Jump to content

Moto Zajednica

Commodore Givi 64 ili top case hack v2

Recommended Posts

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Nakon prvog hack-ovanja kofera predstavljenog ovde: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=34520.msg503324#msg503324 doslo je na red i drugo, iz prostog razloga sto se sistem za povezivanje stop signala sa cinc konektorima i kablicem pokazao kao totalni promasaj. To jednostavno nije bilo pravo resenje za mene jer sam 2 puta odvalio cinc, nakon cega sam jednostavno prestao da ga povezujem kofer. Nemam garazu i kofer preko noci obavezno skidam sa motora, pa mi je bilo potrebno neko elegantnije resenje...

 

Kopajuci po raznom smecu koje godinama skupljam nasao sam ovaj hladnjak-poklopac sa dva pera koja sluze za transfer toplote sa cipova. Nekad je ovo bilo deo Commodore-a 64 odakle naziv teme.

4256436547_7f478280ea.jpg

 

Perca su tackasto zavarena ali se lako otkinu nozem. Izbuseni su i postavljeni na poklopac nosaca kofera u sredinu gde nema poprecnih ojacanja, pa ima mesta za srafove. Stampana plocica nije neophodna ali plastika poklopca dosta meka pa sam hteo malo da je ojacam.

4257198526_b4215e5f2f.jpg

 

Ovako izgleda sa gornje strane. Nista usminkano, ali je funkcionalno.

4257199232_bbd63a07e1.jpg

 

Na koferu su montirana 2 M6 imbusa koja upadaju tacno u rupe sa gornje slike i dodiruju perca.

4256436025_91579565c6.jpg

 

Da se kofer nebi klackao na imbusima dok nije na motoru, a i da ne grebe parket, dodao sam 4 gumene nozice.

4257199954_5a3c2b2fac.jpg

 

Zice koje su prethodno bile zalepljene selotejpom sam prerutirao u kanal koji sam izdubio lemilicom.

4256432593_6d667115a5.jpg

 

4256431017_635b0052d7.jpg

 

Fiksirano Sintelanom

4257195896_ac4e3c3c13.jpg

 

4257193632_d2fa4750db.jpg

 

Zice su zalemljene na usice ispod matica.

4257195080_d16f1f06be.jpg

 

Krajnji rezultat izgleda ovako. Kofer je pored ove funkcionalne prerade pretrpeo i znatnu estetsku... stvarno nisam mogao da ga gledam vise onako plavog.  :P

4257199586_fdf0a6512a.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12363 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kako si ofarbao koferče druže? Šmirgla pa samo boja ili ima "nešto između"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 696 postova
  • Lokacija: Karaburma
  • Motocikl: Strom 650 2009

Jel ovo onaj kinez od 40l ?  ;)  Ja sam svoj farbao crnim sprejem za plastiku, tacnije za branike, mislim da je slika branika od kola bila na spreju, a pre toga malo osmirglao finijom sirglom, i ispalo je extra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Kako si ofarbao koferče druže? Šmirgla pa samo boja ili ima "nešto između"?

Prvo smirgla, pa temeljna boja za metal u spreju, koja me stvarno iznenadila prijanjanjem na plastiku. Tvrda i bas dobro drzi. Da nije svetlo siva ostavio bih je takvu kakva jeste. Inace, pre koriscenja ove temeljne, eksperimentalno sam sa donje strane kofera naneo nekoliko raznih prajmera i temeljnih boja kako bi utvrdio koja je najbolja, i ova osnovna za metal je pobedila. Crna boja je najskuplja i navodno najbolja koju mi je preporucio prodavac.U svari je najgora koju sam ikad koristio. Uzasno je mekana. Da bih nekako ispravio sranje, kofer sam na kraju presprejao akrilnim bezbojnim lakom koji nije toliko los.

 

Jel ovo onaj kinez od 40l ?  ;)

Ja napisah da je Givi, a zapremina je 46l ako se ne varam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Izvinjavam se sto vadim temu iz naftalina, ali i sam razmisljam da otfikarim konektor na koferu i da uradim ovakve kontakte izmedju nosaca i kofera. Trenutno koristim audio stereo 3.5 konektor, i nisam zadovoljan. Razmisljam o Molex-u (napajanje za PC desktop) 4-polnim konektorima, ali opet mi ni to ne deluje dovoljno elegantno.

 

Elem, pitanje za fibru: kako se pokazalo ovo resenje, da li su kontakti na nosacu vremenom korodirali i da li se javio neki problem u tom smislu? Da li su stvari u koferu vremenom i tumbanjem pokidale zice/konektore i da li sve to i dalje radi? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja