Jump to content

Moto Zajednica

CBX 1000 SRBIJA(fan klub)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 176 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

kad sam naleteo na ovu sliku nisam mogao da poverujem svojim ocima, da jedan od naj poznatijih slikara epske fantastike Boros Vallejo nasao ispiraciju u CBX-u

post-9131-12879067098917_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova

Najteza stvar kod cbx-a je sinhronizacija karburatora. Mada motor je i za odrzavnje skup pogotovu zadnjih par godina cene delova drasticno menjaju cenu pogotovu modeli koji ulaze u 3 deceniju ali je uzitak voziti tako neobican motorcikl.

koji je ovo motor na tvom avataru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

 

Video sam pre izvesnog vremena preradu CBX-a u nekom od starijih brojeva Moto Pulsa. Ne volim prerade ali ono je nesto najuspesnije sto sam video. Mislim da bi se slozio i konstruktor CBX sa tom preradom. Ova majstorija je izvedena u Umagu i mislim da je  Mario iz Umaga ucestvovao u tome.  Mislim da cu se jednog dana skrasiti na necemu nalik tome. Nemam sliku tog motora i molio bih da neko postavi slicicu ukoliko ima.

Inace, u motore sam se zaljubio jos kao skolarac kada sam cuo kako zvuci Martin CBX u Terazijskom tunelu.  Svi na Zelenjaku su stali,vreme je zastalo,sve glave su bile okrenute ka tunelu u iscekivanju cudovista koje proizvodi takav zvuk. Nije mi dobro ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

 

Ha,slikao si je doktore! Kako je meni promakla da je ne vidim ?  A da, ti si bio sa zenom ,tako da si samo slikao motore  ;) !!

Ma salim se !!!

Da ,to je ta majstorija, promenjeno je sve ono sto je bilo lose na fabrickom CBX-u. Prednja i zadnja viljuska sa felnama i kocioni sistemi su preuzeti sa nekog suzukija GSXR -a uz, naravno, milion problema i prepravki da bi se to uklopilo.  Ostalo je samo sminka.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Da imam 8000e ne bih sekunde razmisljao... Nisam imao tu cast da vidim ovaj legendarni motocikl uzivo, ali sam dosta citao o njemu, a pogotovo slusao  :o Pored Z1300 ovo je za mene jedan od najboljih motora ikad...

P.S. Kad' tad'  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Uh,pravi lepotani.Nisam ga ni ja video uzivo,a z 1300 jesam,I to u sutomoru,strane tablice,bas je bio unikat

Kako idu cene ovih retko lepih motora,i da li uopste i mogu da se nadju

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Honda CBX 1000

Dali postoje zainteresovani bajkeri koji su ljubitelji ovog hondinog modela za stvaranje fan kluba CBX-a u srbiji ne mislim ni na kakav moto klub nego jednostavno druzenje razmena iskustava i avantura koje je CBX pruzio bajkerima i malo diskusije jer ovaj motor ima vrlo bogatu istoriju interesantan pedigre koji ukljucuje cak i jedan GP model od kog je nastala ova lepotica!

 

Pozdrav svim ljubiteljima i ponosnim vlasnicima ovog jedinstvenog motocikla.Ova ideja o osnivanju fan kluba nije losa i volio bi da prede u stvarnost posto sam vlasnik tog motocikla i jos 6 unikata CBX 1000,CB 1100 R,CB 900 F, VF 1000 R,CB 650,trkaca Honda CB 1000 bol-dor skojom vozim trke oldtajmera za jedan klub iz zagreba .Posto imam rdionu,poznajem puno ludi koji bi ovu akciju podrzali .Ja znam u Bosni ima TRI CBX od ti je jedan orginal EGLI dovezen iz SVICARSKE u hrvackoj ima devet komada koje ja znam .I oni su htjeli da se osnuje fan klub u Hrvackoj medutim sve su preuzeli automobilisti motora nigdje tako je propalo sve.Podrzavam akciju da se osnuje fan klub ovog kultnog motocikla.Ako nista bar jedan parti da se organizuje gdje bi se mogli ispricati ko ljudi.Veliki pozdrav:D:D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: CBX, GS, GS, VF1000R, R50, TL, VSTAR

Krsta,Nis,vlasnik CB1 petnaest godina.Pozdravljam okupljanje ljubitelja.Trenutno je sestak u fazi restauracije.Masina je zavrsena.Potrajalo je malo duze,sto zbog drugih obaveza(novca),sto zbog problema oko nabavke delova(primarni lanac sam trazio godinu i po).Cena dobrog CBX je rezultat cene delova i ekskluzive.Sada se premisljam dal da je ostavim serijsku ili da je budzim u stilu dragstera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Honda CBX 1000

Krsta,Nis,vlasnik CB1 petnaest godina.Pozdravljam okupljanje ljubitelja.Trenutno je sestak u fazi restauracije.Masina je zavrsena.Potrajalo je malo duze,sto zbog drugih obaveza(novca),sto zbog problema oko nabavke delova(primarni lanac sam trazio godinu i po).Cena dobrog CBX je rezultat cene delova i ekskluzive.Sada se premisljam dal da je ostavim serijsku ili da je budzim u stilu dragstera.

 

Zavisi sta volis ali orginal je orginal::)::)::)::)::)::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja