Jump to content

Moto Zajednica

Drugi internacionalni moto-turistički reli 'Tour Around Serbia 2010'

Recommended Posts

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Dragi prijatelji, iako sa velikim zakašnjenjem (imam opravdan razlog, majke mi) uspeo sam da postavim album sa moto relija.

Kome dosada postavljene slike nisu dosadile ima još dvestotinjak u sledećem albumu:

http://picasaweb.google.com/silwersurfer/BJBMotoReli2010?feat=directlink

 

P.S. na slikama je uglavnom žutra grupa mada ima i dosta izuzetaka.

 

Svaka cast za fotke. Za sada najefektnija foto-prica o reliju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12268 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...a danas nam bila u Labosu draga gošća, naša Anka iz Temišvara :D Došla po motorče koje je bilo na servisu pa smo je "stražarno" sproveli u Laboratoriju. Anka je veoma draga i vedra osoba, baš nam je svima bilo prijatno uz kaficu i priče o proteklom Reliju. Obećala je učešće i na sledećem Reliju! :D

 

Pozdrav i za njenog dragog! :D

 

Anka Temišvar.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Slovenija

Evo, da se i ja javim posle tolikooooo vremena :). Konačno sam u Ljubljani pa mogu čak i komunicirati tim putem.

 

Reli je bio fenomenalan ;D. Organizatori su stvarno dali sve od sebe, da nama - učestnicima, omoguče maksimalnu uslugu - svaka jim čast. Koliko sam primjetila, nije im bilo lako :-\. Spavanje je bilo svugdje u redu (govorim u svoje ime), hrana isto a domačini, različiti klubovi, stvarno - na to što su uradili nema prigovora :).

Na vručinu ili kišu (Makedonija, tjedan dana prije) ne možemo baš utjecati. Pravo da kažem, nikad nam nije u redu. Pošto sam bila na putu 14 dana mogu ustanovit, da je bila temperatura (i vlaga) u prosjeku idealna (to što je bilo prvi tjedan kiša i hladno, a drugi sunce i vruče nema veze) ::).

Društvo na Reliju je bilo krasno. Upoznala sam različite zanimive ljude, sa kojima ču (nadam se) održat  kontakte ;). Sigurno se vidimo još koji put ili na Reliju ili kdje drugdje :).

 

Toliko za sada. Hvala još jednom - Mateja

 

P.s.

I naravno: ŽUTA GRUPA JE BILA NAJBOLJA ;D!!!!!!!

M.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Apropo Mateja...

 

Pa što, u đavola je toliko važno, koje je boje grupa, kojoj pripadaš? Zar mora ljudsko biće uvek pripadati nekoj grupi, partiji, stranci, klubu, stadu, krdu?? Dva Slovenca (Srba) - tri stranke!! Ja verujem, da je to neke vrste zavisnosti i očito to predstavlja u ljudskoj psihi neku sigurnost, bezbednost, izolaciju, bekstvo od "vanjskog sveta". To je kod vas još izraženije zvezda-partizan...

Meni, da vam kažem, baš visi, kako se zove moja grupa. Jedino mi smeta, ako se vodji grupe često pali stop svetlo. Onda popizdim, kao što jedan kolega kaže: "imam motor da se vozim, a ne da kočim". Dovoljno mi je jedan čopor sa alfa ovnom (izvini Lanča), koji zna gde ide i šta radi.

 

farbajte se uspešno!

vaš TomoB

 

p.s. đebale vas grupe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Inace se po pitanju ovog stalnog grupasenja 100 % slazem sa Tomom, ali posto se ovde radi o takmicenju  u igri zvanoj " Ko je vise uzivao i bolje se druzio na Reliu 2010 ? ", dopustio bih i podrzao dalje razvijanje "takmicarskog duha" po pitanju ove igre, i polako poceo smisljati sta uraditi kako bi se jos bolje zezao 2011 i u tome bio Najbolji !!???? Neka ideje samo naviru !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ehej, bas me nasmeja Tomo malopre, skoro da sam zablejao od smeha...onako, kao Alfa ovan  ;D

 

Salim se, naravno, i mogu da razumem i potrebu da se covek oseti pripadajucim nekoj od grupa, ali i potrebu da ostane izvan toga, a da grupe i njihove boje budu iskljucivo organizaciona i logisticka prica.

 

U sustini, smisao grupa i njihovih boja zaista je u pocetku bio bas u laksoj organizaciji i nacin da se svaki ucesnik priblizi konceptu Relija tako sto ce mu biti pri ruci uvek neko od redara iz njegove grupe, koga lako moze pronaci, pitati za nesto i slicno. Ipak, vec na proslogodisnjem Reliju videlo se da je ljudima ova forma stvar koja se podrazumeva i usled postojecih razlika u samoj voznji izmedju grupa, pocela se javljati i pripadnost grupi u nekom visem smislu, bas kao odgovor toj razlicitosti u voznji.

 

Stoga ne treba to previse ni zamerati jer ja sam sasvim vec siguran da naredne godine, kako god promesali ucesnike, opet mora doci do osecaja pripadnosti grupi vec posle prvog dana. Jednostavno, nije u pitanju podela, vec zblizavanje koje naizgled deluje kao podela. E sad, moze da se desi da ce iduce godine zaista biti potrebe za zbijanjem redova unutar same grupe, mozda to bude vuklo ka odredjenom cilju, prestizu, nagradi, ko zna?

 

;)

 

...videcemo, mozda je ova prica o grupama samo uvod u ono sto nas ceka dogodine vezano za grupe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Tomo, ovo sa bojama... koja je bolja, je decja zajebancija, ozbiljno si to shvatio.  ;)

Inace, gledao sam jako zanimljivo istrazivanje gde su ucesnicima podelili raznobojne majice, i nisu im dali nikakva pravila, a ovi su se sami podelili po bojama i drzali zajedno tokom citavog istrazivanja i ponasali se prilicno coporativno. :)  Osecaj pripadnosti nam je izgleda negde usadjen u genima, hteli mi to ili ne.  ;)

 

Ljubicasta grupa je najbolja!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Tomo, ovo sa bojama... koja je bolja, je decja zajebancija, ozbiljno si to shvatio;)

Inace, gledao sam jako zanimljivo istrazivanje gde su ucesnicima podelili raznobojne majice, i nisu im dali nikakva pravila, a ovi su se sami podelili po bojama i drzali zajedno tokom citavog istrazivanja i ponasali se prilicno coporativno. :)  Osecaj pripadnosti nam je izgleda negde usadjen u genima, hteli mi to ili ne.  ;)

 

Ljubicasta grupa je najbolja!!!

 

 

Ne, ne, i ja se šalim, naravno.

Ali grupa i boja sama po sebi ne znači ništa. Zašto je vaša bolja od naše? Sasvim bi nešto drugo bilo, ako bi organizovali neko takmičenje, fuzbal, natezanje užeta, ispijanje krigli etc. Tek onda bi opravdano mogli da se hvalimo NAŠA GRUPA NAJBOLJA!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Za krigle ne sumnjamo ::)

 

Ali za bacanje kamena s ramena? :o :o :o

 

i bocanje..onako dobro nam ide ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

U Zelenilu je spas ;D

 

Cuvamo planetu..i volimo prirodu ::)

mogao si preskociti ovo što si jeo za dorucak, sada te Tomo nece shvatiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

 

 

 

Ne, ne, i ja se šalim, naravno.

Ali grupa i boja sama po sebi ne znači ništa. Zašto je vaša bolja od naše? Sasvim bi nešto drugo bilo, ako bi organizovali neko takmičenje, fuzbal, natezanje užeta, ispijanje krigli etc. Tek onda bi opravdano mogli da se hvalimo NAŠA GRUPA NAJBOLJA!!!

 

Samo da se zna, nisam Tomi nista rekao, ako se jednog dana ispostavi da je ovaj post unapred otkrivao deo plana...nije insajderska informacija vec samo slicno razmisljanje vise nas  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Grac, Austrija
  • Motocikl: Z650RS

Pozdrav,

Ne, ne, i ja se šalim, naravno.

Ali grupa i boja sama po sebi ne znači ništa. Zašto je vaša bolja od naše? Sasvim bi nešto drugo bilo, ako bi organizovali neko takmičenje, fuzbal, natezanje užeta, ispijanje krigli etc. Tek onda bi opravdano mogli da se hvalimo NAŠA GRUPA NAJBOLJA!!!

Samo da se zna, nisam Tomi nista rekao, ako se jednog dana ispostavi da je ovaj post unapred otkrivao deo plana...nije insajderska informacija vec samo slicno razmisljanje vise nas  :D

 

Aaa, e to bi bila fina ideja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

treba nam vremena da razradimo sve detalje, zatim da odradimo i alternative, da sakupimo sve ideje u jednu korpu za naznakom ïzvodljivi predlozi"i da onda to uredimo u jednu novu pricu. Ideja je da bude svega pomalo - uzbudljivog, duhovitog, takmicarskog, a za sve to treba vremena da se razradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Pozdrav,

 

treba nam vremena da razradimo sve detalje, zatim da odradimo i alternative, da sakupimo sve ideje u jednu korpu za naznakom ïzvodljivi predlozi"i da onda to uredimo u jednu novu pricu. Ideja je da bude svega pomalo - uzbudljivog, duhovitog, takmicarskog, a za sve to treba vremena da se razradi.

pošto namjeravam doci sljedeci put nadam se da to takmicenje (ako ga bude) nece biti neka jurnjava za loptama zbog vrucine vec neko opuštajuce i relaksirajuce takmicenje tipa nekih kvizeva znanja na temu motori, saobracajni propisi i situacije, vještine vožnje ili pak one moto igre sa moto susreta. prevruce je za nogomete odbojke i sl. mogli bi neki sportovi na vodi .... usput Tomi ni rjeci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

naravno, da se ne bismo udavili u puno puta vidjenim stereotipima, utvrdili smo da je neophodna mastovitost, sarolikost i blizina onih vrednosti koje su nam generalno svima bliske. Sve drugo bi bilo utapanje u nesto sasvim trece a nama takmicenje samo po sebi ne treba da bude cilj, vec samo dodatak generalnoj zabavi. Takmicenja ce, prema trenutnim razmisljanjima koja jos nisu operacionalizovana da bismo naveli i njihove detalje, biti na svakom koraku, u najrazlicitijim oblicima i svako od njih bi, pored takmicarskog dela, moralo da izazove osmeh zadovoljstva svima. Dakle, ne jedno, centralno, vec stalno nekakav sitni niz takmicenja, bodovanja i na kraju finalno takmicenje, nesto poput mini Play-off-a. Eto, to bi bilo ono sto se za sada moze reci a da se pritom ne pokvari iznenadjenje.

 

Naravno, u svakom je slucaju dobro iznositi ideje i zelje jer je moguce da ce neke od njih biti i uvrstene na spisak takmicenja, zavisno od njihove atraktivnosti ali i izvodljivosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Evo jedne degenske igre koju smo smislili u dokolici velikih odmora..

 

Stane par kandidata u krug...i skakucu i vicu PLOP

 

plop,plop,plop.. ;D

 

i ko se prvi nasmeje..ispada..

toliki je kretenizam u opticaju..da vec posle 2-3 plop..neko padne u komu od smejanja i tako redom do ozbiljnih igraca..  ;)

 

Reci.. ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

A zamisli kakav kralj bi morao da bude šampion  ;D. Ja bih tom koji ceo dan skače i viče PLOP, a da ostane mrtav ozbiljan, tražio autogram, ozbiljan sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Brmbrm, 448 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Life Race

A zamisli kakav kralj bi morao da bude šampion  ;D. Ja bih tom koji ceo dan skače i viče PLOP, a da ostane mrtav ozbiljan, tražio autogram, ozbiljan sam

 

I jos da budes srecan sto si ga dobio  ;)

^ Ja bih ovde ispala prva, smejala sam se naglas samo zamisljajuci kako bi to izgledalo.

;D

 

 

I ja sam se pokidao od smeha... :D

 

Vlajko svaka cast ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja