Jump to content

Moto Zajednica

Koji enduro do 500 kubika za manje od 1500 evra

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ziko, pogledaj ovaj oglas, jako je povoljno ako su mu mane samo ono sto je vlasnik napisao.

http://www.polovniautomobili.com/oglas271473/honda_transalp_600_v/

Na telefon iz ovog oglasa niko se ne javlja (za sada). Pokušaću da ga pozovem sutra.

Pored ovog oglasa ima još veoma povoljnih ponuda za TRANSALP. Međutim smatram da je ovaj model zaista težak i komplikovan motor (202 kg, dva cilindra, vodeno hlađenje ...). Ne znači da ovaj model ne dolazi u obzir, ali bih ipak pre ovoga morao da ga "zajašem" (motor svakako). Slično važi i za KLE, stim što je po mom mišljenju ovaj motor suviše "navijen" za jedan enduro motor. Za KLE je veoma zanimljivo i to što stručna lica (mehaničari) smatraju da ga treba "zaobići" (zbog konstruktivnih nedostataka), dok korisnici smatraju da je taj motor izvanredan!? I KLE je i dalje u razmatranju, stim što po ceni malo odskače od konkurenata?

Možda grešim alii mi se čini da je Honda NX i viša i "duža" od XL. Voleo bih takođe da imam podatke o visini sedišta i međuosovinsko rastojanje za XT i KLE.

Hvala forumašima na nesebičnoj pomoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Honda Transalp ili XTZ 660 (pitanje je sad)

Treba mi savet mnogo HITNO!!!

Danas sam skuterom prešao oko 150 km da bih pogledao i isprobao neke motore iz oglasa. (Smrzo sam se načisto i jedva kucam ovo).

Probao sam Dominator 650. Za moje "gabarite" definitivno premalo motorče. Ako vozimi  i saputnicu postaje vrlo "čupavo". Dakle dominator otpada. Isti je slučaj i sa XL 600. Slična situacija je i sa KLR.

Međutim neplanirano sam pogledao (probao) Transalp 600 (1989 god) i XTZ 660 (1992god). I oba mi "pasuju" (ko dupe na nošu)! Oba motora su u dobrom stanju i nije neophodno hitno ulaganje u njih (osim registracije). I cena im je slična (1400-1500e).

S obzirom da do danas ova dva motora nisam ni uzimao u razmatranje, (što podrazumeva vrlo "oskudno" poznavanje karakteristika istih), a s obzirom da sam čvrsto rešio da u narednih nekoliko dana postanem vlasnik upravo jednom od njih, pomagajte savetima! Kakva je pouzdanost ovih motora, potrošnja (pri 80-90km/h), udobnost na dužem putovanju (normalno udvoje), upotrebljivost po gradu kao i na "lakšem" makadamu (poljskom putu). Uzeo bih ja oba ali .... .

Hvala svima na saradnji u odabiru.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Za motore tih godista presudno je stanje konkretnih primjeraka pa onda sve ostalo. Inace, bez obzira sto su vremesni, oba su vrlo kvalitetni motori. Za putovanje u dvoje i na duzi put, V2 motor transalpa je ugladjeniji, sa manje vibracija i mirniji. Potrosnja je slicna. Ostalo je na tebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ziko, pogledaj ovaj oglas, jako je povoljno ako su mu mane samo ono sto je vlasnik napisao.

http://www.polovniautomobili.com/oglas271473/honda_transalp_600_v/

Na telefon iz ovog oglasa niko se ne javlja (za sada). Pokušaću da ga pozovem sutra.

Pored ovog oglasa ima još veoma povoljnih ponuda za TRANSALP. Međutim smatram da je ovaj model zaista težak i komplikovan motor (202 kg, dva cilindra, vodeno hlađenje ...). Ne znači da ovaj model ne dolazi u obzir, ali bih ipak pre ovoga morao da ga "zajašem" (motor svakako). Slično važi i za KLE, stim što je po mom mišljenju ovaj motor suviše "navijen" za jedan enduro motor. Za KLE je veoma zanimljivo i to što stručna lica (mehaničari) smatraju da ga treba "zaobići" (zbog konstruktivnih nedostataka), dok korisnici smatraju da je taj motor izvanredan!? I KLE je i dalje u razmatranju, stim što po ceni malo odskače od konkurenata?

Možda grešim alii mi se čini da je Honda NX i viša i "duža" od XL. Voleo bih takođe da imam podatke o visini sedišta i međuosovinsko rastojanje za XT i KLE.

Hvala forumašima na nesebičnoj pomoći.

 

 

Kad malo bolje pogledas, mozes za oko 15000 da nadjes 5-8 godina mladjeg klea, sa ubedljivo najeftinijem odrzavanjem, pouzdanoscu u koja je postala legendarna, dobijes gomilu od motora, sa manje kila(180), manji potrosac(4-6l/100km), 50 evra manja registracija, i vrlo zivahan agregat jaci od bilo cega u toj klasi... Gde ces vise... A da ima propusta, ima ih vise nego buba... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Oces mog Pegasa 650?

 

Ta jamaha od 660 se jako dobro pokazala, ali razmisli o Pegasu ( ja bi uvek pre kupio motor od ovakvih normalnih ljudi sa naseg foruma nego od preprodavaca koji ni neznaju sta prodaju )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

HITNO. XTZ 660 ili Transalp 600?

Zahvaljujem svima koji mi daju savete i ponude i za neke druge motore, ali ja imam veoma ozbiljan razlog što sam se opredelio upravo za jedan od ova dva. Visok sam 195cm i težak 95kg. Problem je što sam izrazito nesrazmerno građen , odnosno mnogo mi "štrče" noge i ruke, pa mi je svaki motor i prekratak i prenizak. Udvoje se situacija još dodatno komplikuje. Ko nema ovakav problem može da bira motor po "ćefu" što ja nažalost ne mogu. U poslednjih par dana "zajahao" sam baš dosta modela (enduro) i definitivno se pokazalo da jedino ova dva motora zadovoljavaju (uglavnom) ovaj osnovni kriterijum, a mogu se nabaviti za 1200-1500 evra.

Znači XTZ 660 ili TRANSALP 600?

Smatram da je Transalp mirniji i "uglađeniji", ima šire sedište, nešto je brž, ima bolji vetrobran ....

XTZ bolje "poteže" na niskim obrtajima, ima manje delova (jedan cilindar), te smatram da je jeftinije održavanje.

Ono što ne znam je: Pouzdanost, ekonomičnost, udobnost (subjektivni osećaj), upravljivost. Ukratko rečeno ne znam ono što se uoči tek nakon dužeg korišćenja nekog modela. Očekujem pomoć upravo od onih koji voze ove motore. Neka napišu prednosti i mane za ova dva modela. Hitno.

p.s. Zna li neko podatke za visinu sedišta i međuosovinsko rastojanje za ove motore?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd>kod Bigz-a

Ja bih uzeo Transalpa ali po svemu sto si pisao mozda bi jedan cilindar bio bolji izbor za tebe - znaci XTZ 660.

Verovatno gledas neku koja je ovo godiste a ovde ima svih informacija i fin text o njoj:

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/yamaha/yamaha_xtz660z_ten%2091.htm

 

srecno sa kupovinom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Niko ne moze da donese odluku umesto tebe!

To su dobre masine, pouzdane, ali vremesne. Svaka ima svojih prednosti i mana, uzmi ono ste ti se vise svidja. Naravno da ces posle imati dilemu da li si dobro odlucio, a ako mislis da si pogresio ti prodaj, pa iz pocetka!

Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Evo da se i ja malo umešam...Bio sam u sasvim sličnoj dilemi(trilemi),pa sam sam se savetovao sa mojim šabačkim bajkerima.Moj omiljeni model je XTZ 660,medjutim drugar koji ga je imao je rekao da puno troši(čak i 8 l/100 km!!!),da je petoventilska tehnika donela više glavobolje nego koristi,a pošto je i majstor-mehaničar nemam razloga da mu ne verujem.Vozio sam njegovog Transalpa,koji je 1987 god. i prešao 120 000km,on sa njim nema nikakvih problema,a stiže na skoro sve skupove na Balkanu.Meni je Honda bila malo "lenja i teška" za upravljanje(ništa zlonamerno),ali kultura rada motora je izvrsna.E sad,ja imam 88kg i 183 cm visine,a her Žika je pogolem ;)

Što se tiče Yamahe,ja sam dobio savet da je običan XT 600 najzahvalniji stroj (opet ga je posedovao moj drugar),ali ja sam ciljao na dva cilindra jer sam se nešto smorio sa KLR-om 600.Tako sam se opredelio za KLE 500 iz praktičnih razloga (čitaj jeftin i pouzdan) i u vožnji mi je najbolje legao.Moj kum ima BMW F 650 2000god.,jako mi se dopao svojim ponašanjem na putu,i dakako na izgled,ali puno košta a i održavanje nije naivna stavka.

Da ne davim više,moj glas ide definitivno za Hondu Transalp kada je her Žika u pitanju,to je legendaran motor koji vredi voziti.

Puno sreće i PAŽNJE pri kupovini Žile!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Rešeno je. Krenuo sam u potragu za TRANSALP, a  XTZ ostaje kao rezervna varijanta!

Već sam obišao i pogledao par primeraka u bližem okruženju (Niš, Aleksinac ...). Ovih dana nastavljam obilazak. U ponudi su uglavnom "uvezeni" motori i s obzirom da putujem skuterom (50 ccm), predstavlja mi problem da obiđem ponuđače iz udaljenih mesta (Sremska Mtrovica, Loznica Zaječar...). A zaista bi bilo i prilično glupo da pređem  sedamsto-osamsto kilometara da bih utvrdio da je neki motor krš.

Zbog navedenog zamolio bih kolege sa foruma (koji su iz ovih mesta ili prolaze kroz njih) da mi učine uslugu i "preliminarno" pogledaju ponuđene motore.

Znači Loznica, Sremska Mitrovica, Zaječar, Kruševac.

Svi koji imaju volju ili se nađu u poziciji da to učine neka me kontaktiraju na e-mail zika56@nadlanu.com ili na 018 4844765 ili na 064 2622239.

Unapred hvala. Odužiću se nekako.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Harley Davidson

Ziko, ja planiram ovaj da kupim, ako stignes pre mene neka bude tvoj!

 

 

>>Klikni ovde i pogledaj motor<<

 

 

Da dodam...onaj iza crveni je vec otisao. Isto gosite ista cena. Srecni kupac je izbrao bas taj. Hm...imao je priliku da bira, nadam se da je birao po boji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Harley Davidson

90-to godiste - ne registrovan - 2200eu  ???

Opšte informacije

Marka: Honda

Godina proizvodnje: 1990

Tip: Enduro / Cross

Fiksna cena: NE

Zamena: NE

Datum postavljanja: 16.01.2010.

 

Cena fiksna! Ja ne bih dao vise od 1600

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Onaj prvi motor (Subotica) je prodat. Ovaj drugi (Kruševac) pogledao jedan drugar i kaže da (pored ostalog) i poprilično "duva". Idem sutra prema Kraljevu pa ću da svratim da proverim. Za gospodina "ĐOKIĆA": Hvala na obaveštenju,a iz Zaječara neko nudi TRANSALP (1988 god). Da li ti je slučajno poznat taj motor? Hvala.

Moj e-mail je zika56@nadlanu.com , tel 018 4844765, ili 064 2622239. Hvala svima na pomoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Ziko, pogledaj ovaj oglas, jako je povoljno ako su mu mane samo ono sto je vlasnik napisao.

http://www.polovniautomobili.com/oglas271473/honda_transalp_600_v/

Na telefon iz ovog oglasa niko se ne javlja (za sada). Pokušaću da ga pozovem sutra.

Pored ovog oglasa ima još veoma povoljnih ponuda za TRANSALP. Međutim smatram da je ovaj model zaista težak i komplikovan motor (202 kg, dva cilindra, vodeno hlađenje ...). Ne znači da ovaj model ne dolazi u obzir, ali bih ipak pre ovoga morao da ga "zajašem" (motor svakako). Slično važi i za KLE, stim što je po mom mišljenju ovaj motor suviše "navijen" za jedan enduro motor. Za KLE je veoma zanimljivo i to što stručna lica (mehaničari) smatraju da ga treba "zaobići" (zbog konstruktivnih nedostataka), dok korisnici smatraju da je taj motor izvanredan!? I KLE je i dalje u razmatranju, stim što po ceni malo odskače od konkurenata?

Možda grešim alii mi se čini da je Honda NX i viša i "duža" od XL. Voleo bih takođe da imam podatke o visini sedišta i međuosovinsko rastojanje za XT i KLE.

Hvala forumašima na nesebičnoj pomoći.

Ali teziste mu je takvo da se ta kilaza i ne primeti, ja sam par cm nizi od tebe a iste kilaze i Trandza mi je kao biciklo za voznju a i ako padne veruj da nije neki problem da se digne, bas taj veliki motor sa dva cilindra na"dnu rama"i rezervoar koji ga grli mu daju solidno nisko teziste da ne moras da mislis o kilazi, zatim udobnost je prilicno dobra i ako te i malo"bije"vetar sad nije nikakav problem jer mozes lako da nabavis visi vizir za 30-ak eura, a o potrosnji da ne pricamo, ta kubikaza i konjaza a potrosnja oko 5l gde ces bolje... i naravno za kraj ono najvaznije zasto treba da kupis bas njega... zato sto je NEUNISTIV motor!!

Pozdrav  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ljudi sta je vama gledate TA 89  koji je presao 26000????????????  jel vi verujete u takve budalastine??? jos izgleda ceo ofarban...jos da je rekao da nikad niko nije pao sa njega onda bi bio pravi motocikl za kupovinu.......prilicno smesno....

 

Budite malo ralniji........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 600 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Bre brate covek trazi motor za manje od 1500eu.

Tako pise u naslovu.Samo sam linkovao 2 komada(koje je Zika vec video) za te novce.Nisam pricao o stanju - to je na njemu da vidi.

 

Ziko,daj link za taj Transalp u Zajecaru.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Mozda ima 126000 ali ako nije produvao i nista ne lupa (nista cudno za Hondin agregat) sto ga ne bi uzeo u obzir, valjda znas i sam da je kod nas u domenu teorije nalazenje motora sa servisnom knjizicom pa jedino da se kupi motor koji znas u detalje i siguran si da je toliko prosao (retkost, mene je ukenjalo slucajno da kupim motor koji znam od kad je uvezen 2000-e) ili da uz pomoc spiska stvari koje treba da proveris, ako nisi majstor, ili uz pomoc majstora ako hoce da podje, da kupis motor koji ima malu kilometrazu koja je 90% lazna (ili ti preporucujes da trazi samo one sa servisnom knjizicom)!?

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

 

Za ĐOKIĆ: http://www.polovniautomobili.com/oglas287411/honda_transalp_600v/

Za Dšigorius: Brate da li ti stvarno misliš da neko veruje da je motor star 20 godina prešao samo 25-30000km i da niko nije pao sa njim za to vreme? Pa niko nije j...n u mozak. To što prprodavci pišu njihova je stvar.Mene interesuje da takav motor nije "deformisnan" tokom korišćenja (padanja) i da mašina nije uništena zbog "akanja" i nebrige. Apsolutno znam kakvo stanje mogu da očekujem od takvih mašina. Hvala na savetima. Zaista mi mnogo pomažete. Odužiću se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Naravno da lazu.......ovaj savet za servisnu knjizicu je isto smesan.....ko to ima???

 

Ako ti znas sta da gledas nemozes se prevariti nikako, samo pametno.................a Hondu od 126 000 nebih ni pogledao pa da je 3X Honda

 

Ima motocikala dosta ne ponudi i moze se naci dobar motocik za malo para, nikad nisu bili jeftiniji...moj prijatelj je pre neki dan uzeo KLE za 1400 i vozio sam ga odlican motocikl za te pare......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja