Jump to content

Moto Zajednica

Nalepnice-bezbednost

Recommended Posts

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Mozda ih stampati u dve velicine..jedna slicna staroj i jedna tura VECIH za one koji imaju gde to da zalepe?

Mozda bi neko pre na zadnju shoferku zalepio nego na metalik farbu ::) ?

 

Rade oni i nalepnice za staklo, mislim na one koje se lepe sa unutrašnje strane, mogu da pitam koliko bi to bilo... Mislim da su po tome i najpoznatiji, pošto su oni štampali za neku firmu po narudžbini one trougliće sa bebom i piše "Beba u automobilu" ili tako nešto...

 

Što se tiče teksta, da jeste, neko je to već uradio, mi nismo najpametniji (ili jesmo?), ali pored toga što smo sa različitog govornog područja, razlikuju nam se jezici dosta, baš ono  - ako se u rečenici na EN izbaci "I" onda se gubi smisao i sl. - različitog smo i mentaliteta...

 

Gledajući one nalepnice sa prve strane, uvideo sam da kada se prevede (i to nikako bukvalno) sve su zapovedne, "pogledaj dvaput", "obrati pažnju", "pogledaj pre prestrojavanja",  to su sve upozorenja vozaču da radi ono što bi inače trebalo, ono čemu ga uče u auto školi - i baš one mogu da izazovu kontra efekat - "Pa nisam retardiran, naravno da ću da pogledam"l. Ali ako napišemo konkretno "Ja pazim na motocikliste" ili "Molimo pazite na motocikliste" ili nešto sl. onda ima potpuno drugi oblik. Inače treća po redu nalepnica sa prve strane kaže "I BRAKE FOR BIKER" - nešto kao "Ja kočim zbog motocikliste" - odnosno "ja pazim na motocikliste" - pošto bukvalan prevod i nema pravog smilsa...

 

Možemo da hvatamo i na sažaljenje, ono kao "Bikeri su blago do potpuno retardirani, pazimo na njih" ili tako nešto... ;D

Ili "Oni voze pijani" i slika nekog čopera ili R-a na zadnjem... To je već zastrašivanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ondak ;)

 

MOLIMO PAZITE NA MOTOCIKLISTE!

 

Sa trouglom, moze i na auto i motorin i kacigu.. ;D

 

Da ne komplikujemo ni sa dve dimenzije..Bar zasad..

 

Ostaje jos unutrasnjost trougla dajte jos neke ideje..Prvi je malo preveliki drugi premali..Nesto izmedju i gotovo..

 

Idem do kuma da ga smorim..ocas ce on to ;)

post-6140-12879077614427_thumb.jpg

post-6140-12879077614994_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6522 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Čito sad post o onoj temi sa Sat slikom. Čovek izneo skorašnje iskustvo iz Austrije preneražen kulturom i ophođenjem u saobraćaju. Poruke koje dolaze sa nalepnica pravljenih za takva kulturološka područja su ipak za normalniji svet u tom segmentu. Ljudi tamo bivaju poslušni ako je to u opštem dobru i još ako je naučeno i nemaju problem opiranju naredbenim zapovednim porukama ko mi i čak će biti postiđeni ako ih neko podseti na svoju obavezu da budu obazrivi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Prhovo - Pećinci
  • Motocikl: Suzuki RF600R

Uvek može da bude bolje, to bar nije nikakva mudrolija kod nas. Al da se vratimo korisnoj temi.

 

Pogano_ce, pošto ti ide kreiranje natpisa, ajd da te zamolim, MOLIM NAPRAVI nešto na temu što ja predložih, nemam predstavu kako bi izgledalo, i dodaj grafiku oborenog motora. Ja ne znam da radim te animacije pa zato molim tebe.

 

Nije problem, napravicemo nesto, ali necu moci danas, radim po 24 sata, pa 12 pauza, tek sam sutra slobodan... Posalji mi pp detaljno to sto si zamislio... Po mogucstvu ako mozes i nacrtaj rukom na papiru ili tako nesto, da bolje ukapiram! ;D Znam da nemas predstavu kako bi to izgledalo, ali probar bar da zamislis pa da me uputis, bice mi lakse... :)

 

 

Ostaje jos unutrasnjost trougla dajte jos neke ideje..Prvi je malo preveliki drugi premali..Nesto izmedju i gotovo..

 

Idem do kuma da ga smorim..ocas ce on to ;)

 

Kad govoris o velicini da li mislis na motor ili si nevaljao? :) Ako mislis na motor: prvi je stavljen kao primer da motor ne mora striktno da bude u truglu...a i bolje se vidi, zar ne? A drugi je nabijen u trougao i zato je mali... Ne moze da bude veci nego sto jeste, a da stane u trougao. Mogu i ovaj veci da smanjim i da nabudzim unutar trougla, ali sta sam onda uradio? Nista se ne vidi... :(

 

-Da li je neko razmisljao o znaku stop umesto trougla? Ima vise mesta za motoric...

 

ugac, puno hvala, pogledacu cim stignem (`lebe mekani, treba te zaraditi)... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6522 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pogano_ce, ma polako bez žurbe. Odlična ti ideja za stop pogotovu na motoru. Kad se ugleda, refleksno se reaguje. Ajd ovako, zbog nužno male veličine nalepnice ne može puno da stane i da bude jasno čitljivo. Šta znam, meteš znak stop, molimo pazite pa sliku oborenog ili bočno nakrivljenog motora. Koliko vidim ove kreacije na žutoj podlozi su lepo vidljive, tako nekako. Probaš par varijanti da usaglasimo dizajn, pa smislimo neku parolu. Ofira me Vlajko da sam najstariji al to nit je razlog nit ga još uvek zlo-upotrebljavam za argument.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Prhovo - Pećinci
  • Motocikl: Suzuki RF600R

Pogano_ce, ma polako bez žurbe. Odlična ti ideja za stop pogotovu na motoru. Kad se ugleda, refleksno se reaguje. Ajd ovako, zbog nužno male veličine nalepnice ne može puno da stane i da bude jasno čitljivo. Šta znam, meteš znak stop, molimo pazite pa sliku oborenog ili bočno nakrivljenog motora. Koliko vidim ove kreacije na žutoj podlozi su lepo vidljive, tako nekako. Probaš par varijanti da usaglasimo dizajn, pa smislimo neku parolu. Ofira me Vlajko da sam najstariji al to nit je razlog nit ga još uvek zlo-upotrebljavam za argument.

 

Ja sam mislio istu ovakvu foru, samo umesto jednakokrakog, znak STOP, a u njemu mali harli sa pomenute slike... ;D Ali moze, probacemo i tvoj dizajn... Ako neko moze neka proba da realizuje Djuntinu ideju, ako ne, sutra cu ja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Što se tiče znaka, najveći je na onom baneru, jer je iskošen po horizontali, ali u minus Z ose, pa se dobija taj efekat kao da je mnogo veći :) valjda sam uspeo daobjasnim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd, Vračar, Vračar

ta zuta, da je nazovemo puna zuta i crvena se na nekoj daljini utapaju u jednu boju

mnogo je bolja ona BOLESNO ZUTA, neki bi rekli flurescentna boja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Evo je i moja nalepnica ;D

 

Meni nije jasno zashto niko nije iseko taj beli okvir oko tog crnog prstena. Ta bela je zamishljena kao otpadak. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd, Vračar, Vračar

a da za znak motora uzmete kao ono na znakovima

saobraćajnim .. stizlizovano dva kruga i čikica itd...

nekako bi se bolje uklopilo

samo menjajte ovu žutu u neku mnogo svetliju ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Prhovo - Pećinci
  • Motocikl: Suzuki RF600R

Što se tiče znaka, najveći je na onom baneru, jer je iskošen po horizontali, ali u minus Z ose, pa se dobija taj efekat kao da je mnogo veći :) valjda sam uspeo daobjasnim :)

 

Uspeo si, JA te razumem... :)

 

Evo je i moja nalepnica ;D

 

Meni nije jasno zashto niko nije iseko taj beli okvir oko tog crnog prstena. Ta bela je zamishljena kao otpadak. ;D

 

E tebe ne razumem. ;D Koji prsten? ;D Koje belo? Gde belo? ;D

Evo ugnjavih kuma..samo 5 minuta ::)

A pritom ne vozi motor ;D

 

Iskreno, meni je ona koju je ugac osmislio pokopala ovu kumovu... :P Mislim, ideja je originalnija... Mada su ovi tragovi od guma originalni, mogli bi i to da iskoristimo u nekoj od narednih restilizacija... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Prhovo - Pećinci
  • Motocikl: Suzuki RF600R

Pa da spojimo stolove onda ;)

 

Kakve stolove? Ja vas nista ne razumem! ;D Mora da mi je opasno pala konc`ntracija... :)

 

[move]Molim vas da veceras koristite kratke reci i da ne pricate metaforicki... :)[/move]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Citirao sam prvi post na strani. Tu je slika nalepnice iz prvog kruga shtampanja. Mislim da ti je sada jasnije. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Prhovo - Pećinci
  • Motocikl: Suzuki RF600R

Citirao sam prvi post na strani. Tu je slika nalepnice iz prvog kruga shtampanja. Mislim da ti je sada jasnije. ;D

 

Sad i tebe razumem, jos i vlajka da razumem i razumemo se! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Ko će nas nerazumne i nerazumljive da urazumi a da pri tom ne napravi nesporazum...

 

Vlajko reci kumu da ima dosta protsora koji nije iskorišćen :) i ima senke, to nam ne treba, jer se u sito štampi neće ni videti :)

 

EDIT:

 

ugac očekujemo od tebe kada budeš imao vremena još neki rad :)  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Bilo bi lepo da imamo bar deset resenja i ponuda pa da biramo...

 

Ovako, daj sta das..A za stolove cu ti objasniti...

 

LM znak stop je opet zapovedan, bolji je trougao..upozorenje..

 

E sad kad bi se moglo izvesti da on pada u znaku..a da opet i baba vidi...

 

I cini mi se da smo se oko teksta dogovorili:

 

MOLiMO PAZITE NA MOTOCIKLISTE!

 

Na motore pazi Ganci..da mu ne ukradu ;)

 

A juce mi bilo bezveze da sam prckam po fotoshopu, pa odoh da cisto nesto stavim..U jednom momentu je motor u trouglu malo izlazio napolje..sto retoricki znaci da malo izlazimo iz propisa ::)

Ideje na Sunce, imamo fore do ponedeljka ;) 

Nije bitno kog..a ja odo popodne na Kepijadu do ponedeljka...pa cu samo da Vas posmatram ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Dobro ti ide Pogani. Samo napred! :)

 

Ja odo u Kotlinu pa mozhda mogu da uskochim da pomognem negde oko utorka. Valjda cu da se otreznim do tad. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

ugac - vidimo se tamo :)

 

ej ti pogani, ovo je do 00 - najviše mi se sviđa prva, i poslednja, ali prva ima previše boja, a i nije to fancy za sito štampu, a na poslednjoj samo jedna zamerka - ovo presijavanje u trouglu, ako može bez njega, pošto nisam siguran kako će to ispasti na štampi... treba imati u vidu da se radi "old school" tehnikom (zato i jeste mala cena), pa nema baš puno mogućnosti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja