Jump to content

Moto Zajednica

poliranje motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

hteo sam da poliram motor,ali me interesuje sa kojom pastom da motor bude doveden do savrsenstva tj.konkretno je motor star dve ipo godine znaci nov.ali bih hteo da dobije savrsen sjaj.gledao sam razne trejlere o poliranju kada ljudi rade nova kola i ona se sijaju bolje nego kada su ofarbana

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

hvala ti stampar na odgovoru,nisam ni mislio da je lako a koliko vidim niko nista nije rekao konkretno o poliranju

motor je u ekstra stanju ali kao sto rekoh ocu bolje ako me svatas

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

onda ga doteraj kod mene da ga ja odradim ............ ;) ;) ;) ;)

daleko si andjelo od mene poslacu ti felne od r6 kada budes mogao da ih uradis cele ti samo javi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Da ne otvaram novu temu, hteo bih da ispoliram motor. Znaci, rezervoar i sve farbane plasticne delove. Gde u Beogradu mogu da se kupe kvalitetne polir paste, i po kojoj ceni. Sta vi koristite za vaseg mezimca??

 

Ja sam ranije koristio Johnson, donosili su mi iz Nemacke, a imao sam i onu WS2000 iz Teleshopa, bila je odlicna, ali ne prodaju je vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

dobre su farecla paste i 3m, farecla se lakse nalazi po farbarama dok 3m je malo redji jer ga uzimaju profesinalci u nekim veleprodajama ili kod uvoznika, ali mogu se naci ako si uporan, zavisi kakvi su ti risevi i kolko laka imas na tim delovima koju ces pastu koristiti i da li mora da se predje prvo finom smirglom, ali ako hoces samo da dovedes do sjaja dovoljno je da uzmes recimo facla g10 koje je mleko i najfinija je od svih, ako imas neke sitne ogrebotinice onda prvo predjes sa g6 ili nekom grubljom recimo g3 sve zavisi od ogrebotina i njihove velicine.

e sada ostaje pitanje da li radis masinski poliranje ili ces rucno, ako radis masinski pazari par onih finih krpica za poliranje, a ako radis rucno najbolje je uzeti vatu, jer ne moze ostaviti nikakve riseve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

onda definitivno mozes bilo koju pastu za poliranje, a ono sto sam naveo nije ni bitno jer je ono sve za uklanjanje ogrebotina kolko moze,

imas turthlewax koji ima siroku paletu, a posto vec dolazis za bg sutra svrati do lav auta jer imaju solidan izbor, ali onaj u zarkovu ili u bilo koju radnju bolje opremljenu sa auto kozmetikom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

Ja sam nekad koristio ''vosak za poliranje'',proizvodio ga HINS...daleko najbolja stvar bila za čuvanje lakiranih površina.Sad svi prodaju paste koje bruse površinu a vosak niko..Zna li neko ima li gde tog voska?

i ja sam trazio ima na nemackom ebay  a skoro sam video castrolov vosak jako dobar drzi cak 2 godine ali je cena oko 50 evra pakpovanje a skoro sam trazio a to je bilo aktuelno pre 20 godina neka  Novosadska firma radila  sampon sa voskom mnogo dobar bio i kada operes sa mekanim sundjerom auto dosta mu vrati sjaj ali nema da se nadje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

Znam šta je to bilo,HINS je to proizvodio....nažalost nema ga nigde.

nisam vas isprati sasvim sa temom o vosku,kako nema nigde voska ima moj kum drzi covek farbaru i ima voska kakvog hoces

mada u sustini ne vidim neki efekat sa njim daleko je bolja pasta ...kao sto stampar kaze

pasta koja je skuplja je daleko i kvalitetnia ja sam juce uradio r6 masinski i stvarno ima efekta i to velikog drugi motor i ako je bio nov tj.2007god

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja