Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje ((Ne)ogibljeni motori)

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Gledam na Discovery-u onu emisiju American Chopper i primetio sam da uglavnom prave copere sa neogibljenom zadnjom viljuskom (rigid frame). Da li se neko od vas vozio na takvom motoru? Zanima me moze li se posle duze voznje na takvom motoru racunati na zasnivanje porodice u buducnosti?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

hahahahah to je tesko smece koje nema nikakvu upotrebnu vrednost. Najsmesnije mi je kad oni zavrse taj njihov nazovi " motocikl " onda ga njih 10 izgura napolje i onad onaj najstariji morz provoza to djubre pravoliniski bez i jedne kivine ( to ni nemoze skrenuti ) i onda kaze kako  " vozilo " ide odlicno i lako se vozi??????????? bruhahaha......

 

To je motor da ga naprave stave na njega golu zenu i fotkaju se da bi pravili kalendar.......UPOTREBNA VREDNOST 0

 

A i sto kazes ostanes bez muda sigurno

 

 

Bolji je onaj plavi Britanac sto pravi old school motocikle, nemogu se setiti njegovog imena ali je bolji 100X od ovih Amerskih morzeva koji mi se gade

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

A potajno sam se nadao da oni imaju neko resenje za to i da to nije bas tako gadno kao sto izgleda :-D Otkud znam... neka deblja guma...

 

Ma dobro, konkretno ona emisija puca od malogradjanstine ili seljakluka ali reko da pitam za ovo...

 

Dobro, par puta su pravili i soft tail motore...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Znas sta mi je bilo najsmesnije? Pravi junior sa onim njegovim likom taj njihov nazovi " motocikl " i prave oni zadnje vesanje i kad su ga napravili nemaju nikakav hod i viljuska udara u gornji deo rama i oni uzeli greju taj deo rama sa zeljom da ga iskrive????????? baaaaaaa..!!!!! i nailazi matori morz i pocne da se smeje kao lud i mrtav ladan im kaze sto se mucite sto ne napravite krutasa?????????? MISLIM STA RECI???????? odavno ih negledam a fala bogu imam mnogo dobrih kanala na IPTV koji su bolji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

verujem da je i Tomos APN-ac udobniji od bilo koje od tih njihovih kreatura,  nebi to vozio ni da mi plate :P

Naspram njih moj GS je krstarica jbt :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Takve ramove (hard-tail ili rigid frame) su imali prvi motocikli i bicikla do današnjih dana. Prednosti, mnogo jeftiniji i krući ram, pogodan jedino za Speedway takmičenja. Problem udobnosti se rješava sjedištem koje ima opruge to si vjerovatno imao prilike da vidiš, funkcioniše solidno

 

v650Kit_seat.jpg

 

Problem problematičnog ponašanja na neravnom asfaltu je rješen time što su to uglavnom pozerski motori i voze se polako da svi mogu da vas vide  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Ma ljudi to su Show bike naprave i njihov smisao i nije da se voze,nego da se nose na prikolici i izlazu po sajmovima i takmicenjima.

Nmoj da mislite da vlasnici takvih moocikala nmaju jos neki kuci za voznju,uzimajuci u obzir cene takvih motocikala.

Ne mesajte babe i zabe to kupuje ko ima mnogo i hoce da ima nesto sto drugi nemaju.Razumem u potpunosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom
Ma ljudi to su Show bike naprave i njihov smisao i nije da se voze,nego da se nose na prikolici i izlazu po sajmovima i takmicenjima.

 

Rezervoar im uglavnom nije veći od 10 litara - 1500 ccm ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Vozao sam nekoliko modela bez zadnjeg amortizera, znaci skroz tvrdo. Jeste neudobno i svaku dupu osetis kao d te neko cekicem udari od dole.

Ali na primer jedan moj prijatelj je sa takvim motorom otisao na put kroz Grcku od oko 3.000km.

 

Inace ne treba mesati babe i zabe. Ti motori su iskljucivo show bike i voze se od kuce do kafica ili na izlozbe, kao sto imamo razne namene motora (kroserice, trkacki, coperi...) i ovo je samo jos jedna vrsta motora koja naravno ne mora svakoga da privlaci ali niko ne moze da ospori cinjenicu da ce svi za njim da se okrenu pre nego za bilo kojim drugim tipom motora sto i jeste njegov cilj.

Takvi motori su obicno dosta skupi pa samim tim kada se uzme u obzir cena i nefunkcionalnost odmah dobijamo ekskluzivnost jel ko daje velike pare za nesto sa cim ne moze da se vozi na dalji put.

Obicno svi koji imaju takve motore obavezno pored njih imaju jos minimum 2-3 motora za svaku namenu.

 

Inace, postoje i cake za ogibljenje na takvim motorima. Na nekim modelima se amortizeri sakrivaju ispod motora i uopste se ne vide, cak su to obicno gasni amortizeri koci mogu da se podesavaju na dugme pa kad se motor parkira i skroz spusti nema sanse da neko provali da ima amortizere .

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Pre dve godine mi je bio u gostima moj prijatelj iz Helsinkija sa Harleyem kojeg je on licno pravio,krutas naravno.

Kad sam ga probao nije mi bilo dobro koliko je neudoban.

On je bez problema za dva dana stigao od Srbije u Finsku.

Stvar je ko sta voli.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pre dve godine mi je bio u gostima moj prijatelj iz Helsinkija sa Harleyem kojeg je on licno pravio,krutas naravno.

Kad sam ga probao nije mi bilo dobro koliko je neudoban.

On je bez problema za dva dana stigao od Srbije u Finsku.

Stvar je ko sta voli.

 

 

Slazem se da je stvar izbora ko sta voli, ali meni ti izgleda kao teska patnja, ali ima i ljudi koji uzivaju u mazohizmu u svakom slucaju stvar izbora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Hahaha kako ste saranili "morzeve seljake". Pade mi na pamet povodom ovoga jedna misao pomenuta u filmu "24h party people":

 

Tony Wilson: It looks fucking great actually - yeah, really nice. It's beautiful - but useless. And as William Morris once said: "Nothing useless can be truly beautiful."

 

:D  :D  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

tebe interesuje kakvi su motori iz OCCa ili kako se ponashaju hardtail motori?

 

 

Ma to sam naveo samo kao primer, interesuje me generalno kakvi su hardtail motori. Potajno sam se nadao da ce neko napisati "ma jok bre, imaju oni resenje za to, nije to tako strasno" :-) ali jbg :-D :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Nema tu nista lepo samo krv i patnja.

 

Ovo mi je rekao jedan moj prijatelj koji vozi nekog Harleya sklopljenog od Bog te pita cega,a vrhunac je bio kada je demontirao anlaser i dao oko 400 evra za kurblu,jer mu anlaser nije dovoljno R`N`R.

A covek nije budala samo voli to na neki drugi nacin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Pusti bukace, pokusaj da nadjes nekog sa hard tailom, sedi, provozaj, pa razmisli... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Jeli ti Urke sa ogibljenim zutim harlejem , jel planirash da platish kafu za tu fotku sa avatara :) mozesh i da mi prichash kako je bilo u "Rusku Moskvu"

 

Brate prvo da te informisem ne kaze se ogibljeni nego SOFTAILL,drugo ne samo kafu,nego za ovako spontanu sliku dok zovem da mi donesu gorivo,placam i rucak i sve pride,a u Rusku Moskvu bilo ladno ko u Rusiju.

Dodji nekad ujutru na lokaciju,a ne samo da radis,sta ces sa tolkim parama?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja