Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Ljudi skuter mi trosi ulje i nema kompresije na kurbli ali i dalje ide dobro. Da li ga samo prekariciti ili razbusivati i stavljati novi klip?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ljudi skuter mi trosi ulje i nema kompresije na kurbli ali i dalje ide dobro. Da li ga samo prekariciti ili razbusivati i stavljati novi klip?

 

Dpk se ne rasklopi ne može niko da ti kaže. Karičenje ne bude dugotrajno pogotovu ako je cilindar ovalan. Sa karikama se može proći ukoliko je došlo do nekog prekorednog kvara, al ako je agregat izvožen, teško da može da prođe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Moram da kazem da nije bas hladno danas bilo...jakna i rukavice...samo fali kecenja i nema greske!

 

lako je tebi kad vozis onaj brod na 2 tocka. :)

 

I ja danas vozao sa keceljom, al u gepegu. Od danas je nosim sa sobom pa po potrebi. I aktivni veš, topla preporuka.

 

A što se tiče Ivana,...! >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja nisam bio zadovoljan do kraja. Jeste simpatičan lik, jedini ovo radi i puno hvala al imam više zamerki. Navešću samo jednu, koje se ne može ispraviti, izgoreo mi plastiku kad je vario pločiocu  za retrovizor na nosaču vizira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5967 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

osecam da znam koji ce mi biti sledeci motor...

zahvaljujuci "alexanto"

;)

 

Ha, ha, drago mi je da ti se svidela moja "ptica" !

 

Dobar je to motor (da ne kažem skuter...)

 

Ja nisam bio zadovoljan do kraja. Jeste simpatičan lik, jedini ovo radi i puno hvala al imam više zamerki. Navešću samo jednu, koje se ne može ispraviti, izgoreo mi plastiku kad je vario pločiocu  za retrovizor na nosaču vizira.

 

Đunta, žao mi je jbg, niko nije savršen. Ja sam zadovoljan uslugom ai dečko je extra lik !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ko radi taj i greši. Tako kaže statistička verovatnoća.

 

Imam dobru ponudu za SYM GTS 250. Niko mi ne odgovori oko prečnika točka. Jel ima neko iskustvo sa tim modelom.

 

I ne znam kako da dođem povoljno do Honde SH 300, to bi najradije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5967 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Đunta brate ne paziš na času:

 

835C2CC9-AA71-094D-97E2-AFFCA5886AB6_thumb.jpg

 

AAFB6657-D6DF-1342-9364-2CBF6C3F81C9_thumb.jpg

 

6B498D91-912C-B14B-B639-A5631FE4E105_thumb.jpg

 

Ja imam SYM gts 250 i prodajem ga.To sad nije bitno...

 

Točak prednji je 110/90-13 prečnik točka ti tako dođe 52,82 cm  Uporedbe radi 14 '' točak sa gumom 120/80 je

prečnika  54.86 cm.

Na mom Atlanticu je 15'' točak i sa gumom 120/80 prečnik je 57.40 cm. Znači razlika je u odnosu na SYM 4.5 cm u prečniku.

 

A sve što te zanima u vezi SYM-a pitaj brate, nemoj da lutaš.Ja sam prešao 19000 km i imam neka iskustva sa njim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Izvinjavam se, primam ukor. Meni su svi maksi skuteri manje više slični, sad će me omlatite, tj. nisam obraćao pažnju na njih. Čitajući Vaše retke malo sam se zainteresovao. Opcija je jako povoljna ponuda za skoro nov GTS 250, karburator. Sutra ću da odem do salona da sednem i vidim kako mi paše al ga ne mogu vozati naravno, osim ako ne budem išao da gledam ponuđeni primerak.

 

Interesuje me objektivno mišljenje, eto tvoje iz prve ruke, na stranu prodaja tvog primerka. Mislim da sam blizu da  odustanem  od velikog motora i išo bi na univerzalni skuter. Po mom rasuđivanju to je Honda SH 300, beše jedna i ode za par dana. Al ne opirem se bilo čemu drugom, samo da je odličnog stanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Ljudi skuter mi trosi ulje i nema kompresije na kurbli ali i dalje ide dobro. Da li ga samo prekariciti ili razbusivati i stavljati novi klip?

 

Dpk se ne rasklopi ne može niko da ti kaže. Karičenje ne bude dugotrajno pogotovu ako je cilindar ovalan. Sa karikama se može proći ukoliko je došlo do nekog prekorednog kvara, al ako je agregat izvožen, teško da može da prođe.

 

Pa presao sam oko 20 000.. U sustini to nije nista za moju masinu ali vozen je muski.. nije dugo drzan na punom gasu ali sam dosta ubrzavao naglo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5967 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Đunta...

Dakle, ako hoćeš da mi veruješ na reč:

 

NE prodajem ti svoj skuter !!!

 

Sym gts 250 je sjajan skuter,odličnih voznih karakteristika,proverenog agregata i udoban do srži...

Ja nisam imao nijedan kvar na 19000 samo redovan servis.Steva serviser u Teletrejdu je retko

kvalitetan čovek i odličan majstor.Magacin im je ogroman, pokriveni su delovima...Potrošnja

je 4 -4,5 lit na 100 km.(sa mojim vizirom i koferom 47 l) Možeš lepo da se vozaš do 130 kmh

a dvoje do 110-120 plafon.Integralni sistem kočenja, mesta pod sedištem kol'ko voliš,utičnica

12 V, maglenke !!!  itd. Autonomija oko 300 km.Odličan far noću.

 

Ja sam viskok 191 i meni je problem smeštaj nogu, ako si do 180 ima da pevaš na njemu...

 

Sve preporuke...I još jednom: ne prodajem ti svoj motor !  Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ljudi skuter mi trosi ulje i nema kompresije na kurbli ali i dalje ide dobro. Da li ga samo prekariciti ili razbusivati i stavljati novi klip?

 

Dpk se ne rasklopi ne može niko da ti kaže. Karičenje ne bude dugotrajno pogotovu ako je cilindar ovalan. Sa karikama se može proći ukoliko je došlo do nekog prekorednog kvara, al ako je agregat izvožen, teško da može da prođe.

 

Pa presao sam oko 20 000.. U sustini to nije nista za moju masinu ali vozen je muski.. nije dugo drzan na punom gasu ali sam dosta ubrzavao naglo..

 

I ubrzanje je pod punim gasom, tad je najveća potrošnja odnosno najviše se goriva ubacuje u cilindar što može stvoriti dodatno spiranje jer sve ne sagori. Ako si ga maltretirao svo vreme, to je to. Da ga nisi slučajno pregrejavao, karike se odgreju i puste nakon svega jednog dobrog grejanja.

 

@Aleksanto- 187 sam al možda neki cm sam se smanjio s godinama, al sam kabast, trenutno 127.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Kymca je ja mislim nemoguce pregrejati, vozio sam ga po 200 km iz cuga po vrucini i ni malo ne gubi snagu i ne oseca se da je pregrejan.. A nisam bukvalno celo vreme ubrzavao naglo, recimo nekih 60 do 70 % voznje.. Dakle nista se ne moze znati dok se ne skine cilindar?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Mislim da je Atlantic najbolji za nas gabaritne 187-130 i imam atlantic. Nikada nisam dokacio heblove kolenom i nikako mi nije bilo tesno! nisam probao mnogo velikih skutera, ali cinimi se da su svi sa nizim upravljacem, tako da nema bas mnogo mesta za kolenca!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kymca je ja mislim nemoguce pregrejati, vozio sam ga po 200 km iz cuga po vrucini i ni malo ne gubi snagu i ne oseca se da je pregrejan.. A nisam bukvalno celo vreme ubrzavao naglo, recimo nekih 60 do 70 % voznje.. Dakle nista se ne moze znati dok se ne skine cilindar?

 

Mora da se rasklopi,vizuelno se vidi dal ima ajnjzica na cilindru, dal je oko klipa bilo gorenja...premeri se ovalitet, klipi vidi se koliki je zazor na karici kad je u cilindru. Ne može od oka ovako. Doduše ima još jedna mogućnost, otišli ventili i vođice pa agregat troši i ide ne promenjeno. Svakako sve mora na sto, žao mi je.

 

Kod ono malo maksi skutera što sam video je pozicija ko u fotelji, noge podignute i telo čak malo u nazad. To mi se ne dopada. Više mi odgovara enduro položaj i takav prevoz tražim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

E da, jel moguce da ako su se rastelovali ventili da puca iz aupuha kad vratim gas?  Pogoto kad je hladan. Nekad samo kao da pljuje, a nekad pukne kao iz topa, presecem se od straha ako se ne nadam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5967 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Đunta...

 

Sa tvojim gabaritima, veruj mi GTS nije za tebe...Nabaci i ti lepo Atlantica 500 i uživaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Đunta...

 

Sa tvojim gabaritima, veruj mi GTS nije za tebe...Nabaci i ti lepo Atlantica 500 i uživaj...

 

Hvala na pomoći.

 

@Merkuu. tvoj agregat ima sve simptome za dobrog majstora. Može da puca ako preskoči lanac, ako je nagoreo ventil pa ne zatvara, nemoj da nagađaš, ništa ne možeš da pomogneš. Pravac kod mehosa da ne napraviš još veću štetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Ok, verovatno ce preko zime sad na operacioni sto.

 

A sto se tice servisa ne pada mi na pamet nigde da ga teram. Losa iskustva sa istim jbg. I to prilikom redovnih servisa, govorio sam sebi da neljubaznost i izivljavanje nad motorom mogu istrpeti zbog servisne knjizice ali kad sam shvatio da ga necu prodavati uzeo sam stvar u svoje ruke. Da ne imenujem servis sad. Zamenuti ulja i svecicu, filter, remen mogu i sam da odradim.

 

Za cilindar cu jos videti, verovatno cu odneti samo agregat jednom lokalnom majstoru posto nemam iskustva sa 4T masinama.

 

@đunta, hvala na pomoci  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da,da, servisi i za automobile počinju da se ponašaju kako ne treba a primoravaju nas svi na svoje "usluge" zbog servisne knjižice, odnosno garancije. Za moj skuter je  servis na svakih 2.500 km sa obaveznom zamenom ulja. A proizvođači ulja za za moj skuter preporučuju zamenu na 6.000. Pa ko tu lud. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Meni redovan servis kao na svake 2 000 a proizvodjac kaze da se menja ulje na 5 000. Ja lepo sam menjam ulje na 3,4 000 i miran sam. Cak sam i uredniji od njih, moj motor jbg  ;D Jbm mi se za servisnu knjizicu kad ovaj motor verovatno ostaje caletu da se vozika sledecu sezonu. Bar ne brinem da li ce serviser proterati pun gas hladan motor i otici ko zna gde na pola sata i vratiti se sa vrelim motorom kao da ga je przio celo vreme pun gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

GTS250 koji se prodaje sa foruma je stvarno dobra kupovina...na zalost ja ne mogu da izdvojim toliko za njega, ali mislim da vredi...

 

 

@robbie: naravno da mi je uzivanje kad sam dobio dobre rukavice :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja