Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc motor trese kada kocim

Recommended Posts

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Vidis tu gresis i to mnogo. Kako to kod nas ide??? Ja sam radio kao profi automehanicar i to je najobicnija glupost sto si izrekao.....ljudi pricaju. majstor ovo majstor ono, zamenice mi delove, podmetnuce mi ovu nece mi ugraditi ono.....nista od toga nije tacno veruj mi...

 

Pogledaj sad iz mog ugla kako to izgleda......tako dodju pametnjakovici i kazu: znas majstore ja bi da mi uradite ovo i ono ali da mi ovo vratite staro jer nema potrebe to menjati, ovo cemo staviti novo a ovo moze jos da trci...........i da mi na to sve dati 100 godina garancije a ja nemam sve to sad da vam platim ali znate da cu vam platiti i ako moze napunite mi pun rezervoar goriva i dajte mi koji dinar da imam.......KAKO TI TO ZVUCI?????? pa ako tako znaju sto onda sami to sebi ne urade i garantuju sami sebi a ne ja da im garantujem........

 

 

Sto je jos interesantnije nekad uradis neke stavri koje su nemoguce a ti isti umesto da iskazu zahvalnost oni te iza ledja i pljuju.....kao si ovo i ono...

 

Niko ne voli majstore jer misle i nadaju se da se vozilo nece nikad pokvariti a kad se pokvari niko nije ocekivao da to treba da se plati i to je iznenadni i neplanirani trosak, i onda su im majstori krivi......nije to bas tako

 

Oteraj motocikl da ti neko to pogleda jer vidim da lutas bezveze i nemoj misliti da ce te opljackati.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Nisam ja hteo nikoga da uvredim,pogotovo ne nekoga sa foruma ako odem kod majstora platicu popravku trecinu motora to znas i ti,vec sam isao kaze promeni gumu,diskove,teflonska creva idt..koliko to sve kosta,kazem nije problem skupljacu pare za sve to ali voleo bi da znam sta je pravi kvar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Nisam ja hteo nikoga da uvredim,pogotovo ne nekoga sa foruma ako odem kod majstora platicu popravku trecinu motora to znas i ti,vec sam isao kaze promeni gumu,diskove,teflonska creva idt..koliko to sve kosta,kazem nije problem skupljacu pare za sve to ali voleo bi da znam sta je pravi kvar

nista nije vecno, gume, diskovi, plocice, lanac...,sve se to trosi vremenom i u nekom trenutku mora da se zameni, ja kapiram zelju da se vozi motor, ali treba biti svestan i svojih mogucnosti, kao sto rece neko na forumu, to je skup hobi i ako ne mozes da si priustis da odrzavas motor kako treba, prodaj i kupi nesto shodno tvojim mogucnostima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Nisam ja hteo nikoga da uvredim,pogotovo ne nekoga sa foruma ako odem kod majstora platicu popravku trecinu motora to znas i ti,vec sam isao kaze promeni gumu,diskove,teflonska creva idt..koliko to sve kosta,kazem nije problem skupljacu pare za sve to ali voleo bi da znam sta je pravi kvar

 

Ma prijatelju nisam se ja uvredio daleko bilo mi ovde pokusavamo da ti pomognemo ali ocito da ti ne ide.......otidji da ti neko kaze sta nije dobro pa onda trazi delove...nemam pojma odakle si ali svuda ima majstora koje ce ti neko preporuciti...nece ti niko naplatiti da ti kaze sta ne valja to moze mnogo ljudi sa sajta......i rado ce ti pomoci......ako si iz NSa evo ja cu ti pogledati i reci sta nije dobro.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2847 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

@dzigorijus

 

Iz tvojih dosadasnjih postova, shvatio sam da si covek koji ima jedan veoma prvilan odnos prema musterijama, da znas posao i da se trudis da uradis ono sto je najbolje za musteriju. Ali, shvatio sam i da upadas u istu gresku kao i ja, tj, polazis od sebe. Nisu, nazalost, svi majstori i "majstori" kao ti. Ne razmisljaju na taj nacin. Tragicno je sto se nakotilo "majstora" koji povoljno rade /citaj menjaju delove redom, za tudje pare/ dok ne konstatuju kvar.

 

I ti i ja znamo koliko je prava dijagnostika kvara bitna, to je prakticno 90% posla. Medjutim, "uzmimo za primer moj primer" ;D ;D.

Mehaniku sam, istini za volju rado i sa ljubavlju, poceo da ucim setajuci se od "majstora" do "majstora". Bile su to druge godine, drugo vreme, ali je mentalitet ostao isti. Nikad ne bezim od toga da platim majstora, coveka koji zna nesto bolje od mene, koji ce da uradi odgovorno i za mene najpovoljnije. Ali, tragedija, ne tuga nego prava tragedija, je da ti moras da objasnjavas majstoru /zidaru, vodoinstalateru, mehanicaru, sve jedno/ kako treba da se nesto popravi i zasto. A veruj mi, od kako smo kupili ovu kiucu, sve sam morao da naucim /ili moja Ljilja, inace gradjevinac/ kako da ne dozvolimo da majstor zabrlja, neki put iz cistog svog neznanja. Smucilo mi se sve, veruj mi.

 

Izvinjavam se na off, ali i ovo je jako bitan segment svakog pitanja u vezi sa popravkama, bilo cega :(.

 

@deki

 

Ovde ces dobiti uvek puno izuzetno kvalitetnih i iskustveno potkovanih saveta, resenja. Slobodno pitaj, ima puno nas koji cemo ti pomoci da sam resis ono sto ti sad izgleda nezamislivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

@dzigorijus

 

Iz tvojih dosadasnjih postova, shvatio sam da si covek koji ima jedan veoma prvilan odnos prema musterijama, da znas posao i da se trudis da uradis ono sto je najbolje za musteriju. Ali, shvatio sam i da upadas u istu gresku kao i ja, tj, polazis od sebe. Nisu, nazalost, svi majstori i "majstori" kao ti. Ne razmisljaju na taj nacin. Tragicno je sto se nakotilo "majstora" koji povoljno rade /citaj menjaju delove redom, za tudje pare/ dok ne konstatuju kvar.

 

I ti i ja znamo koliko je prava dijagnostika kvara bitna, to je prakticno 90% posla. Medjutim, "uzmimo za primer moj primer" ;D ;D.

Mehaniku sam, istini za volju rado i sa ljubavlju, poceo da ucim setajuci se od "majstora" do "majstora". Bile su to druge godine, drugo vreme, ali je mentalitet ostao isti. Nikad ne bezim od toga da platim majstora, coveka koji zna nesto bolje od mene, koji ce da uradi odgovorno i za mene najpovoljnije. Ali, tragedija, ne tuga nego prava tragedija, je da ti moras da objasnjavas majstoru /zidaru, vodoinstalateru, mehanicaru, sve jedno/ kako treba da se nesto popravi i zasto. A veruj mi, od kako smo kupili ovu kiucu, sve sam morao da naucim /ili moja Ljilja, inace gradjevinac/ kako da ne dozvolimo da majstor zabrlja, neki put iz cistog svog neznanja. Smucilo mi se sve, veruj mi.

 

Izvinjavam se na off, ali i ovo je jako bitan segment svakog pitanja u vezi sa popravkama, bilo cega :(.

 

@deki

 

Ovde ces dobiti uvek puno izuzetno kvalitetnih i iskustveno potkovanih saveta, resenja. Slobodno pitaj, ima puno nas koji cemo ti pomoci da sam resis ono sto ti sad izgleda nezamislivo.

koliko god da cenim vase uvazeno misljenje, tesko ces mu ovako pomoci, osim ako ne dotera motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2847 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ma, slazem se, teze je, ali mu bar pokusavamo da objasnimo sta da gleda, gde i kako.

 

A i nemaju svi dve leve ruke k`o neki ;) ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Elem, deki.srad, ili idi kod majstora ili zasuci rukave (kao većina nas) pa navali na učenje. Treće ti nema. I potpuno se slažem sa Džigorijusom. Ljudi očekuju da im platiš što si im popravio nešto. Nikad, ama baš nikad se nije desilo da mi je mušterija rekla fala što sam mu stvarno popravio nešto a nisam ga poslao u radnju da kupi 4.5 kila delova i sve promenio. Zato navali na učenje i pitaj šta ne znaš. Šrafciger u šake, jer nemaš komparater, prisloni ga uz viljušku da samo lako lizne disk sa strane i lagano vrti točak i slušaj dal struže isto celim obodom. Za početak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12248 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Deki.srad je pri kraju teme napisao da je već bio kod majstora i da mu je ovaj nabrojao šta sve ne valja...ali čoveku sumnjivo pa pita ovde šta može biti.Genijalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Pa dobio je odgovore. Opširne. Sad je na njemu red da kaže šta hoće da radi. Oće kod majstora, oće sam da radi, oće sam da traži kvar, oće da mu traži neko od nas... Odakle si uopšte, Deki.srad?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ajd vise ne ofujte po temi,

odakle poceti,,,uh,,

posto vidim da se mnogo ne razumes,,,,,

prvo,to sto ti nevraca klipocice unutra,moze da bude do creva,do neispustenog vazduha iz kocnica,do prljavog sistema,do oslabljenog cilindra kocnice,jer on radi po principu hidraulike pritisnes kocnicu istisne ulje,pustis rucicu cilindar treba da povuce nazad ulje,nesto mu neda,dali je crevo ili sam cilindar ovako iz daljine neznam,ali mozda su ti i istrosene plocice pa se to desava jer nema snagu da iz zapremine koja se povecala kada klipcici izadju  povuce ulje nazad  :)

a sto se tice treskanja,moz da bude svasta,ako si tockario ili ti dizao motor pa grubo spustao,proveri dali negde nesto nije naprslo ram,felna ,dali nije viljuska oslabila u jednom od stapova ili dobila lufta,dali ti nije guma prednja premekana,dali su ti lageri u vratu viljuske dobri,lageri u prednjem tocku,moras od necega da krenes, ako treba proveri dali su ti dobro usrafljeni diskovi,i ako su plivajuci dali su ti nitne zdave i dobre....dali nije neka dobila lufta,

vec su ti objasnili kako da proveris diskove dali su krivi ili ne,proveri takodje ako imas teflonske vodjice u kljestima dali nisu pojedena/klizaci ako ti tako lakse i oni srafovi sto prolaze  kroz njih/ pa kljesta mrdakaju gore dole,velike su to sile pritiska  pa i mali luftovi znaju da naprave razno razne vibracije itd,digni tocak u vazduh pa vrti gledaj u disk tocak felnu gumu,vuci tamo vamo ,nesto je po meni oko kocnice,lici na kandze,nesto tu,nesmem da tvrdim 100%,ali ti kreni redom,sve po malo  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: ...

Pozdrav

 

 

   Iskreno nisam procitao sve odgovore,ali moje iskustvo na istom modelu je krivi diskovi.Zamenom istih problem odklonjen.Inace dok sam pokusao da diagnostikujem kvar pre nego sam otisao kod majstora neko mi je ispricao od ljudi koji trguju delovima da je to dosta cest slucaj kod SRAD-a da mu se diskovi iskrive i da onda trese.Naravno postoji mogucnost i da je nesto drugo sto su bolji poznavaoci sigurno naveli ali ja ti kazem konkretno moj primer za isti model.Pozdrav ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Svaki motocikl sa krivim diskom ce da trese na kocenju.......mi mu sve vreme i govorimo da su krivi a on decko rastavlja celjust jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

nego, šta rekosmo, od čega je disk na TA?  ::)

 

To niko ne zna tačno,nigde ne piše,fabrika to čuva kao neku tajnu...(svaka fabrika),ali to se može dosta lako saznati.Mislim na sastav materijala,tehnologija izrade diska je nešto drugo...Dakle postoje dva pogodna načina da se otkrije sastav materijala:hemijska analiza koja je vrlo precizna i pokazaće od kojih je metala legura (kvalitativna),i kvantitativna analiza koja će pokazati koliko kojih metala ima u sastavu legure ( u %).Drugi je način još lakši a radi se pomoću spektrometra (kvantometar)...Spektrometar na osnovu boje svetlosti dotične legure ''pročita'' sastav materijala,što je brže i jeftinije od hemijske analize ...

ali može da bude i manje precizno(nisu svi spektrometri extra precizni-neki samo grubo pokazuju sastav)..

  U svakom slučaju ako rešiš da se baviš proizvodnjom diskova neće biti problem da saznaš hem.sastav...međutim način obrade materijala od koga će se napraviti disk je nešto u šta nisam mnogo upućen,...

 

Svojevremeno, je jedan poznanik sam radio generalnu na askoni 1.6d, pitam ga sta si uradio za cilindre, kaze, otisao u neku livnicu u Topoli(zaboravio sam ime), dao im specifikaciju hilzni, sastav, tvrdoca, dimenzije, napravili ih bolje od originala... ;D Danas tu askonu sa svojih 25-26 godina, ganja njegova cerka, a posle generalke je vec umlatio/la oko 300.000km... I radi, pali, ide... ;D ;D ;D ;D

 

E, da, da *ebe rak raka, ako ti isti ne mogu da naprave i disk... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja