Jump to content

Moto Zajednica

izrada sissy bara

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd

Da li neko zna gde bih mogao napraviti sissy bar za svog dragstara? Da naglasim da nisam od onih tipova koji mogu da jure sipke ili cevi po raznim otpadima a onda da ih nose kod majstora da ih savija pa kod drugog za hromiranje pa kod treceg za jos nesto i itd. Ako moze telefon jednog majstora skojim cu sve da se dogovorim, platim i nosim :). Znam da je to skuplja varijanta ali i tako se nadam da mogu da prodjem jeftinije nego da narucujem preko Louisa (270e) ili ne daj Boze Yamahe (450e). Hvala svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Iz ličnog iskustva pravim ga za hd napravi ga od hroma to može svaki bravar da udadi a prohrom cevi i profile prodaju Slovas iz Čačka i Latifović iz kruševca salju pouzećem i oko 5 evra je kilo ,hromiranje i niklovanje su kod nas problematične operacije  barem je takvo moje iskustvo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Imam ja jedan, godinama stoji na tavanu, pa je nikl verovatno zardjao na nekim mestima. Ima i kozni naslon. Ako te zanima mogu da ga potrazim i slikam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Imam ja jedan, godinama stoji na tavanu, pa je nikl verovatno zardjao na nekim mestima. Ima i kozni naslon. Ako te zanima mogu da ga potrazim i slikam.

 

mene zanima, mada bih ga ja morao prepravljati jer planiram da napravim naslon za mene (vozaca) slikaj pa da vidimo ako kolji ne odgovara, mozda ce meni odgovarati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

...hromiranje i niklovanje su kod nas problematične operacije  barem je takvo moje iskustvo

 

Na žalost i naše iskustvo je slično pa zato sve farbamo. Džabe što ga pripremimo za hromiranje ili niklovanje kad ta druga radionica ne odradi svoj posao kako valja, a mi tu nemamo nikakvog uticaja. Posle se nama lupa o glavu kad pocrveni. Prohroma ima na otpadu u Resniku, 5e kilo. Kupovati na stovarištu je bacanje para pošto se prohrom sa otpada vrlo lepo ispolira i bude kao nov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Evo slika, ipak nema kozni naslon, skinut je, ali ima selne na koje moze da se usrafi drugi naslon. Duzina od krivine do gore je 80cm, a ukupna duzina 90 cm. Kao sto vidis, nikl se uglavnom skinuo, tako da ces morati da ga farbas, niklujes ili plastificiras. Debljina cevi je 22 mm.

 

izrAp_img1517800x600.jpg

dSTvV_img1516800x600.jpg

Ux5ju_img1515800x600.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bicker, 156 postova
  • Lokacija: O- Bre-Novac
  • Motocikl: HONDA Transalp XL700V 2011

Evo slika, ipak nema kozni naslon, skinut je, ali ima selne na koje moze da se usrafi drugi naslon. Duzina od krivine do gore je 80cm, a ukupna duzina 90 cm. Kao sto vidis, nikl se uglavnom skinuo, tako da ces morati da ga farbas, niklujes ili plastificiras. Debljina cevi je 22 mm.

 

 

 

Jel ti nije tesko da izmeris razmak izmedju rupa na mestu gde bi trebalo da se kaci na motor....

 

HVALA!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Pa to je sissy bar za pravi coper, kad je moj otac bio mojih godina kupio ga je u Italiji za Jawu koju je budzio :)

 

@ batarus

 

Razmak izmedju rupa je 30mm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Moram malo da se salim, ne treba mi. Hvala u svakom slucaju. :)

Nacice se vec neko kome treba. A da moze da se dotera taj bar-moze !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja