Jump to content

Moto Zajednica

XJ600N / XJ600S Diversion 1984-2003

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Ja sam poručio odavde set za reparaciju, stiglo je za nedelju dana, samo sam se zeznuo pa nisam uzeo i set za reparaciju slavine.

https://litetek.co/ReplacementPartsYamaha.html

 

Membrane sam uzeo sa aliexpress-a, a možeš ih uzeti i odavde.

https://www.kepesmotor.hu/motor_karburator/p1709307

http://www.pinkmotors.hu/tourmax/arlista/Karburator-membran-diafragma-katalogus-VCC.xls

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000
On 10.4.2009. at 1:16, Pablo je napisao:

Yamaha XJ600N / XJ600S Diversion 1984-2003

 

PmwdM_yamahaxj600n9425327500.jpg

 

Yamaha%20XJ600S%20Diversion%2002%20%202.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor.

 

Za običan editor:

 

 


[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]
1989
.

[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]

.7000km

[b]3. Šta mi se dopada:[/b]

.pouzdanost

[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]

.mator model,svasta od sedista a i bas ne mora nista

[b]5. Moj utisak:[/b]

.u cugu 5000 km.potrosnja od 3,6 do 110km i 4,9 na 140 km.Ulje potrosio oko litar na brzinama oko 150,160 na 1500 km.jeftin i jos uvek dobar motor
 

 

 

Za vizuelni (RTE) editor:

 

 

Vaš tekst upišite umesto tačkica.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1995

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

15.000km

 

3. Sta mi se dopada:

Jednostavan motor, bez suvišnih komplikacija i elektronike, znači manje stvari koje mogu da se pokvare, ipak je ovo motor koji ima četvrt veka. Ne privlači preteranu pažnju.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Definitivno kočnice. Nisam ni bio svestan da su loše dok nisam probao noviji motor sa duplim diskovima.
Vidim da je dosta ljudi reklo da im je motor udoban, ali moje dupe nije bilo nešto preterano oduševljeno na fabričkom sedištu. Takođe, pokazivač goriva ne bi bio na odmet.
 

5. Moj utisak:

Ova Diverzija je bila moj prvi motor i sa njom sam se lepo navozao. Nigde me nije ostavila i stizali smo u jednom komadu gde god da smo kretali. Mislim da je jako dobar izbor za početnike jer je prilično pitoma. Sedište je nisko, petama sam na asfaltu a i noge su mi savijene. Dobra stvar ako trebaš da se cimaš napred nazad na malom prostoru. Ogibljenje je dosta mekano.


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

1. Godište motocikla koji ste vozili: 1992

.

2. Vreme provedeno na motociklu: 20000km za 2 ipo godine

.

3. Šta mi se dopada: Odlican motor kao prvi veci motor. Prost motor, vecinu stvari mozete sami da uradite, nisu potrebni neki posebni alati. Za skidanje svecica nije potrebno nista skinuti osim kapice svecice. Polozaj sedenja udoban za moju visinu od 183cm. Dugacak motor pa zato voli dugacke brze krivine. 2 auspuha dosta doprinosi izgledu, ali ne i zvuku. Zvuk je dosta pitom i prijatan sto je dobro za duza putovanja. Vidim dosta ljudi kaze da ima losu zastitu od vetra, ja mislim da je dobra do nekih 110, posle toga sve losija al ja nisam imao vecih problema na autoputu pri brzini od 130-140. Sediste udobno, suvozacevo tek. Dosta udobno se vozi zato sto je dosta mutav do nekih 6-7 hiljada obrtaja ali zato mora 2 brzine dole kad hoces da pretices.

.

4. Šta je moglo biti bolje: Ja sam imao problem sa karburatorima i nikad nisam mogao da namestim motor da radi kako ja hocu. Los je za kratke krivine. Prednje svetlo se lose vidi a socivo bilo kao novo. Skoro svakom pukla zadnja viljuska na mestu gde se kaci amortizer. Mutav na manjim obratajima sto je isto lose za krivine i za preticanje. Moja imala malo tvrdji menjac.

.

5. Moj utisak: Odlican motor za dzabe pare kad je dobro ustelovan. Dosta pouzdan motor, nikad problem nisam imao u putu, prost, svako ko malo poznaje mehaniku moze da ga odrzava. Za grad je ok, jedino sto ima malo tvrdje kvacilo. Za put je dosta dobar ko ne pati da ima neku veliku snagu, suvozacica nece da vam smeta a i dobar je polozaj sedenja tako da ne zamara mnogo.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin

Ovaj primerak je 1987 godine u fabrickom stanju,crne boje .

To je model koji sam dugi niz godina zeleo da probam jer samo Enduro motore vozim ali mi se ovaj model jako svideo vizuelno a sad sam ga i provozao.

 

Provozao sam ga nekih par kilometara jer nije moj ali sam dovoljno isprobao model .

 

Motor sad posle toliko godina ima dosta snage sto me je iznenadilo,sto se tice ubrzanja nije normalno kao neki sa elekronikom ali ima zivota u njemu.To je model sa 72 konja sto nije malo za 600cc,položaj vozača je prilično dobar sto znaci da nisi mnogo nagnut ka napred,ja sam visok preko 190 i kolena bez problema upakujem na rezervoar.

Položaj stopala je normalan nije zabacen unazad sto mi isto odgovara.

Veoma je vozan motor i ne odaje osecaj teskog motora,sto se tice kocnica ima dva diska napred i jedan nazad tako da to uvek moze da se namesti da dobro koci.

Oduševljen sam motorom i voleo BiH ga imati u svojoj garazi.

Sta mu nedostaje to ne BiH mogao da znam jer gledam na ovaj model kao na retro model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion
3 hours ago, Jimi161 said:

Pozdrav svima jel vozi neko ovaj motor u 2022 :)

Наравно. Диверзија никад није издала. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Novi pazar
  • Motocikl: Beverly 250e
Pre 14 sati, Kornjaca je napisao:

Наравно. Диверзија никад није издала. :D

Ja jos uvek imam Xj600n yamahu pa me zanima da nisam možda jedini koji I dalje vozi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Ко воли да вози лагано и да ужива без стреса Диверзија идеалан мотор. Ја терам од 2019. Милина од мотора. Нема стреса, нема шта да се поквари. Увек стигнеш где си пошао. Не мораш да размишљаш да ти неко не украде мотор је не верујем да би ико крао Диверзију. Мењаш у уље и само тераш. Удобан, лаган за вожњу а иде лепо. Сад ако неко воли да вози брже онда не знам. Никад нисам возио брзо :D. Све у ограничењу.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Novi pazar
  • Motocikl: Beverly 250e

Ja bas i ne volim nesto mnogo veliku brzinu više sam za uživanje i sporu vožnju, a sto se tice yamahe ekstra je bas sam se iznenadio u motorce i agregat, samo mi zao sto ne proizvode više ovako pouzdane i jednostavne motore :takoje:bravo za yamahu :yamaha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja