Jump to content

Moto Zajednica

yamaha vs. suzuki

Recommended Posts

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Pala je odluka! Suzio sam izbor na jedan od ova dva motora: fazer6tica ili mali strom! Za monoge ovde to bi bio lak izbor ali ja sam jos uvjek neodlucan.

Nekako mi ovo dodje kao da biram izmedju Natase Bekvalac i Isidore Bjelice! Jednu bi provozao odmah a sa drugom bi vjerovatno ima o necemu i da porazgovaram ! Ali SAMO da "razgovaram"!

Mozda Isidora zna pored strikanja i rucak da napravi ali zamasli kakav je osjecaj kad se probudis ujutro pogledas u krevet(ciataj garazu) a tu lezi Natasa(citaj Fazer) a ti zavuces ruku u dzep i trazis..... k....ljuceve i odmah kreces da jasessssss od rane zore sa osmjehom na licu!

....I sve to gladan jer .......

...i citav zivot vjecita dilema ...DAL sam se ZEZNUO...tako

Kako biti pametan ...ziv nisam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Ovakvi postovi me podseæaju na "dan mrmota". Strom sekta se širi brže nego Jehovini svedoci... Glasam za stroma, zbog V motora i konstrukcije.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Nekako mi ovo dodje kao da biram izmedju Natase Bekvalac i Isidore Bjelice

Tu ne znas koja je gora

 

Sace da ti dodje sekta STROM STROM STROM STROM STROM ........

 

Za ovakve stvari ti je najbolje da sednes na oba i vidis sta ti je bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Brate da rece dilema Fazer - Hornet i sl. Ili Strom 650 - Trans alp ili sl.

pa da se tu nesto diskutuje. Ovako pricamo o dve razlicite koncepcije motora. Adekvatnije bi bilo pitanje --- Dali da uzmem trkalicu, naked,enduro , putni, itd

Kad se odlucis za vrstu motora onda da diskutujemo o proizvodjacu i modelu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Pa nisam bas siguran da je Fazer 100% trkalica! ima fin polozaj vozaca i bas mise cini da je vise sport turer nego R! Znam da je (masina sa r6)ali mislim da <100 konja i nije nesto previse da s njim ne bi moglo da se krstari pa zbog toga ih i poredim ! Mozda bi bilo adekvatnije da sam Stroma poredio sa onim TDM ali mi je kombinacija za njega propala!

Gledao sam neka putesestvija sa Fazerom icini mi se da mu bas leze duge ture! Inace motor mi i treba iskljucivo zbog putovanja a jurnjava mi nije bliska srcu(ako se ne navucem po stare dane)!

Inace sam ljubitelj Yamahinog dizajna a Suzukijeve pouzdanosti!

Mada bi najpre uzeo Varadera od 600 do 750 ccm ako ga ikad naparave!

Visok sam 184 i imam oko 100-110 kg(kako kad) pa ne znam ima li to presudnu ulogu u dabiru izmedju ova dva motora! Suvozaca rijetko stavljam na motor a najradije bi ga opremio koferima u koje mogu da spakujem kacigu jaknu i par sitnica cisto da ih ne vucem u rukama gdje god da stanem! ima li ko iskustva sa Fazerom? Umara li polozaj na njemu poslije 100 - 200 km? Imam manjih problema sa zglobom desne ruke!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Moze li neko da mi kaze koji je to motor najslicniji Africi Twin a da ima da se kupi nov? Naravno samo od Japaneza!Molim samo Hondase da ne kazu noma ni jedan Honda je TO!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

znam da ovaj moj predlog verovatno necesh ni da pogledash, ali ja ti toplo preporuchujem da bar pogledash Cagivu Raptor 650... najisplativije, suzukijev motor, italijanski dizajn... bar pogledaj...

pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd
Pa nisam bas siguran da je Fazer 100% trkalica! ima fin polozaj vozaca i bas mise cini da je vise sport turer nego R! Znam da je (masina sa r6)ali mislim da <100 konja i nije nesto previse da s njim ne bi moglo da se krstari pa zbog toga ih i poredim !

 

 

100% tacno. Fazer nije R i mnogo je udobniji za putovanje od bilo kog R-a. Ima ako se nevaram malo manje od 100ks tako da za brzine preko 200kmh nije.

 

Mozda bi bilo adekvatnije da sam Stroma poredio sa onim TDM ali mi je kombinacija za njega propala!

 

TDM se ne poredi sa ovim igrackicama! :lol:

 

 

Gledao sam neka putesestvija sa Fazerom icini mi se da mu bas leze duge ture! Inace motor mi i treba iskljucivo zbog putovanja a jurnjava mi nije bliska srcu(ako se ne navucem po stare dane)!

Inace sam ljubitelj Yamahinog dizajna a Suzukijeve pouzdanosti!

Mada bi najpre uzeo Varadera od 600 do 750 ccm ako ga ikad naparave!

Visok sam 184 i imam oko 100-110 kg(kako kad) pa ne znam ima li to presudnu ulogu u dabiru izmedju ova dva motora! Suvozaca rijetko stavljam na motor a najradije bi ga opremio koferima u koje mogu da spakujem kacigu jaknu i par sitnica cisto da ih ne vucem u rukama gdje god da stanem! ima li ko iskustva sa Fazerom? Umara li polozaj na njemu poslije 100 - 200 km? Imam manjih problema sa zglobom desne ruke!

 

Imao sam prilike da vozim Fazera i mogu ti reci samo reci hvale, polozaj je odlican, doduse nije kao na TDM-u, ali ne zamara previse i neces imati bolove u rukama do njega!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Budva - Rezevici

Kao sto se vidi ja vozim Fazer-a i prezadovoljan sam njime.Mozda bi se pozalio na udobnost sedista ali ipak mislim da sam moju bulju razmazio vozeci se na bivsem motoru Viragu535.Polozaj ruku,ledja je sasvim ok,ja se sa svojih 187 bez problema spakujem na bajk kao i sa suvozacicom.Potrosnja retko kada prelazi 6 litara na 100km.

U odnosu na Stroma je namenjen za agresivniju voznju,mada to zavisi od vozaca a ne od motora!Konkretno kada sam ja kupovao bajk razmisljao sam se kao i ti izmedju STROMA I FAZERA ali sam se odlucio za Fazera jer sam zeleo Fazera odavno jos dok je imao dva kockasta fara u masci,i ako bi mi za moje potrebe vise lezao Strom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Da sebi uzimam, to bi bio Fazer, takva mi narav, a ti mi vise djelujes kao tip za Strom-a. Cim si pominjao Afriku i Varadero, sveje jasno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Mada bi najpre uzeo Varadera od 600 do 750 ccm ako ga ikad naparave!

 

Sto ne uzmes hiljadarku. Pouzdano, dovoljno jako i za putovanja majka. Sediste veliko i udobro (mozes staviti i nekog korbina ako hoces direktorsku fotelju). Sto se velicine tice tebi ce biti taman posto je ogroman. Meni je malo knap ali sta cu kad nema veci. V-strom ti je ipak fensi motorchic mada kako kazes tebi treba motor za put pa mislim da ti fenseraj ne treba. O pouzdanosti ne moze niko da prica. To ti najbolje govore forumi. Pogledaj redom na kom motoru ima najvise kvarova i reklamacija tako sto ces obici forume.

Mozda ti ovo pomogne: potrazi na grckom varadero forumu (http://www.varaderoforum.gr) lika koji je napravio skoro 500.000km na svom Varaderu da vidis sta je pouzdanost :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Mada bi najpre uzeo Varadera od 600 do 750 ccm ako ga ikad naparave!

 

Sto ne uzmes hiljadarku. Pouzdano' date=' dovoljno jako i za putovanja majka. Sediste veliko i udobro (mozes staviti i nekog korbina ako hoces direktorsku fotelju). Sto se velicine tice tebi ce biti taman posto je ogroman. Meni je malo knap ali sta cu kad nema veci. V-strom ti je ipak fensi motorchic mada kako kazes tebi treba motor za put pa mislim da ti fenseraj ne treba. O pouzdanosti ne moze niko da prica. To ti najbolje govore forumi. Pogledaj redom na kom motoru ima najvise kvarova i reklamacija tako sto ces obici forume.

Mozda ti ovo pomogne: potrazi na grckom varadero forumu (http://www.varaderoforum.gr) lika koji je napravio skoro 500.000km na svom Varaderu da vidis sta je pouzdanost :)[/quote']

:prayer: :supz:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: bijela,montenegro

ja glasam i stedim za stroma. je li manji po mjerama 650 od 1000 ili samo motor uvaljen manji :?: :?: :?: izvinjavam se za OFF, mrzi me da babram po internetu :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Znas kako, sve je stvar onoga sta ti zelis od tog sledeceg motora...

 

Ako zelis motor sa kojim ces udobno moci da predjes puno kilometara, a da taj motor nije tezak za voznju, onda obavezno treba da uzmes u obzir jos barem nekoliko motora: tdm 850/900, honda deuville, honda vfr800, yamaha diversion 600/900... Sve te motore mozes voziti i svaki dan po gradu, a opet imas dobru zastitu od vetra, sto je jako bitna stvar ako zelis da putujes.

 

E sad, ako zelis da imas mogucnost da nekad minimalno sidjes i sa puta, a opet da mozes i da putujes, onda su tu naravno VStrom 650/1000, Honda Africa/Transalp, BMW GS 650/1100/1150/1200...

 

Steta sto vfr-ova ima malo na ovim prostorima, iznenadio bi se koliko je taj motor konkurentan motorima ovih Stromovih svedoka... A pritom je to i Honda, sto je jako bitna stvar sama po sebi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Mada bi najpre uzeo Varadera od 600 do 750 ccm ako ga ikad naparave!

 

Sto ne uzmes hiljadarku.

Poslušaj èovjeka,imaš i kilograma i centimetara za hiljadarku.A,možda bi mogao da pogledaš i Horneticu???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Da ne komplikujem vise al ima mnogo uticaja sve to sto pisete! Mozda bi hiljdarka bila razumnije rjesenje s obzirom da MOJA KILAZA ima tendenciju rasta :lol: ! Bojim se da jednog dana manji motor nece moci da me povuce! Veci motor bi morao da uzimam na "kredu" pa ce to malo da uspori svu stvar a strpljenje mi nije bas vrlina!

u svakom slucaju hvala!

Jedina prepreka za jaci motor ovde je bezobrazno dranje prilikom registracije (pogotovo novog motora) ! Orjentaciono izadje 1ccm jednako 1 marka (pola eura) pa tako veliki storm se registruje za pare koliko otprilike kosta doplata za ABS za Kwau ER6! Dusu nemaju brate!

A svake godine pada za 5%! ](*,)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja