Jump to content

Moto Zajednica

Interpretacija zakona na moj način.

Recommended Posts

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Mislim da procentualno mnogo vise udesa izazovu trezni vozaci... ;)

 

A ja mislim da se svakodnevni broj alkoholisanih vozača u saobraćaju ne može izraziti procentima, već mora promilima, a znam da se broj nesreća izazvanih od strane alkoholisanih vozača izražava procentima, često dvocifrenim.

od 5-15%, ali isto toliko pijanih vozi, doduse ne bas u svako doba, ali nagledao sam se mortus pijanih ljudi u sred bela dana, cak su neki divljali kao magarci... >:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

...Zato sto je svestan najstrasnih sankcija pa ce voziti EXTRA EXTRA PAZLJIVO!!! (ako si procitao sta sam napisao...) Tako da nije budalastina i nebuloza kako si naveo. Logicno je, zar ne?  ;)

 

Jos logicnije bi bilo ne piti pre voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1831 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

...Zato sto je svestan najstrasnih sankcija pa ce voziti EXTRA EXTRA PAZLJIVO!!! (ako si procitao sta sam napisao...) Tako da nije budalastina i nebuloza kako si naveo. Logicno je, zar ne?  ;)

 

Ako već postanem neuobičajeno drčan i hrabar, strašne sankcije postaju zanemarive, tako da logiku i dalje ne vidim.

 

To je laicko razmisljanje o psihoaktivnim supstancama... Ja sam naveo samo poneke osnovne manifestacije. Nije isto. (ni priblizno...!)

 

"Laičko razmišljanje" potpuno prihvatam kao kvalifikaciju mog razmišljanja i pisanja na temu droga - ama baš nikako nisam kvalifikovan da dajem stručne ocene ponašanja ljudi pod uticajem droga.

Medjutim, vidjao sam ljude pod uticajem raznih droga - marihuane, haša, kokaina, heroina, eksera (ponešto i sam probao - mlados' ludos') i nikada nisam video nekog na ekseru ili kokainu ko je "pitomiji i nezainteresovaniji". Takodje vidjao sam pijane ljude koji su otupeli, pitomi, nezainteresovani, ne znaju gde su, haluciniraju.

 

Nisam rekao da alkohol i droga jednako utiču na čoveka. Rekao sam, i ponoviću - ispred "uglavnom otupljuje, iskrivljuje vise sliku stvarnosti, covek je pitomiji, nezainteresovaniji, ili pocne stvarno da "vrti filmove"" mogu ravnopravno da stoje i droga i alkohol jer se sve navedeno ispoljava i kod jednog i kod drugog.

 

Laički.

Iz iskustva.

S' poštovanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1831 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Da, ako si svestan da si od onih kojima popusta kontrola usled cuganja. (ima i drugacijih ljudi...)

 

Tačno.

Medicinskih fenomena ima.

Ali njihova brojnost se ne može izraziti ni promilima.

Mnogo je više onih koji drčno i hrabro tvrde da alkohol ne utiče na njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

@4_tocka_i_karoserija :

"Takodje vidjao sam pijane ljude koji su otupeli, pitomi, nezainteresovani, ne znaju gde su, haluciniraju."

 

Lepo je sto priznajes da si laik. Ali se onda i drzi toga...

Halucinacije mogu biti samo u delirijum tremensu tj. kod visegodisnjih TESKIH zavisnika od alkohola.

U normalnom cuganju tj. kod normalnih ljudi cak i veoma velike kolicine alkohola ne izazivaju halucinacije.

 

"Ako već postanem neuobičajeno drčan i hrabar, strašne sankcije postaju zanemarive, tako da logiku i dalje ne vidim."

 

Nadam se da valjda ne opisujes sebe!? Ako to na nekog deluje bas toliko i tako kako si napisao, onda to ukazuje na veoma duboki poremecaji u strukturi licnosti! Takvi bolje da ne piju i ne voze...

 

Na kraju krajeva ja zastupam tezu da zbog kojekakvih dilkana, normalni ljudi moraju da trpe sankcije koje su realno gledano namenjene tim istim dilkanima. A to nije u redu... Nismo svi isti pa da ga j.bes!!!

Boli me 0.0 alkohola u krvi po novom zobsu!

Cak ni jedno pivo ne smemo popiti... Mozda omirisati...

 

Samo represija, ogranicenja... A mozda smo svi mi ipak dilkani. Onda, ipak mozda tako i treba sa nama.  :(

 

Malo cu da doradim tezu.

1. Ljudi koji i pijani i trezni naprave stetu (dilkani). Uociti ih u startu i ne izdavati im dozvolu uopste.

2. Ljudi koji kad su trezni su sasvim ok, ali kad popiju krecu da prave stetu. U vozackoj im staviti naznaku 0.0 alkohola u krvi. Ako prekrse onda teske sankcije.

3. Ljudi koji su svesni i odgovorni. Bez zabrane. Ako pijani ipak naprave stetu, onda teske sankcije.

 

Ovako bi bilo idealno ali i utopisticki... Zakomplikovalo bi dobijanje dozvole (sto u nekim slucajevima i za neke ljude mozda i nije lose...) Ali bi i dalo slobodu i mogucnost normalnim ljudima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

@4_tocka_i_karoserija :

"Takodje vidjao sam pijane ljude koji su otupeli, pitomi, nezainteresovani, ne znaju gde su, haluciniraju."

 

Lepo je sto priznajes da si laik. Ali se onda i drzi toga...

Halucinacije mogu biti samo u delirijum tremensu tj. kod visegodisnjih TESKIH zavisnika od alkohola.

U normalnom cuganju tj. kod normalnih ljudi cak i veoma velike kolicine alkohola ne izazivaju halucinacije.

 

"Ako već postanem neuobičajeno drčan i hrabar, strašne sankcije postaju zanemarive, tako da logiku i dalje ne vidim."

 

Nadam se da valjda ne opisujes sebe!? Ako to na nekog deluje bas toliko i tako kako si napisao, onda to ukazuje na veoma duboki poremecaji u strukturi licnosti! Takvi bolje da ne piju i ne voze...

 

Na kraju krajeva ja zastupam tezu da zbog kojekakvih dilkana, normalni ljudi moraju da trpe sankcije koje su realno gledano namenjene tim istim dilkanima. A to nije u redu...

Boli me 0.0 alkohola u krvi po novom zobsu!

Cak ni jedno pivo ne smemo popiti... Mozda omirisati...

 

Samo represija, ogranicenja... A mozda smo svi mi ipak dilkani. Onda, ipak mozda tako i treba sa nama.  :(

 

0.3, ako nisi profi... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Da se vratim na vozacki ispit, tj. smijuriju.

 

Kada vozacki ne bi bio smijurija, moglo bi da se raspravlja o "profi" vs "amater" vs "motorista" vs ....sta god.

Ovako nema smisla. I profi je polagao isti vozacki kao i amater. Zasto bi on mogao vise da pije?

Sta to profija odvaja od amatera? Kilometri?

Glupost.

 

Npr. sad imamo kategorije A i "mali A" za motor.

Isto tako bi bilo moguce da od vozackog napravimo pravo obrazovanje.

Pa da imamo "osnovnu skolu", "srednju", "fax", "magistar", "doktor" ili tako nekako. Nivoi.

Pa ko uspije da zavrski osnovnu, ima 0.0 clausulu i ne smije vise od 40 po gradu,

a doktor bi mogao sa 0.3 promila da vozi 40, a sa 0.0 70.  Ove cifre su samo primjera radi.

 

Ako je neko polozio rigorozan ispit (na kojem nema korupcije i pustanja) da je u stanju da sa 70 km/h prodje kroz najstrasnije scenarie bez ogrebotine,

onda ne vidim zasto takom nekome ne bi to bilo dozvoljeno.

 

U slucaju da napravi neko sranje, ide ponovo na ispit, i onda ako se ispostavi da nema teorije da je ikada mogao da ga polozi ide u zatvor i on i onaj sto ga je pustio da prodje.

 

Zar nije tuzno da za mene i neku babu od 80 godina, koja ne zna ni kad se upiskila vaze ista ogranicenja?

Ako baba, kao i obicno, "ne koristi svoja ovlascenja"  (tj. vozi pola od ogranicenja), svi polude, a ako ih ne daj boze iskoristi i da po gasu,

njena anatomija je garancija sigurnog sranja na prvoj raskrsnici.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1831 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

@GhostMile i Fantom69

 

Svi zakoni na ovom svetu su formalno 'jednaki za sve', te mogućnost uvodjenja ovih kombinacija koje spominjete jeste samo utopija.

 

A, čak i kad bi varijanta sa "višim zvanjima" za "bolje vozače" funkcionisala, zamislite to u praksi - pa doktore bi murija zaustavljala 12-18 puta dnevno.

Šta bismo sa "čestitkama" na kućnu adresu? Kako kamera može da zna koju titulu ima vozač?

 

Zaboravite...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

@GhostMile i Fantom69

 

Svi zakoni na ovom svetu su formalno 'jednaki za sve', te mogućnost uvodjenja ovih kombinacija koje spominjete jeste samo utopija.

 

A, čak i kad bi varijanta sa "višim zvanjima" za "bolje vozače" funkcionisala, zamislite to u praksi - pa doktore bi murija zaustavljala 12-18 puta dnevno.

Šta bismo sa "čestitkama" na kućnu adresu? Kako kamera može da zna koju titulu ima vozač?

 

Zaboravite...

 

 

 

Ni danas nisu svi zakoni jednaki za sve. Primjera radi, policija smije da vozi preko 200 km/h po regionalnim putevima, ako je u potjeri.

Kada se postavi pitanje ugrozavanja drugih, zvanicni odgovor je da su policajci "specijalno trenirani" i da kao takvi ne predstavljaju opasnost ni na 200 km/h.

To je cinjenica i danasnja stvarnost.

 

Razmisljam, posto su i oni (pretpostavljam) ljudi, da bi onda svako mogao da plati i dobije taj "specijalni trening", zar ne?

Pa ako polozi, polozi. Mislim ako danasnji policajci bezbjedno voze 200 km/h medju gomilom neadekvatno obucenih vozaca,

onda bi to bilo jos sigurnije sa adekvatnom obukom svih vozaca.

 

Sto se tice cestitki i zaustavljanja, to jeste i srz problema. Cestitke su totalna nebuloza koja treba da nestane.

Kad bi ljudi dobili kvalitetan trening, potreba za kontrolama bi bila znatno smanjena, a doktor bi mogao da nalijepi "Dr" pored tablice,

kao jedno od mogucih milion rjesenja.....

 

Ali da je sve ovo utopija jeste. Cifre i materijalizam guraju ovakva rijesenja u utopiju, kao i sva ostala "dobra" rjesenja.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1831 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

@GhostMile

 

Kod nas drotovi ne smeju brže od 200 :)

 

Ja ne kažem da nisi u pravu, ali ti živiš u nešto uredjenijoj državi, sa "nešto manje korupcije" na svim nivoima, pa ti utopističke ideje i nisu toliko strane.

 

Zamisli Srbiju, u kojoj se i ovaj i ovakav vozački bez problema prolazi 'na foru', kad bi postojala mogućnost da imaš dozvolu da voziš kol'ko 'oćeš???

Pa nema tog (pijanog ili treznog) tatinog sina koji ne bi imao dva doktorata istaknuta na vidnim mestima. Zamisli tek onda bahatost tih magaraca koji i ovako svakom normalnom teraju strah u kosti...

 

 

P.S. jesi li razmišljao da posetiš temu "Promena nadimka na forumu" i da tražiš promenu u "DrugMile"  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

@GhostMile

 

Kod nas drotovi ne smeju brže od 200 :)

 

Ja ne kažem da nisi u pravu, ali ti živiš u nešto uredjenijoj državi, sa "nešto manje korupcije" na svim nivoima, pa ti utopističke ideje i nisu toliko strane.

 

Zamisli Srbiju, u kojoj se i ovaj i ovakav vozački bez problema prolazi 'na foru', kad bi postojala mogućnost da imaš dozvolu da voziš kol'ko 'oćeš???

Pa nema tog (pijanog ili treznog) tatinog sina koji ne bi imao dva doktorata istaknuta na vidnim mestima. Zamisli tek onda bahatost tih magaraca koji i ovako svakom normalnom teraju strah u kosti...

 

 

P.S. jesi li razmišljao da posetiš temu "Promena nadimka na forumu" i da tražiš promenu u "DrugMile"  ;D ;D

 

 

Zasto onda podrzavati ZOBS, kad je i onako sve korumpirano?

Ako si svjestan da tebe samo deru, a tatin sin te isto moze ubiti kao i da te ne deru.  ???

Meni smrducka na mazohizam.... 8)

 

E, da, Smrt Fashizmu!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

@GhostMile i Fantom69

 

Svi zakoni na ovom svetu su formalno 'jednaki za sve', te mogućnost uvodjenja ovih kombinacija koje spominjete jeste samo utopija.

 

A, čak i kad bi varijanta sa "višim zvanjima" za "bolje vozače" funkcionisala, zamislite to u praksi - pa doktore bi murija zaustavljala 12-18 puta dnevno.

Šta bismo sa "čestitkama" na kućnu adresu? Kako kamera može da zna koju titulu ima vozač?

 

Zaboravite...

 

 

 

Ni danas nisu svi zakoni jednaki za sve. Primjera radi, policija smije da vozi preko 200 km/h po regionalnim putevima, ako je u potjeri.

Kada se postavi pitanje ugrozavanja drugih, zvanicni odgovor je da su policajci "specijalno trenirani" i da kao takvi ne predstavljaju opasnost ni na 200 km/h.

To je cinjenica i danasnja stvarnost.

 

Razmisljam, posto su i oni (pretpostavljam) ljudi, da bi onda svako mogao da plati i dobije taj "specijalni trening", zar ne?

Pa ako polozi, polozi. Mislim ako danasnji policajci bezbjedno voze 200 km/h medju gomilom neadekvatno obucenih vozaca,

onda bi to bilo jos sigurnije sa adekvatnom obukom svih vozaca.

Sto se tice cestitki i zaustavljanja, to jeste i srz problema. Cestitke su totalna nebuloza koja treba da nestane.

Kad bi ljudi dobili kvalitetan trening, potreba za kontrolama bi bila znatno smanjena, a doktor bi mogao da nalijepi "Dr" pored tablice,

kao jedno od mogucih milion rjesenja.....

 

Ali da je sve ovo utopija jeste. Cifre i materijalizam guraju ovakva rijesenja u utopiju, kao i sva ostala "dobra" rjesenja.

 

 

Nekima od nas i ne treba taj specijalni trening, odgovorno tvrdim da vozim bolje nego 99% policajaca u Srbiji... Prosle zime sam jednog policajca na autoputu kod Nisa kad je bio zatvoren, okretao pod rucnom u kediju, covek se odusevio, a ja 15 godina cim dodje zima, desna ruka se ne dize sa rucne... ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

@ svim clanovima:

 

Ja nemogu verovati da ovde ima ljudi koji propagiraju i odbravaju pijanu voznju.

 

Nesrecu su nesrece i kao takve ce se uvek dogadjati jer su nepredvidive, medjutim sve i jedna nesreca koju je uzrokovao pijani vozac je predvidiva i mogla je biti sprecena i u tome je razlka izmedju normalnih nesreca i pijane voznje.

 

A to da neko bolje vozi pijan i da mu alkohol nesmeta nastavite da pricate svojoj deci jer samo ona u to mogu verovati. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

@ svim clanovima:

 

Ja nemogu verovati da ovde ima ljudi koji propagiraju i odbravaju pijanu voznju.

 

Nesrecu su nesrece i kao takve ce se uvek dogadjati jer su nepredvidive, medjutim sve i jedna nesreca koju je uzrokovao pijani vozac je predvidiva i mogla je biti sprecena i u tome je razlka izmedju normalnih nesreca i pijane voznje.

 

A to da neko bolje vozi pijan i da mu alkohol nesmeta nastavite da pricate svojoj deci jer samo ona u to mogu verovati

 

Naravno da je to tacno, ali pratim celu temu, i nisam primetio ni jednu od ove dve tvrdnje... Ako ti nije tesko, citiraj doticnog... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1831 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Zasto onda podrzavati ZOBS, kad je i onako sve korumpirano?

Ako si svjestan da tebe samo deru, a tatin sin te isto moze ubiti kao i da te ne deru.  ???

Meni smrducka na mazohizam.... 8)

 

E, da, Smrt Fashizmu!  ;)

 

Nije mazohizam. Čist optimizam.

 

Imam dve ćerkice od 5,5 i 7 godina. ZOBS podržavam u nadi da će dok one dodju do vozačkih dozvola ulice da budu mnogo bezbednije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1831 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Naravno da je to tacno, ali pratim celu temu, i nisam primetio ni jednu od ove dve tvrdnje... Ako ti nije tesko, citiraj doticnog... ;)

 

A koju si ti temu pratio, 'leba ti  ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Naravno da je to tacno, ali pratim celu temu, i nisam primetio ni jednu od ove dve tvrdnje... Ako ti nije tesko, citiraj doticnog... ;)

 

A koju si ti temu pratio, 'leba ti  ??? ???

 

Ko reklamira voznju u pijanom stanju...? Samo da napomenem, u Italiji, ako se desi udes, i ucesnik koji nije kriv, a na licu mesta se utvrdi da je pod uticajem alkohola, ali da je sposoban za upravljanjem vozilom, seta po liniji, pipa nos zmureci, itd, ne snosi posledicce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Naravno da je to tacno, ali pratim celu temu, i nisam primetio ni jednu od ove dve tvrdnje... Ako ti nije tesko, citiraj doticnog... ;)

 

A koju si ti temu pratio, 'leba ti  ??? ???

 

Ko reklamira voznju u pijanom stanju...? Samo da napomenem, u Italiji, ako se desi udes, i ucesnik koji nije kriv, a na licu mesta se utvrdi da je pod uticajem alkohola, ali da je sposoban za upravljanjem vozilom, seta po liniji, pipa nos zmureci, itd, ne snosi posledicce...

Ovo je absoluto netacno!  U Italiji kao i u Srbiji cak i da nisi kriv za saobracajnu nesrecu a vozio si pod dejstvom alkohola automatski si kriv.  To je bilo i u starom zakonu i u onom pre njega.  Pre petnaestak godina se u Italiji "tolerisala" voznja pod gasom, i umesto prijave policajci su cesto odvozili pijance kuci.  Medjutim u zadnjih 15-tak godina se pijana voznja itekako kaznjava.

U Italiji je dozvoljena kolicina BAC 0.08 jos od 1988.

 

Clan 186 Italijaskih Putnih Propisa (Article 186 of the Italian Road User Code) navodi da svi vozaci koji upravljaju vozilom pod uticajem alkohola moraju biti uhapseni i kaznjeni zatvorom do 1 meseca i novacno kaznjeni  ukoliko nije bilo tezih krivicnih dela.  Takodje vozacke priviligije se suspenduju u ptrajanju od 15 dana do 3 meseca ili od 1 meseca do 6 meseci ukoliko je vozac nacinio vise prekrsaja u periodu od godinu dana.

 

Takodje po novom zakonu u Italiji koji je na snazi od Maja 2008 godine policija moze trajno oduzeti vozilo ukoliko je vozac imao vise od 0.15 alkohola u krvi.  Vozilo se onda aukcijski prodaje ili se daje na koriscenje policiji. 

 

http://www.nhtsa.dot.gov/people/injury/research/pub/dwiothercountries/dwiothercountries.html

 

Internet je cudo!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Naravno da je to tacno, ali pratim celu temu, i nisam primetio ni jednu od ove dve tvrdnje... Ako ti nije tesko, citiraj doticnog... ;)

 

A koju si ti temu pratio, 'leba ti  ??? ???

 

Ko reklamira voznju u pijanom stanju...? Samo da napomenem, u Italiji, ako se desi udes, i ucesnik koji nije kriv, a na licu mesta se utvrdi da je pod uticajem alkohola, ali da je sposoban za upravljanjem vozilom, seta po liniji, pipa nos zmureci, itd, ne snosi posledicce...

Ovo je absoluto netacno!  U Italiji kao i u Srbiji cak i da nisi kriv za saobracajnu nesrecu a vozio si pod dejstvom alkohola automatski si kriv.  To je bilo i u starom zakonu i u onom pre njega.  Pre petnaestak godina se u Italiji "tolerisala" voznja pod gasom, i umesto prijave policajci su cesto odvozili pijance kuci.  Medjutim u zadnjih 15-tak godina se pijana voznja itekako kaznjava.

U Italiji je dozvoljena kolicina BAC 0.08 jos od 1988.

 

Clan 186 Italijaskih Putnih Propisa (Article 186 of the Italian Road User Code) navodi da svi vozaci koji upravljaju vozilom pod uticajem alkohola moraju biti uhapseni i kaznjeni zatvorom do 1 meseca i novacno kaznjeni  ukoliko nije bilo tezih krivicnih dela.  Takodje vozacke priviligije se suspenduju u ptrajanju od 15 dana do 3 meseca ili od 1 meseca do 6 meseci ukoliko je vozac nacinio vise prekrsaja u periodu od godinu dana.

 

http://www.nhtsa.dot.gov/people/injury/research/pub/dwiothercountries/dwiothercountries.html

 

Sahrani me skroz... ;D U pravu si, davno bese, moj drugar je ziveo tamo, on mi je to i pricao, ali on se vratio u Srbiju `96te...

Izvinjavam se... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Naravno da je to tacno, ali pratim celu temu, i nisam primetio ni jednu od ove dve tvrdnje... Ako ti nije tesko, citiraj doticnog... ;)

 

A koju si ti temu pratio, 'leba ti  ??? ???

 

 

 

                Evo ija pratim celu temu i neigde nisam vidi da neko propagira voznju u pijanom stanju ,izgleda da ti i RSV milienijum trazite dezurnog krivca koga nema.Nekome je samo krivo sto ne moze popiti pice -dva sto je sasvim u redu i ja to PODRZAVAM a ne da se neko narolja i sedne za volan .To su dve razlicite stvari ALOOOO.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Заговорник сам тога да никада пијан на мотор или за волан!

Посебно су ме изненадили подаци у додатку Вечерњих новости према којима је алкохол као узрок за изазивање саобраћајне несреће са смртним исходом заузео последњу позицију са свега 3%.  :o

На првом месту је, наравно, неприлагођена брзина...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja