Jump to content

Moto Zajednica

Prerada: Ubacivanje zvucnika u kacigu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Evo ovako vec duze vreme imam ubacene zvucnike u kacigu i mogu vam reci da je odlicna stvar

pa resih sa vama da podelim svojih ruku delo mozda jos neko odradi slicnu stvar. Upitanjju je Shark S800 kaciga i obicne Logitech slusalice za Komp.

 

Zvucnici i poklopac zvcnika koji je malo skrcen i obradjen da bude od prilike velicine kao zvucnik

IowtN_003na.jpg

 

Ovde se vidi debljina zvucnika znaci ne treba mnogo duboko da se busi stiropor u kacigi

MLn27_004tor.jpg

 

Konektor. Kod mene su slusalice za zakcene sa Noka telefonom koi ima 3,5mm konektor ali sa 4 kontakta zbog mikrofona

Na kacigu sam zakacio zenski konektor (koji sam jedva naso i skup je ko djavo ako neko moze da nadje neki drugi konektor koji je malih dimenzija i ima 4 konektora bilo bi super).

KNjJY_49505843.jpg

kA0DB_001ynh.jpg

 

Evo kako izgleda u kacigi. Znaci izbusena rupa u stiroporu kacige dubine oko 7mm i stavljen zvucnik i sa jedne i sa druge strane i prkacen mikrofon koji se ovde ne vidi. Zvucnik pricvrscen samolepljivom alu folijom (zato sto je jaka i dobro drzi) inace moze i obicnom izolir trakom  .

 

ySU3b_p1250695.jpg

sDDVK_p1250693.jpg

fdV7m_p1250687.jpg

lIDXU_p1250685.jpg

sXKyN_p1250684.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Utisci iz voznje su pozitivni mislim to neznam kao bih opisao ne znma sta te konkretno interesuje. Mozes da pojacas koliko ti odgovara cujes sve sta se desava oko sebe za razliku od bubica u usima. Ja sam jos na koromanu izvukao mali potenciometar kojim mogu brzo da regulisem jacinu zvuka. Postoji jos varijanta da preko mikrofona koji je ugradjen u kacigu cujes sta se desava spolja i to mnogo glasnije nego kad imas kacigu na glavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Evo ga taj Nokia Potenciometar sa mogucnoscu menjanja pesama i mogucnoscu odgovora na pozive

e da na u njemu se nalazi mali mikrofon pomocu kojeg mogu da slusam u kacigi sta se napolju desava ako ima potrebe

post-2293-12879064333056_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja jedva cekam da sednem na motor,da imam izgovor da se ne javim na telefon  :)

 

Napravio sam ja nesto slicno na mojoj  kacigi,samo naravno bez mikrofona,i konektor sam fiksirao na kacigu,prvi mi je visio tako,pa sam ga otkinuo negde  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Ja jedva cekam da sednem na motor,da imam izgovor da se ne javim na telefon  :)

 

Napravio sam ja nesto slicno na mojoj  kacigi,samo naravno bez mikrofona,i konektor sam fiksirao na kacigu,prvi mi je visio tako,pa sam ga otkinuo negde  :D

 

Ma i meni je to izgovor ali kad pitujemo u koloni nas vise a ja treba da se javim (uglavnom posao ili roditelji) ne mogu da stajem da se sikdam pa da se javim. Nego ovako lepo u voznji se javim pa tek ako je nesto hitno stanem.

 

A sto se tice konektora mogu i ja da ga fiksiram pomocu one stipaljke ili da ga zalepim. Ali vec mi stoji godinu dana ovako i nisam ga pokidao ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Odlicno! :D

 

E bas ti hvala sto si ovo postavio, ja sam uskoro trebao to isto da opisem...ovako super. ;D

 

Kad si vec bio "u kancelariji" trebao si i mikrofon da ubacis u kacigu i povezes na konektor ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Odlicno! :D

 

E bas ti hvala sto si ovo postavio, ja sam uskoro trebao to isto da opisem...ovako super. ;D

 

Kad si vec bio "u kancelariji" trebao si i mikrofon da ubacis u kacigu i povezes na konektor ;)

 

Mikrofonje ubacen i povezna odavno samo ga ja nisam malo pre slikao ali sad jesam. Mic Stoji u rupici od ventilacije tako da nista ne smeta 

post-2293-12879064335897_thumb.jpg

post-2293-1287906433631_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Sto bar nisi oprao tu kacigu iznutra pre nego sto si ubacio elektroniku, kako ces sada da je peres :)

 

Dobro razmisljas Ali kaciga je oprana mirise na Shanel parfem  ;). Salim se unutrasnjost kacige se skida tako da nema veze sa elektronikom,.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2361 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Imam istu kacigu i iste slusalice za nokiu.I hocu da odradim isto. Interesuje me da nije bolje da je na jedno uvo zvucnik,pa da mogu da pratim na njega GPS i telefonski poziv,a drugo da bude slobodno.Ne bi hteo da okolinu slusam na zvucnik,vec na zivo,a mikrofon samo da koristim kad razgovaram.

Jos nesto,kontam kako si povezao zvucnike.To ti je direktno na potenciometru.Ali me interesuje kako si nakacio mikrofon u kacigi?Gde si ga povezao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Imam istu kacigu i isti slusalice za nokiu.I hocu da odradim isto. Interesuje me da nije bolje da je na jedno uvo zvucnik,pa da mogu da pratim na njega GPS i telefonski poziv,a drugo da bude slobodno.Ne bi hteo da okolinu slusam na zvucnik,vec na zivo,a mikrofon samo da koristim kad razgovaram.

Jos nesto,kontam kako si povezao zvucnike.To ti je direktno na potenciometru.Ali me interesuje kako si nakacio mikrofom u kacigi?Gde si ga povezao?

 

Mozes da stavis na jedno uvo zvucnik za GPS a na drugo zvucnik i mic za javljanje ali onda ce ti trebati dva konektora ili jedan konektor za 5 pinova

zato sto na I zvicniku imas II zice a na drugom zvicniku imas III zice i to je ukupno 5. A mikrofon u mom slucaju povezujem jednu zicu na masu i drugu na pozitivna kraj pa je kod mene jenda masa  za dva zvucnika i 3 zice za plus. Tako da ja imam konektor za 4 pina. Ako ti nesto nije jasno slobodno pitaj  jel nisam siguran da dli razumes ili ne.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2361 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

  Nisam bas shvatio.

  Zar zvucnici nemaju tri zice?Dva plusa i jedan minus?

  U onaj potenciometar (original Nokia) se ukljucuju standardne stereo slusalice,tj. bananica sa tri kontakta,a mikrofon je u samom potenciometru.To je kad se koristi kao klasicni hend free na telefonu.Bananica koja ide u telefon ima cetiri kontakta.

  Sada bi iz potenciometra trebalo da ide u kacigu dve zice za mikrofon (+ i -)  i tri za zvucnike ( L+, D+ i -),ili jedan minus za sve i tri plusa,pa je to 4 pina.Mozda i gresim,ne znam.

    Odakle si  doveo zice za mikrofon? Pretpostavljam da si to izvukao nekako sa potenciometra.Da li mogu potenciometar da rasturim,otkacim plus od jedne slusalice i tu da povezem mikrofon.Otcvikam jednu slusku,tu povezem mikrofon i tako da dobijem da slusam na jedno uvo telefon i gps,a na istoj toj zici imam i mikrofon.I sve mi je na tri pina. (mic +,zv + i zajednicki - )?

  Valjda nisam sad ja zakomplikovao ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Evo ovako u onomk malom potenciometru imas Mic ali i iz njega imas izlaz za mic i za zvucnike (znaci iz njega izlazi 4 zice)

 

nesto ovako:

 

 

Tako da iz potenciometra mozes da izvuces 4 pina konektor i dovices zice u kacigu tj kao na ovoj slici 3 zice su spojene u masu (i to od dva zvucnika i od mikrofona) i tri plus zice sa dva  zvucnika i mikrofona.

post-2293-12879064564674_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2361 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Toooo care!!!

   Shvatio sam! :D :D :D Stvar je u tome da sam ja sa tim potenciometrim dobio klasicne stereo sluske,pa nisam znao da tu postoji i pin za mic.

  Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 399 postova
  • Lokacija: bg

odlicno jbt...bravo za ideju...taman malo da se sigram :)

samo sto cu da ubacim i pozadi jedan...pa da bude surround :)

mada,mislim da su inear bubice bolje resenje sto se tice dobrog zvuka jer,nemam potrebu da slusam sta se desava napolju..iovako,skoro da ne mozes da cujes ista od buke motora i drugih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Postoji!!

 

Kupis obicne kineske zvucnike za komp koji kostaju 500 din. ali gledaj da imaju izlaz za slusalice. To malo pojacalo radi na naponu od 6 do 18 volti, tako da mozes da zakacis na baterije, i sto je najvaznije ne trosi puno baterija tipa slusanja 24h jedan set batreija sto je vise nego dovoljno. Znam iz licnog iskustva koristio sam ga godinu dana.

Evo kako to izgleda.

post-2293-12879064585821_thumb.jpg

post-2293-12879064586254_thumb.jpg

post-2293-12879064586546_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Plejer je dobar,sonyjev neki malo stariji,ima odlican zvuk,samo je kapacitet ovih slusalica dosta veci.  Ovo sa pojacalom iz zvucnika je dobra ideja,to sam radio u kolima jos davno,nisam se ni setio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja