Jump to content

Moto Zajednica

Beograd-Barcelona-Beograd, potrebni saveti.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Pozdrav ljudi, evo o čemu se radi.

 

U maju planiram da idem sa devojčicom malo po Evropi, a kako mi je to prvo putovanje tog tipa svi saveti su dobrodošli.

 

Planirana ruta je:

 

Tamo:BG-Ljubljana-Trst-Venecija-San Marino-Firenca-Piza-Đenova-Nica-Marsej-Barselona

 

Povratak:Barselona-Marsej-Milano-Verona-Padova-Trst-Rijeka-Zagreb-Beograd

 

Trajanje 15 dana.

Spavanje u hostelima koji imaju "private room" ili jeftinijim hotelima i što manje vožnje auto-putem.

 

Ono što mene zanima:

 

1.Šta obavezno poneti sa sobom?

 

2.Šta ne bih trebao da propustim da vidim na toj ruti ili u njenoj blizini?

 

3.Saveti u vezi hostela ili bilo čega što smatrate da je korisno?

 

 

____________________________________________________________________________________

 

Ovo je stara ruta koja je malo izmenjena ali nisam hteo da je menjam u ovom postu jer nekome mogu biti od koristi saveti koje sam dobio za nju.

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Ima mnogo prežvakanog na tu temu, pa ti savetujem, da pokreneš dugme "pretraga".

 

1. Uvek nosim rezervne ključeve, baterijsku lampu, komplet za krpljenje i serijski alat.

 

2. Pregledaj putopise na tu temu.

 

3. Biraj prenočišta sa garažom.

 

Ponesi mnogo dobre volje i strpljenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Imas nekoliko dobrih site-ova za nalazenje hostela

npr.   www.hostelbookers.com  (ja ovaj najvise koristim, a ima ih desetine)

 

dobar site takodje   http://www.bed-and-breakfast-in-italy.com/

 

Na tom putu ima dosta toga da se vidi, i svakako ces morati barem neceg da se odreknes. Toskani posveti posebnu paznju. Zasluzuje. Evo link tipa koji se na ADV forumu bavi Toscanom.

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=291799&highlight=toscana

 

Prolazis pored jezera Garda (Lago di Garda), fenomenalno mesto, mozes mozda prvo nocenje tamo da napravis. Ja sam bio oko citavog jezera prosle godine.

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=37643.0

 

U povratku, ako ti vreme dozvoli, nemoj da propustis da barem okrznes Dolomite, neces se pokajati.

 

U svakom slucaju, zelim srecan put! A mozda se i sretnemo negde, takodje u maju planiram put na Korziku, a povratak preko Pize, pa dalje nacionalni park Cinque terre (tebi je na putu od Pize za Genovu-pogledaj slike na Google Earth, Maps npr. Vernazza, Riomagiore...) pa Dolomiti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Prosle godine sam slican put prevalio. Za 15 dana da sve to obidjes je malo!! Bez barselone i moze i to auto putem. Ako skrenes sa auto puta onda si na manjoj dnevnoj kolometrazi a u nedostatku dana. Odredjeni gradovi traze bar dva dana, barselona bar 4 dana da se vidi i obidje. Nije sve samo u pustoj voznji! Od pribora i stvari ponesi samo  novac i kartice!!!  ;D Racunaj za dvoje minimum 150e dnevno pa navise!!

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

Mnogo gradova za malo dana... :) Ako bude vremena u povratku, posle Lago di Garda zadji malo u Dolomite, ne mozes pogresiti. Na sever za Trento, a onda kroz planine Cortina D'Ampezzo. Pogledaj malo po netu, ima i na youtube-u isecaka sa voznji: Passo Pordoi, Passo Falzarego, Passo Giau, Passo Tre Croci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: honda cbf 500

ja sam taj put preshla mnogo, mnogo, mnogo puta.... ali nikad motorom....

jedino shto mogu da ti kazem to je da izbegavash autoputeve jer su pre skupi( pogotovo u francuskoj) a i dosadni su!!!!

gde god da stenesh necesh se pokajati! nek te instikt vodi, i nikad necesh pogreshiti. Sve ostalo su velika ishcekivanja, a ukusi i kriterijumi su razliciti! s toga ponavljam! izbegavaj auto puteve, i vozi onako kako te instinkt vodi......... :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

 

Hvala ljudi na savetima.

 

Pogledao sam sve što ste mi predložili,a i shvatio sam da to jeste malo dana da se sve obiđe. Jedino što sada imam drugu dilemu???

 

-Da li da izbacim San Marino, Firencu, Pizu i što kraćim putem dođem do Monte Karla (dobijam dane za Barselonu i Dolomite) pa uz obalu do Barselone a nazad preko Milana i Dolomita na Ljubljanu pa u BG? Tako bih video Barselonu a središnji i južni deo italije ostavio za drugi put.

 

-Ili da izbacim Barselonu (da idem  do Nice ili Marseja) i dobijem vreme da ostatak vidim lepše (i Dolomite naravno)?

 

Ih! Slatke muke!

 

3. Biraj prenočišta sa garažom.

 

Ja sam mislio da biram ona koja imaju parking? Misliš da nije bezbedno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650 classic | Yamaha Royal Star tour deluxe

evo da ti pomognem..devojka i ja smo letos isli tu turu.

 

kao prvi i najvazniji savet, ako oces bas sve da  vidis, izbaci firencu, vec pravo iz venecije preko padove za djenovu, a onda azurnom obalom do barselone.

 

nas put je tekao ovako:

 

1. dan: beograd - opatija (autoputem, spavanje kod rodjaka)

 

2. dan: opatija - venecija (magistralnim putem, spavanje u kampu Venecija 5 km od samog centra, naravno na obali cena bungalova je 50e, imas i jefrinije)

 

3. dan: venecija - padova - genova (autoputem, spavanje u hotelu Reach 2*, stigli kasno u noc hotel odlican 70e noc)

 

4. dan: genova- savona - san remo - menton (sve uz obalu, postuj ogranicenje od 50k/h, spavanje u kampu San Misel nocenje se ne naplacuje za 1 noc...pravo iznenadjenje)

 

5. dan: menton-monte karlo- nica (nikako je ne zaobilazi odlicno)- san tropez (izmedju sainte maxime i san tropeza ocekuj velike guzve, ali sve sve to lagano prodje)- Tulon ( tacnije pre tulona ima mesto koje se zove Le Pradet...tu imas dosta kampova stim sto samo jedan radi celu noc...ostali se zakljucavaju oko pola 12...takodje kao i u Mentonu...ovde nam nisu naplatili spavanje)

 

6. dan: Tulon (le pradet)-Barselona (autoputem, dosadan deo puta, preko pirineja ocekuj hladnije struje pa i moguce dodatno oblacenje-kisa vrlo moguca)

 

7.8.9.10. Baselona ( hostel za 25 evra sa doruckom i private kupatilom na 7 km od samog centra nesto savrseno za nocenje- toplo preporucujem ::) ::))

 

11. dan: Barselona-Figueras (muzej salvadora dalija ne zaobilazi) - Gap (alpska fransuska...miran i simpatican gradic)

 

12. dan: Gap - preko Brajkona (ovde obavezno cim se priblizis vrhu sliazis i oblacis sve sto imas...jezivo hladno i u sred leta 2600 m nadmorske isine) - jezero Lago di Garda u italiji (svi kampovi fenomenalni i svi puni..bar kad samo mi bili u julu...hoteli od 1* savrseno veliki sa parkingom i video nadzorom istih konkreno mi smo bili u gradicu Bardolino)  ...ovde se se ide 1/3 puta magistralnim putevima preko alpa, a onda nesto ispred Torina se ukljucujes na autoput i pravac jezero.

 

13. dan: Bardolino (lago di garda) - verona -  opatija (sve autoputem)

 

14. 15. 16 dan: opatija (naravno ovde sam ostao duze zbog rodbine  8) )

 

17. dan: beograd - opatija

 

 

ukupna kilometraza je na kraju izasla sa svim zivim vozikanjem po gradovima tacno 4600 km.

 

sto se tice puta kroz hr i slo, ovo je varijnta bila da se ne bi placale preskupe vinjete u sloveniji, a samo putem iz opatije ka trstu prolazi se korz SLO gde ne moraju da se plate vinjete....ITA je prica za sebe...brzo se vozi...putarine se placaju karticama ili kesom kao kod nas...nikakvih problema....FR prica za sebe....ovde je najbolje da pripremis sitan novac (citaj gvozdjuriju) jer nema cikica koji naplacuju vec samo automati u koje bukvalno ubacujes sicu i cekas kusur i rampa gore...i vozi....u FR ima dosta kamera i na autoputevima, ako nosis GPS najbolje da ukljucis opciju da te opominje kada si u prekoracenju brzine (zgodna opcija kad se covek zanese)....Sapnija...sta reci za njih...kao da si usao u Srbiju...prolazi se na crveno...guras se sa vozacima, ali za razliku od nasih vozaca...ovi bar paze na nas dvotockase...

 

naravno ovo je samo mali deo koji sam rekao o ovom putu....ali bi to bilo da kazem ukratko  :D

post-5192-12879062882997_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Bio sam u Barsi čini mi se 2002. ali ne motorom. Slažem se da Firencu trebaš ovaj put preskočiti. Nju sačuvaj kada budeš išao u Rim, a sad se drži severnijih gradova. Verona i Venecija obavezni. Meni je smeštaj bio organizovan u mestu Lido Di Jesolo, turističko mesto blizu Venecije. E sad ja sam išao krajem aprila, znači totalno van sezone tako da smeštaj nije bio skup. Računaj za obilazak oba grada po jedan ceo dan. Ako se ipak odlučiš i za Firencu, po meni tu treba dva dana (ja sam bio jedan i nisam stigao da obiđem sve što me je zanimalo).

 

Što se tiče Azurne obale, Monte Karlo (Monako) nemoj ni slučajno da zaobiđeš. Idealno bi bilo da možeš i noću da ih obiđeš (skroz drugi doživljaj). Računaj da za ulazak u kazino moraš imati cipele. I nemoj svu lovu na crveno. Obavezno provozaj jedan krug po stazi F1, a u tunelu ga malo oteraj u obrtaje. Bilo bi lepo i Kan da obiđete, čisto zbog čuvenog filmskog festivala. Dok Nica meni lično nije osatla u nekom sećanju...

 

Kada uđete u Španiju, pravac Figures. Po meni Dalijev muzej je broj jedan na ovom putovanju. Opet je iskorišćeno to što nije sezona, tako da mi je smeštaj bio u Lloret de Mar-u, turističkom mestu blizu Barselone (mislim da je oko pola sata vožnje udaljeno). Tu sam bio četiri dana, naravno svaki je iskorišćen za obilazak Barse. Ima mnogo toga da se vidi, sve zavisi šta te zanima. Od turistički nestandadnih stvari bih vam preporučio da odete u Aqua World (mislim da se tako zove). To je u stvari gomila ogromnih akvarijuma, a ono zbog čega najviše vredi obići su stakleni tuneli koji su ispod površine mora. To je prilika da vidiš ajkulu na metar od tebe, a da ne brineš da li će te poručkati.

 

Pošto ćete ići motorom, sve je već druga priča. Šteta je ne provozati se planinskim putevima, tako da bih na tvom mestu više poslušao RedBeard-a. U svakom slučaju lepo se provedite, i očekujem jedan odličan putopis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Odluka je doneta!!!

 

Preskačemo Firencu i idemo od Venecije direktno na Monte Karlo + povećavamo turu na 16 dana što nam je maksimum.

 

Sutra ću da napravim tačniji raspored puta sa okvirnim mestima za spavanje i dnevnom kilometražom. Ono što je verovatno je da ćemo imati 4 dana za Barselonu,2 za Nicu, Kan i Monte Karlo i da hvatamo Dolomite u povratku.

 

@RedBeard:

Kakav je tačnije smeštaj u tim kampovima u kojima se ne plaća 1 prenoćište i da li postoji sistem rezervacije ili baneš pa šta bude?

Taj Hostel u Barceloni? Kažeš da ima "private" kupatilo pa me zanima da li je to private soba sa kupatilom ili je samo kupatilo privatno?

 

Da li se vinjeta u SLO plaća za sve puteve ili samo za autoputeve?

 

@Draza84:

 

Koliko je bio smeštaj u Lido di Jesolo ako nije tajna i da li imaš neki kontakt? Ja najverovatnije krećem 8.maja pa se nadam da je i to van sezone?

 

Hvala i za Aqua World! Znam za to ali bih verovatno zaboravio. Ovako čitam i sve zapisujem.

 

 

Ako neko ima odgovor na ovo što sam pitao RedBeard-a i Dražu neka slobodno napiše.

Naravno da ću istražiti još po netu šta videti i gde prenoćiti ali nekako ipak volim i direktno da čujem iskustva onih koji su bili.

 

 

P.S.Malo mi je glupo da se zahvaljujem u svakom postu (iako imam potrebu), ali smatrajte da se to podrazumeva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Voleo bih ti pomoći, ali teško. Išao sam preko agencije i cela tura je koštala oko 400 maraka, e sad šta je tu uračunato za put i za koji smeštaj ne znam. A i pitanje je koliko je realno reći da je to sada kroz dva u evrima. Pokušaj da nađeš preko neta, ali sam siguran da ne može biti skupo, ja sam išao krajem aprila i tada je Lido bio totalno pust. Vreme tamo nije bilo za kupanje u moru. U Lloretu je već moglo, tamo sam se kupio i u moru i u hotelskom bazenu (otvorenom).

 

Mislim da si izabrao idealno vreme za put. Dovoljno je prijatno za vožnju, a još nije jek sezone kada navale zilioni turista. Ako se setim još nečeg pametnog, napisaću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Moj predlog ti je da u odlasku nocis u mestu Mestre, na obali pored Venecije. Ako ostajes da vidis Veneciju, ujutru mozes vozom u lokalu do Venecije, citav dan obidjes grad, vratis se u Mestre, nocis i ujutro nastavis. Mi smo isli motorima, ali je parking skup i nema potrebe da se tako ide. Smestaj mozes da potrazis i preko  www.booking.com

 

Moj putopis kad sam bio u Veneciji...

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=30557.0

 

Sto se tice hostela, kad trazis hostel preko nekog od site-ova za rezervaciju, cene su navedene prema tome da li je soba private ili dormitores, kao i da li je kupatilo kao u hotelskoj sobi private ili nije. Takodje moze da se bira da li hoces francuski krevet ili dva odvojena. Cene mogu da se krecu u velikom rasponu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650 classic | Yamaha Royal Star tour deluxe

...ovako. ceo put sa soppingom i ulascima u muzeje, crkve gde se placa ulaz, lift (da bi te popteo na vr' bazilike), putarine, gorivo, hrana..nas je izasao 1750 evra. stim sto mi nismo nista rezervisali sem hostela u Barseloni i to smo uradili usput iz nekog internet caffe-a. ako dobro isplaniras put, mozes da prodjes i jeftinije...doduse ako ti draga udje u Stradivarius ili u Zaru u sred snizenja....ispasce te put kao i mene  ::) ::)

 

Kampovi su im fenomenalni, u Evropi su kampovi kategorisani po zvezdicama kao i hoteli (uredni, cisti, sa bazenima) iskreno odusevljen sam njihovim kampovima. cena u kampovima izadje za 1 sator i 2 osobe oko 16evra, medjutim kazem nama nisu hteli da naplate nocenje ni u jednom ;D.

 

hostel u barseloni u kom smo mi bili je u blizni parka Guelj, zbog drage mi smo iskljucivo birali private sobe, dvokrevetna soba sa kupatilom. znaci samo mi...kao u hotelu. Takva soba +  dorucak rekoh u sred sezone je bila 25evra po osobi. Za Barselonu ti je potrebno najmanje 4 dana, ispod toga ne mozes sve da vidis koliko god se trudio. za sve detalje oko toga...slobodno pitaj, dal ovde ili na pvt.

 

azurnu obalu ne mozes da obidjes za 1 dan, znaci put od Djenove do Saint Tropez-a moras da podelis u 2 dana, ako bas zelis sve da obidjes i da se zadrzis malo u suprotnom ce ti se sve to svesti na jurcanje.  Posto se tuda vozi sve uz obalu, imas dosta kamera i policije, a i svi voze polako tako da...

 

moram da palim...nastavicu ti sledeci put.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Da li se vinjeta u SLO plaća za sve puteve ili samo za autoputeve?

 

 

 

Pa drugovi, više puta je postavljeno ovo pitanje. Vinjeta je DRUMARINA!!! Nema više plaćanja na naplatnim rampama (samo prolaz 40km/h), nego lepiš vinjetu na staklo.    http://www.dars.si/Dokumenti/Vinjeta_228.aspx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Mislim da ovaj predlog moraš poslušati

azurnu obalu ne mozes da obidjes za 1 dan, znaci put od Djenove do Saint Tropez-a moras da podelis u 2 dana, ako bas zelis sve da obidjes i da se zadrzis malo u suprotnom ce ti se sve to svesti na jurcanje.  Posto se tuda vozi sve uz obalu, imas dosta kamera i policije, a i svi voze polako tako da...

a ja bih samo dodao da to noćenje probaš da uklopiš tako da možete da obiđete Monte Karlo noću. To je poseban doživljaj.

 

http://www.hostelworld.com/hostels/Barcelona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Nakon sumiranja vaših saveta i malo razmišljanja došlo je do promene rute koja sada izgleda ovako:

 

dan 1: Bg-Mestre

dan 2: obilazak Venecije (bez motora  ;D)

dan 3: Mestre - Antibes (između Nice i Kana, tu spavamo u formula1 hotelu)

dan 4: obilazak Monte Karla

dan 5: obilazak Nice i Kana

dan 6: Antibes - Marsej i obilazak Marseja

dan 7: Marsej - Figueras (muzej Salvadora Dalija) - Barselona

dan 8,9,10: obilazak Barselone

dan 11: Barselona - Antibes

dan 12: Antibes -Đenova- Milano

dan 13: obilazak Milana

dan 14: Lago di Garda

dan 15: Dolomiti

dan 16: povratak u BG

 

Sve sugestije su i dalje dobrodošle a ono što mene zanima je sledeće:

-Gde obavezno da svratim na Lago di Gardi?

 

-Kojim putem da idem od Trenta ka Cortini D'amprezzo i kuda dalje?

 

-Gde mi je najbolje da prespavam nakon Dolomita sa time da odatle za jedan dan mogu da stignem u BG.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

-Gde obavezno da svratim na Lago di Gardi?

Meni je najlepsi Sirmione, ima i nekoliko zabavnih parkova, Gardaland je najpoznatiji, ali ti za posetu treba veci deo dana koji pretpostavljam neces imati.

-Kojim putem da idem od Trenta ka Cortini D'amprezzo i kuda dalje?

Od samog Trenta nije toliko bitno, ali pre Cortine ima toliko impresivnih puteva i prevoja da je steta propustiti bilo koji kad si vec tamo. Nije neka kilometraza da izvozas sve u krug, dovoljno ti je par sati  ;)

-Gde mi je najbolje da prespavam nakon Dolomita sa time da odatle za jedan dan mogu da stignem u BG.

Ima u Bovecu pristojan hotel, mozes uplatiti prenociste jos u Beogradu, nude ga nase agencije. Bovec preporucujem i zbog vrlo impresivnog prilaska (preko Predela) i zbog must-see Vrsica u odlasku.

post-8435-12879066029027_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ivke ti je vec dao nekle odgovore...

Obzirom da dolazis iz pravca Milana, svakako ces proci celom duzinom jezera. Obidji obavezno Sirmione, i na severu jezera Rivu del Gardu. Ja sam bas isao putem kojim ti hoces, ali u kontra pravcu, od Cortine, preko nekoliko prevoja i Trenta pa do Lago di Garde (Riva del Garda). Uzevsi u obzir dnevnu kilometrazu, u Dolomite dolazis popodne, tako da neces imati vremena da obilazis bas mnogo prevoja, ali svakako ces odabrati barem 2-3. Preporucujem ti da odaberes passo Giau (vazi za jedan od najlepsih prevoja u tom delu).

Ja cu u maju takodje svoje putovanje zavrsavati preko Dolomita, taman da odradim propusteno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Odvojio si 3 dana za Barselonu i mozes realno da pogledas dosta toga, ali ne i sve. Idi na pocetku na Plaça de Catalunya, i tamo imas info u podzemnom prolazu.Tu imas i prodavnice suvenira i raznih gluposti u okviru podzemne stanice metroa.Tu kupi kartu koja kosta 5E (vredi) i na njoj imas sve sto u Barseloni treba videti. Ja bih ti preporucio pored, naravno, Sagrade Familie, La Pedrere, sledece stvari: Casa Batlo, Pikasov Muzej u starom gradu, Park Guell, brdo Monzuik, Forum,Miesov Paviljon, pevajuce fontane(odmah pored)  kao i park de Citadel,blizu Barselonete(to je obala). Imas takodje i vodic (u toj karti od 5e) kroz Barselonu iz doba Rima. Neverovatno je dobro, a 99% posto turista to ne vidi, nego se seta Ramblom. Postoje potpuno autenticni ostaci Barselone iz tog vremena i mogu se videti, bez ikakvog placanja ulaza i sl, cak su i na ulici, ali to retko ko zna. Nemoj ulaziti mnogo u trzne centre, jer nista novo neces naci, a izgubices vreme.

Sve ove stvari (a ima ih jos puno), mozes, i treba peske da vidis, izuzev Monzuika i Parka Guelj.

Preporucujem ti i voznju katamaranom, pocetna stanica je na kraju Ramble.

Treba ti oko 100e po osobi za sve ulaznice koje sam naveo, ali vredi svaki euro.

E da, raspitaj se kako do popusta, jer npr mozes za 8e da udjes i u Sagradu i u Park guelj, dok su pojedinacne katre 7e. Ili tako nesto. Imas i turu otvorenim autobusom po Barseloni, koji krece sa Plase Katalunje.

Lepo se provedite... :)

 

EDIT:

Pogledaj i Pomorski muzej na kraju Ramble sa desne strane. Ulaz je oko 10-15e, i opet, vredi svaki evro. Pogledaj i u podmornicu sto je na ulazu. Takodje odvojite sto vise vremena da setate starim gradom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

 

Svaka čast ljudi. Kaže mi devojka: "kako su ti dobri ti bajkeri?"  ;D ;D

 

@Dzambo:

treći dan u Barsi će mi biti nedelja. Kakvo je tamo stanje što se tiče ovih stvari što si mi naveo? Da li je sve zatvoreno nedeljeom ili radi normalno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Neces imati problema u tom smislu. Taj grad je turisticka destinacija i 99% radi sve, tj otvoreno je. Dobro se informisi na infu :), moguce je da je nesto zatvoreno ali ne zbog toga sto je nedelja, nego iz nekog drugog razloga (tipa renovira se nesto). Napravi plan puta kad uzmes kartu, da ne bi setao bzvz, npr Casa Batlo- la Pedrera- Sagrada Familia- Park Guelj, sve ovo ti je u sustini jedan pravac koji se udaljava od centra. Nek ti to bude npr jedan dan. I tako dalje :)

Mislim da mozes i da izguglas sve, pa da planiras rutu. :)

Jos jedna stvar, kada posetis Sagradu, obavezno se popnite na tornjeve, ceka se sat i po i doplacuje par evrica, ali vredi. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650 classic | Yamaha Royal Star tour deluxe

Nedeljom je korida!!!

 

Imas sansu da odgledas to....nazalos ja nisam imao tu srecu da se zadesim tamo u nedelju....a ti se potrudi da vidis to i da preneses utiske!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Zagreb

Da dobio si puno dobrih savjeta.Uglavnom od ljudi što su več i bili tamo. Moj savjet je prvo napravi dobar servis na motoru da te glava ne boli , mogao sam još ovo promijeniti ili trebao sam ovo staviti itd....Od dijelova ništa netrebaš nositi osim sprej za gumu.Jer servisa ima na svakom čošku, ako motor počne štucat tako i tako si nemožeš pomoči nego molit boga da dogura do servisa.

A što se tiće samog puta bez autoputa se nemože (šta je strašno dosadno) pogledaj gdije možeš voziti magistralnom cestom pogotovo interesantno je uz Azurnu obalu.Ali i to krene na živce jer si cijeli dan na motoru a prevališ svega 200 kilometara.Gužva, pogotovo kružni tokovi u Francuskoj pazi se kako uljećeš jer su velike šanse da ze torpediraju sa motora.Moj savjet samo gas nemoj biti sporiji od njih makar promašio izlaz, lako češ se vratiti na pravi put.Jer ako pužeš po cesti izgubio si bitku budu te izgađali.

E da Talijani a pogotovo Francuzi, nitko ne priča Engleski ili Njemački tako da češ se morati sporazumjevati pantomimom.

Kad sam ušao u pekarnu u LeKap-D Adge, (francuska obala) pola sata sam babi objašnjavao šta hoču a samo prodaju kruh.Skoro sam gladan izašao iz pekarne.HAAA...hAAA...

Zanimljivo će ti biti popričati sa ljudima (pantomimom).Vidijet češ upitnike na ljudskim glavama.

-Šta koi ku....c hoče od mene.

-Došao je iz Srbije?ili Hrvatske ex yugoslavije? šta traži ovdije??

-Carinici ili policajci odma u tebi vide gastarbajtera i radnika na crno.

-A ako imaš dobar i skup auto ili motor onda si mafijaš, mangup i najrađe te nebi pustili u zemlju.Haaa...Haaa...

Sve u svemu putovanje ce ti biti super interesantno i zanimljivo.

E da skoro da zaboravim ovaj malo manje zanimljiv dio.Pasoš, novce, kreditne kartice drži uvjek uz sebe (uz tjelo u nekoj torbici ispod majce) i motor nikada ne ostavljaj bez nadzora pogotovo ne ostavljaj kofere na motoru i da se ideš prošetat gradom.Jer ja kad sam god išao uvjek su nešto ukrali ali uvjek.(Sant Tropez ostao bez prtljage)(LeKap-D Adge ukrali su mi novčanik)(Italija, ukrali cijelu torbicu sa dokumentima) (Nica, oštetili ljevi kofer itd...itd...)lista je dugačka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja