Jump to content

Moto Zajednica

Par pitanja

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Prednji disk mi je lagano ostecen, posto prethodni vlasnik nije na vreme menjao plocice. Nema krupnih kanala, ali se ostecenja osecaju pod rukom. Disk moze da prodje jos ovu sezonu, za sledecu ga menjam.

Da li da ga (pre montiranja novih plocica) nosim na obradu magnetnom brusilicom, ili da ostavim ovako?

 

Moze li se kod nas negde kupiti sprej za ciscenje kocionih klesta? Ako ne, cime da se detaljno ociste?

 

BTW, kazu Afrika RD03 ima plivajuci kocioni disk. To nije tacno, ima plivajuca kociona klesta. :)

 

Kakvo kociono ulje koristiti, koje je najbolje i gde moze da se kupi u Beogradu?

 

Gde mogu da kupim kvalitetna H4 sijalicna grla?

 

Eto toliko! Hvala na odgovorima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Moze li se kod nas negde kupiti sprej za ciscenje kocionih klesta? Ako ne' date=' cime da se detaljno ociste?[/quote']

 

Ja sam koristio Castolov sprej za odmascivanje, imas ga u Louisu, a mislim id da ce stari dobri WD da posluzi.

 

Kakvo kociono ulje koristiti' date=' koje je najbolje i gde moze da se kupi u Beogradu?

[/quote']

 

Mass companu Motul DOT4.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir
Za H4 grla probaj po radnjama za automobile. Ja sam nasao u par radnji u ns-u. Ponesi svoje staro i naci ces lako.

 

Njemu treba kompetno grlo' date=' jer on nema H4 na svom RD03.

Kupi Castrolov Response, DOT4 sinteticko, ima na dosta mesta... Ako kupis sprej, cuvaj gumene delove na kandzi, najbolje skroz da ih rastavis, nije neki posao, a puno znaci. Peri naftom to ti je najbolje.

[img']http://aycu05.webshots.com/image/11644/2002271307788694250_rs.jpg[/img]

 

P.S. ImageSack mi uopste ne radi pa sam probao sa http://allyoucanupload.webshots.com/ mnogo lakse se uploduje, mogu cak i tri slike odjednom, sa sve resizeom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Narucio sam juce od 3t-a oba diska. Sad opet dilema, da li kupiti u KDS nove standardne NISIN plocice ili u Guevari sinterovane?

 

BTW, nasao sam ovaj tekst o kocionim tecnostima:

 

http://www.xs11.com/tips/maintenance/maint1.shtml

http://www.xs11.com/tips/maintenance/maint2.shtml

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

imas u KDS i sinter Nissin. Jer si proverio? To sa sinterom ce da ti izadje skuplja varijanta kocenje, al ne znam kolko si u prilici da biras, jer RD03 ima jedinu manu, a to je lose kocenje... Jer ti stigla ona poruka kad mi je crkla baterija, jer si zavrsio ono?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Jeste mi stigla poruka, ali ga nisam kupio. Shell antifriz, koncetrat, 360 din/l. Bez svega onog sto si naveo, ali mi to nesto mnogo jevtino. Uzecu ipak Ipona kad budem isao za Bgd.

 

Sinterovane plocice su malo skuplje od standardnih Nisinovih, jedino sto nisu Nisin vec neke francuske. Pitam sa valja li to...? Koliko sinterovane plocice skracuju vek disku? Ja ne jurcam i ne kocim prejako, ali mozda nije lose imati to ako bas zatreba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Afrika RD03 ima dve sijalice za rezervu, prva pali na oko 8 litara, druga na oko 4. Meni senzor koji pali prvu ne radi. Rasklopio sam ga, nema bog zna sta unutra, mada mi nije bas jasno kako ovo radi:

 

ystiC_picture017fw9.th.jpg

 

Nije mi bas bitno, ali bih voleo da ovo sredim jer je to jedina stvar na motoru koja ne radi kako treba :) Dakle, zna li neko kako ovo funkcionise, moze li se srediti, ili gde moze da se uzme polovan ovakav senzor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zavrsio (?) sam zimski servis svega i svacega, jos samo da stignu diskovi. Danas mi stigao izduvni lonac sa restauracije, izgleda super. Hteo sa da ga upalim pa sam namontirao nazad rezervoar.

E, sad problem. Krene da vergla, pola sekunde, sekund, onda iza akumulatora pocne nesto da skljoca i prekida verglanje i gasi signalne sijalice. Skontao sam da je to verovatno nekakav osigurac koji ne dozvoljava preveliku struju iz akumulatora. A do te struje verovatno dolazi zbog losih cetkica ili biksni u anlaseru. Sta mislite? Ako sam u pravu, gde se mogu kupiti cetkice po sistemu evo pare, nosim? Ili moram da cekam mesec dana da mi neko donese?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Futog
Zavrsio (?) sam zimski servis svega i svacega' date=' jos samo da stignu diskovi. Danas mi stigao izduvni lonac sa restauracije, izgleda super. Hteo sa da ga upalim pa sam namontirao nazad rezervoar.

E, sad problem. Krene da vergla, pola sekunde, sekund, onda iza akumulatora pocne nesto da skljoca i prekida verglanje i gasi signalne sijalice. Skontao sam da je to verovatno nekakav osigurac koji ne dozvoljava preveliku struju iz akumulatora. A do te struje verovatno dolazi zbog losih cetkica ili biksni u anlaseru. Sta mislite? Ako sam u pravu, gde se mogu kupiti cetkice po sistemu evo pare, nosim? Ili moram da cekam mesec dana da mi neko donese?[/quote']

 

prazan ti akumulator !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R
Zavrsio (?) sam zimski servis svega i svacega' date=' jos samo da stignu diskovi. Danas mi stigao izduvni lonac sa restauracije, izgleda super. Hteo sa da ga upalim pa sam namontirao nazad rezervoar.

E, sad problem. Krene da vergla, pola sekunde, sekund, onda iza akumulatora pocne nesto da skljoca i prekida verglanje i gasi signalne sijalice. Skontao sam da je to verovatno nekakav osigurac koji ne dozvoljava preveliku struju iz akumulatora. A do te struje verovatno dolazi zbog losih cetkica ili biksni u anlaseru. Sta mislite? Ako sam u pravu, gde se mogu kupiti cetkice po sistemu evo pare, nosim? Ili moram da cekam mesec dana da mi neko donese?[/quote']

 

prazan ti akumulator !

Ili naði dva crnca pa to malo pogurajte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nije to do akumulatora. Akumulatoru je dodan 98Ah akumulator iz auta. Mislim da je do anlasera. Zasukao sam rukave, skinuo izduvnu cev drugog cilindra i izvadio anlaser napolje. Zatim sam probao probao "paljenje" i bez anlasera, starter rele nije stektao.

BTW, starter rele je najobicniji kontakter u cijem kolu napajanja spulne su mikroprekidaci za ler, copak i rucicu kvacila, kao i taster za paljenje. Deo za snagu salje struju na anlaser. Nisam siguran zbog cega dolazi do stektanja. Moguce je da u trenutku paljenja dodje do velikog pada napona, tako da spulna start relea ne moze da drzi, a mozda ima i neku zastitu od prevelike struje (ovo drugo ne verujem, imam semu paljenja, ne vidi se tako nesto).

Moje sumnje su usmerene na anlaser, tako da ce on danas otici na proveru i servis, cim mi Dane javi potrebne bojeve telefona :) Cetkice mi ne deluju najbolje. Iznenadio sam se kad sam video da rotor anlasera lezi u iglicastim lezajevima a ne na biksnama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nosio sam anlaser u Bgd na pregled, majstor kaze da je u fabrickom stanju!! Sad idem da mucim muku da montiram nazad, pa cu videti... Sto se tice paljenja na gurku, od moje kuce je _nizbrdo_ na bilo koju stranu, tako da ako ne upali ostajem dole :( Sem, toga, skinuta su kociona klesta sa oba tocka (sutra valjda stizu novi diskovi) pa ne znam kako bi se voznja zavrsila :)))

Razmislao sam dok sam vozio ka Beogradu, pa nije valjda da me zeza neki kontakt sa ili oko akumulatora!? Kad budem namontirao ima da ukljucim anlaser mosteci na start releu, pa da vidimo. BTW, iz Beograda sam doneo i nov gel akumulator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
BTW' date=' iz Beograda sam doneo i nov gel akumulator.[/quote']

de si ga uzo, koja amperaza i koliko kinte? ovaj moj prelezo celu zimu i mislim da samo sto nije otego papke/kleme.

punio sam ga par puta al jok, pa palim kablovima sa kola, posle zavrti, al sutradan ne. nego krene i cuje se neko sitno pucketanje (puca mu qrac da zavergla :lol: ) i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

mislim da je Peca imao slièan problem na svojoj hondi (ako nisam nešto pomešao).

 

problem je bio u tome što start prekidaè na ruèici nije imao dobar kontakt, i kad ga držiš pritisnutog on prekida pa relej ne zna šta da radi, ovo ti je najlakši moguæi kvar, rasturi ruèicu i sve kontakte isprskaj WD-om ima da radi kao sat.

 

javi šta je bilo na kraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Posipam se pepelom... Ipak je do akumulatora. Veceras sam povezao novoklupljeni akumulator i upalio je kao mina! Sad, nije mi jasno zasto, ali na kablove nece NIKAKO! Ne razumem nista! Al, nema ni veze, vazno je da radi. :)

BTW, akumulator koji sam kupio u KDM ne pasuje na Afriku, siri je za 15mm. Sta su oni tamo gledali i u koje kataloge ne znam, moram sutra da probam da zamenim, i ako je formiran. Tako da onaj popust na cenu akumulatora ode u propast, tj za gorivo do Beograda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
BTW' date=' iz Beograda sam doneo i nov gel akumulator.[/quote']

de si ga uzo, koja amperaza i koliko kinte? ovaj moj prelezo celu zimu i mislim da samo sto nije otego papke/kleme.

punio sam ga par puta al jok, pa palim kablovima sa kola, posle zavrti, al sutradan ne. nego krene i cuje se neko sitno pucketanje (puca mu qrac da zavergla :lol: ) i to je to.

 

KDM Systems, 3900 Din za 14 Ah, sa popustom 3300 Din. E sad, bila je rasprava ovde sa neresenim ishodom, dal' se u gel akumulator sipa kiselina? Uz ovaj dodju kanistercic sa kiselinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
verovatno si koristio one kineske kablove sto ne mogu ni svetla da poteraju :lol:

 

hehehehhe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja