Jump to content

Moto Zajednica

Ah , ti Francuzi

Recommended Posts

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Obratite paznju na karakteristike , to jest snagu motora za modele R1 i ZX-10R za francusko trziste...

 

http://www.yamaha-motor.fr/produits/motos/supersport/yzfr1.jsp?view=techspecs

 

http://www.kawasaki.fr/product.asp?Id=34049785CCE&S=4

 

Negde sam cuo da u Francuskoj  nije moguce registrovati motore jace od 78 kW ( 106 ks ) , a ko hoce da kupi otvorene verzije moze ih voziti samo na stazi . Znate li nesto vise o tome ?  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

A cekaj, sto bi ti po putu vozio motor od 180KS?

Civilizovan svet je zato napravio piste gde imas savrsen asvalt, zone za izletanje, paramedics, vatrogasce, helikoptere... pa vozi sta ti je volja.

 

Preko nedelje radis, u subotu se probudis, sednes u pickup, na prikolici ti 'normalna' verzija' CBR1000RR, odvezes se do staze koja, gde god da zivis nije dalje od 150km, platis 30EUR i vozi. Pa da vidimo kome je lepse. Nama slepcima koji stavljamo glave u torbe vozeci na lokalnim putevima 250km/h ili njima koji posle celodnevne voznje na pisti nemaju snage ni na masazu da odu i koji kada padnu, jedina steta koju imaju je pocepano odelo od klokana.

 

Onda se probudis u nedelju, sednes na strom, gs1200, varadero i sl, smestis zenu pozadi i odete na izlet....

 

 

Jebote, samo smo mi pametni, svi ostali su glupi kao kurac i prave neke nerazumne poteze....lud neki narod ti zapadnjaci....propasce kad-tad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)
A cekaj' date=' sto bi ti po putu vozio motor od 180KS?

Civilizovan svet je zato napravio piste gde imas savrsen asvalt, zone za izletanje, paramedics, vatrogasce, helikoptere... pa vozi sta ti je volja.

 

Preko nedelje radis, u subotu se probudis, sednes u pickup, na prikolici ti 'normalna' verzija' CBR1000RR, odvezes se do staze koja, gde god da zivis nije dalje od 150km, platis 30EUR i vozi. Pa da vidimo kome je lepse. Nama slepcima koji stavljamo glave u torbe vozeci na lokalnim putevima 250km/h ili njima koji posle celodnevne voznje na pisti nemaju snage ni na masazu da odu i koji kada padnu, jedina steta koju imaju je pocepano odelo od klokana.

 

Onda se probudis u nedelju, sednes na strom, gs1200, varadero i sl, smestis zenu pozadi i odete na izlet....

 

 

Jebote, samo smo mi pametni, svi ostali su glupi kao k***c i prave neke nerazumne poteze....lud neki narod ti zapadnjaci....propasce kad-tad...[/quote']

 

slazem se 100.000 %

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
Nama slepcima koji stavljamo glave u torbe vozeci na lokalnim putevima 250km/h ili njima koji posle celodnevne voznje na pisti nemaju snage ni na masazu da odu i koji kada padnu' date=' jedina steta koju imaju je pocepano odelo od klokana.

 

Onda se probudis u nedelju, sednes na strom, gs1200, varadero i sl, smestis zenu pozadi i odete na izlet....

 

 

Jebote, samo smo mi pametni, svi ostali su glupi kao k***c i prave neke nerazumne poteze....lud neki narod ti zapadnjaci....propasce kad-tad...[/quote']

 

Ima da propadnu tek kad im se mi jednog dana ''primaknemo" :lol:

Za sada od klokana imamo samo rukavice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
A cekaj' date=' sto bi ti po putu vozio motor od 180KS?

Civilizovan svet je zato napravio piste gde imas savrsen asvalt, zone za izletanje, paramedics, vatrogasce, helikoptere... pa vozi sta ti je volja.

 

Preko nedelje radis, u subotu se probudis, sednes u pickup, na prikolici ti 'normalna' verzija' CBR1000RR, odvezes se do staze koja, gde god da zivis nije dalje od 150km, platis 30EUR i vozi. Pa da vidimo kome je lepse. Nama slepcima koji stavljamo glave u torbe vozeci na lokalnim putevima 250km/h ili njima koji posle celodnevne voznje na pisti nemaju snage ni na masazu da odu i koji kada padnu, jedina steta koju imaju je pocepano odelo od klokana.

 

Onda se probudis u nedelju, sednes na strom, gs1200, varadero i sl, smestis zenu pozadi i odete na izlet....

 

 

Jebote, samo smo mi pametni, svi ostali su glupi kao k***c i prave neke nerazumne poteze....lud neki narod ti zapadnjaci....propasce kad-tad...[/quote']

Srecni ljudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Nije to samo u Francuskoj. Mislim da ima sliènih propisa i u ostalim zapadno-evropskim zemljama. Recimo, nalazio sam u nemaèkim oglasima motore koji su ogranièeni na 98 ks. Ali takoðe ima i motora koji nisu limitirani. Možda limitirani imaju neku povoljnost kod plaæanja osiguranja, ili tako nešto. Ako neko nešto zna o ovome neka napiše.

 

Kad mi budemo kao Francuska, slobodno neka uvode i zakone kao kod njih, ja se neæu buniti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
A cekaj' date=' sto bi ti po putu vozio motor od 180KS?

Civilizovan svet je zato napravio piste gde imas savrsen asvalt, zone za izletanje, paramedics, vatrogasce, helikoptere... pa vozi sta ti je volja.

 

Preko nedelje radis, u subotu se probudis, sednes u pickup, na prikolici ti 'normalna' verzija' CBR1000RR, odvezes se do staze koja, gde god da zivis nije dalje od 150km, platis 30EUR i vozi. Pa da vidimo kome je lepse. Nama slepcima koji stavljamo glave u torbe vozeci na lokalnim putevima 250km/h ili njima koji posle celodnevne voznje na pisti nemaju snage ni na masazu da odu i koji kada padnu, jedina steta koju imaju je pocepano odelo od klokana.

 

Onda se probudis u nedelju, sednes na strom, gs1200, varadero i sl, smestis zenu pozadi i odete na izlet....

 

 

Jebote, samo smo mi pametni, svi ostali su glupi kao k***c i prave neke nerazumne poteze....lud neki narod ti zapadnjaci....propasce kad-tad...[/quote']

Kenjash ko foka!

Ja lichno ne volim mashine jache od ove koju sad imam,ali...

Pa da..truli zapad...krajcuju ti na KS a onda slobodno odesh u prodavnicu i kupish vatreno oruzzije!? :shock:

Pa,jebote..."safty swich" je u glavi!

Kao sa 180 KS se gine a sa 108 tezze?! VAZZI! :idea:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
a onda slobodno odesh u prodavnicu i kupish vatreno oruzzije!? :shock:

Pa' date='jebote..."safty swich" je u glavi!

Kao sa 180 KS se gine a sa 108 tezze?! VAZZI! :idea:[/quote']

 

gde to kupis vatreno oruzje? U par drzava u Americi i to je to. U Evropi ga ne kupis nigde ni sa dozvolom ni bez

 

To sa safety switchem mozda vazi za tebe i mene, ali u ogromnoj vecini slucajeva taj switch ne postoji.

Pametniji ljudi od tebe i mene su u npr. Japanu izracunali da je gornja granica snage koju mogu da razvijaju serijski automobili 285KS. Zato imas Imprezu WRX, Lancer EVO, NSX....sa tom granicom. Vise moze, ali pod strogo definisanim uslovima ili budzi sam pa idi na pistu...ili budzi sam, vozi po ulici pa ako te uhvate platis kaznu zilion dolara.

 

Nije se to nikom u mnogim Evr. drzavama digla patka pa su resili da muce nas jadne bajkere. Ima debelih razloga za to. Mozda je to granica koja neiskusnog vozaca pri izlasku iz zavoja i naglom dodavanju gasa, nece da katapultira iz sedista nego ce da mu oprosti koju gresku, a to moze da bude razlika izmedju toga da li ca taj uvece da legne u krevet ili u grob.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova

280 konja je vise dogovor proizvodjaca japanskim ulicama se voze dosta mocniji automobili :)

 

Na kraju krajeva ogromna je razlika izmedju auta od 400 kg i 280 KS i 2400 kg i 280 KS tako da je to poprilicno glupo ogranicenje, isto vazi i za motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

I ja se slazem 100% sa Djurom... Da imamo stazu negde blizu BG-a, VTR ili bilo koji drugi R da imam ne bi ni video ulicu. A ovako, sta je tu je :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Ista stvar sa nemcima, svajcarci imaj zakon da moras da ima fabricle auspuhe tj. ako se ne varam ne vise od 88-90 decibela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ne mora fabricke, ali ako menjas moras da ides na atest, cak i ako stavis karbonski moras na atest... Sto se tice glasnosti, sigurno da i tu imaju ogranicenja... sve su predvideli zakonom...

NPR: ako imas dvoje dece razlicitog pola ne smes da zivis u manjem stanu od trosobnog, kad su ti deca starija, sad ne znam tacno od koliko godina, mozda 4-5... a ako imas dva sina ili dve cerke mozete ziveti i u dvosobnom stanu...

Ovo sam naveo samo kao primer strogih propisa na zapadu, da ne bude da sam otisao u OFF

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Ista stvar sa nemcima' date=' svajcarci imaj zakon da moras da ima fabricle auspuhe tj. ako se ne varam ne vise od 88-90 decibela[/quote']

Uglavnom se dobija DB killer sa loncem, bar sam ja dobio. Sa njim se motorcikl cuje skoro kao sa seriskim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: bijela,montenegro

stoka zapadnjacka :wink: mislim cak da je australija od svih navedenih najalergicnija na konje i prepravke. ogromne pare traze za ateste za bilo sta sto se stavlja na vozilo, tocak volana mora da ima knjigu :shock: , pa se na motorima malo sta radi, uglavnom se malo hromiraju felne i nabaci akrapovic :wink:

ovome su mi drugu cija je ninja okinuli usi za ovaj lijevak od auspuha koji nije street legal, promijenio mu je kompjuter i napravio tablicu na preklapanje posto vozi ovaj motor samo od 2 do 4 ujutru :wink: probo sam cudo malo oko kuce i vratio se luuuuuud :twisted: :D da ga uvate s ovim ne bi ga sigurno vise vidio, ili bi im kupio jos jednog novog.

 

vgWHs_pict0058rf9.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Djuro, svaka cast. Dobro je, a ja mislio da sam jedina "budala" koja razmislja na taj nacin. "Pametni" su prepametni, pa i ne moraju da razmisljaju :idea: . Njima je i 200ks malo za motor od 160 kg (a najcesce su teski kao i sam motor)....a onda, ko prezivi pricace :?:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Djuro,

 

Svaka ti je k'a Njegoshu. Ja se slazem u potpunosti. A sto se tice oruzja, nigde u EU ne moze da se kupi nista bez dozvole, a da bi dobio dozvolu- e to je procedura od koje ti se smuchi pa odustanesh, ukljucuje i psihijatrijsku kontrolu, a pistolj na primer mozes da drzis samo u streljackom klubu , pa lepo za vikend odes i prangijash koliko volis.

 

 

 

:lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

extra imaju puno pravo, e meni konacno stize ako bog da mashina i prvo shto sam trazio da mi urade na njoj, jeste redukcija snage za koliko god mogu, zajebi nit puteva nit kulture nit icega, jednom sam se opekao pogledao me bog nemam namjeru jopet da sudbenishem hehehehehehe i to sa 75 konja bliski susrte a ne sa 180 ks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Ja i dalje ne razumem shta je tu tako "fenomenalno"...mozzda sam ja iskljuchiv,ali...

Moj CBR je imao 600ccm i 110 KS i sa njim sam jednom opeglao 220 kmh...e sad,ove Hajabuse i R kechevi...njih su srokali na ,koliko se secam 108 KS!

Ako mozze da mi neko pojasni zashto su i u kojoj meri sigurniji? Chemu? Jel opet neka crna statistika u pitanju? :misli:

Djuro?

ps.da se razumemo,ja stvarno jesam za ogranichavanje kubikazze i konjazze za ljude do 4-5 godina vozzachkog stazza(slovenija,mislim) jer mi to nekako ima rezona ali svarno ne vidim poentu u krajcovanju snage,jer ako je sigurnost u pitanju...nishta nije bolja slika ni sa tih 100tinjak ks.

ps2.pricha o stazi stoji,naravno,bez zamerke!!!

ps3.takodje i pricha oko oporezivanja aftermarket i budzevina...ne podrzzavam,ali razumem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
...Moj CBR je imao 600ccm i 110 KS i sa njim sam jednom opeglao 220 kmh...

Moze 110 KS i mnogo vise...

 

 

I meni definitivno nije jasno sto ogranicavaju na 110 KS, to mu dodje skoro pa isto. Svidja mi se ono na 32 KS za mladje vozace, alo ovo bas i nema smisla...

Ja podrzavam ovo za budzenje, tome nije mjesto na ulici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Ja i dalje ne razumem shta je tu tako "fenomenalno"...mozzda sam ja iskljuchiv' date='ali...

Moj CBR je imao 600ccm i 110 KS i sa njim sam jednom opeglao 220 kmh...e sad,ove Hajabuse i R kechevi...njih su srokali na ,koliko se secam 108 KS!

Ako mozze da mi neko pojasni zashto su i u kojoj meri sigurniji? Chemu? Jel opet neka crna statistika u pitanju? :misli:

Djuro?

[/quote']

 

Ja kapiram da ako zivis u drzavi u kojoj imas 20ak ili vise pista na kojima mozes da vozis motor ili kola, pod prilicno kontrolisanim uslovima, nema potrebe da sa takvim cudovistima izlazis na ulicu.

Ako takvi motockli spadaju u supersport kategoriju, onda im je mesto na stazi. Mislim da je takva nenakva logika.

 

Za statistike ne znam, mozda im je i ona pomogla u donosenju takvih odluka. Ja ovde govorim o zdravom rezonu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja