Jump to content

Moto Zajednica

traze se sugestije na rutu

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Samo jednu stvar imam da kazem, a to su dve stvari: gde, kad, kako? :D:lol:

 

Salu na stranu. Kad bi krenuo i koliko planiras dana za to? Ako budem mogao da izorganizujem odmor, krecem i ja sigurno :D;)

 

Deluje mi da je to bar 4-5 hiljada km, sto znaci da je potrebno bar 15tak dana za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Samo jednu stvar imam da kazem' date=' a to su dve stvari: gde, kad, kako? :D:lol:

 

Salu na stranu. Kad bi krenuo i koliko planiras dana za to? Ako budem mogao da izorganizujem odmor, krecem i ja sigurno :D;)

 

Deluje mi da je to bar 4-5 hiljada km, sto znaci da je potrebno bar 15tak dana za to.[/quote']

 

Welcome aboard! :)

 

8107.5km kaze auto route. Krenuli bismo polovinom jula. Mislim oko 3 nedelje da bi nam bilo taman. Manje od toga je jurnjava u kojoj ne bi stigao nista da vidis a ako odem na vise od toga, necu morati da se vracam ni na posao a ni kuci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

8107.5km kaze auto route. Krenuli bismo polovinom jula. Mislim oko 3 nedelje da bi nam bilo taman. Manje od toga je jurnjava u kojoj ne bi stigao nista da vidis a ako odem na vise od toga' date=' necu morati da se vracam ni na posao a ni kuci :)[/quote']

 

Ako auto route kaze da je to 8107km, onda racunaj da je to bar 9000km jer ti on neke deonice nekako malo skrati nekom precicom (citaj, zemljanim putem), al ok, nije neka bitna razlika.

 

Kako stoje stvari sa vizama, jel' ruta pokriva zemlje sengena ili se prelazi i preko neke koja trazi zasebnu vizu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

8107.5km kaze auto route. Krenuli bismo polovinom jula. Mislim oko 3 nedelje da bi nam bilo taman. Manje od toga je jurnjava u kojoj ne bi stigao nista da vidis a ako odem na vise od toga' date=' necu morati da se vracam ni na posao a ni kuci :)[/quote']

 

Ako auto route kaze da je to 8107km, onda racunaj da je to bar 9000km jer ti on neke deonice nekako malo skrati nekom precicom (citaj, zemljanim putem), al ok, nije neka bitna razlika.

 

Kako stoje stvari sa vizama, jel' ruta pokriva zemlje sengena ili se prelazi i preko neke koja trazi zasebnu vizu?

 

Manje vise sve su clanice sporazuma. Treba ti jos svajcarska viza, koja kad imas sengen, je pitanje formalnosti i britanska viza jer je Gibraltar GB. Ni ona, u tom slucaju, ne bi trebalo da ti bude neki problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ok. A jesi li razmisljao o finanskijskoj konstrukciji tog puta, kako tu stvari stoje?

 

Cini mi se da takav put ispod 1500e ne vredi ni planirati. Uz spavanje u hostelima, neku manje fensi varijantu za klopu, trebalo bi da izmedju 60 - 100e po danu budu troskovi. Sta mislis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Ok. A jesi li razmisljao o finanskijskoj konstrukciji tog puta' date=' kako tu stvari stoje?

 

Cini mi se da takav put ispod 1500e ne vredi ni planirati. Uz spavanje u hostelima, neku manje fensi varijantu za klopu, trebalo bi da izmedju 60 - 100e po danu budu troskovi. Sta mislis?[/quote']

 

Nisam se ozbiljno upustao u to. Ruta sam napravio pre 2 sata. Ja mislim da je oko 2000EUR realna cifra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 807 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Hrana i benzin za 20 dana

+ detaljniji servis pre puta

+ 1 zamena ulja negde

+ troškovi viza

________________

mislim da je 2000€ taènije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Kojim motorima planirate da krenete?

 

Dva V-Strom DL1000

 

evo izmena:

 

<a href=j1V9G_evropa10ws.th.jpg' alt='j1V9G_evro

 

 

Tu u povratku treba da uglavim i Alpe. Ovo sada ima oko 5.500km. 20 dana, taman. Stignes i da vidis nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Taman htedoh reci da bih izbegao Albaniju. Bolja je i realnija ta tura.

 

ej ali ni ja nisam ni u jednom trenutku hteo da idem u Albaniju. Nisam ni primetio da je auto route to uradio. Tek kad sam video da svi (i ovde i na MM forumu) pricate o nekoj Albaniji, video sam da je to stvarno tamo uctrano

 

I evo u novoj verziji je nema, da ne brinete :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Ja sam za Veliku Evropsku turu, ali imam par sugestija.

 

1. Ako nije problem da sacekas 2007 da makar malo savladam Stroma.

 

2. Ako vec stignes do Gibraltara, glupo je ne otici do Lisabona. Odatle preseces do Madrida.

 

3. Kad vec dodjes do Bordoa, provozas se i do obala Normandije (divne plaze Utah, Omaha, Gold, Juno, Sword). Odatle se pravcem Pariz-Ardeni, povezes sa vec datom rutom.

 

Jeste da se put malo produzava, ali je ono sto moze da se vidi nezaboravno. Racunam da su potrebne cetiri nedelje i oko 2500Evrica (sto za dati dozivljaj i nije puno).

Usluge strucnog vodica nudim besplatno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

ovako:

 

1. Count me in! Sa Freewindom ili nekim novim i jacim, verovatnije cak sa nekim novim.

 

2. Mislim da put ne bi trebao da traje manje od 2 nedelja, ali nikako preko 3 nedelje. Takodje, mislim da uz normalno trosenje, ne stekanje ali ne ni rasipanje realno mora da se planira ukupni trosak od oko 2500 Evra.

 

3. Mislim da bi dobro bilo da kad se organizujemo oko puta, smislimo lep elaorat, napravimo projekat a onda kontaktiramo Nis, OMV, Lukoil, i druge poterncijalne sponzore. Nista mi nece smetati da mi oblepe motor a da mi plate benzin. Takodje, ovaka varijanta se uvek pravi sa nekom TV koja kasnije snimke uoblici u program i emituje ga, ali pricacemo o tome, tu sam na svom terenu..

 

4. Mislim da mozda Smajser ima pravo - mozda bi bilo pametno da se sledece godine pravi "mala evropska tura" a onda 2007 velika, koja bi bila eventualno sponzorisana ...

 

eto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Sponzorisanje je odlicna ideja. Takodje se slazem da je potrebna dugotrajna i veoma slozena priprema.

:paper:

Jedno pitanje...jel mozda planirate da vodite svoje zene/devojke? Cisto zbog logistike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Bas sam hteo da predlozim Djuri da eskivira zenu ako ide na plazu u Barseloni(moja devojka makar nije bila odusevljena) posto tamo izgleda na pustaju devojke na plazu sa gornjim delom kupaceg. Kad Djura lisac eskivirao ceo put :D

 

Andrej opaka ti ta narodna umotvorina!

 

Smajser pa povedi nekog drugara(zenskog) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Nema problema za zenske drugare. Mislim da bi svaka odusevljeno prihvatila poziv za ovakvu turu ( jos ako sedi iza nekog pravog maco bajkera....). :fcab:

 

Sto se tice plaze u Barseloni, ni to nije problem. I mi konja za trku imamo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

zene ostavit doma, natankat ljubavi nase na 2 tocka i put pod `noge`. sto vise zaobilazit autoputeve i nema frke. svajcarsku vizu izvadi sto rece Djuro i eto sengena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja