Jump to content

Moto Zajednica

BMW-HONDA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki 1400gtr - BMW K1300S

Danas sam od prijatelja iz Delte dobio informaciju da su postali zvanicni zastupnici za BMW i HONDA motocikle.Sta je sledece?

Ako je informacija tacna to ce biti dobro za nas motoriste,vreme ce pokazati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ajde proveri to trebali bi mi neki delovi za servis tipa filtera raznih, pa da ne zovem ove gulikoze i z Radulovica.

 

A sto mislis da su gulikoze ? Da su malo skuplji? Jesu.

 

Al ne zaboravi da vozis skup motor. Ne racunam koliko je star ili koliko si ga platio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Ako se na cenu dela, koji u Nemackoj kosta 20 evra, a kod njih dobijas za 35, koliko mu to posto zarade dodje. Cena u nemackoj sa marzom prodavca i njihovim PDV, pa oni ga dobijaju za manje jer ga izvoze i kupuju ga u vecoj kolicini i na to dobijaju rabat.Kako da ih nazovem? >:( To nema veze sa skupim motorom ma koje godiste bio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ima istine u tome sto si napisao, al ne zaboravi da smo mi malo i siromasno trziste, a lager robe kosta.

 

Evo jedan primer licno ne verujem da F800GS  u Srbiji ima vise od 100 komada nek svako jednom godisnje promeni filter ulja koji kosta oko 12 eura i nek je zarada 50% (6 eura).  Znaci zarada je oko 600 eura ! To je jako malo novaca firmu poput delte, a jedan oglas u nekom boljem moto casopisu na koricama kosta preko 1000 eura ! A gde su rezije, plate, doprinosi.....   

 

Daj boze da DELTA bude umerena u marzama, al cisto sumnjam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12100 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Koliko ja znam, carina je ove godine smanjena, a u sledece dve ce potpuno nestati za SVU robu koja dolazi iz Evrope. Cene ovde bi trebale da budu uvecane u odnosu na evropske samo za transportne troskove.

 

Druga stvar, ne znam kakve su cene za BMW K, F ili S serije, ali za R su sasvim prihvatljive, cak mislim da su dosta nize u odnosu na japanske. Mozda samo zahvaljujuci Radulovicu BMW delovi vaze kao skupi? U prilog tome, pogledajte cene na ovom sajtu.

 

Evo i PDF cenovnika pa mozete da proucite OFF line. Ako se obistini najava za placanje Paypal-om, sve ce biti mnogo lakse, nezavisno od Radulovica ili Delte. Bar za vlasnike BMW-a :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki 1400gtr - BMW K1300S

Koliko sam ja upoznat DELTA nece biti diler honde nego generalni uvoznik za istocnu Evropu,trebalo bi da kod nas bude centralni magacin i da se odatle vrsi dalja distribucija.Ako bude tako bice odlicno za nas.Videcemo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Dejan je u pravu, jesu gulikoze. Stajalo bi to da lager kosta, ali oni imaju izuzetno skroman lager kao lager, uglavnom se porucuje dosta toga jer ne uzimaju velike kolicine ni za ono sto uzimaju.

 

Naravno, bilo bi lepo najzad doziveti u ovom zivotu situaciju u kojoj bi Delta spasila kupce  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Koliko ja znam, carina je ove godine smanjena, a u sledece dve ce potpuno nestati za SVU robu koja dolazi iz Evrope. Cene ovde bi trebale da budu uvecane u odnosu na evropske samo za transportne troskove...

 

Ova rečenica ima samo jedan tačan redosled reči i to ne cela. Jedini mogući istinit iskaz je:

 

Koliko ja znam, carina je ove godine smanjena, a u sledece dve ce potpuno nestati za SVU robu koja dolazi iz Evrope. Cene ovde će biti uvecane u odnosu na evropske.

 

  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ne nadajte se !!! Bice skuplji !!! A Rally je za nijansu jeftinije kod Radulovica !  ;)

 

A Rally je ? Molicu lepo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3638 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

A Rally je za nijansu jeftinije kod Radulovica !  ;)

Ma imam drugara koji  je direktor u "nekoj delti" pa ima popuste i dobre cene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

A Rally je za nijansu jeftinije kod Radulovica !  ;)

Ma imam drugara koji  je direktor u "nekoj delti" pa ima popuste i dobre cene

 

Blago tebi ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: beograd

zvao sam deltu sutra im stizu motori a za koju nedelju krecu i sa servisom tako da nece biti radulovic jedini kod nas za BMW

ako vam treba tel 011/3539-945 Mihailo sa njim sam razgovarao veoma ljubazan momak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Koliko ja znam, carina je ove godine smanjena, a u sledece dve ce potpuno nestati za SVU robu koja dolazi iz Evrope. Cene ovde bi trebale da budu uvecane u odnosu na evropske samo za transportne troskove.

 

Druga stvar, ne znam kakve su cene za BMW K, F ili S serije, ali za R su sasvim prihvatljive, cak mislim da su dosta nize u odnosu na japanske. Mozda samo zahvaljujuci Radulovicu BMW delovi vaze kao skupi? U prilog tome, pogledajte cene na ovom sajtu.

 

Evo i PDF cenovnika pa mozete da proucite OFF line. Ako se obistini najava za placanje Paypal-om, sve ce biti mnogo lakse, nezavisno od Radulovica ili Delte. Bar za vlasnike BMW-a :)

 

Carina će se smanjivati postepeno tokom 6 godina - ovo je tek druga. Ali nije carina jedini problem, odnosno ona i nije tako visoka - 10%, ali se ona ne obračunava samo na cenu proizvoda nego i cenu transporta (poštarine) pa na sve to (proizvod+poštarina+carina) obračuna PDV 18%.

Evo primera baš od navedene firme MOTORWORKS ( a ima i MOTOBINS isto za BMW). Prošlog leta sam naručio par sitnica koje ne samo što su jeftinije nego u Nemačkoj nego jedne nigde drugde i nema. Cena samih delova je bila oko 50 funti (mislim 47 tačno kad se odbije 15% VAT), ali je poštarina sa osiguranjem, a oni samo tako šalju, izašla 70 funti jer je jedan deo iako lak bio glomazan (30x30x15cm otprilike). Karticom sam im platio 118 funti + ovde 11,8 funti u din protivvrednosti carinu + oko 2600 din PDV + 200-300 din poštanski troškovi. Znači na kraju me košta skoro 3 puta skuplje nego što bi koštalo nekog Engleza.

Radulović za većinu delova nije skup, cene su otprilike iste ili samo malo veće nego u Nemačkoj, u svakom slučaju isplatljivije nego da sami naručujete. Druga je stvar ako neko to donosi sam pa povrati nemački PDV 19%, a ovde ne plati ni carinu ni PDV. Problem sa RAdulovićem, pored toga što dečko koji radi na naručivanju delova o motorima i delovima nema pojma, je što su neki delovi van svake pameti i logike višestruko skuplji nego napolju. Ali svako ima izbora da se preračuna i kupuje na način koji mu je najpovoljniji. Bojim se da uskoro ne žalimo za Radulovićem. Mada, koliko sam razumeo Radulović će nastaviti da radi kao i do sada, čak najavljuju da će narudžbine ići i češće nego do sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12100 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Carina će se smanjivati postepeno tokom 6 godina - ovo je tek druga.

 

Ne bih rekao da si u pravu. Pre nekoliko dana sam citao o tome - carina jeste bila 10% ali je vec ove godine smanjena na 7.5%, a i u sledece tri ce se skidati po 2.5% godisnje. Nekakav plan je da 01.01.2014. budemo primljeni u EU, a godinu dana pre toga svi zakoni moraju biti sinhronizovani sa zakonima EU. Ima nade da ce i nacin registracije motora dotle biti promenjen :) jer se to pominje vec za ovu godinu.

 

Sorry za off.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja