Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje za farbace i limare

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Jedno pitanje nadam se da cu dobiti odgovor, naime vlasnik pre mene je prao motor sa masinom koju koriste perionice i od jakog pritiska je na nekim mestima skinuo lak, posto sam ja perfekcionista ne zelim takvo stanje na motoru, da li je moguce samo prelakirati oklope? Ako je moguce-kako i da li je potrebno skidadi lak koji je ostao ako uopste postoji nacin da se skine? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Ako je skinuo lak,motor je vec farban,i na tim mestima nije ispostovano vremensko susenje baze,koji proizvodjaj fabrike preporucuje.Ne postoji nikakav nacin da skines taj lak,a da ne ostetis bazu (boji).Ako motor nije ceo farban,postoji mogucnost uspricavanja samo tog ostecenog dela.Kad jednom pocne da se ljusti,na svako sledece pranje,ljustic ese sve vise

Upravo sam radio jedan skuter,koji ima tek 3 meseca zivota,bas nov,a ljusti mu se lak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

ne znam da li si upoznat u pitanju je SRAD, na oklopima ima dosta nalepnica lice na aluminijumske, koje su takodje prelakirane, e bas na njima se skinuo lak ....ne verujem da je motor farban .... znaci nista....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

mozes ali moras biti jako ,jako pedantan :-\

 

uzmi novi skalpel ili zilet,pa uz rub naljepnice obrezi,dakle okomito na naljepnicu sjeci rub,skini lak sa naljepnice.

oko naljepnicu uzmi SIVI(zeleni) scotch brite i iskljucivo na suho pomatiraj okolo naljepnice.

Spricni tanko plastik prajmer na nalju i kad se osusi spricni lak,tanko, tanko jednu ruku,i malo okolo nalje(nek predje malo.

kad je skroz suho(24h) opet lagano pomatiraj sa scotchem i izlakiraj ponovo kompletan dio.

jako je zajebano,treba vremena i zivaca,ali ces spasiti orginalnu izvedbu.

Obavezno poliranje kasnije i ne zadrzavat se na naljepnicama i obrtaji nek budu mali(do 2000)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

mozes ali moras biti jako ,jako pedantan :-\

 

uzmi novi skalpel ili zilet,pa uz rub naljepnice obrezi,dakle okomito na naljepnicu sjeci rub,skini lak sa naljepnice.

oko naljepnicu uzmi SIVI(zeleni) scotch brite i iskljucivo na suho pomatiraj okolo naljepnice.

Spricni tanko plastik prajmer na nalju i kad se osusi spricni lak,tanko, tanko jednu ruku,i malo okolo nalje(nek predje malo.

kad je skroz suho(24h) opet lagano pomatiraj sa scotchem i izlakiraj ponovo kompletan dio.

jako je zajebano,treba vremena i zivaca,ali ces spasiti orginalnu izvedbu.

Obavezno poliranje kasnije i ne zadrzavat se na naljepnicama i obrtaji nek budu mali(do 2000)

 

lepo si ti meni objasnio nego ja ne razumem bas sve zbog jezika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

mozes ali moras biti jako ,jako pedantan :-\

 

uzmi novi skalpel ili žilet,pa uz rub nalepnice obreži,znači okomito na nalepnicu seci rub,skini lak sa nalepnice.

oko nalepnice, uzmi SIVI(zeleni) scotch brite(pletivo za matiranje-abcigovanje) i isključivo na suho pomatiraj okolo nalepnice.

Špricni tanko plastik prajmer na foliju i kad se osusi špricni lak,tanko, tanko jedam sloj,i malo okolo folije(nek pređe malo.

kad je skroz suho(24h) opet lagano pomatiraj(posmirglaj) sa scotchem i izlakiraj ponovo kompletan dio.

jako je zajebano,treba vremena i živaca,ali češ spasiti orginalnu verziju.

Obavezno poliranje nakon sušenja i ne zadrŽavat se na nalepnicama i obrtaji nek budu mali(do 2000 o/min)

 

 

sad jasnije?  ;)

ako nije šsta konkretno te buni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Niko te ne zeza. Na ovaj nacin moze da ti pomogne samo vidovnjak, a farbar kada vidi ostecenje. Trazis uputstvo, a kada ga dobijes nije ti jasno zato sto nisi farbar, sto je i normalno. Motor je farban zato sto su na originalu prelakirane samo nalepnice na rezervoaru. Nekoga je mrzelo da matira kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja