Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

@el classico ''nije u redu da nam pravis zazubice'', ali sa druge strane podstices nas da kad vec nesto radimo, uradimo kako  treba! Hvala!

Prvo da odgovorim @Novola...bio sam u Motomaniji i na zalost nemaju vise katadioptere za moj kofer. Dali mi broj nekog plasticara pa da mi on to sredi. Hvala ali mogu ih sam skinuti, skinuti ishabanu srebrnu foliju, staviti drugu, pa kad dobiju kupiti od njih.

Drugo, imaju ''pancir'' creva za kocnice (teflonska u vise boja) a za ST je, 3 prednja 100e a zadnje 40e! Da li je to preskupo, moze li se naci jeftinije?

@Bigor hajde da zamolimo  @ThePainKiller da nam posalje Wurthova creva i da budemo mirni, ako coveku vec nije tesko. Ne znam kolika mi duzina treba a za prelivna, videcemo koja trebaju!

 

Sediste mi je skoro gotovo...Premisljao sam se oko malo ''karbona'' sto ima ali mo je Srdjan rekao da ce mi badava zameniti kad mi dojadi...a na butnoj torbici i na tan torbi imam ''karbon'' tako da ce biti u komletu!

 

SIC NOVI,,.jpg

SIC NOVI...jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

tak kada vidim nesto cisto padnem u depresiju, ubijem se da odradim i opet nije tog kvaliteta :stabre:

Elem proljetos htjedoh da zamijenim kociono ulje u kocnicama i od tad osjetin da mi zadnja nije kako treba, danas skoro pa nikako da koci. Provalim da cilindar iznad poluge kocnice nikako ne gura ulje u klijesta. Rasturim, pogledam, klip ne vraca u pocetni polozaj, pa ne moze da povuce ulje. Krece nerviranje jer je sve ispravno ali nece da radi i na kraju sam morao obrusiti malo gumicu na njemu kako bi radio. nekako ga jedva ozracih i sad zakiva kako koci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4018 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Dase odma razumimo, krive na mojim tenerama su od Chromstahla,kad ih skinem lako se daju uglancat.

Potreban je finiji brusni papir na platnenoj podlogi, brusno platno koje kidam na štrajfe od 2cm širine i malo muškog znoja i evoti rezultata ka umene.

 

7cd6db1f90480b3b4efe215aa7ab826e.jpg&key=4a54804c6024da52e8eb6c0ef31516e240893839570d2b50b9d50e7c0e8b9c289b92d594fe259d02719c3ce02bb01227.jpg&key=9a5b71c2255d0ab8589a513e33f0d5a4834c19fd09443dc574c33caf397dc38ac58f9a0bcb3c9a741de6d55f8bdc3ee5.jpg&key=6646923336939a229fde9b231bb101d0621532cacc133f53d816a045779535e219b85a115ec08a8c9a991a92c97222a5.jpg&key=b1b303e5554fa5e77bf41e2a65d18d1ffe05fdf099cc34632460e44417ce17c0

 

Ovi Remus za benwea san kupija rabljen.

Bija je šporak i musav, prodavač se ka nešto trudija uglancat.

 

Kad san bija gotov posla mu slike, nije moga doć sebi, sigurno je bija neki zubar.

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Dovoljno da me nagovoris da za sada ofarbam u termo crnu a otom potom, zimus ako dozivim, da niklujem ili pocinkujem (ne razmem se)..pa da budu kó tvoje ispod cekica!

 

BIGOR... ja bih, veoma rado, gde god hoces...zaustavljali me danas u bolnici ali ne mogu zbog sestre pa cu na rate da se lecim ali daj barem da iskoristimo vikend!! (ne brini nije Corona)...

Smisli nesto, dan, dva sve jedno mi je...odoh po sediste!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 41 minuta, Panta Zemunac je napisao:

@el classico ''nije u redu da nam pravis zazubice'', ali sa druge strane podstices nas da kad vec nesto radimo, uradimo kako  treba! Hvala!

Prvo da odgovorim @Novola...bio sam u Motomaniji i na zalost nemaju vise katadioptere za moj kofer. Dali mi broj nekog plasticara pa da mi on to sredi. Hvala ali mogu ih sam skinuti, skinuti ishabanu srebrnu foliju, staviti drugu, pa kad dobiju kupiti od njih.

Drugo, imaju ''pancir'' creva za kocnice (teflonska u vise boja) a za ST je, 3 prednja 100e a zadnje 40e! Da li je to preskupo, moze li se naci jeftinije?

@Bigor hajde da zamolimo  @ThePainKiller da nam posalje Wurthova creva i da budemo mirni, ako coveku vec nije tesko. Ne znam kolika mi duzina treba a za prelivna, videcemo koja trebaju!

 

Sediste mi je skoro gotovo...Premisljao sam se oko malo ''karbona'' sto ima ali mo je Srdjan rekao da ce mi badava zameniti kad mi dojadi...a na butnoj torbici i na tan torbi imam ''karbon'' tako da ce biti u komletu!

 

Pancirna creva radi firma ˝Metalproizvod 2˝ Novi Sad. Mene su 2 creva za mog Bandita izašla 3000 din. Nemojte bacati novce na Hel creva iz Motomanije. Ova takođe savršeno rade posao.

 

Što se tiče Wurth creva za gorivo, samo mi kažite koliko metara i koji fi vam treba i uzeću...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pao dogovor, Panta i ja sutra idemo na Divcibare oko 9 sati. Ako je jos neko raspolozen dobro je dosao sa nama.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4018 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Hvala, javljam ti sutra cim premerim...150e nije alo samo za creva, joe 10-20e za ruke....

 

Cijena je momačka, ja sam manje platio svoja u Njemačkoj.

 

 

Ako ideš pravit te lajtunge na mjeru, uradi onda dva lajtunga od pumpe do kkiješta, umjesto trodijelnog.

Prednost je eliminiranje račve i ujednačeni rad kočnica.

 

Za to će ti Trebat novi dupli holender, ali meštri znaju šta di ide.

 

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Shvatio sam, oba direkt bez spajanja u racvu...mada bih radije narucio preko nekog sajt ali gde ne mora overa registracije cekajuci 3 dana e/mail, ka na E/BAY...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4018 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Odi to nek ti majstori slože, znaju to hidrauličari napraviti a i preporuka od kolege je tu.



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Kazi mi, kada bih za pocetak ubacio sa jedne strane veci disk, kao tvoj (kasnije i drugi), da li bi uticala duzina creva!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

i mene zanimaju creva od @ThePainkiller ako moze, mislim da je metar vise nego dovoljan za karburator, pumpa, rezervoar koji mi je inace skinut pa cu da proverim

..nego sinoc kad sam skinuo rezervoar vidim sasusenu fleku od ulja na kucistu filtera za vazduh, a crevo filter-zuta posuda skroz umazano 'svezim' uljem..
meni je pre nekoliko dana zestoko zasmrdela garaza na benzin pa sam shvatio da je krajnje vreme da sredim slavine, ulje ne smrdi na benzin, ne verujem da glave iglice, mislim da su mi karburatori cisti..malo sam prckao po slavinama, otvarao zatvarao pritiskao, upalio motor i ostavio ga da radi 5-6-10 minuta sa zatvorenim slavinama, nije ostao bez goriva, posle toga mi vise nije smrdela garaza. 
sta da radim sa ovim uljem na kucistu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Sada ce neki maestro da da savet, a ja mogu samo da te pozovem na jedan, sutrasbji, djir do Divcibara!

Ajmo ljudi, bar da overimo jun mesec!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 30 minuta, Panta Zemunac je napisao:

Shvatio sam, oba direkt bez spajanja u racvu...mada bih radije narucio preko nekog sajt ali gde ne mora overa registracije cekajuci 3 dana e/mail, ka na E/BAY...

Ja sam tako uradio na Banditu. Njemu fabrički ide jedno crevo od pumpe do mosta na vilama i odatle se deli račvom do svakih klešta. Ja sam ova pancirna creva tražio da idu oba direkt od pumpe do svakih kočionih klešta. Od majstora sam odma tražio i taj duži šraf kojim se holenderi šrafe na pumpu i sve bakarne podloške. To je sve bilo u tu cenu od 3000 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1975 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 15 minuta, sasha. je napisao:

i mene zanimaju creva od @ThePainkiller ako moze, mislim da je metar vise nego dovoljan za karburator, pumpa, rezervoar koji mi je inace skinut pa cu da proverim

..nego sinoc kad sam skinuo rezervoar vidim sasusenu fleku od ulja na kucistu filtera za vazduh, a crevo filter-zuta posuda skroz umazano 'svezim' uljem..
meni je pre nekoliko dana zestoko zasmrdela garaza na benzin pa sam shvatio da je krajnje vreme da sredim slavine, ulje ne smrdi na benzin, ne verujem da glave iglice, mislim da su mi karburatori cisti..malo sam prckao po slavinama, otvarao zatvarao pritiskao, upalio motor i ostavio ga da radi 5-6-10 minuta sa zatvorenim slavinama, nije ostao bez goriva, posle toga mi vise nije smrdela garaza. 
sta da radim sa ovim uljem na kucistu?

Metar ti je sasvim dovoljan za creva od goriva i još će ti ostati malo taman dovoljno da možeš u slučaju da ostaneš bez goriva da staviš taj ostatak na vakum ventil odnosno pumpu da kroz njega duvaš kako bi isterao gorivo do karbova a da ne mučiš mnogo akumulator.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4018 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Kazi mi, kada bih za pocetak ubacio sa jedne strane veci disk, kao tvoj (kasnije i drugi), da li bi uticala duzina creva!

U tom slučaju će lajtung ići malo prema gore i malo prema motoru, neznatno.
Nećeš ga zbog toga morat minjat.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750
Upravo sada, sasha. je napisao:

@Panta Zemunac ide mi se ali nemam u sta da sipam gorivo :D 

cekam taj savet, onaj osecaj kad primetis nesto na motoru o cemu nemas pojma + ne mozes da nadjes nista o tome na internetu :/ 

Veruj mi druze prvi bih te posavetovao ali za mene kruzi prica da ni plastike ne znam sam da skinem...nadam se da ce neko vec dati odgovor..

 Obrisi fleku,stavi tank i u 9 budi na Lukovoj pumpi, na niskom, prema Zagrebu, odmah posle skretanja za aerodrom. Tamo ces videti ima li ponovo te fleke!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

bas sam o takvom eventualnom odgovoru razmisljao dok sam kucao tu poruku:
- sta da radim sa uljem na kucistu filtera za vazduh?

- prebrisi vlaznom krpom. :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

sasha.@ - To crevo " žuta posuda - filter " , jel umazano spolja ili iznutra ( ako je providno ). Ima li ulja u žutoj posudi ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4018 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
i mene zanimaju creva od @ThePainkiller ako moze, mislim da je metar vise nego dovoljan za karburator, pumpa, rezervoar koji mi je inace skinut pa cu da proverim

..nego sinoc kad sam skinuo rezervoar vidim sasusenu fleku od ulja na kucistu filtera za vazduh, a crevo filter-zuta posuda skroz umazano 'svezim' uljem..
meni je pre nekoliko dana zestoko zasmrdela garaza na benzin pa sam shvatio da je krajnje vreme da sredim slavine, ulje ne smrdi na benzin, ne verujem da glave iglice, mislim da su mi karburatori cisti..malo sam prckao po slavinama, otvarao zatvarao pritiskao, upalio motor i ostavio ga da radi 5-6-10 minuta sa zatvorenim slavinama, nije ostao bez goriva, posle toga mi vise nije smrdela garaza. 
sta da radim sa ovim uljem na kucistu?



5f52d21c03b4aa8e5db1f0d148c317ab.jpg


Ovo je airbox od Xtz 750, ako misliš na ovo filter crijevo koje sam markira onda to nije ništa strašno.

U njemu se skupljaju uljne pare koje se kasnije ohlade i izgleda poput ulja.

Ne brini brige, tank na motor i piči.


Vozim motor, nisam bajker.
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Nema tu sta biti masno, to se nesto prosulo ko zna kada, da je gorivo isparilo bi.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja