Jump to content

Moto Zajednica

Da li novi ZOBS rešava ovo i kako?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Nije sva odgovornost povodom saobracaja u ZOBS.

Postoji i Zakon o putevima i Zakon o komunalnim delatnostima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Evo reagovanja KBS-a (Okanović-Komitet za bezbednost saobraćaja) koji je stigao odmah kada je počeo radni dan ili 2h posle poslatog e-maila

 

******

Postovani g. Stetin,

 

Hvala Vam sto ste nam se obratili, i upoznali nas sa zastrasujucim scenama

sa Ibarske magistrale. Fotografije koje smo dobili od Vas jutros je

emitovala TV Pink na jutarnjem dnevniku prilikom gostovanja naseg direktora,

i tom prilikom napomenuto je da putari snose apsolutnu odgovornost za ovakve

scene na putu. Vas mail bice prosledjen i MUP-u radi pokretanja postupka

protiv upravljaca puta. Komitet se oduvek zalagao i zalagace se za punu

odgovornost svih subjekata bezbednosti saobracaja.

 

Hvala Vam na savesnosti i ukazanom poverenju,

 

Srdacno,

 

Pavle Ristic, koordinator KBS

 

 

 

 

Veoma sam prijatno iznenađen njihovim odgovorom. Biću još mnogo prijatnije iznenađen ako posle toga zaista nešto konkretno i preduzmu.

U svakom slučaju, i to što su odgovorili je ipak znak da neko bar čita ono što mu pišemo. Moraću da pojedem monitor, tako sam najavio jer nisam verovao da će ti iko išta odgovoriti... ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Moraću da pojedem monitor, tako sam najavio jer nisam verovao da će ti iko išta odgovoriti... ;) 

 

 

Slikaj kad ga budes jeo, ili zovi publiku da navijamo  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Moramo za sve da gađamo na pravu adresu, kakav će biti after effect to ćemo tek da vidimo

Za mene bilo 3 min a ne znam kako će Gosn Rebić to da objasni i da li će konačno morati javno da kaže da će neko debelo da odgovara za ugrožavanje bezbednosti ako napravi onaj kijamet na putu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne prilagodjena brzina uslovima puta! Definicija po kojoj je vozac uvek kriv! Ni Ajnstajn je nebi bolje smislio! Cak i uz postovanje ogranicenja kada se nesto desi Putari Se nikad ne pojavljuju kao saucesnici u nezgodi. Koliko smo mi kao vozaci realno strucni da procenimo u voznji da li ima udarnih rupa, vagasa,... i koja bi to prilagodjena brzina bila pogotovo na deonicama gde nismo ili smo retko prolazili.

 

Kljucno je da se definise sta su to uslovi puta. Cinjenica je da moras da obracas paznju na meteoroloske i slicne promene koje menjaju uslove puta, naravnbo da neces na isti nacin voziti nekim putem u julu na 30 stepeni i u januaru na -5. ALi majku mu, ako je te uslove izazvala necija neodgovornost, nemar ili ne vrsenje svojih obaveza, kao sto su putari i slicno, onda je to skroz drugi par opanaka.

 

Mislim da je kljucni problem sledeci:

 

MUP nije ono sto bi trebao da bude, bar ne u potpunosti, orudje za sprovodjenje zakona i pravde, vec se pomalo postavljaju kao da je ovo neka utakmica u kojoj oni igraju na jednoj strani, a mi narod na drugoj. Problem je sto su oni sacinili novi ZOBS, tj pravila te igre. Tako da ZOBS kao takav skoro da iskljucivo prica samo o nama, ucesnicima u saobracaju, sta sve ne smemo i za st anas se sve moze kazniti??? Dakle, mi mu u toj prici dodjemo kao neke musterije.

 

Jedino sto nam preostaje je da se sami izborimo za nasu stranu medalje, idealan primer je sta je i kako Gixer izveo. Naravno  to je mali korak, ali tako se pocinje, sjajan primer kako treba.

 

E sad samo da vidimo gde je AMS u celoj prici, da li ih vise zanima titularstvo ili pokretanje zaista korenitih koraka? Ovo nije hobi, vodjenje Asocijacije koja je sebi stavila u zadatak da zastupa interese svih motociklista Srbije. Ogroman zalogaj. Ali, setite se: PRAVA I ODGOVORNOSTI!

 

Dakle, da vidimo.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Koga zanima evo odgovora i MUP-a stigao danas 22.12.2009

 

Поштовани,

 

поводом Вашег упита, којим сте указали на проблем наношења блата на коловоз пута, обавештавамо Вас да је чланом 156. став 1. Закона о безбедности саобраћаја на путевима предвиђено да путеви морају бити пројектовани, изграђени, реконструисани и одржавани тако да се саобраћај на њима може одвијати несметано и безбедно и морају испуњавати прописане услове.

 

Новчаном казном у износу од 100. 000 до 800. 000 динара казниће се за прекршај правно лице које поступи супротно одредби из члана 156. став 1. Закона о безбедности саобраћаја на путевима.

 

Редовну контролу јавног пута у експлоатацији са аспекта безбедности саобраћаја на путу врши орган надлежан за послове саобраћаја – инспектор за јавне путеве. Управљач јавног пута мора обезбедити да се, на основу налаза инспектора за јавне путеве, сачини пројекат којим се утврђују мере за безбедно одвијање саобраћаја на путу.

 

Сходно томе, новчаном казном у износу од 300. 000 до 2. 500. 000 динара казниће се за привредни предступ правно лице које поступи супротно одредби из члана 156. став 5. Закона о безбедности саобраћаја на путевима.

 

Чланом 22. став 1. и 2. Закона о безбедности саобраћаја на путевима предвиђено је да предмет, односно материја која може да угрози, односно омета безбедност саобраћаја, не сме се налазити на путу.

 

Учесник у саобраћају је дужан да, без одлагања, са пута уклони предмет, односно материју која се на коловозу нашла његовим чињењем, као и предмет, односно материју која потиче са возила којим управља.

 

С тим у вези, новчаном казном у износу од 6. 000 до 20. 000 казниће се за прекршај лице које поступи супротно одредби из члана 22. став 2. Закона о безбедности саобраћаја на путевима.

 

Такође, чланом 44. став 1. тачка 13. Закона о јавним путевима, на јавном путу забрањено је нарочито наношење блата са прилазног пута на јавни пут.

 

Надзор над спровођењем овог закона, подзаконских аката донетих на основу овог закона и закона и других прописа којима се уређује изградња и реконструкција, као и безбедност саобраћаја на државним путевима, врши Министарство за инфраструктуру.

 

Инспекцијски надзор врши Министарство преко републичког инспектора за државне путеве (у даљем тексту: инспектор).

 

За одржавање путева, где спада одржавање и коловоза у погледу обезбеђења несметаног и безбедног одвијања саобраћаја одговоран је управљач пута у смислу одредби члана 7. и 8. Закона о јавним путевима.

 

С' поштовањем,

 

 

                                                                                                НАЧЕЛНИК УПРАВЕ

                                                                                                      генерал полиције

 

                                                                                                    Стојадин Јовановић

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5512 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sta ti nas pitas...sad cu ja tebe da pitam jel znas ti za ove clanove zakona? :D Jos samo da kazu sta ce se raditi u konkretnim primerima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

A ste ste ocekivali, odgovor u stilu "*ebacemo mamu tom koji je to uradio, ima da polize svo to blato sa puta" ?

 

...I da iskenja novi sloj asfalta... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Bas sam prijatno iznenadjen! :D Kako god, bar su se udostojili da odgovore. E sada bi trebalo nastaviti sa poslom, nisam bas siguran kojim redom ali imam neku ideju. Poslati im nazad njihove odgovore i pozvati se na zakon o dostupnosti informacija, pa da ponovo odgovore ko je uradio a ko nije svoj posao i kakve je konsekvence za to snosio. Naravno poslati to i onima koji su navedeni kao odgovorni (inspektori za ovo-ono) tj. njihovim sluzbama.

Mozda nekada i bude nesto!  GixxerK6-u svaka ti cast.

A ne bi bilo lose pitati i nekog advokata da li mozes da naplatis nesto za pretpljeni strah kada naletis na nesto ovakvo!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Bas sam prijatno iznenadjen! :D Kako god, bar su se udostojili da odgovore. E sada bi trebalo nastaviti sa poslom, nisam bas siguran kojim redom ali imam neku ideju. Poslati im nazad njihove odgovore i pozvati se na zakon o dostupnosti informacija, pa da ponovo odgovore ko je uradio a ko nije svoj posao i kakve je konsekvence za to snosio. Naravno poslati to i onima koji su navedeni kao odgovorni (inspektori za ovo-ono) tj. njihovim sluzbama.

Mozda nekada i bude nesto!  GixxerK6-u svaka ti cast.

A ne bi bilo lose pitati i nekog advokata da li mozes da naplatis nesto za pretpljeni strah kada naletis na nesto ovakvo!?

Za početak je važno da oni znaju da mi znamo da postoje kanali preko kojih možemo da im se obratimo i postavimo veoma nezgodna pitanja jer se ovde radi o zaista velikoj odgovornosti. Šta se desilo da tom kaljugom, da li je neko tu kažnjen, da li je policija i inspekcija uradila svoj deo posla a na sudu to prošlo olako mi to nećemo ili ćemo jako teško saznati.

Ako bi pojava sa mojih slika bila učestala i to neko radio kao "Dobar dan" onda je jasno da se adekvatne mere ne sprovode.

 

Ono što je mnogo ozbiljnije je ako dođe do nezgode, nastanka štete i povreda

Neko je rekao pa ako do toga dođe naplatićeš štetu od osiguranja jer definitivno nisi kriv

Ono što je apsurd je da ako se ozbiljno polomiš ili delimično izgubiš radnu sposobnost nema tih para koje mogu da to nadoknade i pokriju

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Pročitah ove tri strane ....pa da kažem i Ja nešto za Dnevnik ;D

  Blato sa točkova je dužan da ukloni sam vozač kamiona , traktora.....ili ako se obavljaju veći zemljani radovi i time se iznosi više zemlje --blata na kolovoz izvodjač radova je dužan sa obezbedi cisternu za pranje vozila pre stupanja na kolovoz i pranje samog kolovoza , a ovo na obilizanici je delo privatnika koji divlje vozi zemlju i nasipa nečiju njivu na par kilometara, umesto da vozi na deponiju Vinča.....inače ovo obaveštenje je dostavljeno svim gradjevinskim firmama i svim komunalnim firmama koje se bave zamljanim radovima ,znači svi MORAMO da vozimo , šut, zemlju... isključivo na deponiju u Vinči gde pre  vage na izlazu postoje dve cisterne za pranje točkova, tako da svi kamioni izlaze sa čistim točkovima.....inspektora je malo i ne mogu da stignu svuda.....a do tada četvoro očiju!!!!!!!!!! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Pre neki dan sam hteo da otvorim slicnu temu, ali ne stigoh, Zemljoradnicka ulica, Vozdovac, Kumodraz, pravac na vrhu brda kada je sa jedne strane puta Jajinacka suma, a sa druge kuce, stanari su samoinicijativno izlili lezeceg poicajca na sred pravca, potpuno neobelezen, a visok 30cm !!!

Jasno je meni da tamo ljudi prolaze vrlo brzo, i trebalo im je zbog blizine kuca staviti lezece, ali nema znaka, nije ofarban, ogranicenje 60kmh, po mraku sam naisao sa 60, mislio sam da sam unistio auto... >:( Jedva sam se uzdrzao da ne bacim ciglu u najblizi prozor, ali ja imam dvoje dece, moja ulica je jednosmerna, uska, 3 lezeca na 100 m, ogranicenje 40km, obdaniste sa jedne,osnovna skola sa druge strane  pa ludaci cesto idu 80kmh, a neretko kontra smerom, pa jos pozure... >:( >:(>:(

 

E, da hit, na 50m je policijska stanica, em nikad ne cekaju kontra smerase, em cesto i oni zavrnu kontrasmerom, valjda ih mrzi da obrnu jos 300m >:( >:(>:(

 

p.s. koga zvati da bar ofarbaju onaj lezeci i stave znak...?

 

 

Ako pričaš o ležećem  u Zemljoradničkoj ofarban je i stavljen znak 40km/h, i znak za neravan kolovoz, i u pravu si nije običan policajac već general,, i nisu sami ljudi stavili već postoji odluka i rešenje o njegovom postavljanju....vlasnik ispred čije kuće je postavljen ležeći je neki mudonja u opštini Voždovac, a na našu inicijativu će biti zamenjen za normalan gumeni usporivač saobraćaja......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Citam i mogu da kazem da je sve to lepo sto su odgovorili oni gore, ali ko ce da ustanovi ko je konkretno napravio blato ako sa tog blatnjavog puta ne izlazi recimo,samo kamion neke firme vec mnogo vise vozila!?  Dok se neko seti(ako se seti) da skloni blato, neko od nas je vec u gipsu i kenja u lopatu - u najboljem slucaju... Mracim, ali nema sta da brinete..  tu je nas Alvirovic pa ce on njima da pokaze....ali posto , kao sto negde rekoh, nece covek da se zamera..........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Citam i mogu da kazem da je sve to lepo sto su odgovorili oni gore, ali ko ce da ustanovi ko je konkretno napravio blato ako sa tog blatnjavog puta ne izlazi recimo,samo kamion neke firme vec mnogo vise vozila!?  Dok se neko seti(ako se seti) da skloni blato, neko od nas je vec u gipsu i kenja u lopatu - u najboljem slucaju... Mracim, ali nema sta da brinete..  tu je nas Alvirovic pa ce on njima da pokaze....ali posto , kao sto negde rekoh, nece covek da se zamera..........

Za gips i lopatu si u pravu ko je probao zna kako je

Jedna velika tajna je da li se zaista ono što je napisao Stojadin sprovodi kako je definisano zakonom.

Ko je upravljač puta i kada inspektor saznaje za ono blato na putu?

Koliko je vozila do tada moglo da tu prođe i koliko već imamo gipseva o našem trošku?

Opet sam prolazio tamo pre neki dan i ima malo manje blata a primetno su čistiji kolotrazi od kola ali verujem da je to kiša malo oprala.

Treba slikati ponovo pa ako ima blata u onakvoj meri da nam kažu kako inspektori rade i kako se sprovodi zakon jer nemamo više para za naše i tuđe lečenje zato što neko ne radi svoj posao kako treba.

Plašim se samo da bi im se dobro zamerili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Ako se neko ovih dana uputio iz NS ka BG starim putem mogao je primetiti rupe na putu. Posebno su upadljive one od S Karlovaca do Banstola. To su tako male rupe da se omanji auto moze u njih sakriti. Sva sreca pa je hladno i kisovito i ne isterujem motor iz garaze, ali da je suvo.....Jos i crnje: Bio sam sa porodicom kod mame na rucku u BG (3. 1. 2010.) i naravno kad smo se vracali u nase selo, po mraku,  na novosadskom autoputu, na nadvoznjaku kod Batajnice eto veselja. Uleteo mi prednji tocak u jednu takvu rupu i gle cuda. Mislio sam ode reno 4gtl na pola. Sreca nije, samo pukla guma, a felna toliko kriva da je ne upotrebljiva.

  Pitam se. Da li mi je primena novog ZLOBS-a omogucila popravku: gume, puta, kondicije (menjao sam tocak}, zivaca ili vec neceg treceg?

  ps; pazite se rupa ima ih svugde. Otvorio ih novi Z.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Ako se neko ovih dana uputio iz NS ka BG starim putem mogao je primetiti rupe na putu. Posebno su upadljive one od S Karlovaca do Banstola. To su tako male rupe da se omanji auto moze u njih sakriti. Sva sreca pa je hladno i kisovito i ne isterujem motor iz garaze, ali da je suvo.....Jos i crnje: Bio sam sa porodicom kod mame na rucku u BG (3. 1. 2010.) i naravno kad smo se vracali u nase selo, po mraku,  na novosadskom autoputu, na nadvoznjaku kod Batajnice eto veselja. Uleteo mi prednji tocak u jednu takvu rupu i gle cuda. Mislio sam ode reno 4gtl na pola. Sreca nije, samo pukla guma, a felna toliko kriva da je ne upotrebljiva.

  Pitam se. Da li mi je primena novog ZLOBS-a omogucila popravku: gume, puta, kondicije (menjao sam tocak}, zivaca ili vec neceg treceg?

  ps; pazite se rupa ima ih svugde. Otvorio ih novi Z.... ;)

To je bilo rijeseno i starim zakonom pa je tako i novim.

Prije neki dan je bio na TV u Beogradskom programu RTS-a covjek iz Beograd puta koji je objasnjavao takve dogadjaje.

Ako vam se desi nesto takvo kao sto si opisao procedura je da se zovne policija, a onda i preduzece zaduzeno za odrzavanje tog puta odnosno ulice.

Tip iz Beograd puta je rekao da ih obicno zove policija.

Po meni osnov je policija koja treba da uradi zapisnik da se tebi zaista dogodilo to sto se dogodilo i to na tom odredjenom mjestu i da se tu zaista nalazi ta rupa kako bi ih mogao tuziti na sud ako odbiju miroljubiv dogovor

Voditeljka ga je malo nagazila tako da ako se krenu izmotavati nije lose javiti se i Beogradskom programu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Potpuno si u pravu, ali moja felna na R 4 je sitna parica da cekam pandure (dok mi klinac spava-3 god) pa zapisnik, pa sud...Da sam razbio auto pa uredu.... Moja greska. Trebao sam reci: Da li ce oni te ruuupe popravljati i kad? I da li je moguce da nam putevi izgledaju kao ratiste a oni glume strogocu? Jedino novo su novi znakovi sa novim ogranicenjima brzine. Bar da su napisali: pazi rupa!! Ja bi isao 20, a ne svih 45 koliko sam i jurio...

Ja sam na tu naleteo, a one od Karlovaca ne mozes ni zaobici. Sto bi ja trenirao sa familijom za Dakar, dok klinca vozim u vrtic?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Potpuno si u pravu, ali moja felna na R 4 je sitna parica da cekam pandure (dok mi klinac spava-3 god) pa zapisnik, pa sud...Da sam razbio auto pa uredu.... Moja greska. Trebao sam reci: Da li ce oni te ruuupe popravljati i kad? I da li je moguce da nam putevi izgledaju kao ratiste a oni glume strogocu?

;D ;D ;D To ga je i voditeljka pitala  ;D ;D ;D

"I sad neko treba da sjedi satima i ceka da vi dodjete?"  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VZR1800, Svipul of Darraðarljóð

Ako se neko ovih dana uputio iz NS ka BG starim putem mogao je primetiti rupe na putu. Posebno su upadljive one od S Karlovaca do Banstola. To su tako male rupe da se omanji auto moze u njih sakriti. Sva sreca pa je hladno i kisovito i ne isterujem motor iz garaze, ali da je suvo.....Jos i crnje: Bio sam sa porodicom kod mame na rucku u BG (3. 1. 2010.) i naravno kad smo se vracali u nase selo, po mraku,  na novosadskom autoputu, na nadvoznjaku kod Batajnice eto veselja. Uleteo mi prednji tocak u jednu takvu rupu i gle cuda. Mislio sam ode reno 4gtl na pola. Sreca nije, samo pukla guma, a felna toliko kriva da je ne upotrebljiva.

  Pitam se. Da li mi je primena novog ZLOBS-a omogucila popravku: gume, puta, kondicije (menjao sam tocak}, zivaca ili vec neceg treceg?

  ps; pazite se rupa ima ih svugde. Otvorio ih novi Z.... ;)

 

Eh... putevi su se pretvorili u kratere :( vec danima mi izlazi para na ushi zbog rupetina koje su "kockastog" dizajna, sve ivice na rupama su pod 90 stepeni i retko koja rupa je plica od 10cm (uglavnom su duboke i vise od 10tak cm) i ima ih raznih velicina i brojeva :) Danima se razmisljam da otvorim temu neku o rupama ali nema svrhe kmechati na forumu, a nema svrhe kmechati ni bilo gde drugde, to mogu da potvrdim iz prve ruke na zalost :(

 

U oktobarskom ispitnom roku (bio je krajem oktobra i pocetkom novembra) vracao sam se kuci zrenjaninskim putem i pogodio rupu koja je bila ispunjena vodom (padala je kisha, bilo je hiljade bara na putu a ta jedna barica se ispostavila kao okno nekog oveceg rudnika). Isao sam kolima koja su totalno stradala. Otkinuo sam servo letvu, obe poluosovine, oba leva zgloba i desni zglob do menjaca i naravno otkinuo sam i parce branika a stradale su i spone,silen blokovi i dve kugle + 1 stabilizator. Kad je pukao servo volan se sam smotao od pritiska u levo ii zamalo se nisam podvukao nekom sleperu pod crvenu tablicu. Ispostavilo se da je rupa bila duboka skoro do lakta, tacnije bar 20cm (i slovima DVADESET CENTIMETARA). Epilog : steta na autu od preko 600 eura + sreca sto se nisam zalepio u kamion. Na kraju je stao i jedan saobracajni policajac (valjda je video da mi izlazi para na ushi i sevaju munje oko glave) i covek je mirno prokomentarisao da moze da napravi zapisnik, da ce to sud da procesuira u proseku godinu do dve i da mi Beograd Put nece nikada isplatiti svu stetu koja je nastala na autu. Sto je najcrnje, covek je bio verovatno u pravu posto sam pricao sa par prijatelja koji su imali slicnu situaciju kao ja, i epilog njhovih balada po sudovima je bio skoro pa identican prici od onog finog cika policajca koji me je dobronamerno posavetovao. Neko bi rekao da sam pogresio sto nisam nikoga tuzio ali mi se od povlacenja po sudovima sa kojekakvim shakalima - gadi. Ionako sam morao sam da popravljam auto nevezano za potencijalnu nadoknadu. Cak mi nadoknada nije ni bila bitna toliko, tuzio bi ih za pokusaj ubistva najradije :) Da li je suvisno reci - sta bi bilo da sam motorom naisao na istu tu rupu? Obelezio sam je tako sto sam zabo neku granu i na nju okacio crvenu kesu, nadam se da niko vise nije naleteo na tu rupu (za sta su,na zalost, male sanse).

 

I tako sad ne prodje dan kada ne pomislim zasto sam drzavi platio registraciju za auto 45 000 din i za motor 18 000, sebi ne mogu da objasnim uopste. Vozim po roshavom putu, unistavam tockove i zivce i jos sam im platio za to. A ko je jednom otisao autoputem za Novi Sad (i platio 250 din :) ) nazad se vracao starim novosadskim putem, jer tamo ima manje rupa :)

 

Ako neko zna kome bi mogli da se obratimo za kratere na putu, neka baci neki kontakt telefon. Beograd Put kaze da "popunjava rupe svaki dan i da ce intenzivirati akcije na teritoriji grada cim prodju praznici" :) stvarno su likovi..

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

U Valjevu je lik zvao policiju da sastavi zapisnik upravo zbog toga. Udario je sa Reno Meganom u rupu, maltene u centru grada, i isekao novu gumu i sjebao felnu. Sve to u nadi da će moći da tuži i eventualno naplati štetu od preduzeća za puteve koje je zaduženo za održavanje puta. Epilog priče je sledeći:

- policija jeste izašla na lice mesta

- čoveku napisana kazna zato što nije prilagodio vožnju stanju puta i uslovima saobraćaja

 

  Šta reći - Srbija u Evropu :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja