Jump to content

Moto Zajednica

xenoni pitanja

Recommended Posts

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

napokon sam uspeo da dobijem firmu Antenal

imaju 4300k po istoj ceni, moze da se zameni, ali me covek uverava da sam uzeo za motocikl najbolju boju - 6000k

kaze da je to kristalno bela boja i najbolja za vidljivost, a da je 4300k bela sa primesama zuckaste

 

to šta-ko-kaže ili šta vidiš po netu zabatali. boja na netu ti je ko ono što piše na tarabi.

stvar je ličnog utiska. kad staviš za promenu najtbrekere, bude ono "ujeeee što sijaaa", slično ti je sa 4300K.

svako poboljšanje je dobrodošlo ali granica postoji.

 

sad ako si za fenseraj ti "turaj šta ti kažu, 'ebeš sopstvene oči".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

6000k ti je onako malo plavkasto bela, ne deluje toliko *prirodno* kao svetlost na koju smo navikli da nam daju farovi na motoru, mada nije ni to lose, idealno je 5000k al nadji ih ovde kod nas :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ne vredi, poklopac fara je takav pod mene da bixenon uopste ne moze da se uglavi :(

 

bio kod Arakisa, ne vredi, bila bi skuplja dara nego mera, jer maltene pola poklopca mora da se sece. zajebano bi bilo to zastititi od vlage posle.

 

bezveze <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12372 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

E baš mi je bilo žao što ti nismo namestili xenon...Dobro je iskustvo za ostale naked motorine, ako imate far koji je potpuno zatvoren sa zadnje strane, otvorite ga i premerite koliko ima slobodnog prostora od kraja H4 konektora do dna fara, bixenon je bar 15 mm duži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

ja nisam imao takvih problema, a imam poklopac (gumeni) sa zadnje strane... :zvizduk:

 

možda samo nisam obratio pažnju, ali ne čini mi se ova xenon nešto duže od obične... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Hmm, kod mene je, sto strasilo rece, skoro ista kao klasicna sijalica, papastalin, da potrazis drugaciju sijalicu?

 

EDIT: razlika je 13mm, i ako uzmemo u obzir da konektor za h4 oduzme sigurno 5mm, a mozda i vise, dolazimo do toga da je xenon sijalica nepunih pola cm duza od obicne sa konektorom.

 

Kod mene su ovakve sijalice:

 

post-1045-0-19066200-1305292886_thumb.jpg

 

a evo standardne h4

 

H4-bulb-dimensions.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12372 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

H4 konektor se skoro ceo natakne na sijalicu, možda je višak nekih 3 mm tako da je ipak bixenon sijalica 10 mm duža od H4 sa konektorom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

e, btw ..... ja ipak imam ovu 4300k .... a ne 6000k ... pogledao jučer... piše na trakici na kablu ... :lol:

 

a što se dužine tiče, baš ću skinuti ovu svoju u usporediti, ne mogu napamet ništa tvrditi ... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Ugradih xenon malopre uz burek i jogurt u drugoj ruci, dva komada, H11 - 6000k kratko + dugo. Zanima me za one koji su ugradjivali xenon dal je neko imao problema sa topljenjem sociva unutra, ona srebrna plastika unutra. Sam far je takodje od plastike ali kapiram da to nece nigde, jedino me brine ono unutra dal ce da se topi ili nece(?), sem toga radi super jedva cekam da padne mrak pa da probam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Nema razloga za brigu sto se tice xenona. Farovi i adapteri se tope od onih plavih sijalica (cool blue) ...

Kineski far sa kineskim xenonima radi odlično barem kod mene, nema jakog grejanja niti topljenja farova, a kao sto Zelja kaze fgarove tope kineske halogenke koje imitiraju xenone jer niko ne čita da su one uglavnom od 90/100W i mnoooogooooo greju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

balasti su univerzalni za sve xenone, samo se sijalice razlikuju...kod h7 je povezivanje lako, ustekas sve one kablice jedne u druge i zakacis dzek od fabricke instalacije i to ti je to... ako se ne snadjes reci da ti slikam pa ti postavim sliku seme, ostala mi jedna set, nisam prodao, u njemu imam semu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Imam balast od xenona h4,dali oni mogu da se iskoriste kao xenoni za sijalice h7? i jel zna opste neku semu povezivanja balasta i xenona ? hvala unapred :)

 

premalo informacija... kakav je bio H4 ?

 

balasti su univerzalni za sve xenone, samo se sijalice razlikuju...kod h7 je povezivanje lako, ustekas sve one kablice jedne u druge i zakacis dzek od fabricke instalacije i to ti je to... ako se ne snadjes reci da ti slikam pa ti postavim sliku seme, ostala mi jedna set, nisam prodao, u njemu imam semu...

 

da se nisi malo zaletio .. ;)

 

prvo i najjednostavnije, konektori nisu isti ... znači da nije plug'n'play ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BadBoy, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250 RN

Mislim da ako ne mozes da ugasis svetla pre paljenja da definitivno ne treba da stavljash tj. da bi ti preporucio da ih skines. Xenoni trose manje struje u voznji, ali pri paljenju povuku dosta sto sve zivo pojebe. Ja sam hteo prvo na kola, ali je preporuka bila da se zaobidje ako nije fabricki predvidjeno, a na motoru ne mogu ugasim oborena svetla 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

@strasilo, koliko se secam iz glave, balast je potpuno isti kod h4 i h7..kod h4 u setu dolazi i kontroler... na koji se kace jos neke zice iz sijalice, ali iz balasta standardno idu 2tanke i jedna debela sa velikim dzekom...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ja malopre narucio HID BI-Xenon kit H4 5000K (dva balasta, dve sijalice) za 35eur + troskovi kurirske sluzbe. Ne znam koja je marka (sigurno nije Bear :) )

 

Utiske cu preneti kada ih ugradim, ali to ce biti za koji mesec. A detalje o marki, pakovanju, proizvodjacu i sl. mogu preneti kada mi paket stigne.

 

Za sve one koji su zainteresovani, kontakt telefon 064/445-4400, mislim da je prodavac iz Nisa a ima sve moguce i nemoguce kombinacije Xenona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Ima ih dosta u Nisu koji rade auto elektriku, LED sijalice, alarme, parking senzore, xenone itd itd.

Ja sam neko vreme (dok sam se bavio tim poslom) saradjivao sa nekim Milosem, ok je lik. Prodavao je uglavnom Spy i Bear.

Od xenona je jedno vreme imao i Sfidu, ali ona je golo govno. Upalite radio i upalite svetla, stanica pocne da susti (bilo koja).

Sa Spy i Bear Xenonima nikad nisam imao problem.

 

Sada ih stvarno ima dosta u Nisu koji isto to rade i po povoljnijim cenama, ali su to kompleti bez garancije i no name.

Ali kad je u pitanju motor, dzaba vam garancija od godinu dana kad motor vozite mnogo krace, a za tako kratak period neci crci ni najgori kinez. :)

 

@quasaar

Javi bas kad ti stigne o cemu se radi. I napisi slobodno ime tog, da vidimo da li ima jos neko iskustava. 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

balasti su univerzalni za sve xenone, samo se sijalice razlikuju...kod h7 je povezivanje lako, ustekas sve one kablice jedne u druge i zakacis dzek od fabricke instalacije i to ti je to... ako se ne snadjes reci da ti slikam pa ti postavim sliku seme, ostala mi jedna set, nisam prodao, u njemu imam semu...

 

ako ti nije problem mozes li postaviti sliku seme ?

i hvala na ogovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1999 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Da li je neko ugradio Xenone na Super Teneru i kakva su mu iskustva, sasvim mi je svejedno da li je rec o obicnim ili bixenon sijalicama, jer sledecu sezonu nemam nameru da cekam sa ovim koje su u njoj posto mi je svaka nocna voznja prava mora buduci da nocu slabo vidim. Interesuju me i8 moguci problemi prilikom ugradnje kako bih unapred znao sta me sve ceka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ugradnja samim xenona nije teska... kod bixenona moras da vuces + sa akumulatora, to mu dodje i najtezi deo... ne znam kako stojis sa mestom iza plastika, jer treba sakriti sve one kablove i balaste.. razlika u halogenim i xenonima u istom faru je velika..ja ih ugradio na jednu florida pre nedelju dana covek prezadovoljan..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

evo seme... ispod svake pise za koji je tip svetla..

 

 

 

Hvala puno

Planiram da na motoru ugradim xenone,imam h4,pa me interesuje za dva fara kako ide komplet,vidim da idu dve sijalice,dva balasta i jedan kontroler.Kako se onda kupuje kontroler,posto su mi rekli da u kompletu ide jedan balast i sijalica? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: FleXeR

Jedno pitanje,kad imas biksenon na motoru, vozis nocu na otvorenom i crkne balast, ili sijalica ili prosto izgori osigurac.. >:( Nastane MOMENTALNI MRAK, zar NE? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja