno bi uzeo i Arrow izduv, takođe neotvaran, sa db killerom. (Pre arrow nego original, jer je manji, lakši i uži) Ufatila me neka buba, da turam bočne nosače kofera i kofere da nalazim, pa hoću da to regulišem. Mogu i da doplatim koji evrić, nije greda, ljudi smo nismo GSovci :)

 

Da li to neko možda radi, da vraća auspuhe u original stanje, da vraća db killer? Robert Ada, Race ada, kako se beše zove, zovu., da li bi oni to radili, zna li ko? Kod mene je skinuta ona sjajna oplata spoljašnja, što se šrafovima drži, a stavljena ... neka druga. Jebem li ga.

Screenshot-20230701-214211-Gallery.jpg

 

Promenio član Novola

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Sta znam, ja bas volim kad u jurnjavi i krivinama osjetim kako mi vile amortizuju put. Mislim da mi previse tvrdo vjesanje ne bi tako leglo

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4096 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Istina, moja milica ima i Wilbers 641 otraga, rađen po mojim gabaritima.
Nije mi žao ni jedne pare uložene u ovjes na mojim motorima.
Toje najbolje investiran novac u motor.

Frendu sam nekoć govorio o prednostima podešavajućeg ovjesa.
Na cijenu Ohlinsa samo je blejio u mene ko tele, danas na svakom motoru ima Ohlins ovjes i često spomene tu scenu iz našeg razgovora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7129 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To ne može da se objasni nekome ko nije probao motocikl skrojen za sebe. Nema tu tvrdo i meko, to jednostavno ide kao Aladinov ćilim. Magija, drugi motor.

 

Ja imam HyperPRO pozadi. Napred komplet fabrika remontovana orig. delovima i podešeno koliko god je moglo za moju kilažu. Super je i ovako ali spremam se za ketridže. Koštaju 1000 evra i nije mi žao, samo da se završim druge stvari mimo motora.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1728 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere
On 7/1/2023 at 2:18 PM, Lazar93 said:

Pa udobnija mi je jer mi je bila premekana sa original gradacijom i onda pri onoj osnovnoj stavki, legne kad sednem previse, znaci odmah je kraca za tu distancu.

Nisam siguran da li sam te lepo razumeo, ali gustina ulja nikako ne može da utiče na to koliko amort propadne kad sedneš. Za to je zadužena opruga tj tvrdoća iste i preload.

A za ovo drugo, da, gušće ulje utiče na damping, odnosno to koliko tone pri kočenju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 941 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Juce sam bio da pogledam jos jednu teneru. Spusten je prednji kraj na viljuskama za nekih 5-8 cm. Cudan malo polozaj. Plastike su onako, bile polomljene pa varene, rezervoar bio ulubljen pa zafarban u crno. Generalno estetski dosta izubijan. Fali mu klizac lanca. Ovako mehanicki deluje solidno. Koliko sam to mogao da utvrdim za dve ulice voznje. Stavljen nov lanac i lancanici, svecice. Diskovi onako istroseni al imaju neke risove. Vrednost motora u takvom stanju 2000 evropskih. Da li se vredi upustati u takvu kupovinu? Poznavajuci samog sebe kojem je estetika jakoo bitna, morao bih da farbam plastike. Al se bojim mehanicki da ne bude da mi ripi posle koju hiljadu. E da i km sat ne okrece brojcanik za km ukupne kilometraze. 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1054 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Bratac, za te pare, nemoj više ni prolaziti tom ulicom. Uključi razum, razmisli, stavi na papir to što si video i sve će ti se samo kazati...
Ne bih ja to uzimao...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

I ja bih rekao da ne vrijedi pogotovo ako nema nekakve opreme jer dok je sredis i napakujes racunaj minimum hiljadarku jos.
Gledam u oglasima ima jedna iz Pirot za 2400 sa dosta opreme, radje bih nju uzeo nego da se igram sa nekom izakanom koja je precenjena

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
3 hours ago, Zarkela said:

Vrednost motora u takvom stanju 2000 evropskih. Da li se vredi upustati u takvu kupovinu?

Apsolutno su Bigor i Bokes u pravu, nema šanse da vredi toliko. Ako je zapuštena i neodržavana kod tih sitnica, možeš misliti u kakvom su stanju tek oni veći (skuplji) sistemi.

 

Ponudi mu 1000-1200e i da bude srećan i to što bi dobio. Možda bi onda vredelo uzeti, prečešljati sve i onda znati na čemu si.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova
Juce sam bio da pogledam jos jednu teneru. Spusten je prednji kraj na viljuskama za nekih 5-8 cm. Cudan malo polozaj. Plastike su onako, bile polomljene pa varene, rezervoar bio ulubljen pa zafarban u crno. Generalno estetski dosta izubijan. Fali mu klizac lanca. Ovako mehanicki deluje solidno. Koliko sam to mogao da utvrdim za dve ulice voznje. Stavljen nov lanac i lancanici, svecice. Diskovi onako istroseni al imaju neke risove. Vrednost motora u takvom stanju 2000 evropskih. Da li se vredi upustati u takvu kupovinu? Poznavajuci samog sebe kojem je estetika jakoo bitna, morao bih da farbam plastike. Al se bojim mehanicki da ne bude da mi ripi posle koju hiljadu. E da i km sat ne okrece brojcanik za km ukupne kilometraze. 
НИКАКО!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere

 

Nakon 3 godine retkog izlaska iz garaže i kad-kad nelegalnog zujanja po ulicama, ponovo smo na drumu, legalni 100% ... 

 

Juče napravih jedno 250km, ljudi ovaj motor posedujem od 2012. opet sam se oduševio njime.... jes da sam primetio neke vibracija iznad 5.000 obrtaja l ajd rešiće se i izduvao sam rezervoar na 250km i to će se rešiti... Ali stara baba nije za bacanje. Pratim priču o gušćem ulju u oprugama... Mnogo se poklanja pred krivinu

IMG_20230706_220653.jpg

IMG_20230706_220653.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere
On 2. 7. 2023. at 17:32, antir3ality je napisao:

Nisam siguran da li sam te lepo razumeo, ali gustina ulja nikako ne može da utiče na to koliko amort propadne kad sedneš. Za to je zadužena opruga tj tvrdoća iste i preload.

A za ovo drugo, da, gušće ulje utiče na damping, odnosno to koliko tone pri kočenju.

Na to sam i mislio, zadnji amrot tj. oprugu sam dostelovao po meni, koliko je to moguce naravno, a prednje opruge nisi dirane. Zato mi je sad malo bolji po pitanju potanjanja kad sednem. Ali zato je sad pri kocenju i krivinama, generalno na putu, dosta bolja. Predjoh nekih 1500km do sada i prilicno sam zadovoljan.

Promenio član Lazar93
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Pojačali smo se za još jednog teneraša! Istina, mali je još, ali štelovaćemo mi karburatore prvom prilikom!

 

IMG-dd2c5e8cf4b9a0adef226e3881caf884-V.j


IMG-f9ee23e08bdf9f983cf1bcd1ab34ad1f-V.j

 

Da ste mi živi i zdravi!
 

  • Sviđa mi se 23
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1999 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 44 minuta, Novola je napisao:

Pojačali smo se za još jednog teneraša! Istina, mali je još, ali štelovaćemo mi karburatore prvom prilikom!

 

IMG-dd2c5e8cf4b9a0adef226e3881caf884-V.j


:takoje::care:

 

Da ste mi živi i zdravi!
 

:jee1:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4096 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Bogu hvala na originalnom i neponovljivom daru kojim je okrunio vašu ljubav.
Budite sretni i zahvalni, poštujte i ljubite sve oko sebe.
Tebi kolega i tvojoj obitelji želim obilje sreće i ljubavi!!


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja