Jump to content

Moto Zajednica

Maglenje vizira

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Ljudi kako se borite protiv maglenja vizira na kacigi, znam za varijantu da ga malo odškrinete ali ujutro ka ja idem na posao bude poprilièno hladno pa to baš i nije pravo rešenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Imas da uzmes antifog folije za vizir, ali ako dodas jos malo mozes uzeti antifog fizir... Koju kacigu imas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
Imas da uzmes antifog folije za vizir' date=' ali ako dodas jos malo mozes uzeti antifog fizir... Koju kacigu imas?[/quote']

Antifog folija je dobra ali ako je dobijes uz kacigu.Ovako je malo jeftinija od vizira pa ti se vise isplati da kupis nov vizir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
...Antifog folija je dobra ali ako je dobijes uz kacigu...

T vjerovatno mislis na vizire izradjene sa antifog folijom, pored toga imas i externe folije koje se lijepe spolja :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
@ Evil:

 

Folije lepljene sa spoljne strane vizira' date=' ne pomazu ama bas nista protiv maglenja.....

 

:shock: :lol:[/quote']

Prodaju ih kao ocija protiv magljenja po svim katalozima.

 

P.S. Ne mislim odje na trkacke folije :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
@Evil:

 

Probaj.... :shock:

Ma cuo sam i ja da ne valjaju nista :wink: Ali sam ih morao predloziti kao opciju :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd

@Evil:

 

Probaj.... :shock:

 

Maglenje se javlja kao razlika u temperaturi unutar kacige i spolja, t.j. van vizira, t.j. kondenzacija....

Jedino ti duplo staklo moze omoguciti postepenu promenu temperature, ali se ta tehnologija ne koristi u moto industriji.....

 

Folije nemaju 3D strukturu, da se nakaradno izrazim, i ne mogu ti sniziti temperaturu sa unutrasnje strane vizira....

 

Postoje premazi, koji se koriste, u fabrici ili kod kuce, koji kondenzat, tj maglu pretvaraju u hidrofilne kapi, koje se razmazuju po viziru, tako da posle nekog vremena dobijemo izvesnu distorziju slike, jer su razlicite debljine kroz koje se prelama svetlost......

 

Racing folije, se skidaju da bi nam vizir stalno bio cist....ostaci vrelih pneumatika, insekata.......itd

 

ne veruj uvek reklami......bar tako ja mislim.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Nolan N100E Classic Plus

 

ima

 

Fog resistant inner visor (duplo staklo)

Mislim da je tu u pitanju pinlock unutrasnji vizir...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Ja nisam verovao ali kaciga koju sam nedavno kupio (FM Radikal) ima jedan vizir i uopšte ne magli. Ali, ni malo! Nosio sam je 10-ak puta ovih dana, kad je napolju bilo od 2 do 15C na kraæim i dužim relacijama, obrisao sam je iznutra dvaput, i ne magli. Možda æe ovaj "fenomen" prestati posle nekog vremena, ali nešto mi izgleda da neæe. Kad sam pre 6-7 godina kupio dobru Nolan kacigu, ona je poèela da magli posle prvog brisanja. Pretpostavljam da je fabrièki nešto naprskano, a to ne važi posle prvog brisanja.

Zakljuèak: ja verujem da postoji nešto u novim materijalima. Definitivno æu moæi da kažem za npr. mesec dana.

Malo mi je glupo da te nazovem nick-om, probaj da naðeš takav (Permanent anti-fog vizir) za tvoju kacigu, i rešiæeš problem magle. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Hm... verovatno lupam al' nikad se ne zna... Imaju one tecnosti koje koriste recimo plivaci i njima pemazuju naocare za plivanje da ne bi maglile. Mozda bi to moglo da pomogne ako bi to naneo na vizir.

 

P.S. ako sam odvalio brisem post :oops: :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd

@NeshaXX:

 

Da, ima vizira koji su od polikarbonata koji su povrsinski naelektrisani tako da se hidrofilni sloj stvara od kondenzata(razmazuje se po unutrasnjoj povrsini vizira).....

 

ali taj FM radikal, btw nosi ga moja devojka, formira vlazan sloj kondenzata posle odredjenog vremena, kao i bilo koja druga..... i jedina mu je mana mala distorzija slike..... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

ja koliko znam plivaci kao i ronioci samo zagnjure masku ili cvike u vodu i to je to. doduse za duza ronjenja najbolje je kad pljunes u masku i protrljas, pokvasis vodom i to je to. sad da li ce on hteti da pljuje na vizir to je vec njegova stvar. :D

 

PS Brisi post odma

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd
Hm... verovatno lupam al' nikad se ne zna... Imaju one tecnosti koje koriste recimo plivaci i njima pemazuju naocare za plivanje da ne bi maglile. Mozda bi to moglo da pomogne ako bi to naneo na vizir.

 

P.S. ako sam odvalio brisem post :oops: :)

Ima ta tecnost da se kupi i za vizir, ali je to cisto bacanje para. ne pomaze bas ni malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
...Antifog folija je dobra ali ako je dobijes uz kacigu...

T vjerovatno mislis na vizire izradjene sa antifog folijom' date=' pored toga imas i externe folije koje se lijepe spolja :wink:[/quote']

Ne,ne.Ja sam uz moju kacigu dobio neki ulozak koji se stavlja na vizir sa unutrasnje strane.Ima dva srafa i na njih se montira.Stvarno je dobada stvar.U LOUIS-u sam video da kosta oko 25 evra ali ne znam da li moze da se stavi na svaki vizir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
...ulozak koji se stavlja na vizir sa unutrasnje strane.Ima dva srafa i na njih se montira.Stvarno je dobada stvar.U LOUIS-u sam video da kosta oko 25 evra ali ne znam da li moze da se stavi na svaki vizir.

pa to je taj pinlock unutrashnji vizir...imao sam ga na N101 a imam ga i na sadashnjoj N93 i ja se kunem u ovaj sistem....znachi nema bolje!

@Luka

Ima kaciga sa duplim staklom a nju bash nosi moj devojka....tj,to je Uvex Boss 3000...sjajno radi svoj posao! :thumbs_up:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR
Hm... verovatno lupam al' nikad se ne zna... Imaju one tecnosti koje koriste recimo plivaci i njima pemazuju naocare za plivanje da ne bi maglile. Mozda bi to moglo da pomogne ako bi to naneo na vizir.

 

P.S. ako sam odvalio brisem post :oops: :)

 

obzirom da sam "srecni" vlasnik kacige Lem koja ne magli jedino ljeti kad je +68 stepeni u hladu' date=' uzeo sam tu tecnost u prodavnici specijalizovanoj za ronioce... kaze prije upotrebe promuckati, nanijeti par kapi na staklo i isprati. kad se sve to odradi moram malo prosusit vizir, a ako ga prosusis cisteci ga suvom krpom onda maknes tu masnocu koju si nanio tim sredstvom... tako da ti ostaje da ga ovlas prosusis krpom. ja tako radim i djelimicno sam zadovoljan jer s jedne strane ne magli previse, a s druge pocinje da magli naveliko poslije par sati koriscenja kacige.

moj savjet, kupi kacigu [b']da valja[/b], a to znaci da ima mogucnost montiranja pin lock sistema. do sad pokazano kao najbolje rjesenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ja imam na svoj kacigi antifog vizir koji preko cijele svije unutrasnje strane ima plasticnu foliju koja ne magli i to je koncepcija vizira koji ne magle a nemaju pin lock, kao npr. Nesina nova kaciga :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja