Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za sezonu 2010

Recommended Posts

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Kako prenosi GPone počelo je privatno testiranje na Aragonu za većinu vozača iz Moto2 (30) kojima se pridružilo i nekoliko iz kategorije od 125cc.

 

Kao što je i bilo očekivano, zbog ozbiljnosti povreda nedostaju španci Alex Debon i Nico Terol koji su obojica imali nesreću da se povrede u Barseloni.

 

Na prepodnevnoj sesiji najbrži u Moto2 je bio Andrea Iannone, koji je imao skoro pola sekunde bolje vreme od drugoplasiranog Mattie Pasinija, za koga možemo slobodno reći da je prijatno iznenađenje. Mattia je ostao bez tima pre GP-a Katalonije i neočekivano se pojavio da testira Suter tima Italtrans S.T.R.

 

ZtaUY_andreaiannone.jpg

 

Treći je bio Shoya Tomizawa, dok je na četvrtom mestu bio vodeći u generalnom plasmanu Toni Elias.

 

U 125cc, najbrži je bio Marc Marquez, drugi i treći su bili Espargaro i Vasquez.

 

Simone Grotzkyj je imao pad na svom prvom krugu.

 

USOkH_screenhunter06jul070910.jpg

Tj2Wu_screenhunter07jul070910.jpg

rw7kZ_screenhunter08jul070910.jpg

 

U popodnevnoj sesiji u kategoriji 125, ništa novo reklo bi se. Opet Marc Marquez, a iza njega vozači Team Tuenti Raing, Pol Espargarò i Efren Vazquez.

 

Najbolje vreme ove sesijie u Moto2 klasi je imao Shoya Tomizawa koji je imao pad bez ozbiljnijih posledica. Drugi i treći Simon i Elias.

 

Pored 125 i Moto2, kako je i bilo najavljeno, na stazi su se pojavili Ducatijevi MotoGP vozači Nicky Hayden (koji se okušao na Suteru), Aleix Espargarò i Mika Kallio, (koji su vozili Ducati 1198) kako prenosi GPone.

 

V25eh_screenhunter01jul070838.jpg

Nt071_screenhunter02jul070838.jpg

qU8nF_screenhunter03jul070838.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

GPone prenosi da će od runde koja se vozi u Brnu i koja je zakazana za ovaj vikend, Team Pata B&G Racing trkati na Aprilia RSV4 mašini. Kako je objavljeno, tim je napravio značajnu investiciju da bi Jakub Smrz mogao da se takmiči za veće rezultate.

 

FaYnZ_screenhunter04jul070839.jpg

 

U Superstock 1000 timu nema promena, Lorenzo Baroni će nastaviti da se takmiči na Ducati 1198 R.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Odlično informisani GPone prenosi da će Valentino Rossi sutra ići da vozi na Misanu kao deo priprema za povratak na stazu. Rossi će voziti na YZF-R1 WSB mašini, na sesiji koja će održati popodne i koja će biti zatvorena za javnost ali će posle nje dati saopštenje za štampu.

 

sKHRt_valnetninovpadumugellu.jpg

 

Postoji mogućnost da će Valentino probati da koristi zadnju kočnicu čija je poluga za kočenje postavljena na levoj strani upravljača, koja je slična onoj koju je koristio Mick Doohan posle pada u Assenu. Neki vozači taj sistem i sada koriste kao stvar ličnog izbora. Andrea Dovizioso je trenutno koristi na svojoj RC212V mašini.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

MCN je predstavio prve zvanične slike novog ZX-10R trkača koje je obajavio Kawasaki.

 

BATWx_01zx10rracer.jpg

 

zOjqm_02zx10rracer.jpg

 

Slike su puštene u trenutku kada se Kawasakijevo R&D odeljnje priprema za za dvodnevni test na Suzuki. Test služi kao deo priprema za 2011 WSB šampionat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd

Spdzila...Ajde da ti odgovorim na ovih par stvari, pa sto se mene tice..ovu temu necu vise siriti, jer je zaista steta da ovu dobru osnovnu temu kvarimo.

 

Ne osecam se nigde licno prozvanim, jer mislim da i nisam. Ja otvoreno priznajem da mi je Rossi omiljeni vozac i imam pravo da ga cinjenicama branim, kao sto svaki drugi ovde ima pravo to da radi.

 

Elem...

 

-To da li cu mesati Spiesa je moja stvar i moj izbor, tako da ti tu nesto nekog ogranicavas..tesko. Ako vidis u kog sam ga kontekstu spomenuo, ne vidim razlog niti povod da ikog time "cackam".

 

- I dalje tvrdim da Stoner nije los vozac..i to je moje misljenje..I sta cemo sa tim? Ne smatram ga uopste sampionskim vozacem, ali da je za klasu bolji od mnogih tamo, po mom skromnom misljenju jeste. Kao i da je bolji od Capirexa, posto ih stalno uporedjujes kao vozace Ducatija. Ti ili bilo ko drugi ima pravo da misli da je Stoner ili bilo ko najbolji vozac...i to ja vase pravo i ja na to necu nista reci..mozda izraziti neslaganje, ali ici dalje od toga..necu.

 

-Gde ja to menjam pricu..ovo postaje smesno za odgovaranje. Nigde nisam napisao da Rosi nema neke izjave, pa posle ga vadio.

 

-Za godinu kada je Stoner bio sampion, najvecu zaslugu za to ima sam motor. Ako dvojica trkaca izadju iz krivine istom brzinom..a nakon toga jedan od vozaca, pocinje da odlazi u vidu magle..tu umeca nema, to je samo do motora. Dovoljno sam proveo kilometara na stazi, da bih znao o cemu pricam. I ja sam licno imao slucajeve na stazi, gde momka stizem na kocenju, dobijam ga u krivini, na izlazu sam mu u repu i na prvom pravcu ode. To je motor i bilo bi izlisno sta vise pricati na tu temu...

 

-Pocinjem da verujem da nismo citali istu knjigu...jer je u toj istoj knjizi Rosi napisao da je bio prelomio da ide u Yamahu i bez Burgessa, ali naravno da nece to da saopsti nikome dok su pregovori u pitanju i dok jos uvek ima sanse da ga ubedi.

 

Posto je ovo jedna od malobrojnih tema koju pratim ovde i smatram je kvalitetnom, smatram da nije mesto ovakvim raprava ovde. Ako neko bas zeli da nastavljamo ovu polemiku, nije problem u nekoj drugoj temi ili kako god..ali da ne kvarimo ovu stvarno dobru temu. Sto se mene tice, ja sam za to da se ovi postovi premeste ili obrisu, samo da se ocisti tema i ostane ona njena osnovna namena...jer ovako da odgovaramo na svaki post, a verujem da bi svako od nas imao jos sta da kaze, samo ce "uprljati" temu...

 

-------------------------------------------------------

Cini mi se da sam cuo negde izjavu Burgessa kako ce ici sa Rosijem u Ducati, ako ovaj to uradi. Nisam siguran, ali cisto da dam info vise oko toga.

 

I na danasnju vest da ce Rossi testirati Yamahu...da, bice to SBK masina..cisto da bi se videlo stanje Rossija, te ako sve ispadne dobro pominje se njegov dolazak u cini mi se Nemacku na GP trku.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Ne osecam se nigde licno prozvanim, jer mislim da i nisam. Ja otvoreno priznajem da mi je Rossi omiljeni vozac i imam pravo da ga cinjenicama branim, kao sto svaki drugi ovde ima pravo to da radi.

Naravno, i slažem se sa tobom!!! Samo mi nisi dao nijednu činjenicu. U jednom od postova napisao si: "A iskreno i ne secam se da je ikad Stoner u borbi sa Rossijem na noz izasao kao pobednik...", onda kada ti je skrenuta pažnja da to i nije baš tako, napisao si: "vrlo je moguce da se ne secam dobro..zato se i ogradih...Jbg, ima mnogo vaznijih stvari u nasim zivota :-))"

I sad kako da dalje da diskutujem sa tobom o bilo čemu?

-To da li cu mesati Spiesa je moja stvar i moj izbor, tako da ti tu nesto nekog ogranicavas..tesko. Ako vidis u kog sam ga kontekstu spomenuo, ne vidim razlog niti povod da ikog time "cackam".

Ovo je već drugi ili treći put da mi pišeš da te ograničavam!? Gde te ograničavam i u čemu je tvoj problem?

Ako diskutujemo o Stoneru i Rossiju u sezoni 2007, onda diskutujemo o tome, Spiesu tu nije mesto. Kada sam ti napisao da ne ubacuješ Spiesa u priču jer on nema veze sa njom i te godine nije vozio u MotoGP...ne razumem, ti si to shvatio kao ograničavanje? Čudno zaista?!?!

- I dalje tvrdim da Stoner nije los vozac..i to je moje misljenje..I sta cemo sa tim? Ne smatram ga uopste sampionskim vozacem, ali da je za klasu bolji od mnogih tamo, po mom skromnom misljenju jeste. Kao i da je bolji od Capirexa, posto ih stalno uporedjujes kao vozace Ducatija. Ti ili bilo ko drugi ima pravo da misli da je Stoner ili bilo ko najbolji vozac...i to ja vase pravo i ja na to necu nista reci..mozda izraziti neslaganje, ali ici dalje od toga..necu.

Ovo tvoje 'I sta cemo sa tim?' mi je strašno simapatično!!! Moram da priznam  :):D

Misli šta hoćeš, niko ti ne brani. Ja sam na tvoje mišljenje da 'Stoner nije loš vozač' izneo neslaganje i to je to.

Ja ne mislim da je Stoner najbolji vozač. Otkud ti to? Smatram da je Valentino Rossi najbolji.

Navijam za Hondu i vozačku postavu koja je tamo.

-Gde ja to menjam pricu..ovo postaje smesno za odgovaranje. Nigde nisam napisao da Rosi nema neke izjave, pa posle ga vadio.

Nisam ni tvrdio da jesi. To si ti izvrnuo.

Napisao si za Stonera : "sta je sve pricao, pa je cak i iz svog staba dobio verbalnu packu da cuti i vozi..a da ne kazemo da su ga tad "prozvali" i stari asovi kraljevske klase...", kada si dobio odgovor na ovo - da i Rossi ima ispade, tvoj je onda bio: "Da Rossi ima svoje ispade sa izjavama..ima...ali to ga ne umanjuje kao vozaca. Isto kao sto Stoner ume da odvali po koju, to uopste ne umanjuje njegove kvalitete."

Ono što je čudno da ja uopšte nisam ni pisao o Rossijevim vozačkim kvalitetima, oni su van svake sumnje i to je svakom jasno!

-Za godinu kada je Stoner bio sampion, najvecu zaslugu za to ima sam motor. Ako dvojica trkaca izadju iz krivine istom brzinom..a nakon toga jedan od vozaca, pocinje da odlazi u vidu magle..tu umeca nema, to je samo do motora. Dovoljno sam proveo kilometara na stazi, da bih znao o cemu pricam. I ja sam licno imao slucajeve na stazi, gde momka stizem na kocenju, dobijam ga u krivini, na izlazu sam mu u repu i na prvom pravcu ode. To je motor i bilo bi izlisno sta vise pricati na tu temu...

To je tvoje mišljenje i ja se ne slažem sa njim.

Moje mišljenje sam napisao u prethodnom postu i neću ga ponavljati.

 

-Pocinjem da verujem da nismo citali istu knjigu...jer je u toj istoj knjizi Rosi napisao da je bio prelomio da ide u Yamahu i bez Burgessa, ali naravno da nece to da saopsti nikome dok su pregovori u pitanju i dok jos uvek ima sanse da ga ubedi.

Ja je nisam ni čitao. Napisao sam bio da je Rossijev uslov da pređe u Hondu bio Burgess i da to piše u "What If I Had Never Tried It?" i to sam pročitao ovde.

 

Interesting fact

 

'After Mick Doohan retired in 1999 due to injuries, Jeremy Burgess was thinking about quitting; he had witnessed too many major crashes and allegedly didn't want to be a part of it anymore. But when Valentino Rossi was given the opportunity to race with Honda, he said the only way Honda would get him was if Jeremy Burgess was his engineer. Jeremy and Valentino work together in MotoGP as a particularly strong team.'

 

Međutim, da odgovorim, bio si pitao: "Spzdila..kada vec citiras Rossija o prelasku u Hondu...budi objektivan, pa reci da je on bio prelomio i da ide bez Jeremy-ija, ali naravno da se borio do zadnjeg momenta da i on krene sa njim.", a ja sam odgovorio: "Ne verujem da bi Rossi bilo gde išao bez Burgessa, jer kao što sam i napisao, a ti zaboravio da primetiš, Burgess je bio uslov da dođe u Hondu, (to je napisano u Rossijevoj autobiografiji), zašto bi je napustio bez njega? Uostalom, to ćemo i sada videti kako se priča oko Ducatija intenzivira. Burgess bi da ostane, Valentino da ode, bar se tako priča...

Mislim da on sam u Ducati neće ići...."

 

Skroz je očigledno da sam izneo svoje mišljenje, a ne ono što piše u knjizi.

 

Posto je ovo jedna od malobrojnih tema koju pratim ovde i smatram je kvalitetnom, smatram da nije mesto ovakvim raprava ovde. Ako neko bas zeli da nastavljamo ovu polemiku, nije problem u nekoj drugoj temi ili kako god..ali da ne kvarimo ovu stvarno dobru temu. Sto se mene tice, ja sam za to da se ovi postovi premeste ili obrisu, samo da se ocisti tema i ostane ona njena osnovna namena...jer ovako da odgovaramo na svaki post, a verujem da bi svako od nas imao jos sta da kaze, samo ce "uprljati" temu...

Slažem se.

I na danasnju vest da ce Rossi testirati Yamahu...da, bice to SBK masina..cisto da bi se videlo stanje Rossija, te ako sve ispadne dobro pominje se njegov dolazak u cini mi se Nemacku na GP trku.

Vest sam preveo sa GPone, i kao što se i može videti tu piše 'production R1', međutim na Yamahinom sajtu piše 'YZF-R1 WSB machine' tako da su oni u pravu i ispraviću odmah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Vrsac/Beograd

Kad je tema vec otisla u debeli off a vi spomenuste knjigu, samo da pitam gde ste je nasli posto je ja vec par godina trazim i ne mogu da nadjem :/

 

Nasao sam je doduse jednom prilikom u Austriji, ali je bila na nemackom pa tako da je bila slaba vajda od nje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

GPone je pričao sa ženom Alex Debona koja je potvrdila da se on nalazio u prilično lošem stanju pre trke u Barseloni. Zbog povreda u Assenu on je u garaži povraćao i da bi mogao da izdrži trku uzeo veliku dozu lekova protiv bolova.

 

IQe1h_anaisdebon.jpg

 

Kako je Aleks?

 

"Dobro je - rekala je Anais sa olakšanjem - i nalazi se kući u ovom trenutku. Otpušten je iz bolnice u ponedeljak popodne, a lekar je rekao da mu je slomljena ključna kost verovatno najveći problem. Takođe ima problem sa leđima od starije povrede. To je ono što ga drži u krevetu u ovom trenutku, ali bi trebalo da bude ok za Nemački GP. "

 

Videćemo ga videti na Sachsenringu?

 

"Da, ako se već sad oseća dobro samo tri dana posle operacije, to onda znači da ćemo ga videti na trci u Sachsenringu!"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

SplOE_valentinorossiz.jpg

 

GPone izveštava da je Valentino Rossi počeo sa privatnim testom 6:28, i kako je najavljeno za potrebe testa je koristio jednu od James Toselandovih Yamaha R1 superbike mašina koja je bila crne boje, bez sponzora.

 

Test se završio u 6:55 i Valentino ja odvezao 11 krugova sa najboljim vremenom 1.41.00. Čisto radi poređenja, najbolje vreme Max Biaggija na trci odveženoj nedavno je 1.36.589.

 

Čini se da je Valentinovo vrlo dobro i postignuto vreme ne znači baš ništa, jer mu je ovo prvi ozbiljniji dodir sa trkačkom mašinom već samo potvrđuje da Rossijev oporavak ide u dobrom smeru i on je sigurno daleko od svojih 100% ali je sigurno negde oko 50%, kako navodi GPone.

 

Valentino se posle vratio na još jednu sesiju u kojoj je odvezao 14 krugova ali ovaj put na Bridgestone pneumaticima umesto Pirellija. Najbolje postignuto vreme je bilo 1.39.3. Nakon testa su počele spekulacije da bi Valentino mogao da se ojavi na GP-u nemačke koji je zakazan za 19 juli.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Kako saznajemo od GPone, Kawasaki ovaj put želi da stvari uradi na pravi način i samo dan posle prvih slika novog trkača, otpočeli su testovi na stazi Suzuka.

 

7KCPt_screenhunter13jul072024.jpg

 

Upravo će ova lokacija krajem jula ugostiti World Endurance šampionat što će poslužiti za upoređivanje, iako postoji razlika u mašinama koje se takmiče u ova dva različita šampionata.

 

nMRZK_screenhunter12jul072024.jpg

 

Ninja ZX-10R je bio na stazi, kao što se može primetiti, bez sponozora. Ram i agregat, koji su novina na novom modelu, su bili skriveni tako da se ništa nije videlo sem hladnjaka. Mašinu je testirao Kawasakijev test vozač Hidemichi Takahashi, dok ga je sa pita nadgledao Akira Yanagawa, koji će sutra testirati. Chris Vermeulen će imati priliku da proba novu mašinu u avgustu, kao i Tom Sykes za koga se spekuliše da možda neće ostati u timu i da Kawasaki traži vozača većeg profila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Drugi dan testiranja u Aragonu za Moto2 i 125 je protekao u velikim vrućinama gde je temperatura staze iznoslia preko 50 stepeni celzijusa kako nas informiše italijanski GPone. Uprkos ovoj čenjenici vozači i jedne i druge klase su nastavili sa spuštanjem vremena na stazi kako su se upoznavali sa njom.

 

Najbrži u Moto2 je opet bio Andrea Iannone, koji je juče u prvom delu treninga bio ubedljivo prvi, čak oko pola sekunde, dok je popodnevnu sesiju završio sa petim najboljim vremenom. Pratili su ga Julian Simon i Toni Elias. Elias je doživeo manji pad. Luthi je bio na četvrtom mestu.

 

zENwR_screenhunter14jul072134.jpg

 

U 125 klasi, opet ubedljivi  Marc Marquez. Pratili su ga Pol Espargarò i Efren Vazquez.

 

T5KP8_screenhunter15jul072135.jpg

lyXIO_screenhunter16jul072135.jpg

 

U popodnevnoj sesiji u Moto2 je bio najbrži Roberto Rolfo na Suteru. Drugi najbrži je bio Gabor Talmacsi iza koga je bio Mattia Pasini.

 

Kada se dvodnevni test završio bilo je jesno da su kombinovana vremena oba dana izbacila 'brzog' Andreu Iannonea koji je bio najubedljiviji. Iannone je bio ispred Simona, Tomizawe i Eliasa.

 

VigvR_screenhunter17jul072146.jpg

 

Pol Espargarò je bio najbrži na drugom testu dana ali je Marc Marquez imao najbrže vreme ove klase na ovom dvodnevnom testu kako prenosi italijanski GPone.

 

XMfHv_screenhunter18jul072146.jpg

GoSMR_screenhunter19jul072146.jpg

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Kad je tema vec otisla u debeli off a vi spomenuste knjigu, samo da pitam gde ste je nasli posto je ja vec par godina trazim i ne mogu da nadjem :/

I ja je jurim ali ništa. Nema ni na netu. Bar ja nisam našao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12822 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Gavin Emmet, komentator sa www.motogp.com ne propušta priliku da se, za vreme prenosa,

upita kako je moguće da Iannone odjednom počne da pravi vremena 5-6 desetinki bolja od do

sada vodeće ekipe. Moram da priznam da je i meni sumnjivo. Ne mislim sumnjivo kao u  "varanje"

nego sumnjivo kao u "nešto su provalili".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6372 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Bice verujem jos prostora da se poprave vremena.

Ipak je svima ovo prvi put da vrte krugove ovde.Pretpostavljam da je sto se Iannonea tice samo u pitanju interpretacija staze.

Potreban je ipak odredjeni kontinuitet da bi se poboljsala vremena.

Kad sam video onaj filmic kako izgleda krug,primetio sam u jednom trenutku da su par njih "promasili" kocenje i to dobro.Staza je takva da omogucava niz raznih konfiguracija,pa verujem da vozace dodatno zbunjuju i ta da ih nazovem raskrsca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12822 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ma i na prethodnih par staza ih je šio za toliko. Pogledaj vremena sa kvalifikacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2893 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Gavin Emmet, komentator sa www.motogp.com ne propušta priliku da se, za vreme prenosa,

upita kako je moguće da Iannone odjednom počne da pravi vremena 5-6 desetinki bolja od do

sada vodeće ekipe. Moram da priznam da je i meni sumnjivo. Ne mislim sumnjivo kao u  "varanje"

nego sumnjivo kao u "nešto su provalili".

 

I meni je nesto sumnjivo. Decko se odjednom povampirio i poceo da vozi trke za sebe. Kad smo vec kod doticnog, jel neko zna reakciju posle prosle trke i kazne. One silne poruke su mi bile do jaja, mogu da zamislim samo njegovu facu pod kacigom, garant je istripovao da ga vozaju za neku skrivenu kameru  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Izvrsni GPone nam otkriva kolor šemu mašine i kombinezona koji će Roger Hayden nositi na Moto2 GP-u u Indianapolisu.

 

uBHF7_screenhunter20jul072354.jpg

 

SsH7d_screenhunter21jul072355.jpg

 

Šema koji je danas otkrila Honda America je dizajnirao Aldo Drudi, osnivač Drudi Performance. Drudi ima dugu saradnju sa MotoGP legendom Kevin Schwantzom kojem je radio dizajn kaciga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

GPone prenosi da je MZ prešao i testirao cevasti ram na testu u Aragonu. Ram je delo MG Competition čiji dizajner Garcia kaže: " Da, ideju smo preduzeli od Ducatija - kaže Garcia - koja je redizanirana za Moto2"

 

1ThYd_screenhunter22jul080007.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super specialist, 5954 postova
  • Lokacija: Šumadija
  • Motocikl: Suzuki GSXR600, Kawasaki ZX10R

I meni je nesto sumnjivo. Decko se odjednom povampirio i poceo da vozi trke za sebe. Kad smo vec kod doticnog, jel neko zna reakciju posle prosle trke i kazne. One silne poruke su mi bile do jaja, mogu da zamislim samo njegovu facu pod kacigom, garant je istripovao da ga vozaju za neku skrivenu kameru  ;D

 

E, one poruke što su "sudije" postavljale na onoj tabli, pa to je strašno. A i njegova ekipa, pazi poruka "vai 2"! I to ispod redovnih podataka koje inače stoje na tabli, plus napisano tankim flomasterom. Najbolje da će to uspeti da pročita, a tek da shvati... ???

Ako se ne bih potukao sa njima na kraju trke, ništa ne bih uradio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12822 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

I meni je nesto sumnjivo. Decko se odjednom povampirio i poceo da vozi trke za sebe. Kad smo vec kod doticnog, jel neko zna reakciju posle prosle trke i kazne. One silne poruke su mi bile do jaja, mogu da zamislim samo njegovu facu pod kacigom, garant je istripovao da ga vozaju za neku skrivenu kameru  ;D

 

E, one poruke što su "sudije" postavljale na onoj tabli, pa to je strašno. A i njegova ekipa, pazi poruka "vai 2"! I to ispod redovnih podataka koje inače stoje na tabli, plus napisano tankim flomasterom. Najbolje da će to uspeti da pročita, a tek da shvati... ???

Ako se ne bih potukao sa njima na kraju trke, ništa ne bih uradio...

 

Navodno bi trebalo da znada da  kad mu sudija pokaže tablu sa njegovim brojem  i +X, treba da se spusti

za X mesta. Tim bi trebalo pre trke da održi brifing sa vozačima and what not. A ono sa flomasterom (ja sam

mislio da je hemijskom 100 puta podebljano) je stvarno tragikomično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Za sve koji su pitali gde moze da se kupi knjiga "A sta da nikad nisam probao..." Valentino Rosi, autobiografija:

 

Kupio sam je na sajmu knjiga u Beogradu, prosle jeseni. Izdavac je

 

Mali Nemo

www.malinemo.rs

Jadranska 17, Pancevo

tel 013/370-313

 

Ne znam da li ih jos uvek imaju u prodaji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja