Jump to content

Moto Zajednica

xenoni pitanja

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Kada je H4 (dvopolna sijalica) ona se xenon ne plai gasi vec gori stalno ista sijalica i rotira se oko ose i baca svetlo na razlicite strane (gore/dole)?

 

Bio si vrlo blizu pravog odgovora :)

 

Da razjasnimo ovu misteriju. Mogu da vam kažem 100% sigurno za H4, jer to imam instalirano na mom motoru.

Imam 2 fara. Fabrički je bilo postavljeno tako, da mi je levi far svetleo za poziciju i kratko/dugo svetlo, a desni samo za dugo svetlo. Fabrički je bio postavljen i relej za dugo svetlo.

Prva modifikacija na instalaciji je bila ubacivanje releja i za kratko svetlo (ovo OBAVEZNO ko nema fabrički da uradi) i prevezivanje instalacije tako, da oba fara svetle i za kratko i za dugo svetlo. Sve ovo sa običnim H4 halogenkama.

Kasnije su povađene H4 sijalice i umesto njih montirani H4 bixenoni, u oba fara.

 

H4 bixenon radi tako, da ima jedno jedino vlakno koje svetli i za dugo i za kratko svetlo. Promena dugo/kratko se vrši fizičkim pomeranjem sijalice u ležištu napred-nazad, čime se menja fokus. Dakle, čak ni prilikom blicanja nema gašenja sijalice, već se ona brzo pomeri napred nazad. Znam i ja da xenoni ne vole često paljenje i gašenje pa je zato bixenon savršeno rešenje za sve one koji u motoru fabrički imaju H4.

 

Jedino stvar koju sam još promenuo je pozicija. Stara sijalica je izvađena jer je davala izuzetno žutu svetlost u odnosu na biserno belu koju daje xenon i stavljena LE dioda.

 

Eto to bi bilo to. Xenone imam od juna meseca i do sada sam odvozio skoro 20.000 km sa njima. Nikakvih problema nije bilo, iako je u pitanju jeftini, kineski set. Da ih ne ureknem, nadam se da će još dugo funkcionisati :)

 

Ako imate još pitanje vezana za H4 bixenone, pitajte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja se dvoumim oko ugradnje xenona. Probao sam u GS-u Nightbreaker umesto Philips H4 sijalice koja je bila unutra i razocarao sam se. NB daje vise svetla, to je istina, ali to svetlo rasipa na sve strane, pa i tamo gde ne treba tako da sam zaslepljivao vozace koji dolaze u susret. Pri tom je na sam asfalt padalo manje svetla nego sa Philips sijalicom. Philips ima jako kultivisan snop - kad se motor pogleda nocu spreda izgleda kao da je na poziciji - toliko malo rasipa u vis. Zato asfalt bljesti.

 

Ne bih da mi se sa xenonom ponovi NB prica. Ne zelim da zaslepljujem nikoga po cenu da ja slabije vidim. Mada, sa ovim Philipsom uopste ne vidim slabo.

 

kada imas xenon dugo ti ne treba

 

Eto, to je ono cega se plasim. Kratko baca svetlo previse visoko.

 

Dobro svetlo nije jako svetlo, vec pravilno rasuto svetlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12384 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ako hoćemo pravilno i kako treba, uz xenon sijalicu trebalo bi da zamenimo i far koji je prilagođen xenonu, ovako sve je to "budž-metoda" koja, koliko god podešavali, uvek zaslepljuje vozače iz suprotne trake.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Pa ne postoji poseban far za vecinu modela. A moze lepo da se podesi sa malo truda i onda da ne smeta. A xenoni se najbolje ponasaju u faru sa socivom. Socivo lepo usmerava snop i ne rasipa ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Vozim nizak auto, kupe, i moram da kažem da me ksenoni jezivo zaslepljuju. Naročito oni plavi, to su verovatno ti aftermarket kompleti sa pijaca. Par puta sam morao da se sklonim i propustim ksenondžiju, da ne bih oslepeo. I to u osvetljenom gradu.

 

Nije dobar stav "važno je da ja vidim, baš me briga za onoga ispred". Mislim da je pristojno ostaviti obične halogenke za oborena svetla, i tako voziti u koloni. A na neosvetljenom putu, upali duga svetla sa sto ksenona - ako ne smetaš nikom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

@Jager sad sam proverio,u pravu si bio,radi mi i kratko bez prestanka i kada upalim dugachko. Jedino shto je na kratkom sochivo a na dugackom redovno. Znachi meni treba onda jedna xenon sijalica{samo za kratko} i jedna bixenon{za dugacko}?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Znachi meni treba onda jedna xenon sijalica{samo za kratko} i jedna bixenon{za dugacko}?

 

Može kako god, sve zavisi šta želiš. Ja bih na tvom mestu stavio auto komplet od 2 komada H4 bixenon i onda i prevezao da svetle oba fara i kratko i dugo. K'o automobil :) Ima ih i sa jako tankim balastima, zgodnim za sakrivanje ispod prednje maske :)

 

@Lalajko

U pravu si što se tiče rasipanja svetla kod bixenona. Ja sam morao, da ne bih sa kratkim svetlima zaslepljavao vozila koja dolaze, da preko onih šarafa za podešavanje položaja, potpuno oborim far, do krajnjih granica. Sada je OK i više mi ne blicaju da im smetam :) Sve u svemu, ovako kako je sada je veoma, veoma dobro i nikada se neću vratiti na obične halogenke. Neverovatno je, kolika je razlika. Kada voziš noću, asfalt dobija onu svoju pravu, sivu boju. Vidiš reflektujuće površine na enormo velikim daljinama, jer kada uključiš duga svetla, zaista je dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ok Jager sada sve razumem. Ostaje samo ovo. Ja vozim kruzera sa jednim farom i ako ugradim xenon sijalicu, kada crkne (mora da crkne nekad) ja fakticki ostajem bez svetla jer je ista sijalica i za dugo i kratko a imam samo jednu? E sad posto je verovatno skupo nositi rezervni xenon jel moze da se nosi obicna sijalica kao prva pomoc nocu na putu. Tj otvorim far izvadim xenon i turim obicnu H4. Tj da li se instalacija toliko prepravlja da ne mogu to da uradim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

možeš, u zavisnosti od same instalacije... :takoje:

 

meni "grlo" stoji odmah uz far (tako sam montirao) pa ako nedajbože crkne, samo ištekam grlo iz balasta i uštekam direktno na H4 sijalicu koju imam kao zamjensku .. :takoje:

 

a ostala instalacija od xenona stoji za ukras dok ne riješim novi xenon .. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Preteče me Strasilo! :)

Upravo ovako je i kod mene, ali ja dodatno imam i tu sreću da ih imam dva i su mi oba fara bixenoni. Ako crkne jedan, dovući ću se do kuće, a ako baš riknu oba, što je malo verovatno, ide obična H4 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Drugari, hajde sad treba mi pomoc!

Koliki osigurac da stavim za ksenone? Procitah negde da ksenoni u startu povuku 15ak ampera, a kasnije kad se zagreju vuku oko 3A. Sad posto ce meni biti na istom kablu (dva kvadrata ima kabl koji sam doveo do releja) dva ksenona, dali je dovoljno da stavim 20A osigurac (jer nikad se nece desiti da u istom trenutku upalim oba ksenona), ili da ispred svakog releja stavim po osigurac od 15A? Nadam se da ste me razumeli sta sam htreo da vas pitam, ako sam izlupetao gluposti izvinjavam se, tu sam da naucim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ako se dobro sećam, kod mene je za oba xenona (svetle u isto vreme) stavljen zajednički osigurač od 30A... Radi! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Ako imas mogucnosti,stavi osigurace ispred oba releja jer ako jedan i crkne,druga sijalica ce i dalje raditi.

 

to cu i uraditi jer mi je lakse izvodljivo, samo koliki osigurac da stavim? dal' je ok 15A po releju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

pa i ja sam razmisljao da je 20A mnogo. bolje da prvo probam sa 15A, pa ako budu pregorevali lako cu ubaciti od 20A. hvala puno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

stize mi ovaj komplet sijalice : PHILIPS 6000k

 

Valja li ovo nesto za motor ? el moze to na moju bembaru ? imam (imacu kad kupim) 19A akumulator

 

Sijalica :

 

  • Model Number:
    H4 Bi Xenon
  • Description:
    Model Number: H4 Bi Xenon
    Material: HID Xenon
    Type: Headlight
    Lamp Type: HID Xenon

Balast :

 

Electrical Specifications:

* Operation Temperature: ‐40℃ ~ 85℃

* Turn on Light Output Power: >35W After 47S

* Outpur Waveform: 420 ± 20Hz Square Wave

* Steady State Output Power: 34.5 ± 0.5W

* Max. Output Power: 100W

* Steady State Output Voltage: 68V ~ 160V

* Starting Voltage: < 23,000V

* Operation Voltage: DC9‐32V

* Normal Input Current: 3.2A ± 0.1A (DC 13.2V)

* Max. Inrush Current: <30A

* Max. Steady State Input Power: 50W

post-8874-0-93697300-1298563578_thumb.jpg

post-8874-0-00694800-1298563596_thumb.jpg

post-8874-0-43986500-1298563618_thumb.jpg

post-8874-0-43909000-1298564530_thumb.gif

post-8874-0-95750000-1298564542_thumb.jpg

post-8874-0-58006500-1298565347_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

A zasto ne bi valjalo?

Ako sijalica fizicki moze da stane u far,onda moze :)

Akumulator i Ah vrednost nema veze sa ksenonima.Akumulator sluzi za start,i da premosti ona vremena dok se motor ne vrti dovoljno da

bi alternator normalno punio.U voznji,sve potrosace napaja alternator,a ne akumulator,plus,dopunjuje isti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

da li je neko mozda u nakeda ugradjivao xenone?

 

kolko tu moze da bude problema oko smestanja sve porebne elektronike, kao i zastite od kise?

 

far ovako izgleda

0869h.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja