Jump to content

Moto Zajednica

Dal se yamahi fzr mozhe menjati maska?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 117 postova

Videh ovo:

 

http://w1.bikepics.com/pics/2005/10/02/bikepics-439608-800.jpg

 

http://w1.bikepics.com/pics/2006/05/11/bikepics-584585-full.jpg

 

pa onda videh:

 

http://w1.bikepics.com/pics/2005/09/02/bikepics-421007-800.jpg

 

mislim isto to samo bez oklopa!?

 

E sad videh i:

 

http://w1.bikepics.com/pics/2002/02/07/bikepics-18774-full.jpg

 

 

kao i: http://w2.bikepics.com/pics/2006/12/04/bikepics-739277-800.jpg

 

Pa nesto kontam, aj oklop sa strane, je ok. Al posto vidim da oni to skidaju budze, jel moguce zameniti prednju masku? Naprimer od ona 2 okrugla svetla staviti neshto modernije? Mozgam, jel ceo oklop iz jednog dela, ili je ta prednja maska odvojena? Bilo bi lepo da mozhe..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator
Videh ovo:

 

http://w1.bikepics.com/pics/2006/05/11/bikepics-584585-full.jpg

 

Pa nesto kontam' date=' aj oklop sa strane, je ok. Al posto vidim da oni to skidaju budze, jel moguce zameniti prednju masku? Naprimer od ona 2 okrugla svetla staviti neshto modernije? Mozgam, jel ceo oklop iz jednog dela, ili je ta prednja maska odvojena? Bilo bi lepo da mozhe..[/quote']

 

Bendere, po meni, ovakav motor je prelep. Od babe ne možeš da napraviš pankerku. Budženjem neæeš dobiti ništa modernije, a izgubiæeš èari antike... Probaj da ga ofarbaš u neku jebaèku boju, to æe ti znaèiti mnogo više nego da mu montoraš neke stvari koje nisu za njega...

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Novi Becej

Sve moze, sa manje ili vise rada, ali nemoj skrnaviti motor. Ja sam na ZXR-a hteo da stavim masku od ZX-7R-a pa sam odustao mada je mnogo jednostavno. Okrugli farovi su odlicje top line bikeova tog vremena: kawa ZXR 750, Yamaha FZR, Honda fireblade, Suzuki GSXR...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova

Eh videh (moguce taj isti?) FZR ko moj - sa maskom od R1 u Zemunu. Crni R1 oklop, kompletan. I prednja maska, i bocne maske, i rezervoar, i sediste, ma sve. Cak mu napred zbudzio onu turbo casicu ;). I sad, deluje onako kao budzevina, samo iz razloga sto motor izgleda ko da je padano 50 puta sa njega. Tj nije bash ocuvan. A laik bi se mozda i zeznuo da je to original R1. Medjutim, meni se kod R1, bar kod tog njegovog, nije svidela prednja maska bas toliko, tj ima ova maska sa okruglim svetlima neki smek. Medjutim, ono sto je strava je dupe.

 

Sta mislite o zameni dupeta na FZR-u? Staviti neko modernije dupe? Dal bi to poruznilo motor? Mislim dupe na fzr je bas ono upadljivo retro, da ne kazem ruzno. Samo se bojim da se siljatije dupe ne uklopi sa celom linijom motora? Jel probao to neko, neka slika mozda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC
Eh videh (moguce taj isti?) FZR ko moj - sa maskom od R1 u Zemunu. Crni R1 oklop' date=' kompletan. I prednja maska, i bocne maske, i rezervoar, i sediste, ma sve. Cak mu napred zbudzio onu turbo casicu ;). I sad, deluje onako kao budzevina, samo iz razloga sto motor izgleda ko da je padano 50 puta sa njega. Tj nije bash ocuvan. A laik bi se mozda i zeznuo da je to original R1. Medjutim, meni se kod R1, bar kod tog njegovog, nije svidela prednja maska bas toliko, tj ima ova maska sa okruglim svetlima neki smek. Medjutim, ono sto je strava je dupe.

 

Sta mislite o zameni dupeta na FZR-u? Staviti neko modernije dupe? Dal bi to poruznilo motor? Mislim dupe na fzr je bas ono upadljivo retro, da ne kazem ruzno. Samo se bojim da se siljatije dupe ne uklopi sa celom linijom motora? Jel probao to neko, neka slika mozda?[/quote']Pa taj FZR ima ozadi kompletan rep od R-1 sa nosacem ide sraf na sraf.Boban iz zemuna je to radio mislim da je i on na forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ništa ne diraj!!! :evil: Za te pare kupuj opremu za glavu ledja dupe kolena laktove jaja, batali kozmetiku, :x bajk je u savršenom stanju!!! Oprema za tebe i njega, potrošni materijali i mlogo mlogo goriva :idea:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok
Ništa ne diraj!!! :evil: Za te pare kupuj opremu za glavu ledja dupe kolena laktove jaja' date=' batali kozmetiku, :x bajk je u savršenom stanju!!! Oprema za tebe i njega, potrošni materijali i mlogo mlogo goriva :idea:[/quote']

 

Ukratko "nikad forma ispred sustine!" (ujedno i dobra zivotna filozofija)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo.
Pritegni šrafiæi' date=' ne èaèkaj dugmiæi, podmaži toèkiæi..... i broji kilometražu...[/quote']

 

Genijalan odgovor!

Pocecu da se vodim njime! :) Samo bih dodao "...i na motor nabaci neki pièiæi..." :lol:

I ja vidjeh taj FZR=>R1, moje laicko misljene: lici, al nije bas to-to ... Mislim da je bolje osvjeziti samo originalni koncept motora, nego sto-sta budziti i kvariti prvobitnu ideju,,,

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd

Brate kako si krenuo,lepo ti od makine napravi streetfighter-a i resio si se svih dilema.malo onog,ovog i gotovo.I ja sam se non stop dvoumio sta da radim i izkombinujem pa sam prekratio muke sebi.Sad uzimam HORNET i napravicu fighter-a od njega i gotovo.Evo ti adresa francuskog sajta pa mozda dobijes jos inspiracije. :D

WWW.MOTOTUNING.COM i kliknes na GALERIJE i uzivaj :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

404.jpg

404.jpg

404.jpg

 

ovo su dva ZXR-a iz '89-e. Crveni je sa r1-2005 oklopima, a drugi je od K2 Suzukija. Farovi su od Peugeot skutera(15e), pleksi od Ivana (25e) .

Jos bolje izgleda sa oklopima od ducatija 999, poslacu slike kada zavrsim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
404.jpg

E0Ux6_39139641wq9.th.jpg

404.jpg

 

ovo su dva ZXR-a iz '89-e. Crveni je sa r1-2005 oklopima' date=' a drugi je od K2 Suzukija. Farovi su od Peugeot skutera(15e), pleksi od Ivana (25e) .

Jos bolje izgleda sa oklopima od ducatija 999, [b']poslacu slike kada zavrsim[/b].

 

Zavrshi li ti to batice?

 

Lik mi valja dupe sa R1 bajka za samo 40E. I ubedjuje me da ide na mog FZR-a shraf na shraf i da izgleda do jaja. I sad mi opet bacio zishku. eto primam se da to probam, ako se zahebem, ili provalim da je motor izgubio na shmeku, najmanji problem da ovde zalivadim rep od R1 a da vratim stari rep... Mislim ono bash mi to nesto neda mira, kopka me, moram probati, ono bar da mogu sutra unucima da pricam - eto probao sam i to ;)...

 

E sad, najveci problem je u sledecem. Ja sam vezara, tj ja nemam pojma ni de su shrafovi za sediste, ni kako se skida plastika, ni djes to pritisnuo, ni dje je akumulator, ama bash nista. Jel zna neko nekog baju, ono majstora za budzevine - Proka pronalazac za motore itd ;) kome bi ja mogao odneti taj rep, pa ono - da se poigramo, da vidim ja dje je on to pritisnuo?

 

Naravno, castio bi coveka za akanje oko toga...

 

Jel postoji takav u BG-u?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova

Uzeo sam neofarban rep od R1 2002-2003 godiste, kako mi objasnishe - zadnji model koji ima auspuh sa strane, ostali R1 modeli furaju auspuh ispod sedista? I sad ja sam pitao tog plasticara, jel moze taj rep na mog FZR-a i on kaze, svi koji imaju fzr-a moje godiste stavljaju upravo taj rep? Sta znam. To je jedan najobicniji komad plastike, bez ikakvih rupa, neosmirglan, neofarban, bez sedista, ma nista tu meni nije jasno. Mada kad mi pokazao ofarbane oklope - moram priznati da izgledaju mnogo ozbiljnije nego neofarbani - koji izgledaju nepojmljivo odvratno i uopste ne ulivaju poverenje da ce to liciti na nesto. Taj plasticar mi je objasnio da se sedista prave od shper ploce, pa se na to stavi sundjer, pa se presvlace kod likova koji presvlace kozom namestaj itd..

 

Jel zna neko de bi mogao da nadjem ili napravim ta sedista? Dal ima osoba na ovom forumu koja se bavila tim sportom? Tj menjanjem maski drugacijih od fabrickih? I to da bash ima iskustva sa konkretnim FZR-om koji bi ja zbudzio? Pomazhite hebemu misha ;) de cu sad sa ovim repom :lol:...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

Imaj u vidu da sedište (vozaèevo) nije ravno, nego ima svoju zakrivljenu formu. E, to sa šper ploèom neæeš izvesti. Taj rep nije skup, ali podji od toga da od sistema "šraf na šraf" uve iskrsne još 100 sitnica pa bude skuplja dara nego mera. Npr. to sedište od R1 košta, nisam baš najsigurniji, i do 100 evra. Moj ti je savet da ako se odluèiš na tako nešto sve dobro staviš na papir, pa onda vidi dalje šta i kako.

Ja lièno se ne bih upuštao u to.

NE MENJAM MOJA 2 PREDNJA FARA NI ZA ŠTA...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric
Uzeo sam neofarban rep od R1 2002-2003 godiste' date=' kako mi objasnishe - zadnji model koji ima auspuh sa strane, ostali R1 modeli furaju auspuh ispod sedista? I sad ja sam pitao tog plasticara, jel moze taj rep na mog FZR-a i on kaze, svi koji imaju fzr-a moje godiste stavljaju upravo taj rep? Sta znam. To je jedan najobicniji komad plastike, bez ikakvih rupa, neosmirglan, neofarban, bez sedista, ma nista tu meni nije jasno. Mada kad mi pokazao ofarbane oklope - moram priznati da izgledaju mnogo ozbiljnije nego neofarbani - koji izgledaju nepojmljivo odvratno i uopste ne ulivaju poverenje da ce to liciti na nesto. Taj plasticar mi je objasnio da se sedista prave od shper ploce, pa se na to stavi sundjer, pa se presvlace kod likova koji presvlace kozom namestaj itd..

 

Jel zna neko de bi mogao da nadjem ili napravim ta sedista? Dal ima osoba na ovom forumu koja se bavila tim sportom? Tj menjanjem maski drugacijih od fabrickih? I to da bash ima iskustva sa konkretnim FZR-om koji bi ja zbudzio? Pomazhite hebemu misha ;) de cu sad sa ovim repom :lol:...[/quote']

 

1. Koliko sam ja shvatio, ti si uzeo samo plastiku repa. A gde je ram od repa, stop lampa, sedista (mislim da se sedista ne mogu napraviti da valja). Ti si uzeo najjeftiniji deo.

2. Mislim da nema nekog smisla to raditi. Taj rep se posle nece "dizajnerki" uklapati sa ostatkom motora nikako. Po meni je taj motor lepsi takav kakav je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Mačvanska Mitrovica

odlicna tema...u poptunosti te razumen sto hoces da promenis izgled svije masine....imas dosta kombinacija i izbora...proguglaj i vidi neke primere...samo shvati da to nije nimalo jeftino...ljudi na zapadu to rade da bi dali svom motoru neki licni pecat tj.da bi personalizovali njegov izgled..a ne da im motor lici na najnoviju masinu...to je vakako skupo...ima ljudi koji su i ovde to radili...neki uspesno neki ne!?tako da mogu da ti preporucim da uzmes profi majstore i profesionalce i da nedozvolis nekim amaterima da ti cackaju oko bajka...farbach ti je dao neke primere,raspitaj se kod njega,mozda on zna ljude koji to rade...u svakom slucaju sretno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

"A kazes moze da se nabudzi? Pa neka ti nabudzi taj koj' ti je rek'o da moze" :lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Ljudi imaju averziju prema budzevinama zato sto retko vide uspeli budz vec neke amaterske pokusaje. Ova Yamaha iz 1989 je u Hrvatskoj udata za 5000 e. Nemam sliku kada je bila potpuno zavrsena, sa pleksijem i jos nekim sitnicama.

U Srbiji budzevine motora odredjuje zakon entropije, motor se polako krnji dok ne postane streetfighter. ALI TO NIJE VOLJNI CIN NEGO NUZDA.

404.jpg

luzVK_92742509nu6.th.jpg

CsuL4_28285641sk9.th.jpg

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

slicno je i sa farbanjem. Prva boja je i dalje dobitna kombinacija za prodaju, sem kada je druga boja kao na ovim Coronama .Boja a ne pvc folija.

404.jpg

esosZ_14012581jt1.jpg

14Hto_46500677le7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova

Auf al su te Corone shmekerski ofarbane :shock: :!:, ocu i ja, ocu i ja taku masku :jecaj:...

 

E vec sam u pregovorima sa doticnim gospodinom Farbach-om koga mi toplo preporuciste, teracu moju bebicu kod njega u Sremsku Mitrovicu, pa cemo da ga zbudzimo. Ponecu i foto aparat pa cu detaljno snimiti ceo postupak + cu staviti na papir sve troskove + cu sve to postovati ovde - ono u mom fazonu, sve do detalja ;), pa cemo razdemistifikovati pricu zvanu budzenje. Sasvim sam siguran da ima dosta ljudi ovde koje zesce zanima ovo, samo se boje, imaju nepoverenja prema majstorima amaterima, itd. Pratite ovu temu pa cemo da vidimo...

 

Ovako za sada idu cene.

 

Rep Yamaha R1 - 2002-2003 god:

 

Rep - oklop - 40E

Zadnji poklopac sa sve svetlima - 30E

sedista (nije shper ploca - pleksiglas) oko (tako sam shvatio - mozda sam se zahebo) 20-30 E

Novi ram za rep - 20E

Farbanje - ne znam...

 

Znaci zamena repa, koji po recima srucnjaka je i najzahebani deo jer mora da se pravi ram, trt-mrt - preko 100E za sada, videcemo kad budem imao preciznije informacije, tj kad zavrshim ceo postupak...

 

E sad, oklop bi trebao da je dosta jednostavniji za budzenje od repa, tako mi rekoshe. Nadjoh neke komplet oklope (R1 2002-2003) ofarbane za 150E - ali nemojte me drzati za rec, videcemo...

 

Zasto budziti - pa sto da ne. Ako ste ljudi estete, a yamaha modernija vam je preskupa, sadasnji motor vam odgovara samo je malko staromodan, svidjaju vam se & uzdishete za novijim linijama dizajna - sto da ne, ako nije nesto mega preskupo. Ionako je to samo plastika, kapiram da nista bitno ne mozhe da se shebe, samo motor malko obuches u dizajnerski lepshe ruho, nista epohalno...

 

Uostalom videcemo na kraju na sta to lici i dal se isplati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Obavezno postavi sliku kako izgleda motor pre prepravke!!!

Licno mislim da je to mnogo para za uloziti... po mojoj gruboj proceni tebe ce to kostati oko 700-800e ako ne i vise... Ako zamenis sve oklope moraces i far da zamenis i pokazivace pravca... ma sve.. No ako ce kranji efekat biti tvoje zadovoljstvo onda ti se to isplati verujem...

Sad, ko sam ja da prica protiv budzenja?? Ne znam da li je neko na forumu vise budzio motor??? Samo sto sam ja isao drugacijom linijom.. Treba mi drugi rezervoar, koji ima da se nadje, evo ovaj skuplja prasinu godinama, daj neke sitne pare i nosi... ne moze da stane na ram, ima rupu gde ne treba... ma ce bice sredjeno... brusilica, busilica, malo gvozdja i CO2 i eto ga, kao saliven... Tako je i sa vecinom ostalih delova koji nisu standarni...

Krajnji efekat, danas otisao do poste i parkirao na trotoaru i gledam ga iz poste (guzva) i primetim da se ljudi okrecu i zastajkuju i gledaju u motor... Dok sam vozio MZa bio sam na stelthu a sada :) :) Lagao bih da mi ne prija taj show-off :) :) :)

Dakle, moj ti je savet ako vec imas volje i finansija da tu pricu o prepravci izvedes do kraja ne moj se zaustaviti samo na lepsim i oblim plastikama... uradi jedan lep paint, da se usareni i DzANDzI da bude jedinstven!!! Pa sledeci put kada se neko parkira pored tebe sa R1 a ti sa curom koja se lozi na isti... e pa kada vidi tvoj motor shvatice da se u stvari ne lozi na R1 nego na FZR 500 :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
700-800e ako ne i vise...

 

Iju! :shock: Pa iskren da ti budem' date=' po mojoj proceni, isto gruboj - trebalo bi da je duplo manje, no videcemo na kraju. 700-800 je bash previshe para za tako nesto... Aj rep cu zbudziti pa cu videti za ostalo... Ono da ne bude posle - kad se presaberem sav se oduzmem...

 

Pa sledeci put kada se neko parkira pored tebe sa R1 a ti sa curom koja se lozi na isti... e pa kada vidi tvoj motor shvatice da se u stvari ne lozi na R1 nego na FZR 500

 

Ehehe :kul:, eh ne mozhe ni jedna ribica da se lozhi na R1 kolko ja mogu da se lozhim ;)...

 

Eh josh kad bi neko imao odlivak ovog motora: http://bjbikers.com/forum/viewtopic.php?t=7726 :lol: pa da se izlozhim do koske... Koja bi to budzevina bila, Ducati Desmocedici na fzr-a :lol: ladno bi doshli oni englezi sa BBC-a ono fifth gear i te fore, da to snime ;)... Kao negde u Srbiji - ducati za 2000E + 300 za plastiku :D... Srbija je cudo - sve mozhe ;)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
700-800e ako ne i vise...

 

Iju! :shock: Pa iskren da ti budem' date=' po mojoj proceni, isto gruboj - trebalo bi da je duplo manje, no videcemo na kraju. 700-800 je bash previshe para za tako nesto... Aj rep cu zbudziti pa cu videti za ostalo... Ono da ne bude posle - kad se presaberem sav se oduzmem...

[/quote']

 

Rep - oklop - 40E

Zadnji poklopac sa sve svetlima - 30E

sedista (nije shper ploca - pleksiglas) oko (tako sam shvatio - mozda sam se zahebo) 20-30 E

Novi ram za rep - 20E

 

Nadjoh neke komplet oklope (R1 2002-2003) ofarbane za 150E

 

To je vec 300e, plus jedno 20ak e za pravljenje sedista (sudnjer, koza, sivenje). koliko god bili ofarbani oklopi racunaj da moraju ponovo da se farbaju, nisu u istoj nijansi a i da jesu kad vec menjas ofarbaj sve ljudski!! Znaci materijal za pripremu za farbanje i farba i ruke i ruke za prepravljanje, minimum 200e ali minum, mozda vak i 250e sto je vec 570 a racunaj da ce ti 30 otici na telefone, gorivo tamo, gorivo vamo pa jos ako odes do sr. mitrovice to je vec 600e... E, ne znam da li se u kompletne oklope racuna i far i pokazivaci pravca a ako se ne racunaju to je jos jedno 150-200e... i to je vec vise od 700e!!!! Pa ce morati i el instalacija da se malo premesta, pa ne znam kak ce se hladnjak uklopiti u novu masku, pa usisi za vazduh pa rezervoar...

Ako sam negde pogresio u racunu ispravite me... nisam nikada to radio ali otprilike sta koliko kosta znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja