Jump to content

Moto Zajednica

Sijalica za ER-6n

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

Nije da nisam trazio, ali nema sanse da saznam koje sijalice idu na er-6n. Konkretno crklo mi je oboreno i pozicija, ili ti city light. E sad, precesljao sam sve zivo, cak ni u service manualu ne pise koja sijalica ide gde. Mislim pise 12v 55w....e bas im hvala. Da nema neko informaciju kojim slucajem....cini mi se da je H7, al da ne nagadjam....  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

To je i meni palo na pamet, ali na zalost da bih to uradio moram da skinem vetrobran, pa ceo far da bih dosao do nje....a onda nemam rezernu da promenim, nego moram da vracam sve nazad, da idem da kupim pa opet jovo na novo sutra. Malo je specificna situacija tu gde mi zimi motor, inace bih uradio to sto si rekao  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

U oba fara (oboreno i dugo) idu H7 sijalice a za poziciju ubodna 5W... Imaš sve to da kupiš u svakoj normalnijoj prodavnici auto delova, a najbolje da odeš u Lav auto u Žarkovu ili Auto sport koji ti je bliži i kupiš Nightbreaker +30% . Nije mi jasno zašto bi skidao vetrobran i far zbog zamene, al' ajde ako ti je tako lakše. Uz malo strpljenja sijalice menjaš prilaskom odozdo tj. donje strane. I kod Versysa deluje za*ebano ali u praksi nije frka... Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

Hvala druze puno na informacijama!

A sto se tice menjanja, ja sam to video u service manualu. Ali ako moze i drugacije onda super! Mislis da pokusam da promenim "od pozadi"? Malo okrenem tocak u stranu i onda pridjem i promenim? Nesto sam bio gledao , ali mi deluje zeznuto zbog tone kablova koja je preko sijalica...pa reko da nesto ne poebem!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

E ovako. Da pomognem svima koji imaju ER-6n i hoce da promene sijalicu! Ne moguce je promeniti sijalicu bez skidanja fara. Problem konkretno predstavlja vrlo skucen i nepristupacan prostor + guma koja stiti sijalicu od prasine/vode. Znaci mora se odvrnuti 4 srafa koja drze far. Dva odozgo i dva sa strane, malo su skrivena iza maske. Far se samo povuce na napred. Onda se mora skinuti guma koja stiti far i sijalicu od prasine. Zabica koja drzi sijalicu se vrlo lako odpusta.....

Postupak vracanja je obrnutim redosledom. Ja sam se malo namucio posto imam vizir,a on se srafi na iste rupe! Takodje srafovi nisu toliko pristupacni, ali recimo da je cela operacija trajala ne vise od 15-20 min. E sad, jedini problem konkretno kod mene je bio sto sam ja za day light ili ti poziciju pripremio obicnu W5W, takozvanu ubodnu. Kad sam dosao do pregortele sijalice video sam da je i ona ubodna ali dosta cundna, tj balon joj je dosta veci. Oznake na njoj je tesko procitati posto su se obrisale. Moguce da je ona jaca, lupam ali nesto tipa W10W :D Videcu da kasnije goolgam :)

Sto se tice Versys-a, moguce da se kod njega mogu promeniti sijalice bez skidanja fara, ali na ER-6n je prakticno ne moguce.

 

Eto to je ceo postupak, ako neko ima pitanja slobodno me PM :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Da, koliko su slična ova dva modela ipak ima i razlika... Kod mene su dve W5W sijalice za poziciju sa obe strane fara oborenog svetla i izgleda da ipak ima malo više mesta za zamenu H7 sijalice, mada je pipavo i zeznuto (bez skidanja fara). Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja