Jump to content

Moto Zajednica

potrebna pomoc (ne mogu da upalim dr-a)

Recommended Posts

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki gsxf 750

od nedavno sam vlasnik suzuki dr-a 650, pa me zanima ako neko zna da li je moguce skinuti svecicu bez skidanja rezervoara. posto mi deluje da joj drugacije ne mogu prici.  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Zas ja na mom DRu nikad nisam ni jednu skinuo za 30000km a rezervoar skines samo dve 10ke i svuces crevo za gorivo....sve u svemu 2 minuta posla a siguran sam da imas kljuc 10

 

Sve u svemu vidi se da sam mehanicar kad nikad nisam promenio svecice ali lanac bregaste, fraj lauf, kvacilo i sve ostalo jesam.......stidim se sutra cu da i ja kupim dve mada ove rade OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki gsxf 750

pa moj je identican kao tvoj :) svetlo plavi :) posto vidim da se razumes, ja ustvari imam drugi problem. pa da ne otvaram novu temu.

ne mogu da upalim motor, akumulator je prazan ali sam pokusao da upalim na kablove(dan pre toga sam ga tako upalio i posle krace voznje je normalno palio) ali sad nisam uspeo samo j e verglao ali nije hteo da upali,prvo mi je palo napamet da je mozda presisao posto mora da se pali sa sauk-om, a ja nisam povukao sauk samo sam dao malo jaci gas, ali nista... pa mi je drug rekao da proverim svecice..ako imas neki savet za mene, sve je dobrodoslo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Vidi prijatelju moguce je da ti je motocikl malo duze stojao ( oce to malo oslabi akomulator ) krenes da ga palis i on presisa ( nedavno mi je stojao motocikl na ulici 10 dana i u pola noci sam dosao po njega i nije hteo da upali i ispraznio sam akomulator...sutra na kablove je upalio iz prve ) znaci trenutak slabosti sto bi ja rekao presisao je i cao do sutra.........

 

Inace evo ti uputstvo za start.........NIKADA NEMOJ DODAVATI GAS kad palis motocikl!!!!!!!!

 

Ako je hladno povuci saug i anlasuj ali ni slucajno gas........motor upali i malo radi pa se ugasi.......nista ne menjas nego ponovis posupak dok motor pocne da radi a posle par sekundi ce dici obrtaje ( zbog sauga ) ti malo smanjis i on pocinje da prima gas i kako se greje sve je bolji na gasu......a saug skines najduze posle 1 minut rada ( nama potrebe da ga zalivas gorivom jer to saug radi )

 

Kada ti je vruc motor NIKAD SAUG.....a NIKAD NI GASS.......znaci samo dugme i upalice iz prve.....

 

Ja kad redovno vozim palim bez sauga kad je temperatura iznad 15C....znaci potpuno hladan bez sauga a ako je hladnije onda ge vucem ali nikako i nikad nemoj dodavati gas......

 

Dovoljno je da samo jednom dodas gas i vec si ga zeznuo i nece upaliti......( pogotovo ako je hladan i pod saugom ) saug i dodavanje gassa neide jedno sa drugim.........

 

 

Znaci ti reba da osetis sta ti motocikl " voli " koliko sauga bez gasa itd........

 

99% sam siguran da ti je sa motociklom sve u redu.......znaci napuni akomulator ili ga upali na kablove kako sam ti objasnio i vozi ga dok se tvoj akomulator ne napuni......

 

 

A on i ima dve svecice iz razloga zato sto su jednocilindricni motocikli osetljivi na leru ( oce da se gase ) pa ako jedna zeza druga NE zeza......a i kad imas 4 cilindra ako te jedna sveca izda ici ces na tri..........a ako imas jednu svecu na jednom cilindu i ona te izda onda si stao pored puta hhmmmmmmm zato su pametni ljudi stavili dve svece na jedan cilindar......

 

Probaj ovako i sigurno ce sve biti OK.....pozdrav i javi sta si uradio

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

to nema veze sto napisao,,vec zato sto 1 svecica nemoze da zapali lepo smesu zbog oblika glave,pa na vecem gasu nema ravnomerno sagorevanje,tako da to nema veze...po toj teoriji ni ta ni at nebi trebale da imaju po 2 svecice,pa cak ni i bmw box za da ima dve svecice,u pitanju je klipak od 100mm,sa velikom kolicinom ubrizgavanja goriva,zbog otpora na kapici svecice,bocna svecica kasni za pola stepena,sto mu dopaljuje smesu sa druge strane,, :)i daje ravnomerniji rad  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

to nema veze sto napisao,,vec zato sto 1 svecica nemoze da zapali lepo smesu zbog oblika glave,pa na vecem gasu nema ravnomerno sagorevanje,tako da to nema veze...po toj teoriji ni ta ni at nebi trebale da imaju po 2 svecice,pa cak ni i bmw box za da ima dve svecice,u pitanju je klipak od 100mm,sa velikom kolicinom ubrizgavanja goriva,zbog otpora na kapici svecice,bocna svecica kasni za pola stepena,sto mu dopaljuje smesu sa druge strane,, :)i daje ravnomerniji rad  :)

 

 

Naravno da ce se smesa ravnomernije paliti i sigurnije sa dve svece.......ali tek tvoja teorija nema veze sa velicinom klipa sedi na XR Hondurinu ( ravno 100mm klip ) pa da vidis sta je vatra i pakao na jednoj sveci...........

 

Pali i jedna prelepo smesu kad je sve u redu!!!!! znas onaj vic Brena je Brena ali dvaput je dvaput......tako i sa svecamo bolje dve ali i jedna radi posao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki gsxf 750

hvala na opsirnom odgovoru, puno mi je znacilo (za sad ne diram svecice)  ;D ... sutra probam opet na kablove... ali svejedno mi ne gine kupovina akumulatora posto je ovaj na samrti :) kad smo kod toga ako imas neki predlog za akumulator posto sam cuo da su akumulatori sa kiselinom trajniji od ovih sa gelom(u dr-u je valjda taj) a pritom i jeftiniji :)

jos jedno malo pitanje u vezi tog sauka: Kada ga povucem, mora da se drzi, jer se sam vraca, pa ako ga povucem desnom rukom, levom stisnem kvacilo a nosem palim motor posto imam prilicno veliki nos :)

zato obicno i zaboravim da povucem sauk. Da li bi nesto falilo motoru ako ga palim bez kvacila ( lamela itd..) makar kad je hladan, pa mora sa saukom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

hahahahaha znam taj problem, fazon je sto moras drzati kvacilo stisnuto ( bio u brzini ili ne ).....pa tek onda anlaser ce raditi ali jbg. moras stisnuti kvacilo ( tu u rucici je prekinuta struja da se nebi desilo da zaanlasujes a motor je u brzini pa skoci )....

 

1. stisnes kvacilo

2. drzic povucen saug

3. start dugme................heheheh ali nemamo trecu ruku, vidim da si se ti odlicno snasao sa nosem....znas koju ja foru imam????? imam jednu trekicu elektro ( znas one sto skupljaju izolaciju nareckane, ima ih na svakom koraku ) meni ta trakica kao omca stoji zaglavljena na levoj rucici izmedju rucke i prekidaca..........i ja je svucem i stavim ona mi drzi kvacilo levom vucem saug a desnom start......

 

 

Tako da nemozes uopste da palis ako nisi stisnuo kvacilo.......ali imas fazon svoj a ja moj heheheehee pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2872 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

A da prevezete te prekidace? Samo malo vezbe, mrdnes motor i vidis da li je u brzini. Ako nije , palis, ako jeste, nadjes ler. Ne znam da li DR ima lampicu za ler /verovatno je ima/, ali ja ni njoj ne verujem, pa uvek malo mrdnem motor. Istini za volju, ja palim motor uvek sa kvacilom, ali kad moram da jednom rukom drzim sauh a drugom da anlasujem, onda samo proverim da nisam u brzini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Miso ima lampici za neutral..........ali ti kad si u neutralu moras da stisnes kvacilo jer se u rucki ( kvacila ) prekida struja koja nece dozvoliti anlaseru da okrene......tako da bio u brzini ili ne moras ga stisnuti.......moze se to lako prespojiti sto kazes da ostane bez toga......a stvarno su glupo napravili saug da se sam vraca....mada moze se i uplesti u druge sajle koje mu nece dati da se vrati....po meni je trebalo da ga povuces i da sam stoji ali ovaj se vraca.........ma naucis ga.......eto decko je nosem pritiskoa dugme hehehhe....svako ima svoju fintu...

 

Pozdrav Miso.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2872 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

E, da, ne znam da li to moze da pomogne... Primitivna varijanta crusse-controla.

 

Izbusi se rupica za sraf u rucici, na oblom delu, i lepo se zavrne srafcic koji ce da stvara otpor malo veci nego sto je sila koja vuce sauh unazad.

 

A ja nosem uredno palim svetlo po kuci kad su mi pune ruke ;D ;D ;D

 

Znas, dovoljno sam dugo na motorima da sebi, bez straha da ce biti posledica, odmah skidam sva obezbedjenja tog tipa /kvacilo. copava/. Naravno, nije za preporuku, ali... Siguran sam da ni tebi ne treba, Dzigoriuse, ali za nekog ko je pocetnik, ipak je bezbednije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Kapiram sta kazes ali saug mu nije na rucici nego na trouglu od vila.......ma moze se zaglaviti za druge sajle........bas cu da vidim sad kad sidjem

 

Nego Miso zurim na Miseluk...sinoc mi je frend doterao na prikolici BMW 3500 CCM kockicu i nije izdrzao nas test divljanja........sad je popravni u toku pa brzo palim da ne propustim takvo izivljavanje hehhehe.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Meni se isto sam vraca sauh :( Pokushacu malo da stegnem one pinove shto drze sauh da se ne vrati, a ako ne upali ta varijanta onda ce da dobije ruchicu menjacha za biciklu umesto orginalne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki gsxf 750

Druze, ne znam sta da radim, ne mogu da upalim motor, ako imas neku ideju sta bi mogao da pogledam, a da izbegnem majstora, bio bih ti neizmerno zahvalan :)

uradio sam kako si mi rekao, samo nisam nasao kablove, pa sam napunio moj akumulator na punjacu, povukao sam sauk(moze da se zaglavi za sajlu od kvacila) bez gasa sam probao da ga upalim, hoce da vergla, i na pocetku se ucinilo kao da ce da upali, ali nista, pokusao sam jos par puta sa i bez sauk-a i nista, on je stajao 2-3 nedelje napolju pod nekom nastresnicom, nije bio na snegu ili kisi ali na hladnom jeste, sad ne znam sta mi je ciniti jer treba da ga preteram u garazu(daleko je da se gura) :)  a ne mogu da cekam prolece da ga upalim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Tako je i meni nedavno uradio..mali je to kapacitet ( tog akomulatora ) ....nadji kablove i spoj se na kola, ako je trzno mora upaliti nevoli on ovu vlagu i hladnocu......ja sam mog sinoc palio i jedva sam ga upalio a stoji u relativno toplom....kad je malo radio sastavljao je iz prve......

 

Garant mu nije nista vec samo da malo sagori i da se ugreje i ima da radi..........probaj ovo sa kablovima.......jbg. da si blize pomogao bi ti bez frke

 

Uradi ovo sa kablovima..........znaci full saug bez gasa...........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ne znam, ja sam moj palio na gurku kad me akumulator za$#$# verujem da i DR može... ili to il ti se začepio dovod goriva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ma nije mu se zacepio dovod goriva...a ima pristupacno crevo i moze ga skinuti bez ikakvog alata.........a ovo za gurku nisam pametan ja mog znam da upalim na gurku ali nemam pojma koliko bi ti to savetovao mada moze.....3ica te guraju......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Da bi upalio treba mu varnica (nemoj da vadis svećicu pući će te struja kao mene  ;D ), benzin... proveri ti ipak filter... skini ga, produvaj i istresi...pa možda upali... a za gurku nizbrdica kontakt i treća ili druga ne znam kako je kod DRa, kad uvati zalet pustiš kvačilo  i čim krene stisneš kvačilo i dodaš gasa (ne do kraja) nego čisto da protera ako imaš neke panjeve...

 

tako meni rekli, meni radilo ako sam pogrešio nemo da me pljujete  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

To je jednocilindrash ima samo da blokira zadnji tochak ako samo pusti kvachilo. Morash da skochish na sedishte (sa nogostupa) bash u trenutku kad pustash kvachilo, tj jest kad pochne da hvata da bi povecao grip na zadnjem tochku.

 

Ja ovo radim a imam dva cilindra... Ako ne skochim, samo mi se zadnji tochak drlja po zemlji... Jaka kompresija  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

To je jednocilindrash ima samo da blokira zadnji tochak ako samo pusti kvachilo. Morash da skochish na sedishte (sa nogostupa) bash u trenutku kad pustash kvachilo, tj jest kad pochne da hvata da bi povecao grip na zadnjem tochku.

 

Ja ovo radim a imam dva cilindra... Ako ne skochim, samo mi se zadnji tochak drlja po zemlji... Jaka kompresija  :P

 

Jeste tako i treba da zajasis dobro i da si sto tezi......ali ima fora ubacis u brzinu i malo gurnes motocikl unazad jer ako ti je klip na palenju ( pred kompresiju velika je sansa da ce tocak zablokirati ) ali ako se radilica okrene unazad na ovaj nacin onda ce iklip imati zalet ( u cetri takta radilica pravi dva kruga ) i tako ce imati vecu inerciju i samim tim ce lakse da prebaci klip kad dodje na palenje.....

 

Nadam se da ste shvatili sta sam hteo reci......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja