Jump to content

Moto Zajednica

CM 125 Potrebna pomoć oko nabavke delova

Recommended Posts

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Za pocetak, potrebni su mi:

 

-komplet veliki i mali lančanik i lanac

 

-nožna poluga za menjanje brzina (hebla menjača)

 

-gumena ležišta (elastični oslonci) zadnjih amortizera

 

-čaure za zaptivanje auspuha (uložak koji se postavlja između cilindra i izuvne grane) komada dva

 

-brezoni i navrtke kojima se auspuh fiksira za cilindar (komada četiri)

 

-plastična maska sa desne strane kod akumulatora, poželjno u crnoj boji

 

Pitanje:

 

-gde se završava drugi kraj creva za ispust katerskih gasova - iberlauf

 

-gde na internetu ili na nekom drugom mestu mogu pronaći katalog rezervnih delova sa šiframa i uputstvo za rukovanje i održavanje.

 

-koje ulje treba koristiti za ispravan i dugotrajan rad motora

 

-posedujem obrtomer pa me interesuje odakleda preuzmem električni signal da spojim obrtomer

 

-da li se navedeni delovi mogu nabaviti kod nas u redovnoj prodaji ili se moraju naručivati iz inostranstva

 

-da li kod nas postoji stručan servis za remont ovakvih motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Zar je moguće da niko nema predstavu gde mogu doći do ovih delova  :(  ???

 

Trebaju mi što pre... Motor treba da sredim za rođendanski poklon..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Lanac mozda pasuje od neceg drugog ( Jawa, MZ, neki kinez. Lancanici mozda isto od nekog kineza, nozna poluga menjaca mozda od tomosa, MZ-a, kineza, lezista amortizera isto ( Jawa, MZ, kinez ) , Aluminijumski ili bakarni dihtunzi auspuha isto od ovih motora, ili izmeris precnik, pa ima na najlonu covek koji prodaje bakarne platne pa vidis kod njega. Takodje za ove velike bakarne platne mozes pogledati u prodavnicama delova za kamione. Brezone odes kod metalostrugara da ti napravi kakve god zelis !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Ne ljutite se dobri ljudi, ovo mi je prvi motor i sam sam svoj majstor i nikad u životu nisam išao u nabavku delova za motor i nisam imao predstavu gde da tražim i zato sam se obratio vama u pomoć.

 

Inače sad će mi trebati i novi prednji far.. Velika nožica je malo liznula put u krivini.. i jbg..Što bi moj ćale rekao svaka škola se plaća..

 

 

skTXE_dsc00530.jpg

 

GpHwb_dsc00533lb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Niko se ne ljuti sinko...samo polako i pun gas....sad tek vidim da si iz NS,teraj to kod ovog drumskalisice,vi ste komšije pa nek ti on to pretrese i sredi,bolje nego da tražiš ''stručan'' servis...on je servis!!

 

Ja sam inače rođeni Zrenjaninac, hondica je trenutno u Zrenjaninu, i u Zrenjaninu sam se i prosuo  ;D Inače u Beogradu sam često jer sad tamo studiram, a studirao sam u Novom Sadu.. FTN, i u Novom Sadu upoznao jednu malu koja mi mira ne da noćima i danima  ;D A pre nego što hondica ode u NS hoću lepo da je sredim ovde, jer mi je ovde sav alat  :D Samo eto nemam iskustva sa nabavkom delova što se motora tiče..

 

Hvala vam svima puno, kako šta budem sredjivao, gledaću da okačim slike  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Inače far sam sredio. ta plasika u kojoj je sva električna instalacija instalacija je napravljena od neverovatno žilave plastike, ni ne vidi se da e lomljen. Slike ću postaviti kad budem sklopio far i kad lepak to lepo veže.

 

Inače trenutno mi najviše trebaju čaure za zaptivanje auspuha, čiji je fi 40mm. evo kako izgledaju.

 

http://motorcycleproducts.co.uk/catalogue/exhaust-gaskets-honda-cm125-198286-copper-pi-190390.html

 

Sutra sam u Beogradu, i tamo sam do četvrtka, tako da ako znate gde ima takvih "čaura" samo da mi kažete gde mogu da odem po njih.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Prvo što mi pada na pamet je da probaš da pozoveš one majstore u Adi što rade auspuhe. Nekako mi logično da imaju ili bar znaju gde može da se nabavi. Mislim da ti je najveći problem plastika kod akumulatora. To ti izgleda ne gine naručivanje iz inostranstva, osim ako nema na nekom odpadu. Ostalo probaj da li pasuje od nekih kineskih modela, imaš nekoliko predstavništva u NSu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Hvala vam puno svima dobri ljudi, izgleda da sam našao sve delove koji mi trebaju i to originalne! Posebno jedno veliko hvala našem članu Purec92 koji mi je mnogo pomogao da dođem do istih  :)

 

Eh sad, još samo da saznam cenu i mogu da se poruče i da stignu iz Čačka  :)

 

Iskoristiću ovu priliku da izreklamiram njegovu hondicu. Motor je isti kao i moj stim što je moj 97 godište kojem eto treba malo krpljenja, dok je njegov zaista u besprekornom stanju. Pomozite čoveku da je proda  :)

 

Proizvodjac: Honda

Model: CM 125 (JC05)

Godina proizvodnje: 1984

Predjena kilometraza: oko 39000 km

Boja: Crvena-Trula visnja

Cena: 1100 eura ali mozemo da pricamo

Kontakt: 064/04-05-863 ili na PP

 

Motor je u mom vlasnistvu od prosle godine i to je moj prvi motor. Uvezen je iz Svajcarske i prva registracija u Srbiji mu je bila u maju mesecu prosle godine.

Prosle godine je stavljen nov akumulator. Pocetkom ove sezone zamenjene svecice, stavljene obe nove gume, pozadi Metzeler Perfect ME77 a napred Dunlop K82, i stavljene su nove zadnje pakne. U motor sam, od kad je u mom vlasnistvu, sipao ulje Ipone 10.4

Slike sara guma:

Prednja:                                                                      Zadnja:

9UJfJ_k82v.jpg                              R8rNN_perfectme77.jpg

 

Letos sam presao oko 5-6 hiljada kilometara bez problema. Motor je veoma mali potrosac, trosi 2,5 - 3 litra. Isao do Zlatibora i nazad bez ikakvog problema. Ostalo je jos da se presteluju ventili, to cu uraditi sad za neki dan i da se zameni ulje, takodje cu ja to zavrsiti.

Od opreme motor ima nosac za top case i Hepco & Becker top case.

Kupcu ostaje samo da sipa ponekad gorivo i da se vozi i da uziva.

Razlog prodaje motora je kupovina veceg. Zamene me trenutno ne interesuju.

 

Evo slike motora, kad budem uzeo aparat bice ih jos:

 

Oklr6_p3020002.jpg

 

 

a evo malo i o samom motoru, iste stvari sam o njemu čitao i na drugim forumima, i takodje kažu da je neverovatno izdržljiv

 

Evo, posle nekog vremena odlucio sam da napisem tekst o mom motoru Hondi CM. Evo mojih iskustava:

Glavna karakteristika ovog motora je da je redni dvocilindras od 125 cm3 i dve izduvne grane.

Vrlo upravljiv i lak motor za voznju ( iako ima oko 140 kg ), motor izgleda mnogo veci nego sto jeste a za tim velikim dizajnom ide jos bolji zvuk koji niko ne moze da ocekuje od motora od 125 cm3. Jos masivniji deluje sa top-case a i on koristi :) Motor je za pocetnika vrhunski zato sto ima snage na malim obrtajima tako da ne mora da se salta non-stop, a i njegova max. brzina nije visoka, oko nekih 100 km/h.

Sto se potrosnje tice, trosi kao upaljac. Na 200 km gradske voznje sa suvozacem potrosi oko 7.5 litara. Iako ima malu kubikazu moze da ide na neka putovanja tipa 250-300 km bez problema. Nema problem sa silazkom sa asvalta.

 

Evo malo podataka sa interneta:

 

Model:                                               Honda CM 125 C

Kategotija:                                       Custom / cruiser

Tip motora:                                       Twin

Taktova:                                        4

Snaga:                                               13.41 HP (10.00 kW)) @ 9000 RPM

Kompresija:                                       9.4:1

Ventila po cilindru:                                  2

Sistem hladjenja:                               Vazduh

Menjac:                                                  5 brzina

Tezina motora sa tecnostima:                139 kg

Dimenzije prednje gume:                        3.25 - 18

Dimenzije zadnje gume:                          110/90 - 16

Kocioni sistem (napred/nazad)                Dobos/Dobos

Kapacitet rezervoara (sa rezervom)      13.00 litara ( sa punim predje oko 350 km )

 

I na kraju slike:

 

CM125Custom_ROT_2_9_06.JPG

 

 

 

 

 

 

Kad stignu delovi, slikam i postavljam fotke na forum  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ja imam istu hondu ali 1988, oznaka R. Nigde ne mogu da nadjem detaljne specifikacije za taj model. Recimo, ne znam ni koje svecice nosi. Jbg, prethpdni vlasnik je nesto majstorisao pa ima 2 razlicite svecice (mislim na dimenzije), a ja pojma nemam koja je originalna. Zna li neko nesto o tome? Makar o svecicama.. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Ja imam istu hondu ali 1988, oznaka R. Nigde ne mogu da nadjem detaljne specifikacije za taj model. Recimo, ne znam ni koje svecice nosi. Jbg, prethpdni vlasnik je nesto majstorisao pa ima 2 razlicite svecice (mislim na dimenzije), a ja pojma nemam koja je originalna. Zna li neko nesto o tome? Makar o svecicama.. :(

 

evo odgovora:

 

HONDA CM125C-C SPARK PLUGS NGK

EXTRA INFORMATION FOR HONDA CM125C-C 125

Standard Copper Core        Stock No          Platinum / Gold Palladium       Stock No         Iridium         Stock No     Gap

CR7HS                                7223                -                                             -                      CR7HIX       7544          0.7mm

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Da nisi negde nabavljao i zadnje amortizere za cm 125? Trebaju mi za Yamahu sr250, a mislimda bi pasovali kao na tvom (oznaka za hondu 29.82310, yamaha 29.82300)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Nabavio sam samo gumice koje su mi bile potrebne, inache pogledaj ovo, mozda i nadjesh kod njega sve shto ti treba  :)

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=59038&trazi=1&ur=1&model=0&tip=cm&m=--Oprema-i-delovi-Honda-CM125

 

A ako nema, trazitjemo dalje  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

Drugari ima li neko ili moze da mi kaze gde da nadjem gumice ventila i dihtunge za hondu cm 125 ?

Hitno mi je

pozovi Pedju iz Kragujevca on ti moze nabaviti sve delove koji ti trebaju

njegov tel:034-398148

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Prolom Banja, Beograd
  • Motocikl: Yamaha DT 125, Kawasaki KLE500

Ujaku su za u Hondu CM125 1983. god potrebni dihtunzi klipova... zna li neko gde se to moze naći ili koja je njihova debljina da se improvizuje nešto i da se izrezu po uzorku starih? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja