Jump to content

Moto Zajednica

pomoc u odabiru endura

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: glogonj, povremeno karaburma

cujemo se kasnije vozim klince na fudbal bem ti motor zapostavio sam i zenu i celu okolinu al je zarazaaa moji me samo posmatraju samo cekam onu staru slusaj bre ti ovako vise nemoze,valjda nece...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

a sta mislite o suzukiju dr 800 big bos vredi li sta to magare.

 

Bezi od toga kao djavo od krsta.....meni je to najruzniji enduro....ima pre mali disk...a video sam kvarove na njemu koji nisu smeli da se dese ni u teoriji.....a da ti kazem da ni neide nesto posebno sobzirom da ima 800ccm   moj gari ga je imao ja sam ga drao sa mojim 650 usi sam mu izvlacio ( doduse on je malo neiskusan ) ali stvarno slabo ide za 800ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: glogonj, povremeno karaburma

ma otpao je samo sam pitao videh ga na slici zato sam pitao inace nistaod tog,mozda za vikend idam da pogledam jednu tenericu pa kem vidim o kem se tu radi, inace da se i zvanicno pretstavim ja sam Srdjan Noveski zivim u mestu zvano glogonj mozda neki i nisu culi za to mesto a ono se nalazi 18 km od panceva prema opovu koje je dosta poznatije.Bas mije drago sto mogu misljenje da podelim sa pravim momcima i da me posavetuju oko izbora,bice tu i druzenja obecavam sigurno samo malo da sine nase milo sunce pa da napravite jednu turneju do mog mesta ravnica je za voznju milina inace od beograda 35km ja putujem svaki dan na posao za bg i veoma se brzo stigne i lako,pa da okrenemo na jedna lepa druzenja inace imamo i reku tamis koja prolazi kroz mesto tako da moze kupanje kampovanje pecanje i normalno kotlici rostilji i jos svakakve ludorije koje su normalno normalne i lepe,tako da bi mi bila cast da vas ugostim u mom mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1903 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Isto te kosta registracija za 600 i 750 cc. Znaci ta kategorija je od 500cc pa do 750. Kle spada u nizu kategoriju tj jeftiniju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: glogonj, povremeno karaburma

Pozdrav bajkeri trebao bi za vikend da pogledam jednu teneru xtz660 neznam dali cu stici al cu se potrudim sto bi rekli pa javljam oko utisaka, pa kem vidim konacan izbor. pojavio se jedan lep primerak transalpa motor je sto bi rekli braca krvati tvornicki al parice parice i uvek hvali  al dobro sa je tuje,pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: БГД
  • Motocikl: Варадеро

Pozdrav

Da je sreće da zarađujemo kako bi trebalo pa da zaista biramo koji od motora da kupimo.

Ovako vidi šta se nudi za sumu koju možeš da odvojiš pa malo isprobaj kako se tebi čini.

A obavezno povedi nekog ko se razume u motore da pogleda bitne stvari jer

Kasnije uvek mošeš da zameniš motor koji je u dobrom stanju za drugi.

Ja sam gledao i jurio nekoliko motora i skoro se dogovorio za cb 750 ali isti dan me pozvao čovek da zamenimo motore uz doplatu

i postadoh vlasnik TA bolje od svih koje sam predhodno gledao a u boljoj kombinaciji.

Sada je ne bih menjao ni za kakvu AT ili nešto drugo.

Zato se opusti i ne žuri velika je ponuda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: KLE

Ako ti je kle veliki razmisli o dominatoru, mislim da jre on idealan za nekog ko je ispod 180cm. O kavlitetu honde ne treba raspravljati ( samo treba imati srece ) tenere je pravi putni enduro ( dosta sam ga vozio ) a sto se tice kawasakija ...tja ja ga vozim ali bi se uvek odlucio za yamahu ili hondu da ima u ponudi veliki cross koji meni lezi.

Spostovanjem  tebi i vlasnicima----zajebi kle-a :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: KLE

Dodji 26.og na akciju Deda Mrazovi ispred skupstine i na licu mesta pogledaj, sedi, i procaskaj sa vlasnicima. Siguran sam da ce biti svi motori koji su pomenuti u prethodnoj diskusiji. Po nekada ti je dovoljno da sednes na motocikl i da zakljucis da ti ne lezi. A to je najvaznije ( da znas sta neces ) onda je sve lakse .:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Znas sta, mali problem moze da bude i to sto su kod nas "popularni" samo neki modeli, a u stvari ih ima puno zanimljivih. Evo kod mene u kraju ima jedna Honda VIGOR 650, prelep motor, medjutim ovde jos neprocitah nista o njemu. Imam svoj koji sam kupio ove godine, pa se nesto mnogo i ne interesujem, ali uvek ima onih koji bi kupili svoj prvi/novi motor pa treba znati. Taj Vigor moze da bude interesantan, jer mu je cena relativno skromna za godinu proizvodnje i snagu.

Eto ti jos jedna ideja, proveri:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=123979098&__lp=1&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelDescription=vigor&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&minFirstRegistrationDate=1997-01-01&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=〈=en&pageNumber=1

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Rekao bi da je to masina od Dominatora na njemu.......samo je ugusen pogledajte cevcice od auspuha.........jedino da ga razbudis ( povadis ogranicenja )......ima tu vise od 50 PS....samo pritajenih....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: glogonj, povremeno karaburma

nego cuo sam da su u holandiji motori nesto povoljniji nego u nemackoj al neznam ni jedan holandski sajt da pogledam situaciju tamo pa ako neko zna za neki sajy nek okaci da vidimo situaciju i tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Motocikl je bruka dobar...ovaj jos fotkao auspuh da se vidi de ja malo bureknuo......za te pare to je nov motor...pogledajte fotku gde su mu satovi...stvarno je ocuvan besprekorno......DZABE....vredi svaku trazenu paru....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

 

Pošto svremena na vreme bacim pogled na oglase, čini mi se da se u oglasima dugo viđao baš ovakav motor, mislim na Hondu Vigor, mada je sada taj oglas izbrisan što ne znači da je prodat pa eto, ako neko zna vlasnika koji ga prodaje možda možeš doći do informacije ako te interesuje.

A da li si video Suzuki free wind xf650, i šta ljudi kažu za ovaj motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: glogonj, povremeno karaburma

video sam par oglasa za frewind nema sta lepa makina al se neuklapam u budzet skoro sve su preko dva soma keka,a koliko se poznaje honda dominator 650 jedna se nudi onako povoljno,pa ako neko zna nesto vise o njoj nek nesto rekne,znaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

frewind ti je savremeniji DR kao moj...i nebih ti ga preporucio pored Dominatora koga sam takodje imao.........Dominator je odlican motocikl a nadji nekoga da pregleda tog sto hoces da vidis.........ako si blizu ja cu ti reci da li valja ili ne.....ako je dobar Dominator je zakon!!!!!! samo da nije prebijen((((

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

video sam par oglasa za frewind nema sta lepa makina al se neuklapam u budzet skoro sve su preko dva soma keka,

 

ispod 2 soma možeš npr

Transalp za 1350€ lepo mi izgleda, na to još ide registracije od 150€ ili manje i to je to...

 

imaš dosta transalpova ispod 2k€

ili na primer

 

Tenera 660...

 

ili na primer

 

Kle 500

 

Neću ti spominjati Super Tenere ili Afrika Twin jel tu ne možeš da se prevariš i još jednom najbitnije ti je u kakvom je stanju motor i kako se osećaš na njemu... još jednom dođi na Dedamrazijadu možeš da sedneš, pipneš pitaš šta te interesuje... npr. ja sam prelomio kad sam seo na Čehovu teneru jel sve pre toga mi je bilo sve nešto tesno pa drž da nabijem... na njoj mi je sve bilo potaman... a pošto sam velik (debeo) čovek uzeo sam Super Teneru :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Bandit 1200, TDM 850TX

frewind ti je savremeniji DR kao moj...i nebih ti ga preporucio pored Dominatora koga sam takodje imao.........

Freewind ima masinu od DR 650,ali onu koja je od 95. god pa na gore,resen problem klackalice,maksimalno smanjen broj vibracija,zivahan agregat sa lepim oklopom,i ako si vozio freewinda osetices razliku u odnosu na dr-a,ja sam upravo sa DR-a presao na freewind.Freewind se proizvodio od 1997 do 2002,pa mu je i cena u skladu sa godistem,preko 2k.Dominator,odlican agregat,ali dizajn...meni bar!

Naj ponuda,trenutn,KLE,makar tri dobra sam video ispod 1500,to se odavno nije desilo/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Vidis to nisam znao....poznajem lika koji ga ima i nudio mi da provozam ali nisam zeleo a po zvuku nisam nesto drugacije primetio.....a gledao sam mu masinu i nisam primetio nikakvu razliku........jbg. moj je presao preko 50000 i kad sam menjao lanac bregaste nisam primetio bilo kakav problem sa klackalicama........zapravo on mene odlicno sluzi bez greske ali je slab za moj ukus......da sam znao ovo sto mi pricas bas bi ga provozao

 

A Dominator jeste dobar ali i to sto kazes dizajnerski je malo prevazidjen.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja